mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 13:34:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Pes se ne mara božati
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes se ne mara božati  (Prebrano 27339 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #15 : četrtek, 11.11.2004 : 18:03:13 »

Jaz sem srečala kar nekaj psov ki se "ne marajo" božati. Ko sem npr. stegnila roko, da bi psa pobožala se je prestrašen umaknil in skril lastniku za noge. No kakšen pes pa se iz strahu ne le umakne ampak lahko tudi ugrizne. To so psi, ki so boječega karakterja in imajo slabe izkušnje z rokami (beri: tepli so jih v otroštvu, mogoče jih še sedaj) ali pa psi (večinoma malih pasem), ki se bojijo vsega povrsti in ne le roke, ker so bili lastniki preveč zaščitniški ali iz drugih razlogov. Ti psi najverjetneje zelo uživajo v božanju njihovega lastnika, drugih pa se bojijo.

Lp!
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #16 : petek, 18.02.2005 : 18:13:49 »

Zivjo.Moj švicar se tudi večinoma ne pusti božat .. mi je šlo že kar naživce da nekatere ljudi nalaja,ampak brez kakrsnekoli agresije in z mahajočim repom,drugim pa je vesel.Mislim pa da sem na koncu ugotovila njegova pravila;ce ga neznanec gleda v oči in gre počasi proti vrhu njegove glave je lajaž neizbežen-v teoriji ta oseba hoče psu povedati da je visje rangirana...cisto drugace pa je ce kdo pred njim počepne,ga boža pod vratom in ne buli vanj-oseba naj bi bila na isti ravni kot on.
Tako da,če ga hoče pobožat kakšen otrok na sprehodu,mu lepo razložim kako se psa pravilno poboža in vsi smo veseli. Cheesy
Mislim da je kar pomembno da se lastniki psov lotimo tudi kakšnih knjig o pasji psihologiji in tako bolje razumemo naše štiritačne prijatelje.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #17 : četrtek, 03.03.2005 : 06:35:56 »

Tudi naša psička se ne pusti preveč božat. Pa ne zaradi kakšnih slabih izkušenj. Enostavno ni tak karakter. Drugače vsakega veselo pozdravi in obleta samo crkljati se ji ne da. Nima časa. Grin
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #18 : sreda, 09.03.2005 : 12:27:14 »

Moj mali si prav izbere ljudi, katerim se pusti in tiste katerim se ne. Stvar simaptije pac. Nobenih slabih izkušenj ni imel in doma se razteguje in kaže trebušček (njegovo najljubše mesto za čohanje). Vsakemu se pusti božat le če so okoli psi, ker verjetno med razigranimi velikani in ljudmi, raje izbere slednje.
Predvsem pri močnih moških ima zelo pogosto reakcijo lajanja z mahanjem repa. Če dam temu gospodu briket na roko, ga hitro pobere dol in se odmakne.
Tudi trenerju v mali šoli. Uboga ga vse, za brikete bi se celo prodal, ampak božat pa ne...čim trener stegne roko, kar zvije vrat in se umakne.
Gre vedno na boljše in vedno manj takih izpadov ima, ampak pač...tudi ljudje nismo vsi radi v centru pozornosti  Wink
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #19 : ponedeljek, 14.03.2005 : 08:30:10 »

Tudi jaz sem imela psičko, ki se ni hotela božati. Saj če ni imela druge je potrpela, vendar je stala vsa poklapana, največkrat pa se je roki umaknila. Se je zgodilo tudi, da je šla stran od mene, ko sem bila preveč vsiljiva, pa je bila izredno navezanan name. Pač je bila tak pes, ki je želela več miru. Jaz je nisem nikoli silila v božanje, pes ima pač tudi pravico do svoje zasebnosti, tako kot ljudje.

Imam pa sedaj psico, ki bi se crkljala z vsakim in vedno, ker pa je newfie ima tudi pogosto to možnost. No pa že njej se je zgodilo, da ko je bilo tega preveč, ji ni bilo več všeč. Saj potrpela je že, ampak če kolikor toliko poznaš svojega psa, veš, kdaj ima dovolj in takrat je imela defenitivno dovolj.

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #20 : petek, 26.06.2009 : 19:34:57 »

Moj samojedek se tudi ne pusti pobožat nikomur, pri meni bi se skoz rad crtljal, če pa ga hoče pobožat kak tujec ali otrok se umakne. Zelo nezaupljiv je bil že ko sem ga dobila in še vedno ugotavljam zakaj je takšen. Skušam ga navadit da bi bil malce bolj zaupljiv, ampak tudi ko pride k nam kak sorodnik laja nanj in se mu noče približat.

Povsem drugačen pa je moj Boni, on zaupa prav vsakemu in je presečen če ga kdo boža ali ogovarja. Cheesy
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #21 : petek, 26.06.2009 : 20:30:58 »

ZAKAJ bi rada, da ga božajo tujci in otroci?

lp, Katarina
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #22 : petek, 26.06.2009 : 20:47:32 »

Ne da bi rada da ga kdo boža, rada bi da ne bi bil plah in nezaupljiv.. Ker to da se noče božat je znak njegove prevelike nezaupljivosti.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #23 : petek, 26.06.2009 : 21:15:39 »


Morda se te s kom zamenjala ampak a sta bili vedve z mamo pred kratkim nekajkrat pri meni v pasji šoli?

lp, Katarina

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #24 : petek, 26.06.2009 : 21:25:42 »

Ja, sva bile, potem pa je moj Boni hudo zbolel in gre zdaj vsa pozornost njemu (ima namreč kronično popuščanje srca, hodiva pogosto na preglede in zdaj jemlje kar 4 vrste zdravil, mu je pa bolje). Sploh se trudim da je čim manj sam, ker je se je dvakrat zgrudil tako da zdaj ves čas preverjam kadar je bolj tiho če je vse v redu z njim..
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #25 : petek, 26.06.2009 : 21:32:17 »

Aha, sprašujem zato, ker sem vama takrat rekla, da se lahko kadarkoli name obrneta za nasvet, oz. da mi javita, kako ste - odpravljanje plašnosti, naskakovanje tamalega, kastracija ipd...pa potem iz tega ni bilo nič, vidim pa, da vprašanja imaš. No kakorkoli, upam, da bo tamal hitro okreval.

LP, Katarina
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #26 : petek, 26.06.2009 : 21:34:15 »

Sej mi je bilo ful nerodno k sva z mamo kr zginle, ampak se že tri mesce pozornost vrti samo okrog Bonija. Ker nam je veterinar rekel da ima epilepsijo, ga nismo prej pripeljali h kardiologinji in nam je rekla, da smo ga zadnji čas še rešli, ker par dni kasneje bi bilo že lahko prepozno. Jaz sem bila pol čist šokirana, da je moj Boni tok resno bolan, imel je polno vode v pljučih, tako da sem se tri dni jokala, zdaj pa pridno jemlje zdravila in se mu izboljšuje, vprašanje pa je koliko časa bodo zdravila še pomagala.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #27 : petek, 26.06.2009 : 21:42:50 »

Ja z kastracijo Bončija ni bilo potem nič, ker lahko da se iz narkoze ne bi več zbudil, drugače pa naš samojedek je še vedno plah, malo sem ga navadila na avtobuse, do ljudi pa je še kar nezaupljiv.

Upam samo, da niste preveč zamerili ker smo kar zginli, ker drugače vas zelo spoštujem in vem da se na to problematiko dobro spoznate.

Lepo vas pozdravljam, Sara
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #28 : sobota, 27.06.2009 : 11:02:38 »

Upam samo, da niste preveč zamerili ker smo kar zginli, ker drugače vas zelo spoštujem in vem da se na to problematiko dobro spoznate.

Lepo vas pozdravljam, Sara

Ma kakšna zamera... samo človek ima rad kakšne povratne informacije, v končni fazi tudi zato, da vidi, če imajo njegovi nasveti kak uspeh. Tako, da se s tem, če sem kaj zamerila, tudi slučajno ne ukvarjajte! Vem, kako je imeti bolnika doma, želim mu čimprejšnje okrevanje, vaju z mami pa vabim, da se še kdaj oglasita. Zdaj smo s tečaji sicer zaključili, jeseni pa spet začnemo, tako da sta dobrodošli!

Katarina
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #29 : sobota, 27.06.2009 : 13:30:03 »

Aha, no super, meni je bilo potem ful nerodno ker smo kar zginli in zato nismo več prišli, bom pa ga z veseljem jeseni vpisala na tečaj, da se kaj novega naučim (če ne drugače se vsaj kaj oglasimo). Drugače Bonija dajem ven na hodnik, kot ste svetovali in zdaj res manj naskakuje našega samojedka, katerega pa učim tudi da ne vleče, tako kot ste povedala na tečaju. Res sem zelo vesela, da ni kakšne zamere, ker vas zelo spoštujem tako kot človeka, kot vaditelja psov.

Lepo vas pozdravljava obe z mami!
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Pes se ne mara božati
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines