mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:34:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Hišni ljubljenček ZA psa
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hišni ljubljenček ZA psa  (Prebrano 24712 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #15 : petek, 05.11.2004 : 20:27:20 »

evo pa še jest sem za zajčka!!!!!! Wink Wink Wink Wink

Moja prijateljica ga ima tudi in se z njeno psičko odlično razumeta, razume se še celo z mojim Rondijem, ki drugače zajcev ne mara!!!

papa, in veliko sreče pri odločitvi, verjamem da bo težka!!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #16 : petek, 05.11.2004 : 20:32:36 »

Kaj pa kakšna papiga?Jaz imam papigo,ki je zelo glasna in ko je bila Liza še sama,sem ji pustila radio in papagaj se je drl na ves glas,Liza pa ga je gledala kaj se zdaj dogaja...
Drugače se tudi meni zdi zajček zelo primeren.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #17 : nedelja, 07.11.2004 : 22:49:31 »

Ojla!

Missa: Podgana.. hmm.. ne hvala.. nič osebnega, ampak nekako se mi do sedaj niso prikupile Roll Eyes
astra: hmm.. veverica... a to se tudi prodaja? Veveričke so že bolj srčkane kot podganice, ampak a je prodaja sploh dovoljena? Poznaš kakšnega rejca?
Liza: Med tednom sem v bloku. Ko smo imeli leglo skobčevk lani sem vzela eno s sabo. Cel dan se je drla, sosedi pa pritoževali... po enem mesecu kreganja sem jo odnesla domou. Undecided
Zajček ja.. mislim da je primeren, ampak se mi je res nekako "zameril" prejšnji zaradi bolezni. O bolezni sem tudi pisala v temo od zajčkov. Bolezen je bila zelo hitra in kruta- ter neozdravljiva.. tako, da sem sedaj dobila neke vrste "fobijo" pred zajčki, če lahko razumete...

No, mi se še naprej informiramo, medtem pa vneto iščemo Geri nove prijatelje, ki bi ji morda zapolnili luknju v igranju namesto druge živalice.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #18 : ponedeljek, 08.11.2004 : 11:06:45 »

Ta tema mi je zelo zanimiva, ampak ne znam ti predlagati, kakšno žival bi bila najboljša družba tvojemu psičku. Tudi jaz nekoliko navijam za zajčka, vendar imam tudi jaz slabe izkušnje z zajcem in sicer lansko leto mi je en gospod podaril zelo lepega zajčka. Jaz ga z velikim veseljem nesem domov k Bučku, z upanjem, kako se bosta lepo igrala skupaj. Zajčka položim na tla zraven Bučka, -Bučko pa samo na njega, ga zagrabi za vrat, ga strese...AAAAAA, sem se tako zadrla, da me je slišala cela vas  Grin Zbežala sem ven iz sobe, fant pa je hvala bogu ostal trezne glave in zajca rešil iz Bučkovega gobca. Zajca smo nato oddali-podarili sosedovi punci.
Podobno je bilo z mačko-ne prenese jih nikakor.
Jaz bi svojemu za družbo podarila še enega psa, se pravi manjšega od njega, kaj drugega pa moj ne bi prenesel.
Ja ne vem, pomagala nisem skoraj nič, odločitev je pa še vedno tvoja čivava. Upam, da boš kmalu našla primerno družbo  Cheesy Wink pa lep pozdrav  Smiley
Logiran
123456
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 150


« Odgovor #19 : ponedeljek, 08.11.2004 : 12:37:21 »

Kaj pa ce bi si nastimala se enega papiloncka ali pa civavo? Imam ze take izkusnje pa je super.

LP. Lucija
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #20 : ponedeljek, 08.11.2004 : 13:02:25 »

Ojla!

No še en pes trenutno (za mačko velja enako) odpade, ker imamo doma 3 pse, kar ni ravno malo. Pa ko bo Geri imela mladičke ziher keri doma ostane, tako da...
No saj med vikendom ima 2 zverinici za igro, med tednom je pa malo bolj švoh...

Lp!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #21 : ponedeljek, 08.11.2004 : 15:04:11 »

Ojla!

No še en pes trenutno (za mačko velja enako) odpade, ker imamo doma 3 pse, kar ni ravno malo. Pa ko bo Geri imela mladičke ziher keri doma ostane, tako da...
No saj med vikendom ima 2 zverinici za igro, med tednom je pa malo bolj švoh...

Lp!
Ja res nimam nobene več ideje, katera žival bi bila primerna. Hmmm, lahko pa ji nakupiš ful igrač, tudi takšnih, ki se premikajo, skačejo, hodijo...sam kdo ji bo navijal..ja ne vem res...res bi rada pomagala, ampak sem čist brez idej.  Grin
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #22 : ponedeljek, 08.11.2004 : 15:33:52 »

branka, hvala za trud. Vem da imam nemogoče pogoje kar se zahtev tiče, ampak drugače res ne gre Cheesy. No tista veverica me pa mika.
Astra: a mogoče veš za kakšnega rejca? Ker je v trgovini ne bi kupila.
No tako.. kakšen tak mali glodalec (razen zajca) bi še šel, kaj večjega pa na žalost ne.
Smo pa nabavili tudi miško za navit in se veselo z njo igra, a kaj ko se potem ustavi Sad.

Lp1
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #23 : ponedeljek, 08.11.2004 : 22:30:41 »

Ojla!

Odločili smo se da bi vzeli še kakšno žival, ki bi Geri popestrila dneve.
Geri je na dan sama največ 3 ure. S "prijateljico" bi bila Geri v stiku le ob naši prisotnosti. Sami ju ne bi puščala nikoli skupaj. Zaželjeno bi bilo, da bi lahko drugo žival med mojo odsotnostjo (par uric) zaprla v kletko za vsak slučaj. Še posebno na začetku.
Želela pa bi žival ki bi se z Geri lahko tudi igrala in ne le bežala od nje Smiley. Geri bi bila zadovoljna prav z vsako, le da bi divjala po sobi, ne vem pa kako bi to prenesla druga živalica.

No, moje vprašanje: katera žival je primerna za Gerijino "prijateljico"?

Lp, Mojca.

PS: Mačka ali pes odpadeta, ker se našim doma zmeša Undecided.


meni osebno se zdi brez veze. glede na to da je geri sama samo 3 ure, ima cel dan časa da se igra z vama, oz. da jo peljeta v kakšno manjšo pasjo družbo. te popolnoma razumem da je težko najti malo pasjo družbo, tudi meni je,  vendar se mi zdi nesmiselno zdaj na vrat na nos iskati družbo zanjo, ko dobro veš da se z nobenim glodalcem ne bo mogla igrati tako kot bo to hotela ona.. ko bo stara 4-5 mesecev (oz. ko bo menjala zobke), dobro veš da bo že kar močno grizla, kar bo lahko tudi usodno za katero koli majhno živalico, ki jo bo ona takrat že kar precej prerasla. poleg tega, jo lahko miš, prašiček, činčila, dihur in karkoli drugega pošteno ugrizne. Sassy je v nos ugiznila mini miška od prijateljice, ker je malo preveč vtikala svoj nosek skozi režo v kletki. ne vem no raje premisli. jaz ti odsvetujem. v čem je sploh smisel družbe, če bo žival tako in tako zaprta,  ko boš pa ti doma boš morala pa non stop pazit da druga drugi kaj ne naredita.  tako da je bolje da ta čas ko bi ju morala imeti pod budnim očesom raje izkoristiš in jo pelješ ven ali se sama igraš z njo.  tudi Sassy je bila lahko skupaj s činčilo ko je bila manjša, sedaj se bojim da bi jo v igri ponesreči močno zagrabila. ne vem no, kupiti živo bitje, za čas njenega odraščanja se mi ne zdi pametno in to samo zaradi družbe...  raje dobro premisli, da ti ne bo kasneje žal.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #24 : ponedeljek, 08.11.2004 : 22:44:53 »

Kaj pa akvarij pa ene dve živahne ribe not? Pri moji prijateljici so psom ribe baje kar zanimive. Pa ljubosumni so na njih, ko se gazdarica z ribami ukvarja, hehe. Lahko ga postaviš na eno določeno višino in pes "TV" gleda. Pa za dopust so praktični, ker nabaviš avtomatski hranilnik, pa je. Al pa -če večje ribe nabaviš- dvakrat na leto pač menjaš "zalogo" pa tastare popapaš, hihi.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #25 : torek, 09.11.2004 : 00:18:30 »

No Sassy: ni ravno tako. Geri gre vsak dan na sprehod, ima nekaj malega pasje družbe, tako da to ne bi bilo nadomestilo za te stvari. Res je da tiste 3 ure prespi ko nas ni. Mislim pa da ne bi poškodovala glodalca ali druge živalice saj ima kar nekaj ljudi take kombinacije. V igri z mucom je zelo nežna in previdna. Ne grize ga. Le lovita se in valjata potleh. Mislim tudi, da bi se glodalec navadil na njo in je ne bi ugriznil. To da je miška ugriznila Sassy nima veze, ker Sassy niti poznala ni. Napisala sem tudi, da bi bili živalici ločeni na začetku, torej ko se ne bi še poznali, čez par mesecev pa bi bili spuščeni skupaj stalno. To ne bi bila igrača za Geri, ki bi jo ko bi jo Geri "ponucala" vrgli stran. Z glodalci imam precej izkušenj. Maša (starejša psička) se je vedno igrala s hrčkom. Zelo lepo sta se ujela in videti je bilo, da tudi on uživa. Če bi hotela žival "na kratki rok" bi vzela hrčka, ko bi bila Geri odrasla, bi tako ali tako poginil, ker živi do 3 leta. Hrčka pa nočem ravno zato ker se na žival navežem in nočem živalce s tako kratko življenjsko dobo.
Vzrediteljica ima doma muca, ki se igra z mladički. Njena kolegica iz Češke pa ima zajčke, ki se igrajo z mladički, pa tudi morske prašičke, pa hrčke.. mali živalski vrt. Tako da vem, da se te živalice ujamejo v igri.
altervirta: hvala za nasvet. Ob branju tvojega posta so se mi kar zaiskrile oči in pomislila sem: zakaj se česa takega nisem že prej spomnila! Ribice se mi zdijo odlična družba za Geri za začetek. No, ne bodo se ravno igrale, vem pa da bo navdušena nad gledanjem Grin. Mislim, da si bom kar ribe omislila, pa še res ni skoraj nič dela z njimi (vzela bom hladnovodne).
Bom pa tudi poiskala Geri še kakšne pasje prijatelje.
Hvala vsem za nasvete, pa naj še kdo kaj napiše če ima predlog, ker mislim, da je lahko tema zanimiva še za koga ne le za naju Wink

Lp, Mojca in  Geri
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #26 : torek, 09.11.2004 : 10:44:00 »

no priznaj , dasi ti tista, ki bi rada še neo živalco Wink. Saj s tem ni nič narobe Smiley. Za kužiko bi bil po mojev najbolj primeren morski prašiček. Z ribami si ne bo kaj dosti pomagala. Preden se podaš v akvaristične vode si malo oglej akvazin.com, da se n eboš znašla na področju mučenja živali. S ptičem si tudi pes ima kaj pomagat.
Karkli boš kupila "za psa" jih n epuščaj same skupaj zelooo dolgo časa. Živalica mora imeti možnost da s eumakne oz pobegne(hišica npr), čeprav taki kužki kot je tvoj so navadnoprav nenevarni.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #27 : torek, 09.11.2004 : 10:48:49 »

no priznaj , dasi ti tista, ki bi rada še neo živalco Wink. Saj s tem ni nič narobe Smiley. Za kužiko bi bil po mojev najbolj primeren morski prašiček. So mirni , kompaktni in družabni. Z ribami si ne bo kaj dosti pomagala. Preden se podaš v akvaristične vode si malo oglej akvazin.com, da se n eboš znašla na področju mučenja živali. S ptičem si tudi pes ima kaj pomagat.
Karkli boš kupila "za psa" jih n epuščaj same skupaj zelooo dolgo časa. Živalica mora imeti možnost da s eumakne oz pobegne(hišica npr), čeprav taki kužki kot je tvoj so navadnoprav nenevarni. Veverice mošnjičarke, miši, hrčki in drugi glodalci niso primerni, ker so manj družabni in prenežni. Njihov naravni strah pred plenilci je premočan. Glodalcev tudi ni priporočljivo puščati zunaj kletke brez nadzora , ker znajo beliko uničit in tudi pobegnit ali pakakšnen kratek stik na elektriki narest. Njihove potrebe in komunikacija so zelooo različne od pasjih.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #28 : torek, 09.11.2004 : 11:03:14 »

deteljica, pomoje se pa z morskim prašičkom ne bi ujela... sicer pa bi bil to zame najlažja rešitev saj imam parček doma, tako da bi ju le skupaj dala Grin. Sem že poskušala s pujsem ampak on ni prav nič užival v "igri".
Glede kablov ne bi bilo problema, ker smo vse zavarovali že zaradi Geri. Bom pa najverjetneje kar ribe vzela. Pomoje ji bo zanimivo kaj se premika. Moram nekaj reči. Geri kupujem igrače za muce, z njimi se igra kot prava mačka Roll Eyes, mačke pa so (vsaj moje) precej zainteresirane za akvarij ki ga imam doma. Glede mučenja ne skrbi- ne bom zapirala ribic v mahne bučke ali kaj podobnega. Z ribami imam že izkušnje, akvazin pa mi tudi ni tuj.

Lp!
Logiran
ChUcK_Sara
gost
« Odgovor #29 : torek, 30.11.2004 : 12:26:15 »

Hej!
Kaj pa če bi Geri dobila hrcka??  Roll Eyes Roll Eyes Nas Argentinec naso Lolo , belo hrčico,(ki je po mojem mesanka med dolgodlakim in kratkodlakim hrčkom) prav rad ovohava pa tudi nič ji ne naredi! Lahko da zato ne ker sta oba bela , hihihi Grin Grin Samo enkrat mu je sla ponoči na ziuce ko je zobala semena pa je potegnil kletko s hrckom dol z omare pa je hrcek na srečko usel, pa ga babi ni najdla...Ampak ga je pa zjutraj..Na srečo Smiley Tako da če mu argentinc nič ne naredi mu tudi papilonček ne bo Wink Verjetno..Lahko pa da bo hrcek Geri napadal Smiley Če bos hrcka vzela,vzemi samičko Smiley Lp Kiss
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Hišni ljubljenček ZA psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines