mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:27:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Bule po telesu, vročina!!
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bule po telesu, vročina!!  (Prebrano 18687 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« : ponedeljek, 08.11.2004 : 21:48:32 »

Pozdravljeni!

Danes popoldan sem na Shivi zatipala dve buli, ki sta se pojavili kar tako, na hitro.

Buli se nahajata na hrbtu, oz na levem boku čisto na vrhu. Na otip nista boleli, zato sem rekla, da bom počakala, kako bo v nadaljnjih urah.

Stanje se je zelo poslabšalo. Vročina je zrastla do 39,9 stopinj, Shiva je samo še obležala. Malo kasneje sem na isti strani, malo nižje, že skoraj pri tački, otipala še eno bulo. Bule so velike, vidne tudi navzven. Vse tri so se ji odprle, ven je začela teči neka tekočina... Morda gnoj?

Naj povem, da se je Shiva včeraj na sprehodu povaljala v crknjenega ježa. Ker sva se ravno šli skrivalnice (jaz se skrijem, ona me išče), je po tistem ježu kar dolgo "rila". Doma sem jo stuširala in to je bilo to.

Šli smo do veterinarja, povedala sem včerajšnjo zgodbo in veterinarka je povezala, da se je morda kakšna ježeva igla zapičila ali samo ranila Shivo in da je zato danes taka reakcija telesa.

Zaenkrat smo okoli bul dlako postrigli in mažemo z jodom, ven vseskozi teče neka tekočina. Dobili sva injekcijo z antibiotikom, jutri se moramo ponovno oglasiti tam.

Prej sem ji ponudila tudi hrano, piščančja prsa z rižem in malo juhice, vendar je vse zavrnila. Tudi meso. Pije tudi ne.

Naj jo danes pustim pri miru ali naj ji vsaj kakšen mililiter tekočine vlijem v gobček? To je naša prva vročina, prva bolezen, zato prosim vse za kakršenkoli nasvet, lahko tudi namig, če je kdo že imel kaj podobnega in se je šlo za kaj drugega. Vsem bom zelo hvaležna.

Lp, zaskrbljena Fortuna.

P.S.: Jana, če spada tale post pod kakšno drugo temo, se opravičujem. Sem čisto "out", to je naša prva bolezen z vročino, nenadnim pojavom bul itd.


 
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1 : ponedeljek, 08.11.2004 : 21:53:49 »

Pozabila sem dodati še, da dokler se bule niso "odprle", se mi zdi, da Shive niso bolele. Vsaj 100x sem jih pretipala, tudi stisnila, da sem videla ali so pod kožo ali kje drugje, pa ni niti enkrat trznila.

Je bilo pa hudo prejle, ko sem ji mazala z jodom. (Pri veterinarki ni niti trznila, ko ji je le-ta mazala z jodom.) Doma je bilo cviljenja, sicer tako ubogo cviljenje, ker nima moči, pa vseeno...

Pred spanjem ji moram še enkrat namazati.

Aja, še tole: opazila sem, da si eno rano lahko liže oz da si jo je že lizala. Kako naj to preprečim, saj se poviti ne da, ovratnika pa trenutno nimam doma. Ali ji lahko lizanje joda kakorkoli škodi?

Vsem že sedaj hvala za odgovore in lep pozdrav, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #2 : ponedeljek, 08.11.2004 : 22:02:56 »

   Ojla!

   Jod ni skodljiv , ca ga pes polize- brez skrbi. Je pa seveda dobro nekaj naredit , da si ne bo lizala rane. To pa ni dobro.
   Ce pes noce jesti, to ni taka panika. To je tudi zaradi vrocine. Mora pa piti, sicer lahko dehidrira. Sploh ker ima vrocino. Ce ne bo hotela, ji kar z zlico zlij v usta, pa ceprav na silo.

    Cao-Slavi
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #3 : ponedeljek, 08.11.2004 : 22:07:12 »

Citat
Ce ne bo hotela, ji kar z zlico zlij v usta, pa ceprav na silo.

Ravnokar iščem brizgo, s katero sva se lovili, ko je imela drisko.

Vprašala bi še ali naj ji dam danes samo vodo ali naj ji zmešam kar en Nelit prašek?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #4 : ponedeljek, 08.11.2004 : 22:20:23 »

LP!
Fortuna, mi je hudo, ko slišim takšne zadeve. Upam, da se boste hitro poštimali!
Jaz bi ti dala nasvet glede odklanjanja vode in visoke vročine. Ko je moj Zoro zbolel za sindromom visoke temperature, sem mu jo zbijala tako, da sem vsako njegovo tačko, trebušček, hrbet , prsa in glavo povila najprej v mrzlo , mokro brisačo, čez njega pa pokrila toplo volneno deko. Od injekcije pumpco pa uporabljala za vbrizgavanje soka rdeče pese z okusom medu( da je bolj sladko). Na 20 min. sem mu menjavala mokre brisače in takrat sem mu dala tudi dve dozi soka. Zelo pomembno je, da ti pes ne dehidrira. Če noče jesti, se nikar ne obremenjuj! Važna je tekočina!
LP,Miša

p.s. sem prepozna, je že Valvasor odgovorila1
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #5 : ponedeljek, 08.11.2004 : 22:21:01 »

Lahko ji das tudi nelit. Skodil ne bo.
Pisuka, ste pa staknili eno "lepo" zastrupitev... Sad Porocaj jutri kaksno je stanje, zdajle pa vam zelim eno mirno noc. Kiss
m.

p.s. vrocino ji lahko poskusi zbiti tako, da ji na sape dajes hladne (ne ledeno mrzle, ampak mlacno hladne) obkladke.  
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #6 : ponedeljek, 08.11.2004 : 22:27:49 »

Hvala vsem za hitre odgovore.

Pred nekaj minutami sem ji izmerila temperaturo, ki na srečo pada. Iz 39,9 smo prišli na 39,6. Še sreča. Sem se bala, da je tako kot pri ljudeh, da zvečer še naraste.

Ali menite da bi bilo vseeno dobro dajati hladne obkladke? Veterinarka je rekla naj danes kar pustim, da bo že antibiotik prijel + da vročine ni dobro takoj zbijat dol, saj je to naravni obrambni mehanizem proti bacilom, bakterijam ali karkoli že je Shivo napadlo.

Prejle sem ji tudi vlila cca 0,5 dcl vode v gobec. Ko je začela zavračati, sem odnehala. Pred spanjem (no ja, če bom kaj spala) ji bom še 1x namazala z jodom in ji dala še 1x piti.

Vsem tudi hvala za lepe želje.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #7 : ponedeljek, 08.11.2004 : 22:30:51 »

jaz vrocine ne bi takoj zbijala. Samo, ce bo spet narasla. Ne vem pa, ce je to pravilna odlocitev...  Undecided
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #8 : torek, 09.11.2004 : 07:25:54 »

Živ vsem!

Noč smo preživeli mirno, Shiva je spala do jutra.

Zjutraj se je že po obnašanju videlo, da je 100% boljša od včeraj. Repek je mahal sem in tja, skočila je v posodo s hrano in kar sem bila še najbolj vesela.....kar obesila se je na bide in pila pila pila.

Potem sva šli ven, sicer bolj na opravljanje potrebe, saj je nisem hotela kaj preveč dolgo imeti na dežju.

Merili smo tudi temperaturo, ki je danes zjutraj točno 37,9.

Jupiiiiii! Shiva je kot nova. Grin

Edino iz ran še kar naprej teče Undecided, ampak tudi to bomo uredili.

Zjutraj sem tudi letela po ovratnik, za vsak slučaj... tista rana ob nogi, katero doseže, je takoooo vabljiva za lizanje... Roll Eyes Zato sem ji sedaj kar napopala ovratnik okoli, pa bomo vsi mirni. Smiley

Zaenkrat toliko, se še javim ob kakšnih spremembah.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #9 : torek, 09.11.2004 : 08:52:13 »

Ej, super! Samo, da ste boljse! Cheesy
m.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #10 : torek, 09.11.2004 : 09:51:10 »

Tole je pa prava grozljivka, kar ste preživljale- upam, da se bodo tudi bule kmalu zacelile, držimo pesti in tačke!

Pa mogoče veterinarji vedo, kaj je povzročilo te bule?

Lp,
Tina
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #11 : torek, 09.11.2004 : 10:17:59 »

Maja01, zaenkrat smo v redu. (trkam)

Shiva ima sicer "satelit", ampak se tudi z njim dobro drži. Čeprav dela tisto ala ubogo faco kaj-mi-je-pa-tega-treba. Roll Eyes

TinaZ, res je zadeva včeraj zgledala precej grdo, še posebej tiste bule, ki so kar rastle iz nikjer. Pa se potem kar odprle in je začelo teči iz njih...

Kot sem rekla, veterinarka je zaenkrat sprejela kar našo zgodbo o ježu in predvideva, da je to to. Če je ostala kakšna bodica v telesu, včeraj ni nič gledala, samo postrigla dlake in razkužila z jodom.

Ena bula je danes že manjša, drugi dve pa zaenkrat tako-tako. Mažem z jodom in čakam da bo ura 15:30, da gremo nazaj k vetu.

Poročam!

Hvala za lepe želje.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #12 : torek, 09.11.2004 : 17:15:24 »

Z ježi je vedno "zabavno" Angry-še sploh , če so živi ! Tudi mi smo imeli pred tedni podobno izkušnjo-le , da je moja dobermanka zagrizla v živega ježa, sploh je ni nič motilo, čisto se ji je utrgalo in cel gobec je imela od bodic. Te sem potem s pinceto populila ven in čakala, da se nebi kaj vnelo, sem imela amoksiklav pri roki. Malo težje je jedla , ampak čez dva dni je ponovno napadla ježa, ista zgodba. Prav grozljivo je bilo za pogledat. zgrabila ga je in odnesla daleč stran. Ko je prišla nazaj vsa krvava Angry in z gobcem polnim bodic , je bila pa še kaznovana. Zelo neprijetno, ko se psu čisto utrga , ko vidi ježa. Tudi batine neposredno po dogodku ne pomagajo, psica le mirno stoji in gleda, se je sploh ne dotakne, če jih dobi.

Glede vročine pa kljub temu, da pobija bacile ,ne gre predolgo odlašati. Visoka vročina zelo slabo vpliva na srčno mišico, saj jo slabi in pri psih s kardio težavami, jo je dobro kar najhitreje zbiti. Verjetno bo pri tvoji potrebna krajša narkoza, da bodo odstranili drobce bodic.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #13 : torek, 09.11.2004 : 17:23:45 »

Ojla Primavera!

Pravkar smo prišli od veta.

Veterinarka je rane podrobno pregledala, baje naj ne bi bilo nikjer kakšnega ostanka bodic. (Srčno upam!)

Zaenkrat ostajamo pri mazanju z jodom in 8 dnevni kuri z antibiotiki vsakih 12 ur.

P.S.: Ma tem našim kosmatincem ne zaleže nič. Lahko sem že tisočkrat rekla da je nekaj FUUUUJ, pa je za njih še vedno slastno. Ahja, moramo vzeti v zakup. Roll Eyes

Aja, pa bodi res pozorna na svojo psico. Naša veterinarka je rekla da so že živi ježi celo leglo bakterij, saj napikajo na svoje bodice vse živo, tudi gnilo sadje etc, zato le opazuj, da ne bo še pri vas kaj narobe.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #14 : torek, 09.11.2004 : 18:07:05 »

Tole z bulami je pa hudo. Shivi želim čimhitrejše okrevanje! Toro se je že velikokrat srečal z ježi. Sicer je res firbec in mora povohati vse kar je novega, ko pa nekaj drugič vidi pa ignorira.
Povsem pa se strinjam,da je z ježi res "zabavno". Poleti je bil na "vsakem"
vogalu naše hiše ježji kakec... Roll Eyes
Najbolj me pa skrbijo večeri na morju; Toro gre svobodno ven (pred vhodom imamo nekaj ograjenega prostora, vrtna vrata in potem dvorišče) na dvorišče in se tam sprehaja. Sploh ne pobegne, avtomobilov pa tudi ni (mogoče bi se za kakšno mačko zakadil, ampak ne bi šel na cesto).In tam na dvorišču so po vsej verjetnosti tudi ježki (v okolici sem jih že dostikrat videla, torej zakaj ne bi prišli še do našega ogromnega dvorišča ali pa v kak grm?). Torijeva radovednost je včasih prevelika...

Ali so bule trde?

y
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Bule po telesu, vročina!!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines