mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 07:43:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: poenter
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: poenter  (Prebrano 77229 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #30 : petek, 02.12.2005 : 15:40:44 »

Gina1,
taj pointer iz Poreča, kakve je boje bio? Uglavnom, moj Norman je također došao od istog uzgajača iz Poreča. Slavko se zove taj lovac iz Poreča.
Inače, Normanov otac Asso, je prije par tjedana tračično otišao, u dobi od 3 godine završio je pod vlakom!
Mislim da imaju tragične sudbine većina pointera jer jako vole trčati i jako su brzi.
Ajde nagovori ovu prijateljicu koja ima pointera da se javi na forum, da podijelimo iskustva i opčinjestot tim ivnim pointerima! :-)
Ta pointer, ki je na žalost končal pod avtomobilom, pri starosti 6 mesecev je bil črno bele barve, pa na vrhu glave je imel tako smešen vzorec - na črni podlagi belo puščico. Smiley
Lastnica pravi, da je sam sebe s svojo neverjetno hitrostjo spravil na oni svet. Da ji še danes ni jasno, kako je švignil iz njenega avta ( sta se ravno odpravljala ) za motornim kolesom in za ovinek direkt pod avto. Cry Je bil pa neverjetno pameten, učljiv.... Zdaj bi bil po moje star okrog leta dni.
Bom nalimala njegovo slikco, ko jo dobim, nekje jo imam, pa sedaj ne najdem. Wink

Je pa ta, drugi samec, ki je v našem kraju, menda tudi iz te psarne ( Poreč ), je pa bil baje kupljen kot vlečni pes, pa se menda ni obnesel Roll Eyes, in tako je ves shujšan pristal pri tej punci, kjer mu je res fino in maksimalno uživa. Ta pa je rjavo bel in naj bi bil star kakšne tri leta. Undecided
Bom ob priliki kar njo samo nacentrirala v tole temo, pa bo sama kaj več povedala.  Cheesy
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #31 : petek, 02.12.2005 : 22:15:38 »

Na Gmajnicah se se vedno oddaja ta psicka:

http://www.ljubljana.si/file/239081/file.html
http://www.ljubljana.si/si/mescani/zavetisce_za_zivali/
Logiran

Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #32 : sobota, 03.12.2005 : 13:29:15 »

Na Gmajnicah se se vedno oddaja ta psicka:
http://www.ljubljana.si/file/239081/file.html

Vau, ova kuja mi je prekrasna. Ima rijetku smeđu boju. Nekad su pointeri bili gotovo isključivo u toj boji, danas je to rijetka boja...
Logiran
Accipiter
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #33 : ponedeljek, 05.12.2005 : 19:15:32 »

Za poživitev nekaj fotk. Psički je ime Azra, stara je cca. 8 mesecev. Je noro lepa in hiperaktivna. Njen namen je opravljanje poslanstva za katerega se je pasma razvila (sokolarjenje). Živi v stanovanju.
l.p

http://portal.sokolarstvo.com/uploads/slike/40.jpg

http://portal.sokolarstvo.com/uploads/slike/97.jpg

http://portal.sokolarstvo.com/uploads/slike/76.jpg

http://portal.sokolarstvo.com/uploads/slike/74.jpg
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #34 : ponedeljek, 05.12.2005 : 20:14:29 »

Oj!
A tale lepotica je tudi tvoja? Res ja prekrasna Kiss
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #35 : sreda, 21.12.2005 : 19:23:27 »

Koliko zapuscenih pointerjev je... http://www.pointerrescue.org/main.html
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #36 : nedelja, 25.12.2005 : 12:26:35 »

Accipiter - krasna psička. Zelo zanimive barve, kje pa ste jo dobili ?
A lahko malo več napišeš, kako poteka tole sokolarjenje  sram, po fotkah sodeč se s prijateljčkem zelo lepo ujame.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #37 : nedelja, 25.12.2005 : 13:35:07 »

SOKOLARJENJE

SOKOLARJENJE

PORTAL SOKOLAR

Lep dan, Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #38 : nedelja, 25.12.2005 : 22:10:41 »

Hvala Neža. Wink
Logiran
Accipiter
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #39 : torek, 27.12.2005 : 23:23:12 »

gina1 ! Sokolarenje (lov prostoživeče divjadi v njenem naravnem okolju s pomočjo šolane ujede). Psi ptičarji so nastali ravno zaradi te oblike lova. Ta lov je star 4000 let in se v vsem tem času ni bistveno spremenil. Pri tej obliki lova gre za tesno povezavo ptice, psa in sokolarja. Sokol sprejme pomoč psa in sokolarja da ujame plen. Poenter in vse druge pasme ptičarjev imajo globoko zakoreninjeno spoštovanje do teh ptic (verjetno geni). Že 3 mesece star mladič ve, da je ujeda sveta in da išče plen zanjo. Možnosti da do dejanske uplenitve pride so relativno majhne (skupen razvoj plen-plenilec). Ujeda je selektor in v naravi dejansko ulovi bolne, poškodovane in za življenje manj sposobne osebke. Svoje energije ne troši potratno in lovi tisto in tam, kjer ima največje možnosti za ulov. Tako sodelovanje se pojavlja tudi v naravi (Polarna lisica išče in plaši snežne jerebe, ki so se pred letečim polarnim sokolom pritajile. Ta kroži nad lisico in jereba v vrtoglavem spustu ulovi. Poje "boljše" dele, ostanke prepusti lisici - obojestranska korist). Iz lastnih izkušenj, pa ti povem, da se pes in ujeda zelo navežeta en na drugega. Sama verjetno veš koliko dela je potrebno za šolanje psa in lahko si predstavljaš koliko dela in odrekanj je potrebno ....... To je način življenja in danes v družbi ga marsigdo ne razume. Žalostno je kako so ljudje danes odtujeni od narave. Na naših www straneh lahko izveš več !

"De arte venandi cum avibus" (Fridrick II Hohenstaufen 1212 - 1250)

Izkušen sokolar čuti duha ptice kot auro. Duh konja ali psa je drugačen. To sta socjalni živali in želiti, ugajati. Človek je v odnosu do nju dominanten. Duh sokola je samostojen, samozaverovan in ponavadi močnejši od človekovega. Vsakodnevni stik z takim duhom bogati,  navdihuje in krepi tudi našega.
Zato sokola tako občudujemo? Sokol se te lahko boji, lahko je jezen nate in lahko je vesel, da te vidi. Sokol ti nikoli ne laže, čeprav ga včasih ne razumeš.
L.p
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #40 : sreda, 28.12.2005 : 17:04:32 »

Prekrasan i vrlo interesantan text o sokolarenju, ali budući da je ovo topic o pointerima, nastavljam sa jednom prekrasnom slikom...  Wink nadam se da ne zamjerate, ali moram ju podijeliti s vama.

Moj ponos...

CHJ Norman Of Hunter's Arrow (20mj.) & CH Galba Sidog (6god.)

http://tinypic.com/j9nbsp.jpg
Logiran
pipi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #41 : petek, 13.01.2006 : 20:20:36 »

Pozdravljeni.

S pointerji imam nekaj izkušenj. Je najboljši pes, zato sem se po prvem psu Fliku (pointer) odločil ponovno za pointerja in sem iz dneva v dan bolj prepričan v pravo odločitev. Flik je bil najden pri osmih mesecih v Ljubjani, potem pa je prišel k nam in dočakal starost 16 let!!
Sedanji pes Darth je star 8,5 mesecev in je prav tako naj pes.

Če ima kdo kakšno vprašanje povezano s pointerji - kar pogumno.
Vprašanje za Angelsnoweim - ali si tega psa kupila lani spomladi pri Slavkotu v Poreču??

LP Primož

 
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #42 : petek, 13.01.2006 : 21:21:11 »

Pozdravljen pipi!
Zanima me, ce si lovec in ce nisi, kako obvladujete mocan lovski nagon pointerjev? Pa slikice so dobrodosle Wink
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #43 : nedelja, 15.01.2006 : 09:20:58 »


Vprašanje za Angelsnoweim - ali si tega psa kupila lani spomladi pri Slavkotu v Poreču??

LP Primož

Hej Bok, Primož!

Točno si pogodio, kako znaš? Da, od Slavka iz Poreča sam ga uzela! Nudio mi je i prekrasnog odraslog pointera crno-bijele boje, koji je bio puno veći od Normana i puno muževnije glave, nekako drukčiji tip sa njuškom jače uzdignutom prema gore, nisam ga uzela jer ga je pohvalio kako mu je fenomenalan u lovu, a budući da nikad nisam imala pointera i znam koliko su brzi i aktivni, uplašila sam se te njegove izjave, pa sam se odlučila za mrvicu "mirnijeg" Normana (koliko se za njega može reć da je miran, hehe) jer sam se bojala što će mi tek crno-bijeli napravit od stana (koji je aktivniji) ako je Norman toliko aktivan.

Otkud si ti nabavio svog novog pointera, iz koje uzagajačnice? I gdje živite u SLO? Ja bi volila da se jednom nađemo mi ljubitelji pointera. Prava milina ih je gledati na okupu. Zaista su moćni, elegantni, brzi... Ma predivni. Ljudi su uvijek impresionirani njihovom pojavom, naročito kad trče ili pointiraju...
Ja sam oduševljena ovom pasminom, ispunio je sva moja očekivanja. Impresionirali su me na fotografijama jer ih nisam imala prilike viđati u živo, a sad kad imam prilike vidjeti ih u polju kako rade, ja kao da gledam najljepši film. Zaista, ja sam prezadovoljna!

Opiši malo svog novog pointera ili još bolje, ajde stavi koju slikicu da ga vidimo.

Napiši koji su ti planovi za njega...Jesi lovac itd...

LP,

Kristina

 

Logiran
pipi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #44 : nedelja, 15.01.2006 : 22:20:02 »

Hej

Evo, dodal sem malo slik Dartha, ko je bil star 1 mesec, potem pa še 3 mesece. Boljše slike pa bodo na voljo kmalu.

Najdete jih na
http://www.moj-album.com/uredi/pipi32/1907641/?os=1927161
http://www.moj-album.com/uredi/pipi32/1907641/?os=1927158

Dartha sem kupil pri Slavkotu v Poreču. Njegov rojstno datum je 21.4.2005.
Ne bom ga imel za lov, ker nisem lovec.
Glede na to, da izredno hitro teče, bom naslednjo zimo poskusil z njim skijoring - bomo videli.
Drugače pa je zaenkrat še zelo priden in z lovskim nagonom še nimam problemov - za zdaj!!!
Je pa z lovskim nagonom pri pointerju zelo težko, vendar mislim, da se da z veliko potrpežljivost in ukvarjanjem s psom ter ga motivirat v pravo smer, se veliko igrati z njim vendar ga imeti, tudi na polju ves čas pod nadzorom ... se da.
Ampak, treba ga je prehitet. S tem mislim, vsakič, ko prileti mimo še tako majhen ptiček, mačka ali pa na travniku in v gozdu kakršnakoli žival - vse to je za pointerja predmet lova(plen)+ njegova hitrost = problem.
Prejšnjega psa sem na vse mogoč načine poskušal prevzgojiti, dokler nisem spoznal tega. Potem, ko pa sem se tega zavedal in ko je on tudi spoznal to je šlo.
Bil je najden v Ljubljani pri devetih mesecih in popolen lovec. l
Spomnim se,na začetku, da je včasih že takoj, ko sem ga spustil z vrvice vzdignil nos na travniku v določeno smer in bum, ga že ni bilo.
Se je pa kasneje uredil in od njegovega 3. leta mi ga ni bilo potrebno na nobenem sprehodu več imeti pripetega na povodcu, pa naj je šlo za gozd, travnik, naselje...
To je nekaj mojih izkušenj

Hej Kristina.
Ko sem šel prvič k Slavkotu v Poreč je imel tvojega Normana in Akima,očeta mojega Dartha, pri sebi in imam še nekaj njegovih slik.
Darth stanuje pri meni v Dobu pri Domžalah (15 km iz Ljjubljane- smer Maribor).
Ideja, da bi se kadaj pa kdaj dobili je dobra. V SLO sploh ne poznam drugih lastnikov pointerjev ampak vidim, da jih je nekaj - bilo bi dobro imeti kontakte, ker sem potreboval več kot leto, da sem sploh našel vzreditelja.

No toliko zaenkrat

Se pišemo
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: poenter
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines