mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 02:23:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Mlečni zobki
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mlečni zobki  (Prebrano 44674 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« : torek, 23.07.2002 : 14:33:56 »

Kaj storiti, če ima pes pri 8 mesecih še vedno dva mlečna zoba? Poleg obeh rasteta normalna stalna zoba. Ali ju odstrani veterinar? Ali pa bosta nekoč izpadla sama? lp
Logiran

Pudlica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #1 : torek, 23.07.2002 : 14:56:43 »


Hov,hov!
Ce se mlecni zobki ne majejo jih odstrani veterinar.To opravi pod narkozo,tako da kuzka ne boli.

Lep pozdrav!
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #2 : torek, 23.07.2002 : 15:56:28 »


Nekatere pasme (pravijo, da predvsem "tamale") so nagnjene k zastajanju mlečnih zob v čeljusti....včasih je to odvisno celo od vzrejne linije.

Je pa res kot pravi pudljica....odstranitev mlečnih zob opravi veterinar pod "totalno" narkozo...ker vse skupaj ni tko enostavno kot npr. pri otrocih, ko zobek pač spulijo.  Sad

Lahko pa zastajanje mlečnih zob povzroči tudi nepravilno rast pravih zob, zato je bolje, da kužka čim prej peljete k veterinarju. Ko so moji kužiki mlečni derači izpadli šele pri 6 mesecih (o paniki zarad tega ti raj ne govorim  Wink) mi je veterinarka rekla, da se lahko psom, ki jim zarad zastajanja mlečnih zob pravi zobje krivo zrastejo, vstavi tud zobni aparat.  Shocked  Me prav zanima kako to zgleda in če ma kdo izkušnje s tem....

lp

Logiran
Pudlica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #3 : torek, 23.07.2002 : 20:14:58 »


Hov,hov!
Z zobki pri kuzki znajo biti pravi problemi.
Moj kuza je imel paradontozo na prednjih zgornjih zobkih.Bil je tudi operiran.Operiral ga je Dr.Pavlica,ki pa je pravi strokovnjak za zobne zadeve.Takrat sem imela tudi priliko videti kako zgledajo zobni aparati in podobne zadevscine v "pasjih gobcih".Moram povedati,da se te zadeve obnesejo in zobovje popravi.Tudi operacija mojega psa je bila uspesna in tako je"obdrzal"svoje sprednje zobke do svoje starosti.

Lep pozdrav!
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #4 : sreda, 24.07.2002 : 07:43:00 »

Kaja, poizkusi z roko, če se mlecna zobka kaj majeta, ce se mu daj cevasto govejo kostko za grist in mogoce bosta ostala v kostki ali pa padla ven. Ce pa se ne majeta, jih bo moral odstraniti veterinar in to cim prej, da ne bo prislo do deformacije ugriza.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #5 : četrtek, 25.07.2002 : 17:49:54 »

Na žalost se zobka ne majeta, eden je celo zlomljen. Samo še to mi je manjkalo. Ali obstaja še kakšna rešitev, poleg puljenja pod narkozo?
Logiran

KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #6 : petek, 30.08.2002 : 10:19:02 »

Mislim, da je Kin v obdobju, ko mu začenjajo izpadati mlečni zobki.Zdaj je star 4 mesece. Zanima pa me, ker mu spodnji sprednji zobki rastejo v dveh vrstah.(dva spredaj in dva za njima) Samo prva dva. Ali je to prav, da tako rastejo?lp
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #7 : petek, 30.08.2002 : 11:14:15 »

Kolikor vem to ni v redu in ima vse možnosti da dobi zobni aparat, ki dokaj hitro popravi napačno rast zob. Oglasi se pri veterinarju in on ti bo svetoval ali je aparat potreben ali ne.
Mislim pa da bo potreben glede na tvoj opis. Ena od psičk v klubu ga je tudi imela prav zato in danes ima ful lepe zobe. Je prej imela zvezdice.

                     /           /
                         ..

                   +          +
                       +   +  
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #8 : ponedeljek, 23.09.2002 : 07:33:24 »

Zanima me, če je prav da Kinu izpadajo zobki kot domine. Namreč na dan izgubi vsaj 2 :-/. Zdaj je že brez obeh spodnjih podočnikov. Imam pa še eno vprašanje. Gre se za predmeljake. Na obeh zg. straneh se vidno vidi, kot da bi mu oba zobka gnila.Prosim za odgovor/-e. Hvala že v naprej.
lp
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #9 : ponedeljek, 23.09.2002 : 07:54:44 »

Kin, pojdi do veterinarja, da Kinu pregleda zobke. Glede izpada dva na dan, je cisto OK, glede gnitja pa moras kaj narediti, ker ima lahko bolane dlesni in bosta imela probleme z zobki.
Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #10 : ponedeljek, 23.09.2002 : 11:27:06 »

Citat
Na obeh zg. straneh se vidno vidi, kot da bi mu oba zobka gnila


A je možno, da ob teh dveh zobkih rasteta dva nova? ker če je tako, pomeni, da sta "gnila" dva dejansko odmrla in morata enostavno ven. To naj seveda poskusi narediti veterinar (če tebi ne uspe). V nasprotnem primeru pa ga pelji k veterinarju, ki bo lahko postavil primeerno diagnozo in rešitev.

Tudi jaz sem imela pri Erosu podoben problem. En zobek je bil temnejši... gotovili smo, da ob njem raste nov, ta pa enostavno ni hotel ven. Ker je bil to odmrl mlečni zob, je tudi potemnel. Ker ga sama nisem mogla izpuliti, je to storil veterinar. Eros je kar držal (sicer je nemiren). Očitno mu je šel že pošteno na živce (zob seveda). Grin

Kin! Upam, da boste zadevo čim prej rešili.
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #11 : ponedeljek, 23.09.2002 : 14:10:28 »

Noben nov zob mu zraven ne raste. Sem pa že govorila z veterinarjem tako, da morava z Kinom priti zobke pokazat. Sad Sporočim.lp
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #12 : torek, 24.09.2002 : 12:07:00 »

Bila sva pri veterinarju zaradi zobkov. Rekel je,da to ni nič hudega. Se pravi, da je O.K. lp
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #13 : torek, 24.09.2002 : 14:36:28 »


Citat

Super!
Pocohaj Kina v mojem imenu.


Ga bom mogla res fejst počohat, ker je ža pravi velikan. Danes sva se še stehtala, ko sva bila ravno pri veterinarju, in jih ima že 21 kg.Že pravi ˝dec ˝. Grin
Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #14 : sreda, 25.09.2002 : 07:24:59 »

Kin!

Me veseli, da ni nič alarmantnega in da je vse OK. Wink

Pozdravi velikana tudi v mojem imenu (oziroma Erosovem). Grin
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Mlečni zobki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines