mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:44:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Vaginalni izcedek pri sterilizirani samicki
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vaginalni izcedek pri sterilizirani samicki  (Prebrano 5696 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« : torek, 01.07.2008 : 11:55:03 »

Pozdrav!

Po bolj neuspesnem brskanju po internetu se obracam se na vse vas, ki imate izkusnje s psickami. Ela je namrec nasa prva psicka in sem precej negotova okrog tega kaj je normalno in kaj ne.

Pejsanka je bila sterilizirana pri sestih mesecih in, ce prav razumem, ne bi smela imeti nikakrsnega izcedka. Stos je v tem, da sem ta izcedek opazila ze enkrat prej, dolgo, sluzasto, prozorno - zeleno "nitko", pri veterinarju so vzeli bris in postavili diagnozo vnetega anusa, bojda je bil vaginalni bris "cist". Po tedenski kuri z antibiotiki je nehala s sankanjem zadnjice po tleh, tako da smo mislili, da je vse ok. Zdaj pa spet opazam sankanje in izcedek iz vagine, ne iz anusa. Obnasa se normalno, ne opazam povecanje zeje, izlocanja urina... Le sanka se in cisti podrocje pod repom. Samo ta izcedek mi ne da miru... Ima morda kdo kaksne izkusnje s tem?

Hvala

lp,

Ana
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : torek, 01.07.2008 : 11:59:47 »

Pelji jo k veterinarju. Moja se na primer sanka, kadar ima polne/vnete analne vrečke.
Lp
Tjasa
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2 : torek, 01.07.2008 : 12:09:22 »

Če je izcedek res vaginalni, je lahko kaj resnega. Če so jo sterilizirali tako, da ji niso odstranili maternice, gre lahko za vnetje maternice (piometro) ali kaj podobnega. Naj jo ornk pregledajo!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : torek, 01.07.2008 : 12:16:34 »

Lahko je tudi vnetje mehurja. Moja sterilizirana psicka ga je imela pred casom. Jaz bi dala pregledat kri in urin, pa se kak ultrazvok (zaradi ze zgoraj omenjene piometre) bi naredila. lp
Logiran

WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #4 : torek, 01.07.2008 : 13:06:14 »

Piometra pri steriliziranih psičkah pomoje ni tako pogosta.
Naša je imela pred časom (tudi že dolgo sterilizirana) en izcedek iz nožnice, ki je bil sluzast, lepljiv, a ni nič smrdel. Barve se ne spomnim, ampak možno, da je bil zelenkast. Klicala sem v Mestni Log, kjer so mi rekli, da če je psička sicer normalna, nima drugih znakov in sluz ne smrdi, da gre po vsej verjetnosti za en čep (ne vem točno kaj je že z njim, ampak nekaj v zvezi s čepom..) in da to ni nič nevarnega. No, res je bilo po naslednji dan že vse ok. Se pa naša ni nič "sankala".
Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #5 : torek, 01.07.2008 : 13:46:37 »

Hvala za odgovore. Smiley

Zleze niso polne/vnete, so bile pregledane.

Piometra je resna in hitra? Ker tole se pri nasi pesjanki vlece ze nekaj casa. In od obiska pri veterinarju je tudi ze minilo nekaj tednov. Vmes je bila ok. Zal ne vem kako so jo sterilizirali, sem bila samo srecna, da je prezivela, in da sem nazaj dobila zbujeno in relativno zivahno pesjanko (macka je bila namrec cisto prec), plus to, da sem imela slab obuctek, ker sem dobila vtis, da se bojijo 6 mesecnega mladicka.

Bom pozorna na izlocanje urina in se bom najverjetneje odpravila k veterinarju, tokrat k "moji" veterinarki.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : torek, 01.07.2008 : 14:04:30 »

Piometra sploh ne zgleda tako. Če ima psica zaprto piometro, izcedka sploh ni. Pri odprti piometri pa je na začetku izcedek skoraj povsem enak kot pri gonitvi, šele kasneje lahko postane sluzast ali gnojen.
Taki zeleni izcedki so pnavadi kakšno vnetje nožnice, lahko tudi mehurja.
Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #7 : ponedeljek, 07.07.2008 : 12:25:13 »

Zivjo!

Smo se ravno vrnili domov, oborozeni z ogromno kolicino antibiotikov. :S Nasa zmesanka ima namrec na zunanjem splovilu nekaksno gubo, ki je neprestano vlazna in so se tam posledicno razpasle bakterije. Noznicni bris pa je cist. Se zna zgodit, da bodo pri nas poletja pestra.

lp,

Ana
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Vaginalni izcedek pri sterilizirani samicki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines