mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 18:29:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kraljevski pudelj
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kraljevski pudelj  (Prebrano 79101 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #300 : četrtek, 11.12.2008 : 21:33:15 »

hvala za ne prijaznost
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #301 : četrtek, 11.12.2008 : 21:39:36 »

PIDU, v jok in na drevo.

Od mene se pricakuje prijaznost, ko se po mojem predhodnem brisanju komaj dohajate, kdo bo napisal, kje so mladici, pa svoje in tuje podatke objavljate, pa ... A od vas pa ni treba nicesar pricakovat? Vsaj to, da bi prebrali pravila. Pa morda se malo kulturnega odnosa, da pravila upostevate.

Ce komu kaj ne ustreza, so pravila vec kot jasna.
Internet ima neizmerno sirino.
Logiran

mat xxl
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #302 : petek, 12.12.2008 : 22:58:12 »

Jana žal se boš morala tudi sama kdaj pred ogledalo postaviti in se vprašati, ali ti ne bi bolj slikica kakega Pitbula pripadala?  Skratka sodeloval sem na začetku na tem forumu in na forumu Pesjanar.si (ja napaka tale citat nisi si prebral navodil brišem???) Skratka Jana ugotavljam, da ta forum umira, po moji oceni pred vsem zato, ker ima nekega prehudega miličnika (ne policista) za administratorja, ki deluje kot KGB v sovjetskih časih vse videla brišem ......ja uporabniki pa pohlevni, ki so še ostali se ti skoraj opravičujejo, Ja Jana KGB se oproščam, ali si lahko vsaj življenje izprosim, da ostanem na forumu, da me ne banaš do konca, ko sem po pomoti kaj preveč v nasprotju z strogimi navodili napisal-a HuhHuh

Skratka forum umira postavi se pred ogledalo in če ti je res, kaj do tega foruma, kot tudi do nevtralnih mnenj naredi anketo, kako KGB jevsko miličniško strog forum si uporabniki sploh želijo !

No sicer ne dvomim, da to tudi ta post pobrisan, sam bom pa banan samo zavedaj se, da je demokracija v Sloveniji že kar nekaj časa in nismo več v času Milice !!!!  Tako se naprimer za primerjavo vidi razlika med dvema forumoma, morda je starejšim, ki so navajeni tiranije države in pravil bolj všeč ta forum z vsemi miličniškimi pravili ostalim mladim in razgledanim pa konkurenčen forum, ker tu prav zaprav nikoli ne veš, kdaj kaj preveč napišeš in te milica potem preganja ?

Skratka g.Jana malo se zamislite !!!!

S spoštovanjem ! 
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #303 : petek, 12.12.2008 : 23:16:05 »

mat xxl, kaj hodis jokat sem gor. Pojdi, od koder te je prineslo, ce je tule tako mrtvo, slabo in brez demokracije.
Kje le si staknil/a demokracijo, da se za moj denar lahko prepucavas z menoj tukaj gor. Od kod vlacis idejo, da je tukaj zastonj vse dovoljeno. Tukaj ti je dovoljeno izkljucno samo to, kar ti dovoljujejo pravila, kaj se dogaja z mojpes.netom, te pa prav popolnoma nic ne briga. Ce crkne danes, jutri ali pa ce je crknil vceraj. Nic na njem ni tvojega, nisi v nikakrsnem upravnem odboru ali v kakrsnemkoli drugem upravljalskem organu. Ce delam poslovni samomor - od kod ti pravica, da se oglasas?

Zamislila se bom v tistem trenutku, ko me bo prijelo, da takimle pridem tezit na vrata.
V pravilih jasno pise - ce komu kaj ne pase, NE SME UPORABLJATI MOJPES.NETA, zato predlagam, da se po hitrem postopku odstranis sam/a, ker se ocitno pocutis tukaj slabo in ti obisk mojpes.neta skodi. Torej si tukaj proti pravilom.

Ne zelim nikakrsnega tvojega odgovora, kot tudi ne ponovnega tvojega oglasanja. Tole in vse ostalo, kar ne bo povezano z VASIMI psi katere od variacij pasme koder, bo izbrisano brez zadrzkov.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #304 : petek, 12.12.2008 : 23:31:11 »

Se tole imam pripomniti na to in na marsikatero drugo pasemsko temo.

Ocitno nimate nicesar povedati o svojih psih ali o pasmi, izjemno radi pa potem, ko ste nekaj popoldnevov lastniki mladica, ze vestno javno prodajate, ponujate, reklamirate ... tuje mladice brez kancka slabe vesti in ste se pripravljeni javno skregati z menoj, ker ena redkih v tem slovenskem kinoloskem sranju tega ne dopuscam, kot tudi z vsakim, ki bi vam nasprotoval. Ze pred leti preziveto in nikoli vec ne bomo sli nazaj v case, ko se je lahko vsak, ki se mu o pasmi sanjalo ni, se manj o vzrediteljih, leglih ali cemerkoli drugem, tukaj prepucaval in javno kregal z vsemi, kako ima on in edino on prav, da je ta vzreditelj za en klinc, un pa taprav in taboljsi.

Ko boste razcistili pri sebi, kaj s tem pocnete, se lahko pogovarjamo o vzrediteljih in leglih dalje. Ce vzreditelj nima interesa na mojpes.netu oglasevati svoje vzreje in prodaje mladicev, ste vi zadnji, ki lahko v njegovem imenu tukaj to pocnete. Kdorkoli med vami. Tudi jaz ne prodajam vasega avta.

In ker ste tako super in oh in sploh seznanjeni s pasmo in z vsem, kar je povezano z njo, da se cutite usposobljeni javno ponujati tuje mladice, pricakujem, da boste sposobni napisati tudi kaj o pasmi in o svojih psih. Ce ne znate pisati, ce nimate o svojem psu kaj povedati, potem mojpes.net res ni za vas. Ce kupujete psa, je vsepovsod napisano, kaksen nakup psa in kaksne postopke pri nakupu zagovarjam, pa tudi to, kam se je treba obrniti, ce vzrediteljev na mojpes.netu ni. Znanost? Ja, ocitno za vse tiste, ki menite, da ste poklicani za resit vse kupce, ki pozijajo na mojpes.net, sami pa so preleni za dvig telefona in klic na domaco kinolosko zvezo ali katero od sosednjih. Le kako za hudica lahko potem skrbijo za psa? To pa je znanost.
Logiran

mat xxl
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #305 : petek, 12.12.2008 : 23:50:52 »

S tem derugim postom se popolnoma strinjam vezano na preprodajalce in reklamiranje s prvim se pa pač nikakor ne, zato se umikam popolnoma iz tega foruma, bom pač le občasni bralec, kot si napisala naj gre vsak tja, kjer mu paše, nisem pa točno razumel lastništva tega foruma in me konec koncev niti ne zanima, ker sem res samo 1 x nekaj napisal, ker sem bil pač v bojazni, da ne bo kaj narobe, sem vam želel le malo namigniti, da vam kaka anketa med vašimi forumaši ne bi škodila, torej uspešen pregon in čim manj neposlušnih, kot sem sam, ki ne upoštevajo stroge diktature v naprej !

S spoštovanjem !
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #306 : sobota, 13.12.2008 : 00:42:17 »

mat xxl, ok, se bova se malo prepucavala, ker se mi ravno da, ker cakam, da lahko ob polnoci razdelim nagrade za sestavljanje puzzel in uganjevanje pasem, ki so jih dva meseca resevali uporabniki tega sranja, na katerem zdaj visis in ker si pokazal, da si me pripravljen opljuvati, imenovati s KGBjem in podobnim, pa sploh ne ves ne tega, kdo sem, ne poznas mojpes.neta in ne ves, cigavo maslo je, da sploh obstaja. Dejansko to ni vazno, se imam pa sama, v kolikor imam komu kaj cez cast za napisati (magari samo nestrinjanje z nekim pisanjem na forumu), navado pozanimati o njegovem predhodnem delu, pisanju ... Torej, tvoja domaca naloga je cisti podn. Pljunit iz naslonjaca res ni tezko, kajne?

Lej, ne govorim o preprodajalcih. Ti nimajo tukaj nobenega prostora za dihanje ze vsaj 6 let. Govorim o vzrediteljih, o vzrejnih pravilih, o leglih "kar tako" (tudi rodovniskih), o ljudeh in psih, ki v vzrejo ne spadajo. Razumes? Me zelis prepricati, da so vsi vzreditelji ok? Me zelis prepricati, da je nek vzreditelj iz Hrvaske super samo zato, ker si pri njem kupil psa? Daj, lepo te prosim, saj nismo otroci. Ce ti na drugih forumih dovolijo tako pocetje, potem pac reklamiraj in pisi tam. Jaz tega ne dovolim. Poznas morda primer, ko so vsi vzhiceni reklamirali hrvasko vzrediteljico neke druge pasme, pa so ostali vsi lahkoverni kupci na podlagi takih reklam brez rodovnikov, celo nekaj legel psov je bilo. Pa za primere sem pripeljanih psov z "dvomljivimi" rodovniki? Pa za primere, ko psi in/ali mladici zivijo v nemogocih razmerah? Pa ... Daj, vsa vzreja, legla, psi in vzreditelji niso pravljice za lahko noc. Pa poznas primere, ko so taksni, kot si ti, v drek porivali res krasne vzreditelje samo zato, ker kot kupci niso bili "tapravi" in jim vzreditelj ni hotel prodati psa? Ti se nastevam, zakaj tukaj ni dovoljeno pisati o vzrediteljih, ki jih ni med clanstvom mojpes.neta? Pa ne clanov kar tako, temvec se za vzreditelja izkaze z vsemi svojimi podatki, sicer nas njegova vzreja ne zanima. Razumes? Za nas ne obstajajo. Ce jim ni vredno dati nekaj evrov za to, da so vidni 24/7/365 nad 4000 obiskovalcem dnevno, je njihova stvar. Nas ne zanimajo. Seveda, ce so na "crni listi", potem pac tudi denar ne pomaga.
Nikoli in nikdar pa nisem podpirala iskanja psa za nakup po forumih. To bi vedel, ce bi pogledal kaj vec od mojega zadnjega sporocila. Tako se psa ne kupuje. Zato ne dopuscam, da hitite ponujat tisto, kar ni vase, vsem lenobam, ki ne preberejo niti tega, da se psa tako ne kupuje. Tisti vzreditelji, ki zelijo biti "vidni", so vidni, vsi pa so v seznamih kinoloskih zvez v svoji drzavi. Tisti kupci, ki zelijo psa kupiti in se zavedajo, da je potrebno dvignit za to rit iz fotelja, bodo tudi na internetu nasli vecino podatkov ali pa dvignili telefon in poklicali na KZS. Ce ne, jim nisem jaz kriva in najmanj si ti upravicen, da zato lajas nad menoj.

Se o mojpes.netu, za katerega pravis, da umira, pa sem prepricana, da se ti niti sanja ne, kaj mojpes.net sploh je. Te imam na sumu, da si uspel prilesti na forum in tukaj se zate kinoloski svet zakljucuje. Tale forum je le majhen delcek mojpes.neta in ce sem odkrita (sem pa velikokrat to ze tudi napisala), imam raje povsem prazne in osamele pasemske forumske teme, ce v njih ljudje nimajo kaj povedati, pa izjemno zivahne tiste, v katerih je dnevno nekaj strani sporocil o psih in pasmi in se tako vzreditelji kot lastniki in ljubitelji zmenijo vse. Takih forumovcev, ki menijo, da sem si izmislila pravila zato, da jih zezam in da unicujem forum, ne rabim. Unicujete forum taki, kot si ti in tisti, ki sem gor pisete podatke, s katerimi v resnici nimate kaj opletati. A ves, kaj je funkcija foruma? Komunikacija. Kaj mi nuca komunikacija, ce si samo izmenjate emaile in linke na druge forume, potem pa greste blebetat drugam? Ne rabim ne blebetanja, se manj vase podatke, nikakor pa nisem tukaj telefonska ali email centrala, kjer bi podatke lahko dobivali. Kaj mislis, kateri debil bi za svoj denar sedel po 12 ali vec ur ze 8 let tukaj in vas prenasal. Verjetno jih je malo. Jaz sem ena med njimi in v vseh teh letih mi lahko verjames, da mi je vzreja in obnasanje vzrediteljev, prav tako forum in obnasanje uporabnikov v nulo jasno. In me res prav popolnoma nic ne zanima, koliko jih gre dol zaradi mojega pisanja. Zacuda jih vsak dan pride nekaj deset vec kot prejsnji dan. Le kako, ko sem tako cudaska? Morda pa le nekateri razumejo, kaj jim pisem. Za razliko od tebe in podobnih. In taki so pomembni, pa ce ti je prav ali ne. Pa ce nas ostane samo 100, ostali pa greste, kjer vam bo lepse in kjer ne bo nikogar, ki bi vam povedal, da mislite in delate narobe in da zaradi takih, kot ste vi ne bo pasji svet v Sloveniji nikoli in nikdar boljsi, kot se tudi vzreja ne bo premaknila nikamor, ampak bo vseeno, ali nek xy pred nos kupcu prinese podatke o steparju, o preprodajalcui, o izkoriscevalcu psov, o prevarantu ali krasnem vzreditelju, ki ima v glavi in kotilnici vse v nulo postimano. Ne samo iz vzrejnega vidika, temvec iz vseh vidikov, ki se ticejo vzreje in ne samo iz tistega, ko denar zamenja lastnika.

Zdaj pa se ti v jok in na drevo, jaz pa delat naprej.
Hja, je bilo med pisanjem mali milijon stvari, tudi psice ven za peljat, pa je polnoc ze mimo Tongue
Moji forumovci bodo ze preziveli ob cakanju na rezultate puzzel, ti pa itak najbrz ze spis. Lahko noc.
Logiran

mat xxl
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #307 : sobota, 13.12.2008 : 14:47:56 »

No moram objektivno in pošteno priznati, da sem se morda malo motil o tebi in tem forumu, samo zame, kot uporabnika so forum pred vsem ljudje, ki ga obiskujejo, administratorji pa naj bi le najhujše špice krega in podobnega urejali, a pri vas je pač stališče, da se informacije zelo filtrirajo, morda je to za neuke dobre a menim, da se vsi, ki tovrstne informacije iščejo na netu zavedajo vprašljive verodostojnosti le teh.  No so kaki nerodovniški ali rodovniški, ki če so vzgojeni z ljubeznijo in ne po prekupčevalskih vodah, ki so lahko solidni za lastnike, ki iščejo samo ljubljence, jasno pa sam tudi izredno obsojam take tipa Ara - Matoz, tudi sam sem bolj za hec navezal kontakt z njim in bil najbolj šokiran nad tem, da pse prodaja, kot klobase, zrihta kar koli, če bi se zmislil pasmo bi on že našel, cene pa sploh ne ugodne, celo višje, kot pri vzrediteljih, no take pa sam tudi silno obsojam, saj so i psi iz pasjih farm katastrofa in me samo čudi, kako ga država ne ustavi. Skratka za poje pojme je tak, kot on osebek, ki si ne zasluži naziva človek.

Kar se tiče moje psičke, pa ni tako enostavno. V družini smo imeli kar nekaj kodrov, po poginu zadnje pudljice, ki je sicer, kot vsi ostali imela rodovnik vendar ni imela zasnov, sem se odločil najti res vrhunsko kužko od res preverjenega vzreditelja, jasno samo direkten nakup z vsemi preverbami referenc. No iskal sem belo ali rjavo pritlikavo ali toy velikost vin hitro ugotovil, da v Sloveniji ne bo tega, kar iščem (bili bi črni ali srebrni) zato sem pogledal na ustreznih forumih za pasmo v Eu. in našel variante Srbija, Hrvaška, Francija, Češka.   Zadnje dve sta odpadle zaradi težke preverbe vsega, za sicer priznano vzrediteljico iz Srbije se mi je zdelo, da vse preveč masovno izvaja.  Ker Zagreb ni predaleč sem vse preveril v tej smeri bil tudi pred nakupom večkrat na ogledu in se pozanimal v kinološki zvezi Hrvaške, kot tudi pri eni zelo znani sodnici za to pasmo iz Kopra in predsednici vzrejne komisije za to pasmo. Vsi so vzrediteljico poznali in prav nihče ni imel kaj slabega o njej za povedati, ob tem pa mi je prej omenjena sodnica sama zelo korektno prav njo priporočila za nakup, če res iščem le belo barvo, obenem pa njeno psi mednarodno poberejo veliko nagrad.

Toliko o vsem, cenim pa pri vas vseeno že dejstvo, da mojih postov niste enostavno pobrisali, vseeno se pa z določenimi vašimi prijemi cenzure pač ne strinjam !

Predlagam, da končava debato v miru vsekakor se že z prisotnostjo trudite za ta forum ! 

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #308 : sobota, 13.12.2008 : 16:36:47 »

Hehe, sem se morala nasmejat, ko pravis, da si se malo motil ... Grin. Motiti se, je clovesko Wink.
Bojno sekiro bova zakopala, ko vzames tisti KGB nazaj.

Tole bom sicer napisala sem, vendar bo kasneje z vsemi sporocili, ki se nanasajo na najino debato prestavljeno v ustreznejso temo. Javim, v katero.

Zdaj pa h komentiranju tvojega pisanja. Za zacetek, popolnoma nepomembno je, kje si ti (mimogrede, tukaj se tikamo, zato bom vesela, ce bos tikal tudi ti) kupil tvojo psico, pomembno je, da si uporabil razlicne pristope pri iskanju psice zase. Zal vse premalo ljudi sploh ve, da nakup psa ni enak nakupu spodnjih gat in presenecen bos, ce ti povem, da ljudje mnozicno kupujejo pse za 500, 600, 700 evrov kar na parkiriscih, od neznanih ljudi, in to pse, ki smrkajo, kasljajo, so evidentno premladi, podhranjeni in z napetimi trebuscki od obilice notranjih zajedalcev, pogosto s kugo, parvovirozo, kuznim kasljem ... Ja, ko pa imajo tako mil pogled, tako zalostne ucke, tako so nebogljeni ... in od tega zivi tudi oseba, ki jo omenjas, pa tudi kaksnih 20 drugih ljudi v Sloveniji. Mimogrede - na tem forumu obstaja rubrika, posvecena preprodajalcem, ki se imenuje Preprodaja in preprodajalci - kako se NE kupuje psa! in v kateri je omenjeni osebi (ki se imenuje Matoša in ne Matoz) posvecenih kar nekaj tem, tudi tista, v kateri smo pred leti "pripravljali" prijavo inspekcijam in oddajo Preverjeno, ki se je po zaslugi novinarjev sprevrgla v propagando doticne stacune z zivim blagom. Zato tukaj o tej osebi in o tej stacuni ne bova govorila. Namrec, rubrika in (informacije v njej) je namenjena tistim clanom mojpes.neta, ki cenijo prave informacije in ne vsakomur, ki prebere samo ime osebe in naslov stacune, ter leti tja kupit psa, vsa opozorila pa spregleda. Zato, ker je bilo veliko vec takih, ki so to poceli kot tistih, ki so prebrali napisano, je celotna rubrika umaknjena z oci javnosti ze od zacetka leta 2005. Torej, toliko o preprodaji in preprodajalcih, ki so sicer ogromen trn v peti slovenske kinologije, pa vendar ne edini. Zakoni so, dobri ali slabi, zal pa se se tisto, kar v njih pise, ne izvaja. Predvsem zaradi izjemno slabega dela slovenske veterinarske uprave. Zal je tako in dokler se ne bo zamenjala ekipa, ni pricakovati izboljsanja. Razen, ce nam bo uspelo po drugih kanalih prepreciti oglasevanje mesancev kot pasemske pse. Ogromna krivda, da se sploh dogaja preprodaja, oz. bi lahko rekla, da je kar glavna krivda v kupcih. Ce ni povprasevanja, ni ponudbe. Ne bom polemizirala o moralnosti pocetja preprodajalcev, jih pa vsekakor povsem razumem z ekonomskega stalisca. Krasna trzna nisa in bedak bi bil vsak, ki mu morala dopusca, da je ne bi izkoristil.

Dragi moj mat xxl, vidim, da potrebujes tecaj iz terminologije, saj navajas: "so kaki nerodovniški ali rodovniški, ki če so vzgojeni z ljubeznijo in ne po prekupčevalskih vodah, ki so lahko solidni za lastnike, ki iščejo samo ljubljence..." Ce govoris o mesancih, kot jih vsi poznamo ("zmesan iz razlicnih pasem"), potem ni s tvojo navedbo popolnoma nic narobe, le dodati bi ji moral, da se taki psi ne prodajajo, saj z njimi ljudje ne morejo sluziti, vendar ... Po gmajnah in v zavetiscih, pa po ketnah tudi, je vse polno takih "zmesancev", ki so plod neodgovornega skrbnistva in opuscanja kastracij/sterilizacij oz. kontrole nad psi in psicami. Poglej si Kajin koticek na tem forumu. Se vec je pa takih, ki koncajo, se preden ziveti zacnejo. Govoris o teh mesancih? Dvomim. Nagibam se k temu, da ti rojijo po glavi tisti mesanci, ki jim ti sicer pravis "nerodovniski cistokrvni". Je tako? No, da ti pojasnim. To so mesanci, nic drugacni kot tisti, o katerih pisem v prejsnjem stavku, le v tem je razlika, da so nekateri silno podobni kateri od pasem. Ne bom se spet razpisala o tej tematiki, raje si preberi Zakaj rodovniški psi niso zastonj ..., pa ti bo jasno vse, kar jaz zagovarjam ali cemur nasprotujem, kot tudi termin "cistokrvni brez rodovnika" ali po tvoje "nerodovniski".

Pa, lepo prosim, zapomni si za vecno, da ljubezen pri odgovorni oskrbi psov ne pomeni nic. Psi od ljubezni ne morejo ziveti. Prav tako "v ljubezni vzgojeni psi" se ne pomeni, da je za njih odgovorno poskrbljeno. Pomisli na kretena, ki je paril dva rodovniska psa z dednimi napakami, zaradi katerih ni mogel pridobiti vzrejnih dovoljenj - sproduciral je "cistokrvne brez rodovnika" - koliko je v njegovem pocetju ljubezni, pa ceprav mladici spijo v njegovi postelji? Pa ti bo za psa zaracunal 400, 500, 600 evrov. Koliko je mislil na prenasanje bolezni na potomce? Koliko mu je dol viselo za lastnike, ki se bodo s takimi mladici morali leta vlacit okrog veterinarjev, puscat tam kupe denarja in trpet, ker bo njihov pes kljub vlozenemu trudu in denarju predcasno moral zapustiti ta svet?

Glede brisanja - vcasih se mi da prepucavati s tistimi, za katere vidim, da niso nicesar prebrali, vcasih ne. V marsikaterih primerih brisem, v tem primeru nisem. Vidim, da imas tipicno forumsko bolezen, ki pa zal tukaj ne pali. Namrec, tole ni "se en forum", temvec je tole forum, iz katerega izhajajo vsi ostali slovenski kinoloski forumi, razen mojpes.com, s katerim smo "skupaj gor rastli". Ker ne sledim mnozicam kot ovca, ker mislim s svojo glavo in mi je pred popularnostjo, pred pomembnostjo, pred obiskanostjo, pred zasluzkom in podobnimi zadevami na prvem mestu prava informacija, osvescanje in boljsi jutri vseh psov, jih je veliko od tukaj odslo delat svoje forume. Za vse je prostor. Ni pa tukaj prostora za take, ki menijo, da so najprej oni, potem sele vsi ostali, sele dalec zadaj pa psi. Lastniki foruma, ki si ga tako opeval, so producirali mesance, obenem tukaj zagovarjali stepanje v 150 in vec sporocilih, potem pa vse izbrisali (se je se dalo) in naredili kopijo tam, kjer pravis, da je fajn. Me ne zanima, kaj tam propagirajo. Niti malo. Imam svojo vizijo, ki se je v osmih letih pokazala kot edina pravilna. Zame. In za mnozico uporabnikov, ki so informacije premleli, ostali tukaj, pomagali graditi tole skupnost ... Ostali ste lahko, kjerkoli zelite, kjer najdete informacije zase. Nikogar nikoli ne silim, da mora pisati tukaj. Nikoli ne prosim, naj kdo pise, nikoli pa tudi ne objavim materialov, ki jih prepisujejo iz knjig oz. takih, ki jih ni napisala verodostojna oseba, poznavalec pasme ali strokovnjak za predstavljeni problem. Pa jih imam veliko, vendar so skrbno spravljeni pred javnostjo na mojem mailu. Torej, za informacije na mojpes.netu se ti ni treba bati, da te bodo poneumile. Tudi informacije na tem forumu ne. Morda tiste, iz let 2001, 2002, kasnejse zagotovo ne.

Verjetno se nisi opazil, vendar tukaj ni mogoce napisati oglasa za nakup psa, pa tudi za posvojitev ne. Izkljucno zaradi zascite tistih, ki bi na tak nacin iskali psa. Raznih maherjev, ki komaj cakajo, da bodo lahko uturili prvemu mimoidocemu vse, kar jim "ostaja" (magari v psarni), je malo morje. Preko mene jim ne bo uspelo. Prav tako je mogoce (za denar) oglasevati izkljucno samo pse z rodovniki in vsemi relevantnimi podatki o leglu, ki so v vsakem trenutku preverljivi na vec nacinov. Tega ne pocnemo na forumu, temvec je oglasevanju legel namenjena rubrika na portalu. Jo lahko poisces in si jo ogledas, kot si lahko ogledas seznam vzrediteljev, ki so nasi clani. Se ukvarjam z neumnostmi, ko administriram forum vsak dan toliko in toliko ur? Pravis, da bi morali biti forumi odprti za vse neumnosti, ki jih folk pogrunta, cetudi informacije skodijo psom in ljudem? Jaz trdim, da nikakor. Trdim celo, da je odgovornost vsakega lastnika foruma, da onemogoci pisanje neumnosti in skodljivih informacij. Najprej so me pred leti moderatorji in uporabniki drugih forumov osirali vsepovsod, celo tukaj napadali, kaj se grem. Kratek cas za tem je bil na vse kinoloske forume uveden enak red, da se ne sme oglasevati prodaje nerodovniskih psov, pa preprodajalce so zaceli preganjati in podobno. Hm ..., kako se je lahko to zgodilo, ko pa je mojpes.net z menoj na celu taksno sranje in ko sem jaz tak nacist in kgb-jevec? Imas kaksno razlago?

Vsekakor res tole ni forum, kot jih najbrz poznas in tako bo ostalo, s teboj ali brez tebe.
Zelim pa tebi in tvoji psicki krasno sobivanje in cim vec srecnih skupnih dozivetij.
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #309 : sobota, 14.03.2009 : 09:48:14 »

Vsem ljubiteljem kraljevih kodrov samo povem, da je v Slovenijo pred kratkim iz Stockholma pripotovala zdaj 9 tedenska črna scrkljanka. Smiley Ker smo z lastniki v sorodu, sem jo že čohala in tudi Timiju je zelo všeč. Smiley Znate jo srečat vsi, ki se sprehajate po gradu in stari Ljubljani. Smiley
Naslednjič jo bom probala slikat, je pa hecna - velika že skoraj kot srednji pudelj, s pobritim gobčkom; sploh ne zgleda kot mladička.  Kiss

Lp, 5ra
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #310 : sobota, 14.03.2009 : 18:22:04 »

Ker smo z lastniki v sorodu, sem jo že čohala in tudi Timiju je zelo všeč. Smiley Znate jo srečat vsi, ki se sprehajate po gradu in stari Ljubljani. Smiley
Iiiiiiiii super Cheesy Potem jo pa mogoče kdaj na gradu srečam Cheesy Cheesy. Ti pa res kakšne slikce prilepi Smiley

lp
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #311 : petek, 08.05.2009 : 10:54:24 »

Vixen, a boš zrihtala ob priliki kakšne slikice?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #312 : petek, 08.05.2009 : 11:02:48 »

Bom. Smiley Zadnjič sem jo spet srečala, ampak nisem imela niti telefona s sabo, kaj šele fotkiča. Lastniki pa moji mami obljubljajo slikce že kar nekaj časa; ko jih bojo poslali, bom vprašala za dovoljenje, da jih nalepim tukaj.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #313 : petek, 08.05.2009 : 12:03:42 »

Hvala Smiley

Meni so blazno všeč, definitivno spadajo med moje favorite glede pasem. Sem pa še čisto "bosa" glede poznavanja pasme, se bom morala malo bolj poglobiti.

Me pa "matrajo" dvobarvne različice, vendar če se ne motim,jih FCI še ne priznava.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #314 : četrtek, 09.07.2009 : 18:59:37 »

Imamo kakšnega kraljevskega kodra, ki se bo razstavljal na svetovni razstavi psov letos??
Iščem namreč psa za Junior Handling, kar pomeni, da mora biti pes vajen drugih handlerjev in pustiti pokazati zobke nekomu drugemu. Seveda mora tudi teči tako kot teče v ringu. Z drugimi besedami mora biti "uhendlan"/vajen razstavljanja.   Smiley

Kakršen koli kontakt bi bil dobrodošel. Lahko mi pišete tudi na mail, ki ga najdete na moji spletni strani (v podpisu) Wink

Najlepša hvala!  Smiley

LP Neža
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kraljevski pudelj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines