mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 12:02:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Eden najbolj norih delov slovenske pasje scene
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Eden najbolj norih delov slovenske pasje scene  (Prebrano 60969 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #15 : nedelja, 06.07.2008 : 09:22:38 »

Posedovanje večih pomeni, da moraš pridobiti dovoljenje, česar ne moreš storiti, če si bil pravnomočno obsojen zaradi mučenja živali oz. če ne izpolnjuješ pogojev za gojitev.

Jana, saj ne smeš "pridobivati" novih. Piše v zakonu, da moraš z osamitvijo ali sterilizacijo preprečit kotitev nezaželenih. Dokler jih država plačuje in dokler so vsa zavetišča polna, je menda jasno, kaj je nezaželeno.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #16 : nedelja, 06.07.2008 : 09:23:09 »

Sem do konca zgrožena, pa še pritisk imam takoj normalen namesto običajnega nizkega. Nisem vedela za to, zadaj pa pospešeno iščem informacije za nazaj in me kar zvija.

Iz Lahovega sem takrat vzela psičko, ki je rabila več kot leto dni, da je nehala jesti z nadzvočno hitrostjo in se pri tem vsako sekundo obračati čez ramo, da ji ne bi kdo hrane vzel. Ki se je še 5 let, do svoje smrti, bala dežnikov in vsega, kar je bilo podobno palici. Ki je imela zobe popolnoma uničene, po mnenju veterinarja zaradi stalnega grizenja kovinske ograje. Ki je po kakšnih dveh letih začela sprejemati tiste pse, ki jih je srečevala na sprehodu vsak dan. Drugih ni sprejela nikoli. Itd.-  povsem sproščena je bila re samo doma in samo z nekaj ljudmi, ki jim je počasi le zaupala.
Pa še bi lahko kaj naštela.

Vem, da je bolj kaplja v morje, ampak dajmo bombardirat VURS z maili?  Pa tole zmešano poslanko tudi? Mogoče bomo pa le kaj dosegli.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 06.07.2008 : 09:24:32 »

Posedovanje več kot petih ti lahko prepreči občinski odlok. Imajo ga npr. v občini Radovljica, Črni na Koroškem in še kje in pravi, da v središčih (mestnih, vaških - razen kmetijskih gospodarstev) ne semš imeti več kot dve mački in dva psa.
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 06.07.2008 : 09:29:01 »

Poslanka ni nič kriva, preberi, kaj je napisala.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 06.07.2008 : 09:29:23 »

Sem še čisto v šoku od gledanja slika iz arhiva Lahovo.
Moram priznati in me je kar malo sram,da jih še (razen parih)nisem nikoli videla.Živa groza.Uboge živalce,neumnost človeška. Cry
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #20 : nedelja, 06.07.2008 : 09:30:34 »

V redu, zdaj razumem, to področje torej ureja drug zakon: ZVMS! Vem, da se tele teme ne tiče, ampak je problem že pri začasnem nameščanju, ki traja več kot 30 dni, če je žival odrasla....

..... če pa imaš 2 stanovanji, lahko poseduješ 10 živali.....

Torej, če imaš doma do 5 odraslih živali, imaš lahko tudi n njihovih mladičev, samo da jih oddaš, preden so odrasli.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.299


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #21 : nedelja, 06.07.2008 : 09:30:43 »

Ma, Smetka, kako ne bodo nezazeljeni? Saj jih bo bog dal. Mora pa ja vse it po naravni poti. Angry Angry Angry

Po naravni poti morajo poleg produkcije it tudi zdravljena hudih ran in vseh vrst bolezni.
Tako je menila MM v starih casih.
Morda kdo verjame, da se je kaj spremenilo?
In morda kdo verjame, da ne bo 300 psov spet tam prej kot v enem letu?
Morda kdo verjame, da je nekdo sam z nekaj pomocniki sposoben odgovorno oskrbeti 300 psov? Financno in fizicno.
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #22 : nedelja, 06.07.2008 : 09:35:10 »

Posedovanje več kot petih ti lahko prepreči občinski odlok. Imajo ga npr. v občini Radovljica, Črni na Koroškem in še kje in pravi, da v središčih (mestnih, vaških - razen kmetijskih gospodarstev) ne semš imeti več kot dve mački in dva psa.

Tole mi je spet čudno: kako je odlok lahko nad zakonom? Zakon dovoljuje 5+5 (mačk, psov), odlok pa 2+2. Potem smo spet tam, ko lahko skupnosti stanovalcev prepovejo vse živali-kar pa menim, da glede na zakon ne smejo-zakon je (tako so nas učili) vedno nadrejen in če je podrejeni akt proti zakonu, ni veljaven (je ničen).

Imamo kakšnega pravnika na forumu?
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 06.07.2008 : 09:37:11 »

Recimo, da jih mnogo verjame. Ampak je čisto vseeno, kaj kdo verjame. Imamo zakon in imamo nekoga, ki je bil pravnomočno obsojen zaradi mučenja živali. Halo?!?

Tri leta svojega življenja sem posvetila odvzemu. Sem prisegla, da se nikoli več ne bom vtaknila v nič, kar terja toliko volje in energije. Me ima, da bi zaprla, ker navsezadnje sodim pod isto območno enoto kot ona. Dvojna pravila se lahko gredo kje drugje, če želijo, jaz imam vsega poln kufer. Saj verjamem, da ostalih, ki niso videli teh revežev vsak dan ali pa sploh niso videli, zadeva ne gane toliko, da bi karkoli naredili, pa vseeno... kaj se bo zgodilo pravzaprav? Mati mila, kje živim.
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 06.07.2008 : 09:40:21 »

ODLOK O REJI PSOV IN OSTALIH DOMAČIH ŽIVALI V OBČINI RADOVLJICA


Na podlagi 3. in 223. člena Zakona o prekrških (ZP-1-UPB2, Uradni list RS, št. 55/05), 2. člena Zakona o zaščiti živali (ZZZiv – UPB1, Uradni list RS, št. 20/04) in 16. člena Statuta Občine Radovljica (UVG, št. 23/99 in 19/00) je Občinski svet Občine Radovljica na …….. seji dne ……sprejel


Takole izgleda.
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #25 : nedelja, 06.07.2008 : 10:24:00 »

Veliko vas je novincev v tejle pasji in macji godlji, zato bom vprasala:
Ali veste, kaj je to, kako izgleda in kaksne posledice ima zbirateljstvo zivali?
Ja. Sicer samo iz medijev - sem delno spremljala, podrobnosti pa ne poznam. Verjamem pa, da niso lepe.

Tudi meni marsikaj ni jasno v tem našem družbenem/državnem sistemu.
Glede na to, da že nekaj časa spet nabira pse na kup - zgleda, kot da je državi lažje problem nezakonito legalizirat in se z njim več ne ukvarjat (dvignejo roke...tako, zdaj pa je vse legalno, pa naj dela, kar pač dela....nadzor bomo tako opravili tako kot sedaj = z najtemnejšimi očali kar jih imamo, da ja ne bi kaj videli), kot pa ga reševat še nekaj desetletij, koliko bo še pač MM živela - kar bi pomenilo, da bi veterinarska inšpekcija dejansko morala pričeti delati.
Za bruhnit.

P.s.: Naj ji raje častijo kako kvalitetno zdravljenje.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #26 : nedelja, 06.07.2008 : 10:30:45 »

Sem prebrala na netu, da ima MM trenutno 30 psov 9 lastnikov. In to inšpektorje zadovolji, očitno, čeprav v zakonu piše na 1 naslov (stanovanje) 5. Bi morala torej imeti pasji hotel, ne zavetišče, saj gre za lastniške pse.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #27 : nedelja, 06.07.2008 : 10:43:19 »

Kako lahko mi pomagamo pri tem? Zasujemo VURS s pritožbami? Podpišemo kakšne peticije? Morda bi kdo od teh, ki so/ste reševali problem lahko medijem povedali svojo plat?
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #28 : nedelja, 06.07.2008 : 11:00:38 »

Tudi jaz sem mislila, da lahko imaš 5 psov na enem naslovu. Huh

Kot pa vidim...bo tole še "zanimivo".. Roll Eyes
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #29 : nedelja, 06.07.2008 : 13:31:42 »

Nimam besed Lips Sealed. Mi je prijateljica povedala za to, pa sem ji rekla, da je verjetno narobe slišala oziroma razumela, ker to ni mogoče, da toliko pravne države pa le imamo... Zgleda sem res naivna in živim z glavo v oblakih Lips Sealed
lp
T.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Eden najbolj norih delov slovenske pasje scene
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines