mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.04.2024 : 00:02:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: kopanje v ribniku
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: kopanje v ribniku  (Prebrano 5343 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lyraa
novinec
*
Sporočil: 9


« : četrtek, 26.06.2008 : 13:11:08 »

Dober dan!

Naš 8mesecev star zlati prinašalec se po večkrat na dan hodi kopat v mlakužo. Vbistvu je deževnica,vendar je noter vsa umazanija,do nevem kako ugabnih živali. Undecided
Ko pes pride iz te vode ima dlako vso skupaj zlepljeno,kar je pa še največji problem GROZNO smrdi!
In potem tudi ne more bit v stanovanju,imamo hišo vendar zaradi drugih razlogov se ne more prosto gibat po vrtu!
Kaj lahko naredim,da se nebo več hodil kopat oz. vsaj da nebo več tako smrdel. Vsak dan ga nemorem tuširat!

Hvala in lep pozdrav
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : četrtek, 26.06.2008 : 13:17:39 »

Imej ga pod nadzorom! Če ne drugače, naj bo na sprehodu vedno na povodcu. Ne dovoli mu oditi v vodo.

V bistvu takšnih vprašanj ne razumem. Se pes sam sprehaja do mlakuže in nazaj, da mu ne morete preprečiti kopanja v njej?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #2 : četrtek, 26.06.2008 : 13:28:48 »

Verjemi, kopanja mu ne moreš preprečit, vsak pošten zlati prinašalec namreč mora nujno skočit v vsako zadevo, podobno vodi, sploh v tej pasji vročini (pravi moj Timi).  Roll Eyes Cheesy Grin Če zadeva še smrdi, po možnosti po kakšni gnojnici, toliko bolje.  Cool

Na žalost nimaš druge izbire, kot hodit na sprehode kam, kjer ni vode ali je vsaj kolikor toliko čista oz. ga imeti na sprehodih privezanega. Samo tuširanje po sprehodu običajno itak ne pomaga, če se kopa v zelo umazani (smrdljivi) vodi, s šamponom ga pa več kot enkrat na mesec (maksimalno) ni priporočljivo kopat.

Moj ima skoraj 11 let, drugače uboga, tudi odpoklic deluje, ampak če je vroče in je voda, pa v hipu ogluši... Roll Eyes Potem, če je voda čista pač smrdi po mokrem psu, dokler se ne posuši - ponavadi se usedem v kakšno senčko, on se pa valja po travi. Ko se posuši, odpade vsa svinjarija, ki se ga je držala in tudi smrdet neha.
Če je pa voda, v katero skoči, umazana in smrdljiva, pa ni druge - domov, v banjo, šampon, tuš in luftanje stanovanja.  Grin

Lp, 5ra&Timi

Aja, še to: ko greš z zlatkotom delat vzrejni pregled, MORA nekaj prinesti tudi iz vode. Če ne gre v vodo, vzrejnega dovoljenja ne dobiš, tako da imajo zlatkoti ljubezen do vode že v genih. To je razlog, da je utopično pričakovat, da bi lahko zlatkota naučili, naj ne gre v vodo takoj, ko bo pol minute v bližini vode brez nadzora. Tongue
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3 : četrtek, 26.06.2008 : 13:44:28 »

Nagon razumem, ampak zakaj potem pes ni stalno pod nadzorom, če vodniku ne paše, da se kopa v mlakuži? Se pravi, zakaj ni na povodcu, če nič drugega ne zaleže?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #4 : četrtek, 26.06.2008 : 13:51:46 »

Saj, kaj sem pa jaz rekla?
Na žalost nimaš druge izbire, kot hodit na sprehode kam, kjer ni vode ali je vsaj kolikor toliko čista oz. ga imeti na sprehodih privezanega.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #5 : četrtek, 26.06.2008 : 17:52:36 »

Aja, Kalsang, zdajle sem šele opazila, da se moj ta prvi odgovor začne tako, kot da odgovarjam tebi.  Huh Ampak sem ga že tipkala med tem, ko si ti pisala, in "Verjemi, kopanja mu ne moreš preprečit" je bil namenjen lyraa-i - v povezavi z "oz. ga imeti na sprehodih privezanega".  Wink Smiley

Lp, 5ra
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #6 : četrtek, 26.06.2008 : 18:37:51 »

In krtačo s seboj Wink. Odkar je Čip ugotovil, da voda ne grize, se rad vrže v vsako packo. Ker je itak vedno na povodcu, mu to ne uspe pogosto, ko mu pa (ali mu pa preprosto pustim da se gre blatne kopeli) potem počakam da se posuši in ga skrtačim. Je pa res, da ima kratko, nezahtevno dlako.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: kopanje v ribniku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines