mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:30:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: maltežanka
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: maltežanka  (Prebrano 6239 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dina111
novinec
*
Sporočil: 4


« : nedelja, 20.07.2008 : 09:17:33 »

pozdravljeni,sem nova na forumu in me zanima če mi kdo lahko pove ki že ima izkušnje z brejostjo psičke imam namreč maltežanko ,ki se je pred enim tednom parila z maltežanom,zanima me kako vem če je breja in koliko časa ima še menstruacijo čeprav se je parila
hvala lp marjana
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1 : nedelja, 20.07.2008 : 09:24:19 »

Ustrezna tema za tvoje vprašanje je Gonitev psičke. LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #2 : nedelja, 20.07.2008 : 12:43:12 »

Sta rodovniška z vzrejnim pregledom?
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #3 : nedelja, 20.07.2008 : 12:43:48 »

pardon vzrejnim dovoljenjem
Logiran
dina111
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #4 : ponedeljek, 21.07.2008 : 16:10:34 »

pozdravljeni
ker ste mi odpisali vam razložim situacijo
psičko sem kupila ko je bila stara 1 leto to je pred 2.mesecema,na sprehode jo vodimo vsi člani in pred enim tednom jo je peljala hči in sta srečali maltežana hči ni bila pozorna in ko je pogledala proti psički sta bila že sprijeta,zato ne vem kaj naj naredim in kako in kje se dobi vzrejno dovoljenje hvala lp marjana
Logiran
dina111
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #5 : ponedeljek, 21.07.2008 : 16:12:14 »

Sta rodovniška z vzrejnim pregledom?
pozdravljeni
ker ste mi odpisali vam razložim situacijo
psičko sem kupila ko je bila stara 1 leto to je pred 2.mesecema,na sprehode jo vodimo vsi člani in pred enim tednom jo je peljala hči in sta srečali maltežana hči ni bila pozorna in ko je pogledala proti psički sta bila že sprijeta,zato ne vem kaj naj naredim in kako in kje se dobi vzrejno dovoljenje hvala lp marjana
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #6 : ponedeljek, 21.07.2008 : 16:51:38 »

brez zamere dina111,
vendar je tale zgodba zelo za lase privlecena ali pa tvoja hci psice cel sprehod sploh ne pogleda in je ne zanima kaj se s psom dogaja oziroma psica kar sama in brez nadzora leta naokoli in dalec stran od vodnika. Psi se namrec ne sprimejo kar takole mimogrede v 2 sekundah in se to... psice, ki se prvic parijo ponavadi tulijo kot jesiharji. In glej ga smenta, ravno maltezan jo je naskocil. Kako prikladno...
Pa pustimo to malenkost.
AD 1. Psica je mnogo premlada za leglo zato predlagam, da jo takoj peljete h veterinarju (ce ni ze prepozno), da prekine brejost.
AD 2. Da bi mladici imeli rodovnike, morata imeti oba starsa rodovnik, telesno oceno in vzrejn pregled. Ali imata oba psa rodovnik in vsaj telesno oceno?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #7 : ponedeljek, 21.07.2008 : 17:28:44 »

Zgodbice o tem, kako je do paritve prišlo, raje ne bom komentirala. Kot je že Drejči napisala, takoj k veterinarju. Mimogrede se še dogovorite za sterilizacijo. Ker očitno niste niti porajtali, da se vam psica goni, se mi zdi to najbolj smotrna rešitev. Vmes pa malo pobrkljajte po netu (in tudi po našem portalu) in se podučite, kako in kaj s psom. LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #8 : petek, 01.08.2008 : 15:22:03 »

Citat z dne 21.7.08:
psičko sem kupila ko je bila stara 1 leto to je pred 2.mesecema

Citat iz druge teme, z dne 30.7.08:
Citat
dolgo smo si želeli kužka in se odločali zanj in nato smo dobili našo Dino,sicer je res bila stara že 1.leto vendar nas to ni motilo,... ...sedaj je z nami že 5.mesec

Vam ča čas hitro beži...  Roll Eyes Lips Sealed
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #9 : petek, 01.08.2008 : 16:27:08 »

Dina bo zelo vesela, ce boste resili njen in vas problem brez mladickov. Nesrece se dogajajo, ampak ni potrebe po mladickih, ki niso nacrtovani.
Veterinar lahko uporabi ucinkovite in varne preparate za prekinitev brejosti do 5.tedna...

Potem pa lahko razmislite o nacrtovani vzreji..., veliko informacij lahko najdete tukaj. Ce pa ne najdete odgovorov, pa lahko povprasate za dodatne informacije Smiley.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #10 : petek, 01.08.2008 : 17:55:07 »

Pa še ni maltežanka ampak mešanka podobna maltežanu, vzeta iz zavetišča. Tako da se strinjam da pohitiš k veterinarju, da jo sterilizira in prekine brejost.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: maltežanka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines