mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 03:27:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: ZAJEDALCI-NUJNO-PROSIM!!!
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZAJEDALCI-NUJNO-PROSIM!!!  (Prebrano 20764 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #15 : sobota, 06.11.2004 : 18:33:31 »

Biovermin ni samo pasta za mladiče, ampak tudi tablete za odrasle pse in mačke.
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #16 : sobota, 06.11.2004 : 20:12:36 »

LP!
Da ne bom izpadla kot kakšen "ajnštajn" ali celo "cvajštajn" bom povedala čisto na kratko v slovenščini: koprofagija ali uživanje smrdljive hrane med drugim tudi tujega ali lastnega govna, je bolezen.
Tukaj pa imate c/p in če vam kaj ne bo jasno, vprašajte, da vam prevedemo!

Koprofagija se cesto povezuje sa manjkom vitamina, specijalno vitamina B i K. U tom slucaju, pas pokusava da ponovo iskoristi bilo kakav oblik preradjene hrane koja je ostala u izmetu. Zdrava i dobro balansirana ishrana je neophodna da bi ponudila psu sve sto mu treba, no nekada njegov organizam nije u stanju sve iskoristiti usljed bolesti. U tom slucaju, pomoc potrazite od veterinara! (Sigurno ste culi da neke bebe obozavaju da lickaju zid. Prave citave rupice u zidu, a sve to zbog nedostatka kalcijuma...)

Mnoge negativne navike kod pasa se javljaju usljed dosade i zanemarenosti. Pas je drustveno bice, bice copora, te ako mu ne posvecujete dovoljno paznje, on pokusava pronaci sam nesto cime bi se zabavio, a to onda moze biti i upravo ova katastrofalna navika Sad. Igrajte se sa svojim psom, usmjerite pozitivno njegovu energiju, setajte i do toga nece doci. Nemojte NIKADA drzati psa na kratkom lancu u dvoristu (ja sam GENERALNO protiv drzanja psa na lancu), jer ce jedan od izlaza iz njegove monotonije i dosade postati bas ova aktivnost - izmedju ostalog.

Gledajuci razloge, cak i kao laici mozemo naslutiti rjesenja...

Ukoliko je u pitanju problem manjka vitamina i nezdrave ishrane - pobrinite se podhitno za to i ne samo zbog ove lose navike, ali zbog zdravlja cijelog organizma. Bas kao i kod ljudi, na unos vitamina u organizam mora se paziti. U dijelu foruma o zdravoj ishrani pasa je i topik u kome su dati podaci o vitaminima za neke od namirnica. Mozda to za pocetak moze pomoci...

Ukoliko razlog nije prehrana, sta onda? Bilo bi lijepo da svi mi pronadjemo vremena za par setnji na dan, pa makar one i ne bile jako duge. O vremenu za igru i ostale aktivnosti sa psom da ne govorimo... Ukoliko pas ide vani sit, manja je mogucnost da ce potrcati na prvu hrpicu izmeta. Sto se tice njegovog izmeta, on ce mu mnogo manje biti privlacan ukoliko njegova ishrana nije bazirana uglavnom na mesu. Dakle, opet jedan dobar razlog da se ishrana nasih ljubimaca obogati! Ukoliko primijetite da pas ide prema izmetu, odmah ga pozovite. Ukoliko vam dodje, mnogo ga nahvalite... On ce vremenom shvatiti sta od njega zelite. Iza psa odmah pocistite, ne samo radi njega, ali i radi drugih pasa, ali i higijene prostora. Duzni ste to uraditi.

Sto se tice vas i vaseg zdravlja, ukoliko vas pas ima obicaj/naviku ovo ciniti, redovno ga cistite od unutrasnjih parazita (ovo treba i inace ciniti) i ne dozvoljavajte nikako psu vam lize lice!

Tekst je napisala kolegica Anastasija in BC foruma!

Naslednjič pa razmislite, preden peljete kužka v "slaščičarno"!
V kakšen naš ali tuj brskalnik vtipkajte besedo "koprofagija"!
LP,Miša
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #17 : sobota, 06.11.2004 : 20:37:49 »

Pes lahko paraviti dobi tudi s tem da je travo ter kej drugega ali pa če pregrizne invadirano bolho
Držim pesti da boste psička čim prej pozdravili
LP
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #18 : sobota, 06.11.2004 : 22:38:12 »

Moram povedat, da moja psica ne žre ostalih iztrebkov, sem ter tja konjsko figo, kot sem že omenila. tega niti ne obravnavam kot problem, še manj kot bolezen, me je pa kolegica veterinarka že pred leti okarala, naj zaboga ne pomivam psu pasje sklede kot, da gre za moj krožnik in da psi morajo zaužiti kdaj tudi kako bakterijo, ki jo pač rabijo. Dvomim, da bi ji manjkalo vitaminov, saj dobi (kadar ni obrok proplan, ampak pripravljen,vitaminsko mineralne tablete Pfizer, ki se meni zdijo najboljše.

Bolj bi držalo v mojem primeru, da požre konjski drek takrat, ko je z nami na sprehodu še kakšen človeški prijatelj in se pogovarjam z njim. In uboga razvajena dobermanska para nima 100% pozornosti in jo vzbuja na tak način. Na 3 mesece dobi Pratel, vendar bi raje kje nabavila Drontal, a se v Sloveniji očitno ne dobi.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #19 : ponedeljek, 08.11.2004 : 15:19:35 »

Naj povem kot zanimivost, da sta moja psa zelo rada jedla konjske fige, dokler nismo konjev pripeljali domov. Še nekaj časa jih je samička skrivaj grizla, nato pa to navado popolnoma opustila.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #20 : ponedeljek, 13.12.2004 : 22:18:47 »

Kaj pa pasta B A N M I N T H (antihelmenitik) od Pfizerja?

Gre pa za zdravljenje psov, infestiranih z naslednjimi paraziti oz. nematodami: Ancylostoma canimum, Ancylostoma braziliensis, Toxocara canis, Toxocara leonina, Uncinaria stenocephala. Zdravljenje infestacij z naslednjimi nematodami pri mačkah: Toxocara cati, Toxocara leonina, Ancylostoma tubaeforme.

Meni je čudno, ker pasta je 24 gramska oz. 10. Priporočajo pa 5g paste na 1 kg telesne teže. To je enako 2 cm paste. Če je npr. pes težak 30kg je to 60 cm paste oz. 150g paste, 6 tub??  Huh  Nekako mi izpade Pratel bolj enostavna zadeva, glede na velikost psa....


Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #21 : torek, 14.12.2004 : 11:57:14 »

Paste se ponavadi uporabljajo za pasje ali mačje mladiče, ker je tableto težje dozirati. Vendar pazite, ta pasta pri mucah zelo rada povzroči trdovratno drisko.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #22 : četrtek, 16.12.2004 : 01:49:44 »

Hmmm, najbrž bo tole res bolj priročna zadeva za pasje mladiče, male pasme in pa mačke.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #23 : nedelja, 23.01.2005 : 16:31:18 »

Pozdravljeni!

Moja psička zadnje 3 dni precej pogosteje "kaka" kot prej 5-6x na dan, prej cca. 3-4x. V iztrebkih ni opaznih glist, prejsnji teden sem opazla nekaksne bele pikice in sem ji takoj dala Dehinel (v četrtek). Zanima me, če je takšen enkratni odmerek dovolj za morebitno preprečitev razvoja okužbe, ali naj dobi še kakšno dozo? Sicer nameravam jutri po nasvet k veterinarju, vendar vseeno prosim za vaše mnenje!

Tina
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #24 : nedelja, 23.01.2005 : 16:44:33 »

Zanima me, če je takšen enkratni odmerek dovolj za morebitno preprečitev razvoja okužbe, ali naj dobi še kakšno dozo?

Odvisno, kako težka pa je psica in koliko tablet si dala?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #25 : nedelja, 23.01.2005 : 16:49:02 »

Psička ma cca. 3,2 kg in sem ji dala 1/3 tablete, ki je dozirana 1 tableta za 10kg - torej tolko kolko bi za naj po navodilih dala!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #26 : ponedeljek, 24.01.2005 : 10:16:04 »

Uma,

meni so na kliniki (Mestni Log) razložili, da moraš psu, ki ima manj kot 10 kg, dati celo tableto (ki je za 10 kg). Tako da ji mirno daš celo  Wink
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #27 : ponedeljek, 24.01.2005 : 17:51:18 »

Uma,

meni so na kliniki (Mestni Log) razložili, da moraš psu, ki ima manj kot 10 kg, dati celo tableto (ki je za 10 kg). Tako da ji mirno daš celo  Wink

1 tableta je za 10 kilogramskega psa, tako tudi piše v navodilih, ki jih je pred uporabo potrebno prebrati! Vem pa tudi, da sem jaz mladičku ki je imel manj kot 10kg, po navodilu vzreditelja in veterinarja dajal polovičko, tudi takbleta ima črto na sredini, da se lahko prelomi.
Logiran
Maggie and Co.
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #28 : petek, 30.06.2006 : 15:01:32 »

Slišala sem, da se je neki psički naredila bula iz nje pa so lezli črvički Huh
Logiran
Maggie and Co.
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #29 : petek, 30.06.2006 : 15:02:36 »

Ali je to možno?Huh?
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: ZAJEDALCI-NUJNO-PROSIM!!!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines