mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:00:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: No, tkole - dost je
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: No, tkole - dost je  (Prebrano 12949 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : sreda, 30.07.2008 : 11:15:42 »

Še trije iz občine Polhov Gradec - Dobrova, nazaj jih ne morem spustit, torej evtanazija.

Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1 : sreda, 30.07.2008 : 11:26:59 »

bemti, pa kolk bo še teh mačk Angry Sad sram
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2 : sreda, 30.07.2008 : 11:58:32 »

bemti, pa kolk bo še teh mačk Angry Sad sram

Mački niso popolnoma nič krivi.
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #3 : sreda, 30.07.2008 : 12:49:21 »

ja kdo je pa rekel da so?
se mi pa zdi situacija porazna, povsod mačke, vsi začasni skrbniki so že polni do streh Roll Eyes
malo prej sem imela debato s stranko o živalcah, med drugim tudi o poplavi mačk, oziroma neodgovornih ljudeh, besna sem kot vrag na neodgovorneže zaradi katerih stradajo nedolžne muce.
si se že odločila kaj bo z njimi?
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #4 : sreda, 30.07.2008 : 12:57:43 »

Zelo žalostno je pa še to, da se mačke ponovno gonijo ...  Sad V velenju na parkirnem prostoru pred Müllerjem sem jih sinoči videla 5 na kupu. Zvečer, ko se tam vse skupaj umiri imajo mačke veselico.
Ali lahko katera preveri situacijo. Če rabite pomoč pri lovljenju mucik, mi lahko sporočite na zs.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 30.07.2008 : 13:01:25 »

Ti prvo pri vas doma tiste polovi Grin Tongue
Bom povedla naprej za Muellerja Wink

Smet, ah...  sram
Logiran

Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #6 : sreda, 30.07.2008 : 13:03:22 »

Tiste vejo, da se šetam z mrcino naokrog in se me v loku izogibajo. Ko hodim jst po ulici ni nikjer nobene.  Tongue
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #7 : sreda, 30.07.2008 : 13:27:01 »

Za male je ze odloceno (ocitno). Ce se nihce ne javi, da jih vzame v zacasno oskrbo, bo evtanazija. Koliko casa ima tist "nekdo" ki se misli javit, pa ne vem - uro, dve, dan, dva... V bistvu je vseeno.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 30.07.2008 : 13:35:29 »

Predvidevam, da so drugače zdravi in ni potrebna posebna nega, torej če se slučajno kdo odloča:

Vse kar rabite je en varni prostor (spalnica/kopalnica/garaža-pač brez možnosti pobega ali da bi se kje poškodovali, zastrupili,...) mačji wc s peskom, hrano, vodo, nekaj igračk in dobre volje. To je vse, ni težko, vam pa polepša dneve! Še najmanjša kopalnica je boljša kot... saj veste kaj Undecided
Logiran

pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #9 : sreda, 30.07.2008 : 13:45:24 »

Se opravičujem, če sem kaj spregledala, sam zakaj se ne morejo nazaj spustit? Po sterilizaciji, kastraciji seveda...  Huh
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10 : sreda, 30.07.2008 : 13:45:51 »

Ker okolje ni primerno.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #11 : sreda, 30.07.2008 : 14:00:47 »

Pa še tole - ne bo se odločila Smet za evtanazijo, ampak mi vsi. Jst, ker jih ne bom vzela, ti, vi, oni... Vsi, ki so videli tole temo, prebrali in si mislili "matr, imam prepolno hiso" ali "ah, so prevec navadni, tile ne bodo sli nikamor, jih ne vzamem" ali "skoda, ker mi doma ne pustijo namescat" ali "trenutna zivljenska situacija mi ne dopusca" ali "saj bi, pa se mi ne da s posvojitelji ukvarjat" ali tri pikice.

Ravno toliko kot se bo Smetka odlocila kaj bo z njimi, toliko smo se tudi ostali. Verjetno pa bo ona tista, ki jih bo dvignila s pulta v svoji hiši (ce so tam), jih posadila v avto, vzgala avto, se zapeljala do klinike in rekla "tri sem pripeljala na evtanazijo". In ona bo stala zraven in gledala, kako se koncuje mlado zivljenje, ki ni krivo, da je odvec ocitno celemu svetu.

Ce so na kliniki, je mogoce lazje v toliko, da ti jih ni treba gledat, kako stegujejo tacke prosti tebi in predejo, medtem ko ti razmisljas celo pot od zavetisca do klinike, kako naj reces "evtanazija" v istem stavku kot "zdravi, razigrani, polni zivljenja".
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #12 : sreda, 30.07.2008 : 14:02:37 »

Jih lahko kar z mojimi združim?
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #13 : sreda, 30.07.2008 : 14:25:44 »

Pozdravljeni.Prihajam iz Maribora in imam sama doma že mačaka ter psico. Sicer živim v hiši, do začetka avgusta delam vsak dan do štirih, tako da jim ne morem nuditi celodnevne pozornosti, , prav tako bi potrebovala kašno finančno pomoč ali hrano ampak doma imam prosto garažo, kjer bodo imeli svoj mir. Pravzaprav so vsa okna ograjena z zaščitno mrežo, tako da ne morejo pobegnit in pozornosti jim kadar bom doma zagotovo ne bo manjkalo, tako da sem tukaj, če mislite, da jim lahko nudim začasen dom.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : sreda, 30.07.2008 : 14:30:10 »

Vem, da je večina tistih, ki berete, v istem dreku.

So iz občine, ki pogodbeno sploh ni moja. Dostavili so jih policistki, ki v tej občini živi v strnjenem naselju hiš tik ob glavni cesti. Ima sosede, ki šizijo. Imam na drugi strani občino, s katero smo se skupaj trudili dve leti najti skupni jezik in ga našli: danes, ko sem razlagala občinarki, da sem samo človek (kljub temu, da imam zavetišče  Roll Eyes Roll Eyes), da mi je težko mačke sprejeti in jih vračati in vedeti, da bodo povoženi ali zastrupljeni, evtanazirati pa še težje in da bom izpeljala le tisto z zakonom predvideno... je bila nekaj časa tiho, potem pa rekla, da njej tudi ni vseeno. Kljub temu, da sem grozila z astronomskimi računi...

Ok, imate jih veliko. Jaz jih imam čez 50 in VEM, da sem v tem trenutku le in zgolj in samo prostovoljec. Ti trije so bili ob sprejemu cepljeni, odpravili smo parazite, so nameščeni, jutri jih peljem na test in S/K, ker so zdravi kot dren. Stari so 5 mesecev in navadni bolj, kot bi sploh lahko bili. Lepo, lepo prosim... pomagajte mi jih spravit v nov dom. Te in ostalih 50, ker sem samo prostovoljec.
Logiran

Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: No, tkole - dost je
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines