mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:14:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pitbullka Sisi
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pitbullka Sisi  (Prebrano 17160 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #15 : četrtek, 26.06.2008 : 10:40:36 »

Do 6 mesecev pomeni do dne, ko pes dopolni 6 mesecev. Torej jo lahko skrbni posvojitelj naroči ravno na ta zadnji dan, pa še ne krši pogodbe, psička pa istočasno ni "premlada" sterilizirana.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 26.06.2008 : 10:43:07 »

Pomeni, da je lahko sterilizirana ali kastriran tudi prej. Mnenja o tem so deljena. S/K je ITAK izbira manjšega zla od večjega. Menda je to jasno, ali kako? Ali si mislimo morda, da so organi kar tako malo za ven dajat ali pa not puščat, pa je to en in isti drek??
V tujini S/K pri osmih tednih, pri nas pa - kakor kdo zna. A je to tudi jasno, ali ni?
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #17 : četrtek, 26.06.2008 : 10:52:27 »

Smetka si me prehitela z razlago.

Rekla bi še, da posvojitelj, ki je res skrben in ne krši pogodbe ter je s Smetko na vezi, lahko marsikaj dogovori in posvojitev horjulca ni noben bavbav, govorim iz lastnih izkušenj.

Posvojitev horjulca je celo prednost, saj se lahko kadarkoli, ko ti je najtežje in ne veš kaj bi, obrneš po nasvet k Smetki in ti bo z veseljem in strokovno pomagala.

Me zelo moti, ker se na forumu pojavljajo taka neživljenska (ali še kaj drugega) vprašanja, da potem izpade, kot da je tu kaj narobe. Nasprotno, velika večina posvojiteljev smo s horjulcem dobili še mnogo več kot hišnega ljubljenčka, spremenili smo svoj odnos do živali nasploh. Z veseljem ohranjamo stalne stike z zavetiščem, sami poročamo o počutju naših živali in se s pogodbo nič ne obremenjujemo, saj so nam v njej zapisana določila popolnoma samoumevna.

Oprostite za tole, prosim, da kasneje brišete, saj ne sodi v Sisino temo.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #18 : četrtek, 26.06.2008 : 11:59:33 »

Nesporazum... v pogodbi mi piše DO 6 meseca (meni je to sicer logično) in to je datum skotitve (torej konec julija bi dopolnila 6 mesecev), ko sem klicala k veterinarju in povedala da je stara komaj 5 mesecev sem jih najprej slišala, da je premlad in da se to dela PO dopolnjenem 6 mesecu starosti in PRED prvo gonitvijo. Pa sem se malo obrnila okrog in našal veterinarja, ki mi je to naredil DO 6 meseca starosti, ker 1. na kužiko smo vsi preveč navezani 2. če sem podpisala pogodbo se jo bom držala (brez kakršnega koli dvoma v to kar je napisano)...

Štos je v tem DO- ker sem preklicala vsaj 3 veterinarje in nekako sem se težko zmenila da mi to naredijo DO dopolnjenega 6 meseca starosti.
Sicer pa smetkam Sisino temo, torej pustimo.

Kuža mora biti S/K do 6. meseca starosti, kar piše v pogodbi.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #19 : četrtek, 26.06.2008 : 12:06:13 »

catjuša-brez veze kompliciraš, oprosti, no, mogoče ne bi smela reči, ampak, če bi poklicala Smetko in ji rekla, da si malo naročila na s, pa da je še malo predrobcena in bo to šele čez 14 dni, sem prepričana, da te ne bi preganjala za kršenje pogodbe. Kršitve pogodbe so namreč vse kaj drugega, kot utemeljen razlog (zdravstven) za malo zamude.

Moje mnenje, seveda (ne bodimo bolj papeški od papeža!).
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 26.06.2008 : 12:21:40 »

No. Danes je bil kastriran zadnji Lilin mladič, starost smo določili na 1.1.2008. Smo se zmenili, kot smo se.
Smetimo Sisino temo, ja. Nič ne bomo nehali. Če imate kakršnokoli na duši ležočo težavo, imam jaz telefon, ki ga dvigujem in imam veterinarje, ki poseg znajo opravit.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 26.06.2008 : 18:46:42 »



Tipamo...
Logiran

Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #22 : četrtek, 26.06.2008 : 18:56:50 »

Kak je sladka  Kiss
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #23 : četrtek, 26.06.2008 : 20:37:14 »

Ali kuža, ki je slep razvije ostale čuti (predvsem voh in sluh) precej bolje
(tako nekako kot človek- če je slep se ostali čuti razvijejo bolj oz. jih zna bolje uporaljati)?
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #24 : četrtek, 26.06.2008 : 20:46:21 »

Meni se zdi, da je koristno, da slep kuža živi s še enim psom, bolj umirjenim.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 26.06.2008 : 22:23:50 »

Ja, tudi pes z drugimi čutili, ki nadomestijo manjko vida, vse obvlada. In res je fajn, če ima kdo ob slepem še enega psa.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #26 : petek, 27.06.2008 : 00:27:19 »

Štos je v tem DO- ker sem preklicala vsaj 3 veterinarje in nekako sem se težko zmenila da mi to naredijo DO dopolnjenega 6 meseca starosti.
Sicer pa smetkam Sisino temo, torej pustimo.

In? Jst se moram še vedno občasno pregovarjat z veterinarji, da mi testirajo mačke. Pa? Pa verjetno se bom še kdaj morala. Bistvo? Jst že vem, zakaj jih testiram, ne glede na "smiselnost" ali "nesmiselnost" tega početja. Analogijo lahko potegnete sami.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #27 : petek, 27.06.2008 : 02:01:41 »

Res luškana je Smiley
Logiran
urskag
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #28 : petek, 27.06.2008 : 17:19:06 »

Mene pa zanima, ali se lahko pri slepem psu (verjetno sem na to zdaj pomislila, ker je Sisi pitbullka, pri Pinki pa nisem - stereotip pač) pojavi tudi agresivno vedenje zaradi te posebnosti? Ker imam v bližini gluho psičko, ki vsakega psa čisto nadere in zna tudi ugriznit, če je pes ne pusti na miru ali se ji preveč približa. Kljub temu, da jo gospa hitro nazaj potegne.
Logiran
Lucija_p
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


« Odgovor #29 : petek, 27.06.2008 : 17:27:52 »

Če je primerno socializirana, mislim da ne bi smelo bit problemov.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pitbullka Sisi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines