mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 06:43:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: Taksisti
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Taksisti  (Prebrano 13219 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« : četrtek, 04.11.2004 : 14:00:24 »

Živjo!

Upam, da nisem odprla teme, ki je že kje odprta (sem prebskala večji del foruma, pa ni bilo nič podobnega)  Undecided
Vedno me je zanimalo, kako strpni do psov so ljubljanski taksisti. In nekega dne, ko z Bubo nisva mogli na mestni bus (ker nimamo nagobčnika oz. ga nimamo kam pritrdit  Roll Eyes ), sva šli lepo s taksijem. Pokličem torej eno od taksi služb (če hoče kdo ime, naj me kontaktira na privat). Ob klicu seveda pozabim povedat, da imam psa. Taksist je bil fuuul prijazen, sedet sva morali spredaj, ker je tip čisto nor na pse in se je celo pot ukvarjal z Bubo, ki je sedela v mojem naročju. Vse super in OK- do tukaj. Nazaj grede spet pokličem isto taksi službo (psa seveda po taki fajn izkušnji ne omenim, ker se mi je zdelo, da to pač ni potrebno). Kakšna napaka! Usedem se v avto, tokrat zadaj, Bubo imam v naročju (je pač praktično majhna). Tipa pozdravim, nobenega odgovora, po eni minuti pa komaj slišno sikne (dobesedno): "Psa ni pa nihče omenjal!" Jaz se naredim neumno in ga vprašam, kaj je rekel, da ga nisem dobro slišala. On pa: "Ja, psa imaš!" No, hvala, da me je razsvetlil, da o tikanju brez dovoljenja (pa nisem nobena stara zatežena gospa) sploh ne govorim. Pa sem mu razložila, da se mi ni zdelo potrebno tega omenjat in da itak sedi v mojem naročju. On pa s tem, če mi je jasno, koliko stane kemično (Huh) čiščenje avta, ipd. Na vprašanje, če bi me vseeno peljal, če bi omenila psa že prej, pa je ostro rekel NE. Z živci čisto na koncu, sem mu rekla, naj ustavi na naslednjem križišču in bom poklicala drug taksi. Ja, to pa ne (zaslužit je pa treba, a ne?)  Angry  Angry  Angry

Skratka, če ima kdo telefonsko kakšne psom prijazne taksi službe, bi bila zelo vesela. S to ne bom šla nikoli več nikamor- z Bubo ali brez.

Lp,
Tina

P.S.: Kaj bi šele bilo, če bi imela kakšnega večjega psa  Huh
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1 : četrtek, 04.11.2004 : 14:06:38 »

V Celju in okolici so taksisti zeloooo strpni.Ko poves da imas tudi psa, prvo vprasajo za njegovo velikost in ce je res velika mrcina, se potrudijo in pridejo z najbolj prostornim avtom. Pohvalno. Dozivela sem ze tudi, da so imeli v prtljazniku pripravljeno odejo, ki so jo potem namestili na zadnje sedeze- pravi luksuz. Ena taksi sluzba ima bolj kot ne "fine" avte (mercedez, audi..).. Se pocutis kot gospod notri, ko sedis na sedezu in cohljas svoje pasje bitje Smiley
Logiran
janina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20



« Odgovor #2 : četrtek, 04.11.2004 : 14:11:18 »

V Murski Soboti se ne vozite s taxiji, če mislite zraven vzeti psa( mogoče je kakšna izjema za katero ne vem).
Neprijetna dogodivščina v jutranjih urah ko smo zamudili vlak. Na obisk smo se peljali z vlakom in sprevodnik je bil tako prijazen, da nam ni zaračunal niti vozovnice za psa, ter ga tudi pustil sedeti na sedežu. Ko smo se hoteli vračati smo vlak zamudili in poklicali taxi. Ko se je taksist pripeljal na avtobusno postajo in nas dobesedno nahrulil, da kaj si mi mislimo, da imamo namen voziti psa v taksiju in, če vemo, da se to nesme, ter se samo odpeljal. Šokirani in premraženi (december) smo ostali na postaji in po varianti znajdi se prišli le do doma. Ampak taksist! Katastrofa. V naših koncih, ki je malo taksistov nimaš izbire, v Ljubljani in večjih mestih pa se verjetno kakšen prijazneš najde.
Zanima me tudi, če kdo ve za prijazne pomurske taksiste!?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #3 : četrtek, 04.11.2004 : 14:37:53 »

jaz sem tukajle http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=34;action=display;threadid=84;start=30 sprasevala o taxijih...
m.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4 : četrtek, 04.11.2004 : 15:07:22 »

Hvala, sej se mi je zdelo, da sem že nekje to brala  Wink No, ja, mogoče ni napačno, če nadaljujemo tukaj  Undecided

A si potem že kdaj šla s Špelo s taksijem?

Lp,
t
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #5 : četrtek, 04.11.2004 : 16:11:55 »

Mi smo se po Parizu vozili brez problemov  Grin- pri nas pa nimamo izkušenj.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 04.11.2004 : 17:11:07 »

Tina, v bistvu imajo Taxi službe posebne avtomobile za pse. Ko naročaš taxi, moraš povedati, da imaš psa in pošljejo taxista, ki ni laergičen na pasjo dlako oz njegov avto ni alergičen Grin
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 04.11.2004 : 17:36:49 »

S Torijem se ne vozimo velik s taksiji, če pa se že vozimo, je v pasji prenosni kletki. Zelo je navezan na njo, čeprav ga notri mal premetava Roll Eyes
Ampak to je prav bedno. Saj se ne "umaže" njegov preljubi avtomobil, ampak oblačila na katerih kuža je. Pa še to ne, če nima umazanih tačk in podobno.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #8 : sobota, 12.02.2005 : 11:17:19 »

Enkrat se je h Trstenjaku pripeljala s Taxijem ena gospa z ogrooomnim črnim mačkom-brez transportnega boksa. Samo mimogrede, itak nevem, katera Taxi služba je bila Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #9 : nedelja, 13.02.2005 : 11:12:26 »

Včasih sem se več prevozila s taksiji, tudi z mojim prvim psom.
Vedno sem povedala, da imam psa in prosila, če pošljejo nekoga, ki se psov ne boji ipd. (se mi je zdelo nekako logično, ker je bil pes precej velik in ne preveč prijazen  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes ).

Lahko povem najbolj smešen dogodek;
Psa sem morala peljati na redno cepljenje in sem poklicala taksi. Pride taksi, s spom se usedem zadaj, ampak taksist psu ni bil všeč (pač ta pes itak nobenega ni maral), tako je taksist vsakič, ko je pogledal v vzvratno ogledalo, zagledal bleščeče zobe mojega Rexa (pes je sicer imel nagobčnik). Nekako smo vseeno srečno prispeli do klinike, taksistu nisem plačala, ker sem ga prosila, da vklopi "čakalno uro", da naju potem odpelje še nazaj domov.
Hja, surprise je bil, ko sem s cepljenjem opravila, prišla ven in presenečeno ugotovila, da jo je taksist pobrisal - brez plačila  Roll Eyes Grin

Lp, Yo
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #10 : nedelja, 13.02.2005 : 19:49:01 »

Yo:  Grin Grin Grin Grin


                        Lp, Sian.            
   
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #11 : četrtek, 10.03.2005 : 17:24:30 »

Še ena pozitivna izkušnja s taksisti in sicer v Trbovljah Wink
Po naključju je bil obakrat karavan, pa se je Lucha kljub temu peljala zadaj pri nogah. Seveda je frajla razvajena in je najprej pustila moker štempelj na sedežu, potem sem jo le prepričala da se bo tokrat peljala na tleh in je nehala rinit gor. Ko smo izstopali, sem se taksistu še enkrat zahvalila ker je peljal psa, pa je samo rekel da mi bo prevleko poslal v pranje Grin

Naslednji dan smo se pa ponovno peljali s taksijem, prav tako brez problema Wink
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #12 : sreda, 13.02.2008 : 11:55:07 »

S prevozi živali se profesionalno ukvarja ZOO TAXI Ljubljana,
040 423423, www.zootaxi.si
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #13 : sreda, 13.02.2008 : 13:03:19 »

Sem ravno hotela to napisati-za ZOO Taxi-sem zadnič pri veterinarju videla oglas. Za kaj takega sem prvič slišala in se mi zdi super. So pa dosegljivi 24 ur na dan, kar je odlično v nujnih primerih.
Logiran
italijancek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #14 : sreda, 13.02.2008 : 13:30:38 »

joj, me prav zanima ali je tudi v mb že takšna taxi služba!
sem imela pred leti slabo izkušnjo. s prijateljico sva se vračali s celodnevnega potepanja po pohorju in res nisva več zmogli peš hoditi. tudi prijateljičin mešanček na kratkih nogicah ne. ko sva želeli na glavni železniški postaji naročiti taxi, je tip arogantno pripomnil, da se tako grd pes ne bo vozil v njegovem avtu (pa ni bil mercedes!  Roll Eyes)...z odprtimi usti sva odšli seveda peš domov   Shocked   Roll Eyes
želela bi še pripomniti, da ni bilo težav s prevozom psa v gondoli in avtobusu. le vstopnico za psa je bilo treba posebaj plačati.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: Taksisti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines