mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 16:01:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: tamaskan dog (volčji pes brez volka v sebi PO IZGLEDU VOLK )
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: tamaskan dog (volčji pes brez volka v sebi PO IZGLEDU VOLK )  (Prebrano 15691 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bokaj
novinec
*
Sporočil: 1


« : torek, 15.07.2008 : 15:31:41 »

ali kdo pozna tega  psa (tamaskan dog)  izgleda kot volk čeprav v sebi nima volčje krvi. Naredili so ga med nemškim ovčarjem, malamutom in hukyem.
OPIS KARAKTER
Unlike true wolfdogs, Tamaskans are considered ideal family dogs, as they are tolerant toward other dogs and small children. Tamaskans are highly intelligent and some have been known to exceed in agility and obedience training, as well as sled racing. They are highly social, and typically do not cope well without the company of people or other dogs. A tamaskan left alone for long periods of time may develop destructive behaviour or try to escape its home.[1] Unlike some of their husky ancestors the Tamaskan Dog responds well off the lead and with a small amount of training and perhaps some treats or biscuits they will usually always return when called.


http://en.wikipedia.org/wiki/Tamaskan_dog
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1 : torek, 15.07.2008 : 22:03:12 »

Kraaaasen pes!!! Prvič vidim, super lep pes! Se ga ne bi branla! Uau! Res sem čisto navdušena! Pa še opis karakterja je naravnost krasen!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2 : torek, 15.07.2008 : 23:06:10 »

sicer nisem pristaš vseh teh mixov, ali imaš GSD, AM ali pa huskyja... Tongue
tukaj je še bolj obširno
http://www.tamaskan-dog.com/index2.htm

mene pa seveda vedno vleče do takšnih slikic Roll Eyes
http://www.tamaskan-dog.com/Galleries/Working%20Gallery/working.htm

sem se pa takoj spomnila na NAID-a, ker tudi spominja na volka Roll Eyes, npr tale mi je še posebej ''grozen'' http://www.indiandogs.com/images/ghost.jpg Wink
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #3 : sreda, 16.07.2008 : 07:56:40 »

Uh, jaz sem zaljubljena  Tongue Kakšen pes! Ima kdo to pasmo v Sloveniji? Češko-slovaški ovčar (se mi zdi) tudi spominja na volka, a karakterno ni fajn. Tale pa  Kiss Kdo ve kje se jih dobi? Prekrasen pes, res!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4 : sreda, 16.07.2008 : 10:16:33 »

Valjda češkoslovaški ovčar spominja na volka, saj so pasmo oblikovali predvsem s križanjem volkov in nemških ovčarjev. Zato pa je tudi značaj bolj zahteven.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #5 : sreda, 16.07.2008 : 10:23:04 »

Valjda češkoslovaški ovčar spominja na volka, saj so pasmo oblikovali predvsem s križanjem volkov in nemških ovčarjev. Zato pa je tudi značaj bolj zahteven.
Vem, da je bila mešana z volkom, vendar nisem bila prepričana če gre za to pasmo, ker nisem šla preverjat Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : sreda, 16.07.2008 : 10:47:37 »

Če se komu zdi, da ima češki volčjak zanič karakter (zanič je samo za tistega, ki bi si želel izboljšanega nemškega ovčarja) potem je zanj enako ali še bolj zanič  "tamaskan dog". Za tiste, ki jim ležijo polarci in pretipski psi, pa sta oba v redu.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #7 : sreda, 16.07.2008 : 10:54:31 »

Nihče ni rekel, da je karakter zanič.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #8 : sreda, 16.07.2008 : 11:23:06 »

Citat
Češko-slovaški ovčar (se mi zdi) tudi spominja na volka, a karakterno ni fajn. Tale pa  Kiss
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #9 : sreda, 16.07.2008 : 20:43:23 »

Uh ste se obesli na tole. Ima precej težaven karakter-to sem s tem mislila. Če ste pa narobe razumeli pa ups.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #10 : sreda, 16.07.2008 : 20:45:28 »

Meni se zdi, da je Lanabela želela povedat to, da sta si po karakterju podobna. In da če ti prvi ni všeč, ti tudi drug ne bo  Smiley

Drugače pa jaz tele wolf-a-like pse samo občudujem lahko...res so mi krasni za pogledat  Smiley
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #11 : sreda, 16.07.2008 : 20:48:21 »

Kakor sem pa jaz brala oba karakterja pa je od češko-slovaškega ovčarja bolj zahteven kot od tamaskan doga.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #12 : sreda, 16.07.2008 : 20:59:00 »

Meni se pa zdi, da je odvisno od tega, kakšen opis bereš  Cheesy
Jaz sem raziskovala Saarlosovega volčjaka in sem o njem našla krasne opise, kjer ga priporočajo vsem in razlagajo, da se vse da, samo če se hoče, da z otroci ni problema,da je super oh in sploh pes, samo na daljši sprehod ga moraš peljat enkrat na dan in to je to.
V drugih opisih pa izrecno piše, kako zelo zahteven pes je in da je primeren samo za zelo izkušene vodnike, ki so poznavalci volčjega vedenja.


Meni se zdita karakterno podobna, no  Undecided
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #13 : sreda, 16.07.2008 : 22:17:54 »

No takole-sem našla. Je čehoslovaški volčjak (zato sem tudi v oklepaju napisala, da se mi zdi, ker o imenu pasme nisem bila preveč prepričana). Je zelo lep pes in še vedno trdim, da ima težaven karakter-vsaj po vsem napisanem. Nisem se uspela še poučiti dovolj o tamaskan dogu-o opisu karakterja sem prebrala le prvi post v tej temi in se mi karakterno ne zdita še zdaleč ne podobna  Huh
Nyssa preberi-če meniš drugače pa tudi prav Wink Meni osebno karakterno (vsaj po že prebranem) bolj ustreza tamaskan dog kot tale volčjak-sta pa oba krasna po zunanjosti
Link:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,176.30.html
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #14 : sreda, 06.08.2008 : 08:12:01 »

uuu lepotec! men je bil tu di češkoslovaški volčjak ful všeč, tale je pa tu super.
zalarjeva sem se zaljubila tako kot ti.
ne vem če si ne bom enkrat ko bom velika neki takega omslila.
imata pa verjetno res oba težek karakter. saj ima tamaskan dog tudi husky-ja v sebi,ki je težka in zahtevna pasma.in je res fajn da imaš že kake izkušnje.
zalarjeva za naju ne bo to problem.jst mam tako enga gospoda huskyjevga,ki me je prenesu okol,kjer se je že dalo,dokler se jaz nisem naučila. tvoj ma pa tud nekaj polarnega vmes ne?
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: tamaskan dog (volčji pes brez volka v sebi PO IZGLEDU VOLK )
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines