mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 22:01:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ravs zaradi napada psa
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: ravs zaradi napada psa  (Prebrano 22174 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #30 : torek, 22.07.2008 : 10:57:07 »

Ne vem, če bereva isto debato ampak mislim, da v tej temi ni nihče zagovarjal ali celo odobraval lastničinega neodgovornega in nasilniškega obnašanja. Oziroma smo še celo zelo proti takemu obnašanju. Moraš pa priznati, da vseeno tudi tale gospod ni od muh, če si videl intervju po televiziji. Pri vsej tej zadevi edino pes ni nič kriv bo pa najbrž najbolj nastradal.

Ne vem tudi kaj misliš s tem...imajo v skrbništvu psa te pasme...kaj je tukaj važna pasma, misliš da bi imel povitih manj prstov, če bi ga napadel recimo nemški ovčar ali pa husky?

Se pa strinjam, da obstajajo posamezniki, ki nikakor ne bi smeli imeti v skrbništvu nobenega psa ne samo določenih pasem.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #31 : torek, 22.07.2008 : 11:01:37 »

no, no, taksen izpad pa res ni potreben. Nihce ne zagovarja nasilniskega obnasanja.
Nikjer nisem zasledila, da bi kdo potrjeval dejanje zenske. Ravno tako nihce ni napisal, da je ugriz psa nekaj sprejemljivega. Se mi pa zdi logicna posledica, ce gre sam veliki lastnik v napad. In spet nikjer ne vidim teksta, ki bi odobraval katerokoli od znanih dejstev.
Upam pa si trditi, da gospod le ni samo uboga in nemocna zrtev hude zarote proti mimoidocim in ne morem se strinjati s tem, da zelijo mediji tole zgodbo prignati na nivo tragedije Rotar.
In se nekaj mi gre strasno v nos. Ugrizov psov se zgodi precej vec, kot jih je objavljenih v medijih. Jasno, ce bi ta ugriz povzrocil en navaden strasenpotpuri, bi morda pisali o tem, da je pobesnela babnica napadla nemocnega mozicka o psu pa ne bele ne crne, ce bi sploh kaj napisali na to temo. A ker gre za rotija, ki spada med "une tanapadalne pasme", pa so zadevo napihnili do amena.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #32 : torek, 22.07.2008 : 11:56:04 »

Drejci, omenjenega intervjuja nisem videla, prebrala sem le kar je pisalo na siolovi strani in iz tistega sklepala, kar pac sem. Mogoce napacno, zdaj ko berem vasa mnenja.  Wink Bomo videli kako se bo tole razpletlo. lp

Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #33 : torek, 22.07.2008 : 11:57:52 »

No, saj obstajajo priče, ki so vse dogajanje dobro videla. Dejstvo pa je, da upokojenec takrat ko se je branil ni namlatil psice ampak lastnico (psica je povsem cela, lastnica pa ima kar nekaj bušk). še eno dejstvo - pes ni bil slučajno spuščen nekje na enem sprehodu, ampak je bila odprta ograja in je psica (po vsem sodeč) prišla ven. Da psi na lastnem ozemlju niso pretirano prijazni do tujcev, je splošno znano. Upokojenec je rekel, da je psica renčala, ne da ga je napadla. Dejstvo je tudi, da bi morala lastnica psico ob opozorilu (tudi če je bilo to opozorilo še tako nesramno) spraviti nazaj za ograjo in se mimoidočemu opravičiti tudi (pa ne glede na to, ali je psica res renčala ali pa se je dedek samo ustrašil) Poškodovani je izjavil, da nikoli v življenju ni dražil ali udaril psa. Ne vem, kar nekako verjamem mu.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #34 : torek, 22.07.2008 : 12:19:51 »

Da ne bo samo 'menda' in pravijo, je tukaj nekaj poročil iz medijev.

iz poročil na Pop TV

Dnevnik

Delo

LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #35 : torek, 22.07.2008 : 12:32:52 »

hvala Agnes  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #36 : torek, 22.07.2008 : 13:41:42 »

Sicer nisem brala vsega in ne vem točno, kaj se je zgodilo, ampak če bi se jaz s kom tepla (če bi se bi se samo zato, ker bi me kdo napadel, sama sigurno ne bi skočila, pa naj me še tako provocira) bi Glu definitivno napadla tistega, s katerim sem se tepla. Pa naj bo na povodcu ali ne.

Seveda bi se temu probala izognit, lažje je tudi psa odstranit iz situacije če je na povodcu (ona bi skočila tudi če bi se mi kdo grozeče približeval) ampak ko si z nekom tako blizu da se tepeš, ni važno ali je pes na povodcu ali ne, ker je dovolj blizu, da se ti postavi v bran.

Seveda zagovarjam povodec (pa imam tudi Glu spuščeno ko se sprehajava po polju, ampak vidim da nikogar ni blizu, pa tudi če koga srečava je čisto prijazna, če gremo lepo mimo) in vem, da je na njem psa lažje obvladat, ampak če sta se tadva tepla in nimata toliko v glavi, da se ne bi, v tej situaciji ne bi pomagalo, če bi ona psa imela na povodcu, ker bi ga itak povlekla s sabo v situacijo. Če seveda pes ni skočil prvi.
Logiran
T.R.U.
rad pišem
****
Sporočil: 275


« Odgovor #37 : torek, 22.07.2008 : 18:33:54 »

Tukaj do "resnice" ne bomo, boste prišli. Že naslov same teme "ravs zaradi napada psa" je vprašljiv, ker vse temelji na opise, ki se med seboj razlikujejo.
Važna so le dejstva:
- ženska in neprivezan pes ob neograjenem vrtičku in ograjenem pesjaku, kjer se pogosto nahajata;
- moški in palica sredi vrtičkov (v bližini sta vsporedno dve poti, ki vodita preko tirov do naselja-lahko bi šel tam) na njemu znanem in preglednem okolju;
- če bi bil ta pes agresiven, jih moški nebi tako "poceni" odnesel tako pa se je hkrati ubranil ženske, vil in agresivnega psa.   
Pa še več jih je, vendar...
Skratka šele sodišče bo odločilo na podlagi zbranih dejstev in okoliščin, vse ostalo je larifari. 
Logiran
Nataša47
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #38 : sreda, 23.07.2008 : 04:48:56 »

Hvala Neža, za linke. Moja prva izjava je bila dana na podlagi informacije na tem forumu, sedaj pa sem si ogledala vse tri prispevke in razumem situacijo malo drugače.

Glede na prispevek s POP TV bi rekla, da je gospod hodil po parceli od gospe. Gospa trdi, da je hodil tja dražit psa. To se mi zdi čisto verjetno. Ne morem verjeti, da bi nekdo nekoga napadel (celo z vilami) iz čistega mira. To mi ne gre skupaj.

Kaja, glede gospoda, ki je potreboval palico za sprehod - ta je bosa. Nekgo, ki tako težko hodi, da potrebuje palico, se ne bo podal tako daleč. Pa še nekaj. Morda bom zvenela nacionalistično, ampak največji nasprotniki psov so ravno prva generacija priseljencev naših bivših južnih republik. Jaz bi kar verjela izjavi gospe, da je tip prišel izzivat. Prisežem, da bi ga jaz tudi. Ampak bi prej psa privezala.

Samo nekaj mi ni jasno. Ali je pes eden tistih, ki so večno sami, zaprti  v ograjenih vrtičkih, in telefonsko številko?
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #39 : sreda, 23.07.2008 : 05:48:07 »

Hvala Neža, za linke. Moja prva izjava je bila dana na podlagi informacije na tem forumu, sedaj pa sem si ogledala vse tri prispevke in razumem situacijo malo drugače.

Glede na prispevek s POP TV bi rekla, da je gospod hodil po parceli od gospe. Gospa trdi, da je hodil tja dražit psa. To se mi zdi čisto verjetno. Ne morem verjeti, da bi nekdo nekoga napadel (celo z vilami) iz čistega mira. To mi ne gre skupaj.

Kaja, glede gospoda, ki je potreboval palico za sprehod - ta je bosa. Nekgo, ki tako težko hodi, da potrebuje palico, se ne bo podal tako daleč. Pa še nekaj. Morda bom zvenela nacionalistično, ampak največji nasprotniki psov so ravno prva generacija priseljencev naših bivših južnih republik. Jaz bi kar verjela izjavi gospe, da je tip prišel izzivat. Prisežem, da bi ga jaz tudi. Ampak bi prej psa privezala.

Samo nekaj mi ni jasno. Ali je pes eden tistih, ki so večno sami, zaprti  v ograjenih vrtičkih, in telefonsko številko?

Ti bi ga tudi z vilami? To se ti zdi normalno? Drži, da muslimani ne marajo psov, ker se jim zdijo nečisti (pred dnevi so nekje na Škotskem policisti morali umakniti nedolžno reklamo za svojo postajo, na kateri je bil mlad kužek, ker so se pritožili muslimani), vendar se "južnaki" na splošno zelo bojijo psov in jim še na misel ne pride, da bi se šli spopadati s psom. Kot sem že napisal,  če je prišel izzivat, bi lahko ženska poklicala policijo ali ga ignorirala, ne pa da ga je fizičo napadla z vilami. Po tej logiki reševanja konfiktov in nesporazumov bi imeli vsak dan lahko nekaj sto do tisoč mrtvih in ranjenih, ker taki nesporazumi in konfilkti so realno pač zelo prisotni in žal običajni.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #40 : sreda, 23.07.2008 : 07:20:27 »

Citat
Kaja, glede gospoda, ki je potreboval palico za sprehod - ta je bosa. Nekgo, ki tako težko hodi, da potrebuje palico, se ne bo podal tako daleč

A res? Poznam cel kup agilnih upokojencev, ki tudi s pomocjo palice (ali dveh palic, ali bergle) vsak dan prehodijo nekaj kilometrov. Med njimi je bil vcasih tudi moj oce, ki bi se tvoji izjavi samo nasmehnil.  Smiley

Kar pa se tice rasisticnih izjav tu gor, pa mi gre rahlo na bruhanje. Poleg tega je pa to tudi cisto posplosevanje. Poznam kar nekaj "juznjakov", med njimi tudi kaksnega muslimana po veroizpovedi, ki imajo doma pse. In ker je gospod iz nase zgodbe ocitno "juznjak" smo zakljucili, da je sel izzivat psa. Roll Eyes

Taksne stvari se pejte za sank pogovarjat, ne na javni forum.  Huh
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #41 : sreda, 23.07.2008 : 07:34:01 »

Mislm, kakšne bedastoče  Roll Eyes. Ženska je imela psa čist pod kontrolo  Wink - saj je celo napadel, ko si je ona tako zamislila  Grin.
Je pa očitno, da  je bila pri povzročanju poškodb in ogrožanju življenja pri napadu z vilami vseeno bolj učinkovita, kakor z uporabo "nevarne pasme"  Grin.
To vsekakor dokazuje, da so vsake kmečke vile bolj nevarne od najnevarnejših pasem. Mislim,da je skrajni čas, da prepovemo posedovanje vil  Cool.
Najbolj pa je trapasto, da en pretep, kakršnih je po Sloveniji vsak dan na desetine zbudi tolk pozornosti samo zato, ker je bil eden od vpletenih kosmat  Angry .

Pač psi so vedno zanimivi za medije  Cool. Bolj kot vile  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #42 : sreda, 23.07.2008 : 07:51:32 »

hehe, deteljica, ne sam vile, tut kuhalnice, pa valjarji, hm ..., morda celo zvite cajtnge al pa copati, s cimer baje mlatimo bejbe dedce, bodo morali na smetisce ...

Brez heca. Tam je videti neograjeno, torej se je tipson pac sprehajal. Kaj pa ko greste v hribe? Pa hodite po zasebni zemlji? Neograjeni, seveda, kako bi pa izgledalo, da bi vsak lastnik ogradil svoj firklc pobocja.

Dejstvo je, da je treba imet pse POD KONTROLO (na ograjenem, se bolj pa na neograjenem), ker nikol ne ves, kdaj se bo kaksen frajer prisel sprehajat mimo al pa bo samo iskal denar. Zaradi svoje varnosti in zaradi varnosti svojega psa je treba to pocet in ne samo zato, da bodo varni drugi Grin
Saj imate vendar radi svoj denar, kajne? Ce pa mislite, da je ves svet vas, potem pa raje dajte takemu denar, vam po sodnijah ne bo treba letati.
Logiran

T.R.U.
rad pišem
****
Sporočil: 275


« Odgovor #43 : sreda, 23.07.2008 : 09:22:51 »


Dejstvo je, da je treba imet pse POD KONTROLO (na ograjenem, se bolj pa na neograjenem), ker nikol ne ves, kdaj se bo kaksen frajer prisel sprehajat mimo al pa bo samo iskal denar. Zaradi svoje varnosti in zaradi varnosti svojega psa je treba to pocet in ne samo zato, da bodo varni drugi Grin

Saj imate vendar radi svoj denar, kajne? Ce pa mislite, da je ves svet vas, potem pa raje dajte takemu denar, vam po sodnijah ne bo treba letati.

..točno tako!
Logiran
Nataša47
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #44 : četrtek, 24.07.2008 : 13:14:24 »

Kaja, žal mi je, da si mojo pripombo vzela za rasistično. Takšno moje mišljenje je skup dolgoletnih izkušenj z določenim segmentom prebivalcev s katerimi delim bivalno okolje.
Enako velja za starejše gospode s palicami.
Nemo, verjetno ne z vilami, če pa bi jih slučajno imela v roki, bi verjetno uporabila drugi konec. Težko, težko bi se zadržala. Dokler nisi dejansko v situaciji, vsak zase težko trdi z gotovostjo, kaj bi storil.
Nekdo je omenil policijo. Spet, z gotovostjo, ki sloni na izkušnjah, lahko trdim, da policija ne bo reagirala na prijavo, da nekdo draži psa. Na žalost je res, da zaradi nemoči policije (ali nezadostne zakonodaje), ljudje jemljejo stvari v svoje roke. To je iz dneva v dan bolj očitno. Na videz nepomembni sosedski spori se končujejo krvavo. 
Ponavljam, kraj dogodka je takšen, kjer je pes lahko spuščen in torej lastnica ni kršila nobenih zakonov.
Ne morem pomagati, ampak glede na podatke, ki so mi znani, sem na strani lastnice psa. Če je g. 72.letnik vedel, da je tam običajno pes, in prav gotovo je to tudi videl, še preden se je približal, bi se lahko ognil tako, da bi se obrnil in se šel sprehajat drugam. Sama sem to storila tisočkrat in se tako izognila neprijetni situaciji. Tip je očitno iskal prepir in ker je kuža rotvailer, je to zlorabil.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ravs zaradi napada psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines