mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 01:54:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: poenter
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: poenter  (Prebrano 77214 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pipi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #45 : nedelja, 15.01.2006 : 22:28:59 »

Se opravičujem, če ne vidite slik.

Probajte na tem http naslovu.
Tisti, črno bel je Darth, tista z dvema belima psoma pa moja punca (smo kot opomba).
http://pipi32.moj-album.com/album/1907641/

LP
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #46 : torek, 17.01.2006 : 14:56:10 »

Tale Darth je pravi lepotec Kiss
Nekaj casa sem hodila v zavetisce na Gmajnice sprehajat pointerko in sem lahko obcutila kaj to pomeni pravi lovski pointerski nagon Smiley
Logiran
mesar
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #47 : sreda, 25.01.2006 : 20:24:14 »

Živjo. Vidim,da je stekla debata  o Azri.
 Prilagam vam nekaj slik ,ko je bila stara 3 mes. in okrog pol leta.
http://freeweb.siol.net/mesar007/Azrainziga1.jpg
http://freeweb.siol.net/mesar007/Azra1.jpg
http://freeweb.siol.net/mesar007/Azra2.jpg
Logiran
uflere
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #48 : torek, 31.01.2006 : 14:09:20 »

Živjo!

Ena slika na hitro od Tora:
http://pointer.moj-album.com/album/2084016/?os=2084078

Gina1 - prepričala si naju!

Tudi on je iz okolice Poreča, star bo širi leta.

Kaj več pa v prihodnosti.

lp,
Uko
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #49 : torek, 31.01.2006 : 20:37:41 »

Dok sam ja bila u Brazilu po svog weimarca, vidim da je ovaj topic jaaaako uznapredovao!
Kako sam sad sretna kad vidim toliko lijepih pontera i vasu dobru volju da se nadjemo (pipi)!!!!
Eh, bas sam sretna! Ovo su bas ugodne vijesti!
Tipkamo se uskoro!!!!
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #50 : četrtek, 02.02.2006 : 15:59:13 »

Gina1 - prepričala si naju!
Pozdravljena !  Wink
A ni to fino, še srečat mi vaju ni bilo treba, pa vendarle ...
Koliko je res Tor že star ?
Logiran
mesar
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #51 : četrtek, 02.02.2006 : 18:43:27 »

Pozdravljeni.
 Še ena slika Azre z današnjega sprehoda
http://freeweb.siol.net/mesar007/Azranasprehodu
Logiran
pipi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #52 : četrtek, 02.02.2006 : 19:13:53 »


Hej

Lepo pozdravljeni vsi.
Tudi jaz bom še dodal kakšno sliko, samo da izgine tale prekleta megla.

Še eno vprašanje; ali imajo vaši psi kaj problemov zaradi mraza in snega ali se delajo kot da ni nič.

Koliko pa je stara ta tvoja Azra? Več kot pol leta? Je pa tale črna barva res nekaj posebnega. Ko sem kupoval Dartha je imel Slavko v poreču pointerko iste barve (iz Srbije) ampak z imenom Ceca. Od kod pa je Azra.

Za Uflere; od katerega rejca je pa  tvoj TOR.

Ali kakšen od vas kdaj pelje svojega psa na kakšno razstavo - imam namreč namen peljat Dartha najprej na kakšno CAC razstavo, ampak, sedaj ko sem bil v Ljubljani zgolj kot opazovalec, mi ni uspelo videti nobenega  Cry

Če kakšnega zanima in zna italijanščino. Imam knjigo z naslovom il POINTER  avtor Fiorenzo Fiorone iz leta 1976.
Ali kdo ve oz. pozna še kakšno drugo knjigo (specializirano) o pointerjih??

Pa lepo skrbite za svoje kužke
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #53 : četrtek, 02.02.2006 : 19:43:16 »


Hoćeš mi molim te poslati na mail vabilo na specialno razstavo ptičarjev?
Ja začudo (ne znam iz kojeg razloga???) nemam pristup!!!! :-(

******

Hvala
Logiran
mesar
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #54 : petek, 03.02.2006 : 20:48:44 »

Živjo.
 Azra je bila 15.01.2006 stara 1 leto. Je pa tudi iz Srbije.
 Pa še ena slikca 

http://freeweb.siol.net/mesar007/azradoma1
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #55 : petek, 10.02.2006 : 21:54:05 »

Moj dragi Normy...

Logiran
uflere
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #56 : sobota, 11.02.2006 : 19:51:18 »

Živjo!

Najprej samo par osnovnih podatkov o Toru:

pravo ime Hor Musaležanski, skoten 7. 4. 2002 pri Slavkotu v Poreču. Je belo rjav, skoraj vsi njegovi predniki pa črno beli.
V Slovenijo prišel vleči sani, ker pa je pri vlečenju ni dal vse od sebe, se je njegov lastnik odločil da ga pri starosti 10 mesecev proda. Človek se je kar resno ukvarjal z pasjimi vpregami, in če povzamem njegove besede - ko je pasja vprega prišla na cilj, so vsi psi izmučeno poležavali, Tor pa veselo skakljal naokoli in iskal partnerje za igro.

Še vedno je igriv, prijazen do psov in ljudi, tako da z njim ni prav (večjih) težav. Zanimivo, da če srečamo kakšnega psa ki ni prav prijazen, ga preprosto ignorira.

Kar se tiče lovskega nagona, je pa res potrebno dosledno delo in pazljivost kot že prej opisano (pipi). Trenutno smo na tem, da ko je spuščen, hodi brez težav poleg, s tem da če smo vsi zunaj, kar hitro izkoristi priliko ko se pogovarjava in pospeši korak. Seveda, ko pa dobi prosto ... Črta v eno smer, čez par trenutkov že prihaja iz zadnje strani, nato ga vidiš skoraj na sosednjem hribu...

Sneg? V snegu prav uživa, vseskozi ga je kot sladoled, skratka vse super.
Mraz? Nič kaj navdušen ni nad tem, seveda če je v pogonu ni prav nobenega problema.
Voda? Ko sem bral kakšni so lovski testi, sem se skoraj ... od smeha - nikoli v življenju ne naredimo tega testa, namreč tudi v najmanjšo lužico ne bo stopil, kaj šele plaval v vodi. Doslej je šel samo dvakrat v vodo, in sicer obakrat na morju, ko je že res mislil da bo pa sedaj sam ostal na obali. Tudi dež mu ne paše, saj ko dežuje se kar obrne na koncu stopnic ko stopi na dež.
Na razstave pa ne hodimo.

Pa še to - kmalu po zem ko sva ga dobila, sva ga parkrat peljala k mojim staršem v sosednje mesto, približno 8km oddaljeno, vmes pa hribi in dolince. Seveda sva ga spokala v avto in tam ven. Nazaj pa po istem postopku. (Razlog, da sva ga vozila tja je bil, da je takoj na začetku ko sva ga dobila, ko je bil sam doma, začel presajati rože - iz lončka na svoj prostor. To se je nekako končalo, ko sva mu pustila prižgan radio. Naključje - morda.) Ko je bil tam tretjič, se je moja mati opogumila in ga sredi travnika spustila iz vrvice. Tor jo je še pogledal v slovo, nato pa izginil kot strela. Panika! Predvsem za moje starše, jaz sem nekako mnenja, da mora biti hudičev slab lovski pes ki ne mora prevohati nazaj. Nato so ga iskali, klicali vse naokoli, tudi naju, kaj sedaj. Ko sem se vračal k njim, sem se spotoma oglasil še doma in pogledal če je slučajno Tor tam - lepo je čakal pred vrati, da kdo pride domov. To nama je bila potrditev, da sva dovolj dobra do njega, saj se je odločil za naju...

Upam, da vas ne bo to dolgo pisanje odvrnilo od branja. Naslednjič pa samo nekaj sličic.

lep pozdrav,
Uko!

   
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #57 : sobota, 11.02.2006 : 21:28:39 »

Sneg? V snegu prav uživa, vseskozi ga je kot sladoled, skratka vse super.
Mraz? Nič kaj navdušen ni nad tem, seveda če je v pogonu ni prav nobenega problema.
Voda? Ko sem bral kakšni so lovski testi, sem se skoraj ... od smeha - nikoli v življenju ne naredimo tega testa, namreč tudi v najmanjšo lužico ne bo stopil, kaj šele plaval v vodi.

 Grin  Grin .....em....pa ste vi 100 % sigurni kako pasmo imate??? Ali pa ste zgolj kar tako, pukom prilikom, gledali lovske preizkušnje (tiste, ki so vam slučajno prišle pod roko, ne glede na to,d a se na angleške ptičarje sploh ne nanašajo).

Se opravičujem...ampak moram to napisat, da ne bi slučajno tu kdo stašil lastnike ptičarjev britanskih otokov in jim bučke sadil o tem, kako morajo plavat pa aportirat pa ne vem kaj še.  Roll Eyes

Seveda lahko...če jim paše, vendar v preizkušnjah, ki so namenjene izključno tem pasmam, tega pač ni.  Cool

Samo za info pač...
Logiran
uflere
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #58 : sobota, 11.02.2006 : 21:43:16 »

Živjo!

Najbrž je bilo res pukom prilike, tam nekje lani spomladi v severovzhodni Sloveniji, lahko pa da je bilo to kakor neko lovsko tekmovanje  Huh. Prva preizkušnja v vodi, pointerjev kar nekaj, vendar večina iz tujine.

Vsekakor pa nisem lovec niti nimam psa za razstave, tako da moje mnenje ni prav merodajno.
Glavno, da pes uživa (in lastnika z njim).

Breza, lahko pa v enem od zgoprnjih postov klikneš na povezavo do slike Tora in mi še potrdiš pasmo.  Wink

Vsekakor se pa zahvaljujem za vse informacije.

lp,
Uko
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #59 : sobota, 11.02.2006 : 21:48:22 »

Jepsi, Breza ima popolnoma prav. Za vzrejno dovoljenje je za britanske ptičarje dovolj PNZ, kjer mora pes pokazati sposobnosti iskanja in nakazovanja divjadi (aka stoja na divjad). Ce zeli postati se sampion v lepoti, mora opraviti PPA, ki vsebuje iste predmete kot PNZ, samo ocenjevanje je malcek strozje in gledajo se nekatere druge podrobnosti. Vodno delo za pticarje britanskih otokov (kamor sodi tudi poenter) niti slucajno ni obvezno. Vodno delo je obvezno za pridobitev vzrejnega dovoljenja za kontinentalne pticarje.

Seveda tudi britanski pticarji odlicno aportirajo in delajo v vodi, vendar to ni pogoj za prodobitev dovoljenj in sampionatov. Vodno delo je torej nekaksna nadgradnja za britance, za kontinentalce pa obvezen predmet. Delajo pa oboji enako dobro, ce so seveda vodeni in solani pravilno.

Bilo bi naravnost fantasticno, ce bi vsaj lastniki lovskih psov prebrali pravilnike o delu za svoje pasme. Ce jih nimate, pa bi jih radi imeli, se mirne duse lahko obrnete na Brezo (kenedele) ali pa name, pa jih boste dobili. Ravno tako velja, ce zelite kakrsnekoli info o solanju ali preskusnjah. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: poenter
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines