mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:19:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Nas mali ponoci joka
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nas mali ponoci joka  (Prebrano 25486 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bluefish
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #45 : sreda, 11.02.2004 : 15:06:32 »

Hvala za nasvete Mirjam in Tejci!
Sej nekaj podobnega smo ze poskusali, samo je res pocasna zadeva. Problem je bil tudi v tem, da je ze ven usla, ko nas ni bilo doma, kar ni najbolj varno za 8 tedensko psicko.

Sicer pa Tejci, zdej smo zrihtal kliker in navodila tud ze mamo pa bomo probali tudi ta trening navezat na ogrado, da vidimo ce bo uspesen Smiley

Javil se je tudi Belin "ocka", da se je pozanimal ce je vse ok. Sicer je pri njih ostal en maldicek in tisti nima nobenih problemov biti sam, samo se mi zdi to vseeno drugace, ker malemu ni bilo treba spreminjati okolja.

Bom sporocila kako smo uspesni pri privajanju na ogrado.

LP, Alenka
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #46 : ponedeljek, 23.02.2004 : 20:17:04 »

Imam en problem. Undecided
Med počitnicami sem svojega maltežančka ponoči ali pa že zvečer dala spati k sebi v posteljo, ker je lajal. To se je zgodilo 4×. Sedaj noče več spati v svojem prostoru in laja.  Lips Sealed Problem je, ker živim v bloku. Starša sta mi rekla, da bo šel v garažo ali pa celo drugam! Cry
Kaj naj storim? Prosim, pomagajte.
 Undecided Cry


LP, jessy
Logiran
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #47 : torek, 24.02.2004 : 09:11:09 »

Zdravo !

Zdaj imaš problem  Roll Eyes je že dosegel kar je želel  Tongue Ugotovil je, da je za lajanje nagrajen - lahko spi pri tebi .......
Zdaj je potrebno vzstrajati pa naj še tako laja v posteljo ne sme   Cry

Pri nas je tako, da ne sme v posteljo ......... ampak se vsako jutro zbudim z njim pri sebi  Roll Eyes pride enkrat proti jutru . Saj nam včasih "paše"  Tongue Grin

lp igor
Logiran
peroslaw
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #48 : ponedeljek, 03.10.2005 : 17:49:58 »

Potem je najboljsi nacin da se izognes nocnemu cviljenju, da ga ignoriras in poskusas ostati trdega srca+vse zgoraj navedeno Grin
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #49 : ponedeljek, 03.10.2005 : 18:09:54 »

Ignoriranje pasjega cviljenja je zelooooo težko.  Sad Ko smo mi našega malega navajali, da je bil ponoči sam, se mi je srce kar trgalo.  Undecided Vendar se je trud obrestoval - v roku 1 tedna je bil navajen spati sam. Cviljenje je bilo vse redkeje - dandanes ponoči ne cvili več. Sedaj laja  Grin Hec Wink Laja samo kadar ni dovolj "utrujen" in vidi, da je po hiši prižganih veliko luči.  Wink
Logiran
Tessy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #50 : nedelja, 23.10.2005 : 19:01:11 »

ja ,toraj se mora malega ignorirat ,kom prve dni žalostno cvili in joka ?
pa je bolje ,da je z nami zgoraj v isti sobi ,nadstropju ,al naj bo kar doli ?
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #51 : nedelja, 23.10.2005 : 19:14:04 »

Včsih pomaga, da se mu v ležišče namesti plišasto igračko in uro, ki tiktaka Smiley Pomirja...
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
mojca1982
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #52 : četrtek, 10.07.2008 : 06:45:03 »

Imamo psa, ki je star malo več kot dva meseca. Zaenkrat ga imamo v glavnem v boksu, čez dan ga nekajkrat spustimo ven, po nekaj ur, tako da lahko opravi potrebo. Problem pa nastopi zgodaj zjutraj (in tudi čez dan) ko začne cviliti. Vem, da bi rad šel ven, da opravi potrebo, ampak, če bom takoj takrat, ko bo zacvilil šla ga odpret, se bo navadil in cvilil samo zaradi tega ker bi rad šel ven. Rada bi ga naučila reda, da ga spuščamo ven ob točno določenih urah, in da ne bi cvilil takoj, ko kdo k hiši pride, ali pa ven  iz stanovanja.

PS: Ko bi se to navadil, ga imamo namen cel dan imet spuščenega, sedaj bi ga radi samo navadili, da je tud v boksu..


Ima kdo kak predlog?

Pa še nekaj, kako ga kaznovati, če ni kaj prav naredil? Kako bi šlo brez fizičnega udarca?ž



Lp
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #53 : četrtek, 10.07.2008 : 06:50:37 »

Pri tako mladem psu ne bo šlo "navajanje na ure". Tak mladič mora na potrebo vsakič, ko se zbudi, po igri, po hranjenju in o vsakem razburjenju.
Kar se ostale vzgoje tiče, pa je ogromno že napisanega  Wink
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #54 : četrtek, 10.07.2008 : 07:00:26 »

Ima kdo kak predlog?

Ja, branje tem o vzgoji pasjega mladiča Wink

Pa še nekaj, kako ga kaznovati, če ni kaj prav naredil? Kako bi šlo brez fizičnega udarca?

Vsekakor je bilo že zdavnaj ugotovljeno, da je vzgoja s pozitivno motivacijo najuspešnejša metoda.

Zdaj pa psa ven iz boksa in na sprehod z njim, potem pa hitro na izobraževanje o pravilnem ravnanju s pasjim mladičem, preden kaj pomembnega zamudiš Smiley
Logiran
mojca1982
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #55 : četrtek, 10.07.2008 : 07:00:53 »

potem predlagaš, da je pes izven pesjaka vsakič, ko zacvili?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #56 : četrtek, 10.07.2008 : 07:05:35 »

Ne, pes naj bo v pesjaku samo takrat, ko se ne ukvarjate z njim in to naj bo pri mladiču čimmanjkrat. Potrebna je vzgoja, igra, sprehodi in če bo imel aktivno in pestro življenje, potem ne bo cvilil, ker bo prijetno utrujen dremuckal.
Logiran
mojca1982
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #57 : četrtek, 10.07.2008 : 07:08:10 »

Ko smo ga dobili, pribl. 1 mesec nazaj, smo ga imeli najprej v garaži, ker smo menili, da je za v pesjak še premajhen, ko pa se je znova in znova podelal v garaži, čeprev je bil veliko tudi zunaj, smo se odločili, da ga damo v pesjak. Zanimivo pa je, da v boksu se ne polulain ne pokaka, medtem ko se je v garaži pridno podelal. Pozna kdo kako razlago za to?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #58 : četrtek, 10.07.2008 : 07:15:43 »

Se pravi, da je bil star komaj dober mesec Shocked No, potem je vse jasno! Res škoda, da se nisi že prej oglasila in se izobrazila že o tem, kako in kje se nabavi psa. V tem primeru bi psa dobila pri vestnem vzreditelju, ki ga pred osmim oz. devetim tednom ne bi dal iz rok, pa še z vsemi potrebnimi informacijami bi te bogato založil.

Resnično, ne izgubljaj več časa s spraševanjem ampak se loti branja vsebin, ki so namenjene vzgoji pasjega mladiča, ker je že čisto vse napisano.
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #59 : četrtek, 10.07.2008 : 11:27:14 »

Mojca, tudi sama sem bila dobri dve leti nazaj "svež lastnik" pasje kepice in še predobro se spomnim vseh napotekov, ki sem jih dobila od vzrediteljev ko sem kosmatulo prinesla domov. Takrat sem sicem menila, da že nekaj vem, a se je izkazalo, da moje znanje ni nič in če nebi upoštevala nasvetov, danes s svojo psičko nebi mogla deliti življenja, ker bi bili obe živčni razvalini.
Zato se izplača učiti kako ravnati z mladičkom, ker se obrestuje skozi celo pasje življenje.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Nas mali ponoci joka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines