mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 02:10:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kraljevski pudelj
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kraljevski pudelj  (Prebrano 79338 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
EXTREME
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 155


« Odgovor #240 : petek, 21.07.2006 : 08:24:31 »

Halooo???
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #241 : petek, 21.07.2006 : 08:55:24 »

Ok, OK, se bom pa jaz oglasila, ker se tudi pri francozkih nič ne dogaja (zeh zeh). Sem malo gledala po tvojem albumu pa videla fotke z Gradu od lani, ko so se Sai in frenchiji mrcvarili na tisti jasi :-)) Baje je pa Buba zadnje čase veliko bolj prijazna do kužkov, tako da lahko tisto srečanja kaj ponovimo, seveda jeseni, ko bo vročina mimo.
Logiran
ziksi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 209


« Odgovor #242 : nedelja, 23.07.2006 : 21:23:13 »

Da se še jaz malo oglasim - kako kaj pasji bratranec? Špela - nič ne napišeš o vaših dosežkih Wink!!

Naše dva sta pravo nasprotje - ta velik v senco, tamali pa na sonce! Kako pa kaj Sai prenaša tole vročino in ostali KP-ji? Kaj naredite, da jih malo ohladite? Si sploh ne pedstavljam da bi imela psa z dolgo dlako - bi se mi ful smilil, čeprav vem da jih to tudi varuje ... jaz bi ga kar postrigla na 1mm!

Uuu, a je že kdo videl KP-ja postriženega na "balin" po celem telesu?  Cheesy

Ja, je že pozno!!
Lahko noč, Irena
Logiran
Moony
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #243 : ponedeljek, 24.07.2006 : 13:21:50 »

No, pa še malo glasu od naju s Flyjem!
Sonce in vročina našemu mladeniču nič kaj ne ustrezata, vendar ju nekako premagujemo z daljšimi sprehodi zjutraj in zvečer, čez dan pa gremo samo za 5 minut na WC in še to po senci. Če se slučajno zgodi, da mora na sonce, je pa ves bogi in komaj čaka, da se vrnemo domov. Na srečo  se to zgodi malokrat. V vodo ne mara, tako da se na ta način pač ne hladimo.
Imava pa en problem in sicer vnetja ušes. Do sedaj je imel že 3, baje zaradi izredno dlakavih ušes. Jaz mu sicer ušesa redno čistim in pulim dlako, kolikor je vidim in dosežem, ampak veterinar pravi, da mu raste vse do bobničev in da mu bo verjetno stalno povzročala težave. Ali ima oz. je imel tudi kateri izmed vaših KP podobne težave? In če, kako ste jih odpravili?

Vroč (ta trenutek 37 v senci) in sončen pozdrav s primorske.
Logiran
julijana
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #244 : torek, 25.07.2006 : 09:03:22 »

Tudi  Elon in Julijana se oglašata !
Res ,tale vročina ni najlepši čas naših kužko, je prava  "pasja vroćina". Elon tudi ni ravno ljubitelj vode. V nedeljo smo se kopali v bohinjskem jezeru pa je  med plavanjem kar pozabil brcati s tačkami in je kar malo potonil , se napil tople bohinjske vode tako da smo mu morali pomagati da je prišel v plitvino. Sicer je bilo to njegovo tretje kopanje in plavanje in mogoče bo izboljšal svojo tehniko plavanja.Verjetno pa nebo reševalec iz vode !!!!
Glede vnetja ušes pa pri nas rešujemo situacijo kar z sokom od  "natreska" Rečejo mu tudi "ušesnik". V vsako uho mu stisnemo en listek in videti je , da mu zelo prija. Malo mu še pomasiramo  in do sedaj nismo imeli še nobenih vnetji. Mogoče bi Flyju to pomagalo.  Pri nas smo to dajali tudi otrokom kadar so jih bolela ušesa . Kapljic, ki jih je predpisal veterinr pa Elon ni prenašal .

Pozdrav tudi iz vroče Gorenjske !

Julijana in Elon
 
Logiran
Moony
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #245 : sreda, 26.07.2006 : 10:43:59 »

Najlepša hvala za nasvet. Bova poskusila.
Kaj netresk uporabljate ob težavah z ušesi ali preventivno? In če preventivno, kako pogosto? Ali ušesa prej očistite?

Vnaprej hvala za odgovor.
Nataša&Fly
Logiran
julijana
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #246 : četrtek, 27.07.2006 : 12:01:49 »

Pozdrav!
To smo mu dajali bolj kot preventivo  približno enkrat na dva meseca. Mislim ,da mu to nemore škodovati. Ima pa tudi naš Elon kosmate sluhovode in zelo nerad pusti da bi mu jih očistili oz. populili dlake iz njih.Po vsakem kopanju mu jih pa osušimo z mehko papirnato brisačo in stisnemo sok v vsako uho. Pri nas to deluje in upam da ni ni narobe.

L.P  .  Julijana&Elon
Logiran
Moony
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #247 : četrtek, 27.07.2006 : 14:49:54 »

Sem vprašala tudi veterinarja, kaj si misli o tem in mi je rekel, da sicer ne ve, ali to kaj koristi ali ne, da pa mu definitivno ne more škoditi in naj zato kar poskusimo. Tako da bomo začeli, potem pa videli, kakšen bo učinek.
Hvala še enkrat za nasvet.

LP Nataša&Fly
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #248 : sreda, 16.08.2006 : 10:30:43 »

Pozdrav!
To smo mu dajali bolj kot preventivo približno enkrat na dva meseca. Mislim ,da mu to nemore škodovati. Ima pa tudi naš Elon kosmate sluhovode in zelo nerad pusti da bi mu jih očistili oz. populili dlake iz njih.Po vsakem kopanju mu jih pa osušimo z mehko papirnato brisačo in stisnemo sok v vsako uho. Pri nas to deluje in upam da ni ni narobe.

L.P . Julijana&Elon

kakšen sok pa?
tudi naš pudelj ni ravno navdušen nad čiščenjem oz. puljenjem dlak iz ušes
pri kopanju pazim, da mu ne zmočim glave, saj je to lahko nevarno za ušesa
smo bili pa ravno danes pri veterinarki, saj je ima uneto eno uho in mu je med tem, ko je spal zaradi narkoze, populila dlake iz obeh ušes tako, da bo zdaj nekaj časa mir
je pa treba ušesa redno pregledovati in čistiti, saj se pudljem ne zračijo tako dobro, kot pasmam, ki imajo ušesa dvignjena gor
dobili pa smo tudi tekočino za topljenje ušesnega masla in antibiotike za en teden
pomembno je, da če pri psu opaziš in posumiš znake kakeršnega koli vnetja greš z njim k veterinarju čimprej, saj se lahko vnetja razvijejo v kronična obolenja, ki psu otežijo življenje
Logiran
ziksi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 209


« Odgovor #249 : sreda, 13.09.2006 : 10:36:20 »

Špela, iz slikic se vse vidi - najraje ima ta velike!! Grin

http://www.mojpes.net/galerija/thumbnails.php?album=767

LP, varuška Wink
Logiran
EXTREME
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 155


« Odgovor #250 : sreda, 04.10.2006 : 14:05:19 »

Hvala  Wink
Se še priporočamo...   Pa ful so dobre fotke Cheesy

Lp, Š&S
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #251 : sreda, 18.10.2006 : 17:46:25 »

Pozdravljeni

Gre namreč za neke vrste Kodra če se ne motim - morda pa bi lahko kdo izmed vas kaj malega prispeval.

Prosim poglejte: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,10333.msg232268.html#msg232268

lp

m
Logiran
EXTREME
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 155


« Odgovor #252 : petek, 22.12.2006 : 13:20:10 »

No, ker se že dolgo ni nihče oglasil na tem forumu, bom jaz prebila led z dvema fotografijama...  Cool Tongue Cheesy





Lepe praznike!!!  Kiss

Š&S
Logiran
EXTREME
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 155


« Odgovor #253 : petek, 22.12.2006 : 13:25:26 »

Aja, komentarje k slikam si pa lahko preberete na http://www.moj-album.com/album/6150893/?os=6150902 in http://www.moj-album.com/album/6150893/?os=6150895

Upam, da se znala scoprat tele povezave...  Grin
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #254 : sreda, 27.12.2006 : 09:37:11 »

zakaj pa jaz ne morem dodajati slikic? Sad
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kraljevski pudelj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines