mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 01:26:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Encefalitis
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Encefalitis  (Prebrano 5315 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« : nedelja, 10.08.2008 : 11:58:04 »

Najprej cisto osnovna razlaga tega pojma.
Encefalitis je vnetje mozganov, ki ga lahko povzroci virus, bakterije, glive ali paraziti. Zaradi razlicnih vzrokov so tudi nacini okuzbe razlicni. Okuzba je mozna zaradi ugriza okuzenega klopa, pika komarja ali musice, lahko je posledica okuzbe s steklino in se mnogo je razlogov, ki vzrokujejo encefalitis.

V nasem primeru naj bi bila kriva bakterija.

Pri Anuku se je zadeva zacela prav cudno. Popolnoma zdrav in aktiven pes je nenadoma dobil nenavaden "tik". Parkrat na dan je kar naenkrat dvignil znable, iz gobca mu je zacela teci slina in se obnasal tako, kot da bi hotel iz gobca spraviti neko strasno pekoco stvar. To je trajajo 3-5 sekund, potem je bil nekaj sekund malo zbegan in to je bilo to. Vseskozi je bil pri polni zavesti in ko je minilo, se je obnasal popolnoma normalno, kot da se ni nic zgodilo. Vse skupaj je trajalo dva dni. Priznam, da sem udarila mimo na celi crti, saj sem bila prepricana, da ima v gobcu kaksno ranico, ki ga iritira, vendar je nisem nasla. Zato smo takoj klicali veta in se narocili za naslednji dan. Vendar pa je sredi noci dobil en konkreten in dolg epilepticni napad, po katerem ni prisel k sebi se nekaj ur. Ko je bilo najhuje za njim in je zacel registrirati okolico me ni spoznal in zacel lajati name. V glavnem leteli smo na veterino, kjer smo bili vec kot 4 ure, da se je povsem umiril in trdno zaspal. Dobil je apaurin za umiritev in antibiotik Clinofug. Potem pa je samo trdno spal. Tretji dan je imel pozno popoldne se en "tik" in potem nic vec.
Vet mi je rekel, da so bila ta nekajsekundna slinjenja ("tik", kot sem jih nestrokovno poimenovala) tudi napadi.
Danes je drugi dan brez napadov in upam, da bo tako tudi ostalo.
Diagnoza: meningoencefalitis
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : nedelja, 10.08.2008 : 12:03:52 »

Fak!

Držim pesti, da bo junak kmalu okreval.

Misliš, da se je okužil prek klopa?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #2 : nedelja, 10.08.2008 : 12:22:22 »

V zadnjem letu smo se drzali bolj doma oziroma smo se gibali v podrocju, kjer so razmere enake domacim. Zato smo vsi mnenja, da je bil klop. Vendar pa tega ne morem zagotovo trditi, saj je inkubacijska doba zelo razlicna in ni nekega pravila.

Pozabila sem napisati, da je imel takoj po napadu zelo povisano temperaturo - 39,5oC
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #3 : nedelja, 10.08.2008 : 13:01:03 »

Saj to niti ni tako zelo povišana...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #4 : nedelja, 10.08.2008 : 15:53:01 »

Ancki enga lubcka od mene! Kiss
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Encefalitis
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines