mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 18:47:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kraljevski pudelj
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kraljevski pudelj  (Prebrano 79137 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« : ponedeljek, 13.01.2003 : 08:08:20 »

Ojla,

Prijateljici je septembra v 14. letu umrla psička Kaja...  :'(Sedaj se je odločila, da bo vzela novo psičko pasme kraljevski pudelj. Zanima me, če v sloveniji ali pa na hrvaškem kdo vzreja kraljevske pudlje (Avstrija, Yugoslavija)? Včeraj sva v Vrtojbi govorili z gospo, ki je vzrediteljica te pasme, vendar bi imala leglo šele nekje aprila, kužke ima pa menda že vnaprej razprodane.  :-/ Katarina si želi psičko, črne barve, z rodovnikom...rada bi jo tudi razstavljala.

Lp, Eva in Liza
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #1 : sreda, 22.01.2003 : 10:47:13 »

Kolikor je meni znano se z Ryanairom (razen na destinaciji Anglija - Irska) zal ne da prevazati domacih ljubljenckov :-/
...no, razen ce se je od marca lani kaj spremenilo...

Evo nasla... Navajam text iz Ryanarir FAQ's
Citat
Special Conditions of Carriage for animals.

Animals (Cats & Dogs ONLY) may only be accepted for carriage on UK domestic routes and routes between Ireland and U.K. The carriage of animals is subject to an additional charge of ŁStg15/€22 (or local currency equivalent) per animal per flight. In order for Ryanair to accept the animal for carriage, the passenger must provide their own travel container, with enough space for the animal to turn around. The dimension should not exceed: Height 32 inches x Width 34 inches x Length 48 inches. Only one animal is permitted per container and dimensions may be increased if the height or width is less than quoted above. Passengers must advise that they wish to carry an animal at the point of reservation as only four animals are permitted on any one flight. Ryanair reserves the right to refuse the carriage of animals if the above criteria, has not been met. Passengers wishing to book flights for Crufts are advised to call our reservations centre in Dublin on 0818 30 30 30 to make their booking, as many of our flights have reached the quota of four animals.

From immediate effect Ryanair will no longer accept animals on routes into or out of London Gatwick. Effective from 1st April 2003, (commencement of Summer Schedule) Ryanair will no longer carry animals (dogs//cats) on board any Ireland UK or UK Domestic flights.
However, one Seeing-Eye dog accompanying a blind passenger is permitted on any UK or domestic flight.
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #2 : sreda, 22.01.2003 : 11:56:47 »

Jaz sem tudi hotela pripeljati psa iz Anglije v Slovenijo z Ryan Airom. Pa tudi meni so povedali, da prevazajo zivali samo na destinaciji Anglija - Irska. To je bilo jeseni 2002, dvomim, da se je do danes kaj spremenilo.

Lep pozdrav,
                  Miska
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #3 : sreda, 22.01.2003 : 12:27:03 »

Do določene teže je bilo včasih možno psa peljati z avionom kot osebno prtljago (ne vem ali je to 3kg ali 5kg), kar pomeni, da je bil lepo s tabo v prostoru za potnike. To sem prakticiral tudi sam. Včasih te sicer kdo od potnikov malce čudno pogleda in se počutiš kot tisti, ki z avtobusom prevažajo kure, ampak greš mimo tega. Stevardese so bile pa zelo prijazne in same od sebe prinesle vodo tudi za psa.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #4 : sreda, 22.01.2003 : 13:00:53 »

Mene osebno takšen raztur ne bi nič motil, za tiste s pripombami pa imajo vedno dovolj prostora pri prtljagi.  Grin
Kaj veš, mogoče bi dobili tudi kletko z nalepko Humans only, pa puščico, da ne bi kletke narobe postavili!
Logiran

NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #5 : sreda, 22.01.2003 : 13:01:42 »

Ojla,

Ja mislim da veljajo pravila IATA, da sta na avionu v potniski kabini istocasno lahko le dve zivali (bodisi 2 psa, 2 macki, pes in macka). Zato je potrebno ze prej letalske prevoznike obvestiti, kdaj nameravas potovati z avionom s psom.
Leta 2000 (junija) je bila maksimalna dovoljena teza za prevoz psa v potniski kabini (v predpisanem boxu s strani IATA ali posebni torbi) 8 kg...placa pa se na mednarodnih linijah po isti tarifi kot placilo za prevoz dodatne prtljage, ki presega dovoljeno tezo.
Na notranjih letih v Skandinaviji pa niso nic zaracunali za prevoz psa v potniski kabini.
So pa stevardese ponavadi zelo priajzne in kuzkom med letom ponudijo svezo vodo, pa tudi v kletki mu ponavadi ni treba biti ves cas.

Seveda pa obstojajo tudi izredni leti, ko z avionom lahko potuje vec psov. Tako je leta 1999 ko je bila svetovna razstava v Mehiki iz Nemcije z avionom potovalo kar 68 psov (manjsi so bili v kabini, vecji pa v prtljaznem prostoru).

Lp,
Nati
Logiran
EXTREME
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 155


« Odgovor #6 : ponedeljek, 11.04.2005 : 13:23:55 »

Hojla!

Sem ponosna lastnica 3.5 mesečnega kraljevega kodra in me zanima, če je na teh straneh pogovor tudi tako živahen kot pri dogicah. Tiste teme malce bolj spremljam, ker ima moj Sai nemško dogo za "bratranca". Upam, da bo tudi ta tema zaživela! Če imate doma kraljevega kodra - pišite, da si malce izmenjamo mnenja o teh kraljevičih in kraljičnah  Wink

Pozdravček, Špela
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #7 : ponedeljek, 11.04.2005 : 13:29:01 »

Oooo, Špela, dobrodošla na forumu  Wink

Sicer nimam kraljevega pudlja, je pa tale Sai tisti, ki si ga je moja Bubica tako podredila, da se tudi premaknit ni mogle- bogi revež... Na srečo je kmalu pozabila, kdo je šef in sta zganjala take po dnevni sobi, da nam ni bilo nič jasno. In seveda smo pozabili fotkat  Roll Eyes
Logiran
EXTREME
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 155


« Odgovor #8 : ponedeljek, 11.04.2005 : 13:38:26 »

Drugič vedno foto s sabo - da ne bomo česa zamudili
Logiran
EXTREME
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 155


« Odgovor #9 : torek, 12.04.2005 : 22:37:58 »

Ratalo!!! A je dobra fotka? Je ravno skočil proti fotoaparatu, pa sem ga zadnji trenutek umaknila, da ga ni celega oslinil.
A kdo ve, če se kraljevim kodrom z rastjo kaj poravnajo noge? Meni se zdi, da ima moj sprednje na račko, zadnje pa na O. Mogoče zato, ker ima komaj 3.5 mesece in je ravno v "neproporcionalni fazi"?
Vsak nasvet dobrodošel...

Dijo, Š&S
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #10 : sreda, 13.04.2005 : 07:48:35 »

Špela, super fotka! Je res pravi Sai - zmaj  Grin

Za vstavljanje fotk ti pa pošlje zasebno sporočilo  Wink

Lp,
Tina
Logiran
EXTREME
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 155


« Odgovor #11 : petek, 15.04.2005 : 08:13:27 »

Tile kraljevčki so pa res kjutiji! Nekaj me zanima - a majo lahko belo liso na prsih? Mladiček Inn jo ima, pa piše, da je razstaven. A z rastjo te dlake "izpadejo"? Nisem strokovnjak, pa me res zanima. A so bili samo trije v leglu? Moj Sai ima še osem bratcev in sestric! Sama kosmatija na kupu. Še vedno čakam na kakšen nasvet v zvezi z nogami... Pleaseeee........ A je narobe, če pri 3.5 mesecih prehodi po 5 stopnic - večkrat gre po klančku ob njih. Je to še prezgodaj? Ima zato malo krive nogice? Ok, zdej pa že zvenim obupano.

Cmok, Š&S
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #12 : petek, 15.04.2005 : 08:42:08 »

Špela,

sicer se ne spoznam na pudljeve nogice, ampak probaj se izogibat klančkom (tisti poleg stopnic so ponavadi zelo strmi in še drsijo) in stopnicam (tudi če jih je samo 5). Sai zaenkrat še ne tehta toliko, da ga ne bi mogla nesti, tako da kar Saija pod roke in akcija  Wink Bubico smo nosili do njenega 10. meseca (za primerjavo). Mislim pa, da krivina nogic ni povezana s tistimi 5 stopnicami. Najboljše, da kontaktiraš vzreditelje, ti bodo znali najbolje povedat...
Logiran
EXTREME
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 155


« Odgovor #13 : petek, 15.04.2005 : 13:44:48 »

Tina, hvala za nasvet - se bomo nosili. Ziher je ziher! Zdej pa probejmo eno slikco prilepit.


Sai ravno od frizerja...

Pozdravčke, Š&S
Logiran
EXTREME
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 155


« Odgovor #14 : petek, 15.04.2005 : 13:46:18 »

Ratalo! Kako jo pa malo povečam - sej vem, totalni računalniški antitalent.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kraljevski pudelj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines