mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:09:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: poenter
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: poenter  (Prebrano 76653 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #15 : torek, 27.09.2005 : 22:42:12 »

Bok Breza, Bok Alix!
Eto mene natrag nakon dugo vremena!
Što se Normana tiče, naravno da ću s njim ići na utakmice ptičara, no prije proljeća ništa od toga. Moram diplomirati, imam puno posla oko diplomskog.
Osim toga, skupljam novce za weimarca. Od 2006. godine biti će veliki Come back! ;-)

Nego, ako tko želi vidjeti najnovije slike i informacije više o pointeru Normanu koji je sada 16 mjeseci, zavirite na moju najnoviju homepage:
***

Norman je u samo 3 mjeseca izložbene karijere u dobi između samo 11 mjeseci i 14 mjeseci višestruki pobjednik u grupama, višestruki BOB, te maldi klupski prvak na specijalki, te ima već 2x BIS junior 2. i 3. mj.!!!

Norman je inače uveden u lov i ima položen IPO

Lp,

Kristina
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #16 : sreda, 28.09.2005 : 08:50:08 »

 Cheesy Hej, angelsnow....smo te že pogrešali na forumu!

Stran je čudovita, vsem nam pa je še vedno hudo za Faustom. Bil je res pravi princ.  Cry 

Tudi Norman je zrasel v lepega dečka. Upam, da se čim prej vidimo na kaki razstavi ali tekmi v Sloveniji. To soboto bo v Krškem Sežunov memorial (mednarodna F.u.W.) Prideš pogledat?

Lp, B.  Cool
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #17 : sreda, 28.09.2005 : 08:58:21 »

Glej jo glej, zgubljeno dušo. Norman je res postal pravi lepotec. Zadnjic sem ga videla v Varazdinu, pa je res ful odrasel od takrat. Cesitamo za uspehe. Upam, da se vidimo še na kakšni razstavi Smiley. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #18 : sreda, 28.09.2005 : 21:34:06 »

Glej jo glej, zgubljeno dušo. Norman je res postal pravi lepotec. Zadnjic sem ga videla v Varazdinu, pa je res ful odrasel od takrat. Cesitamo za uspehe. Upam, da se vidimo še na kakšni razstavi Smiley. Lp Neža

Hej baš mi je drago da si se javila! Svakako se bumo vidli na razstavi...Od 2006. godine vraćamo se ja i moj weimi ;-)
Ćeš doć na CACIB Zagreb?
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #19 : sreda, 28.09.2005 : 21:37:47 »

Cheesy Hej, angelsnow....smo te že pogrešali na forumu!

Stran je čudovita, vsem nam pa je še vedno hudo za Faustom. Bil je res pravi princ.  Cry 

Tudi Norman je zrasel v lepega dečka. Upam, da se čim prej vidimo na kaki razstavi ali tekmi v Sloveniji. To soboto bo v Krškem Sežunov memorial (mednarodna F.u.W.) Prideš pogledat?

Lp, B.  Cool


Breza bok, hvala na lijepim riječima. Drago mi je da ti se dopada stranica...
Vrlo rado bih došla, i hvala na pozivu, ali stvarno nisam sigurna da bih mogla doći. Imam puno za učiti. Odlučila sam riješiti taj faks do Božića, tako da budem spremna za dolazak weimarca i da mogu krenut na vozački kako bih svugdje mogla sa svojim ptičarima ići po izložbama i tekmama u Sloveniji i dalje...

Veselim se što sam opet s vama ovdje... Sada ću češće dolaziti na ovaj krasan forum!
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #20 : petek, 30.09.2005 : 10:18:42 »

Hej baš mi je drago da si se javila! Svakako se bumo vidli na razstavi...Od 2006. godine vraćamo se ja i moj weimi ;-)

Sem prebrala, da kmalu dobis novega weima. Super, tudi jaz ze komaj cakam in se veselim s tabo. Ko pride, pa kar racunaj na nas obisk in cohljanje obeh lepotcev.

Ćeš doć na CACIB Zagreb?

Seveda. Upam, da bomo zakljucili ch. CRO. Smiley.

Se vidimo, pozdrave tudi Normanu, Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #21 : petek, 30.09.2005 : 20:29:11 »

Agnes, odnosno Neža... Jesi ti ona crvenokosa cura s kratkom kosom kaj ima irca, sina od Mogwaja?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #22 : petek, 30.09.2005 : 22:25:31 »

Agnes, odnosno Neža... Jesi ti ona crvenokosa cura s kratkom kosom kaj ima irca, sina od Mogwaja?

No, zdaj sem (spet) blond, pes je pa ta prav. Malo slikic, ampak vseeno nekaj je tule. Kmalu bom (vsaj upam) dobila nekaj novih slikic, ki jih bom lahko obesila sem.

Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #23 : torek, 04.10.2005 : 19:12:41 »

No, zdaj sem (spet) blond, pes je pa ta prav.

Čuj, kak možeš? Imaš irca i onda se obojaš u plavo?! To tak ne ide! Pofarbaj se u crveno, pothitno! ;-)
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #24 : nedelja, 16.10.2005 : 15:27:57 »

Evo nekoliko najnovijih Normanovih slika... Slikano jučer u polju!

Luda glava, pametna glava, Mr. "Njuška"...
http://www.foto-ljubimac.com/foto/albums/userpics/10266/Normy18monthsheadzaWEB.JPG

Odsutni pogled, "nabrijanog" pointera, u daljinu...
http://www.foto-ljubimac.com/foto/albums/userpics/10266/norzaWEB.JPG


Normy on point (pointirao je fazana, a minutu kasnije i fazanku)
http://www.foto-ljubimac.com/foto/albums/userpics/10266/Normyonpoint18monthszaWEB.JPG

Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #25 : nedelja, 30.10.2005 : 15:40:47 »

Kad nitko ne priča o pointerima, ja ću! ;-)

Malo se moramo pohvaliti... Norman je bio na HR televiziji.
Evo ga, prvi pointer u emisiji Kućni ljubimci, jučer 29.10.2005. na HRT2. Tema su bile rijetke pasmine, ali na razočaranje svih ljubitelja pointera govorila sam o pasmini weimaraner i o pokojnom weimaraneru Faustu.

http://www.foto-ljubimac.com/foto/albums/userpics/10266/n1%7E0.JPG

http://www.foto-ljubimac.com/foto/albums/userpics/10266/n2.JPG

http://www.foto-ljubimac.com/foto/albums/userpics/10266/n_.JPG

Nadam se da će se već jednom javiti netko tko ima pointera u SLO?
Ili još bolje... pointericu ;-)



Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #26 : nedelja, 20.11.2005 : 19:37:00 »

V našem kraju je en pointer, bom lastnico prepričala, da se javi na forum. Wink
Je pa imela moja dobra kolegica tudi pointera, ki si ga je močno želela in po dolgem iskanju končno našla konkretno leglo ( vzreditelj na Hrvaškem, se mi zdi da v Poreču  Undecided), a žal je pri starosti 6 mesecev tragično odšel. Sad
Je pa bil tak hiperaktivec, tolike energije v njem..., ta je pa celo prekašal mojo bokserko.  Shocked
Logiran
koker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


« Odgovor #27 : torek, 22.11.2005 : 07:47:18 »

V Sloveniji je zelo malo poentrov, pa še ti so v lovskih rokah. Žal.
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #28 : petek, 02.12.2005 : 13:39:18 »

Gina1,

taj pointer iz Poreča, kakve je boje bio? Uglavnom, moj Norman je također došao od istog uzgajača iz Poreča. Slavko se zove taj lovac iz Poreča.
Inače, Normanov otac Asso, je prije par tjedana tračično otišao, u dobi od 3 godine završio je pod vlakom!
Mislim da imaju tragične sudbine većina pointera jer jako vole trčati i jako su brzi.
Kad pustiš pointera u polje. on trči iz čistog gušta, odaje sliku: ja uživam u životu punim plućima...
Milina ih je gledati kako doslovce klize preko polja. Ja sam fascinirana pointerima i Normana obožavam. Kako je elegantan, aristokrata, ma prekrasan je. Zaista, s pravom su dobili nadimak: "kralj lova". Ima stil lova koji ga čini zaista iznad svih ptičara...

Ajde nagovori ovu prijateljicu koja ima pointera da se javi na forum, da podijelimo iskustva i opčinjestot tim ivnim pointerima! :-)

V našem kraju je en pointer, bom lastnico prepričala, da se javi na forum. Wink
Je pa imela moja dobra kolegica tudi pointera, ki si ga je močno želela in po dolgem iskanju končno našla konkretno leglo ( vzreditelj na Hrvaškem, se mi zdi da v Poreču  Undecided), a žal je pri starosti 6 mesecev tragično odšel. Sad
Je pa bil tak hiperaktivec, tolike energije v njem..., ta je pa celo prekašal mojo bokserko.  Shocked
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #29 : petek, 02.12.2005 : 13:49:00 »

Ista stvar je i u Hrvatskoj.
Razlog da ih ima tako malo ljudi leži u njihovom temperamentu i održavanju, te načinu lova.
Nisu pogodni za kućne ljubimce jer su jako aktivni i traže jako puno istrčavanja i lovački nagon im je izrazito jak, tako da kad su vani u parku jure za pticama, mačkama, jako su brzi i vlo lako zbog toga mogu podletit pod auto.
Lovcima iz naših kontinentalnih krajeva nisu dobri jer su osjetljivi, imaju nježnu kožu (stvoreni su za široka ravna polja sa finom engleskom travicom) i vrlo lako i često se ozljede, često imaju izgreban trbuh i nemaju dlake po njemu ako se s njima lovi u našem kršu.
Druga stvar što lovce kod pointera smeta je to što ne love u dometu puške, otrče jako daleko i onda si ti misli di on stoji u fermi, od takvog lov. psa slaba je korist u lovu.
Naravno, ima onih koji su fino istrenirani za lov i ljudi se njima natječu na utakmicama ptičara, no sa takvima rade iskusni lovci koji znaju puno o dresuri lovačkih pasa.
Ponter je nježan osjetljiv pas i snjim se treba znat strogo a ne pre oštro jer ga možeš ubit u pojam, nisu ko nijemci, štoviše jako se razlikuju od njem ptičara.

Moj Norman, ne zato što je moj, ali stvarno, izuzetno je poslušan i dobar. U polju kad se zaleti za zecom, ja samo zazviždim u zviždaljku i on u velikom luku ostavlja zeca i trči prema meni...
Eh, sad sam se raspisala, sad je red na vama malo da pišete.. :-)))
V Sloveniji je zelo malo poentrov, pa še ti so v lovskih rokah. Žal.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: poenter
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines