mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:48:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega shih-tzu ja
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega shih-tzu ja  (Prebrano 25835 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #30 : nedelja, 26.10.2008 : 15:17:30 »

Laguna (ne spada v to temo ampak...) tvoj in moj pes imata pa zelo zelo podobni imeni  ZEN-Zem   tako ga jas kličem oz . ima podoben vzdevek kot je tvojemu ime Grin
Mene pa nekaj zanima kaj  pes gre na razstavo med veterane pri 7 letih starosti ne?
Logiran
inabrina
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #31 : torek, 28.10.2008 : 21:23:02 »

Pozdravljene!

Tudi mi smo novopečeni lastniki  sicer nerodovniške "Shih tzujake" Naje. Stara je 4 mesece.
Imamo velike težave z vaskodnevnim česanjem, čeprav to počnemo vsakodnevno že skoraj 2 meseca,se pikica še vedno brani. Kopanje nam kar uspeva ( tačke in trebušček), fenanje je pa katastrofa, je tako ipična, da bi kar iz pralnega stroja skočila.

Največji problem je nega dlake okoli gobčka in oči, ta je večno mokra in zlepljena. V očkah se nabirajo "zaspančki -sluz", ki jo redno vsako jutro očistim in ji v oči kanem kapljice Show-tech, priporočene v pasjem salonu in razčešem -  po 3 tednih ni nič boljše.
Prosim za kakšen nasvet tistih ki imare te ljubke psičke že več let, ali obstajajo kakšni skriti nasveti kako negovati to dlako okoli oči in gobčka, ter jo  ohraniti predvsem suho in nezlepljeno.

hvala za vse nasvete.

Barbara
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #32 : sreda, 29.10.2008 : 16:04:28 »

Kakšno naključje tudi moj vzdevek je NAJA Grin
Glede tega da se ne pusti česati ti jas priporočam ,da jo češeš zvečer ko bo že  utrujena in se z njo pogovarjaš to sem jas delala in se je obrestovalo  tako da ko zdaj uzamem krtačo v roke se sam uleže na hrbet in ga lahko v miru prečešem.
Glede dlake okoli oči pa bi jas na tvojem mestu spirala  očke s kamiličnim čajem  čistila redno tako kot ti delaš.
Aja pa  kupi si čisto tanek glavnik (proti bolham) in bodo z tistim šli zaspančki  dol v celoti.
Iz kot pa ste če smem vprašat?
Pa glede navajanja za okoli oči pa nimam pojma  sram
Z fenanjem pa imajo na začetku skoraj usi probleme  ...
Lp,Danaja
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #33 : sreda, 29.10.2008 : 16:17:35 »

Poleg tega pa morate biti vztrajni. Ne prenehajte z nego/fenanjem, ker psica zganja cirkus. Če boste odnehali, se bo naučila, da tako doseže, kar želi.
Logiran
inabrina
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #34 : sreda, 29.10.2008 : 18:08:32 »


Hvala obema za odgovore, bom še naprej vztrajala upam da se bo kaj kmalu obrestovalo.

Smo pa doma iz štajerskega konca, bolj natančno iz Starš.

Lep pozdrav

barbara
Logiran
medea10
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #35 : sobota, 08.04.2017 : 16:30:57 »

Obujam temo Smiley
Maja gremo po psičko pame Shih tzu, tako da se aktivno pripravljamo na novo članico.
Doma imam že skoraj vse, kar potrebujemo (od ovratnic, povodcev, mašnic za delat čopek, krtač  in glavnikov, pa tudi škarjice za krempeljčke in miljon drugih malenkosti, ki jih bo naša pasja madam potrebovala  ljubezen  love ).
Nimamo pa še briketov, priboljškov in šampona ter balzama.

Ker smo na temi o negi naših ljubljenčkov, me zanima, kateri šampon in balzam priporočate? In kje ga je najbolje kupiti? Imajo profi šampone, ki ne dražijo kože in povzročajo prhljaja tudi v teh trgovinah za male živali (vem da jih imajo, vendar ne vem ali so profi zadeve in ali so ok). Ali bi bilo bolje kaj preverjenega iz tujine naročit (kak link mogoče?)?
 
Za vse informacije bom hvaležna. 

Lep sončen pozdrav  ljubezen
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #36 : sobota, 08.04.2017 : 21:19:23 »

O konkretnih šamponih in balzamih tukaj ne bo informacij (zemljevid), velja pa tudi glede nege nasvet, da je pravi naslov za informacije za konkretnega mladiča katerekoli pasme njegov vzreditelj, torej - vprašajte vzreditelja, kako je negoval mladiča v leglu in kakšno kozmetiko tudi sicer uporablja. Vsaj nekaj časa je ne menjajte.
Logiran

Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #37 : ponedeljek, 10.04.2017 : 15:03:07 »

Za pomoc pri izbiri samponov in balzamov se obrnite na vzreditelja. Ta vam bo lahko najbolje pomagal pri izbiri, ker pozna dlako svojih psov in ve, kaj je najbolje za njihovo dlako.
Drugace pa je svet pasje kozmetike neizmerno velik... Smiley Pred izbiro prave kozmetike je dobro poznati kvaliteto dlake tvojega sickota. Za zacetek je najbolje izbrati kak nevtralni sampon, nezen za mladickovo dlako.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega shih-tzu ja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines