mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 19:12:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Porumenela dlaka
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Porumenela dlaka  (Prebrano 10804 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« : sobota, 16.08.2008 : 11:59:23 »

Pri psički opažam, da ima porumenelo dlako in ne vem, kako naj to odpravim.
Bili smo 10 dni na morju v kampu, prikolico smo imeli ob samem morju in je bilo čutiti sol in vlago. Emmy je sicer namakala tačke v morju, vendar smo to splaknili z vodo, razen zadnji dan, ker smo imeli slabo vreme in smo jo na hitro popihali proti domu. Od takrat naprej opažam, da je zgornja dlaka rumenkasta, uporabljam šampon od All systema Professional white cleaner, pa ne vem ali je kateri še bolj specifičen za belo dlako ali ne... Poskusila sem tudi tako, da sem malo koncentrata pustila za minutko na dlaki... Poleg tega se sedaj prvič goni, sama se dosti dobro čisti vendar se ji na dlaki med zadnjimi tačkami poznajo sledi urina in tudi tam je dlaka že zelo rumenkasta. Ali se da dobiti na trgu kakšno posebno zadevico za očistiti madeže urina na dlaki?
Hvala!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : sobota, 16.08.2008 : 21:08:47 »

Od istega proizvajalca se dobiš še en takšen gel, ki je močnejši od šampona, ampak še vedno dovolj blag da ne škodi koži. Uporabljaš ga v kombinaciji s šamponom, ki si ga navedla, traja pa kr nekaj časa da se madeži odpravijo. Uporabljaš pa nekako takole, 3x naneseš gel (1x dnevno), potem skopaš, itd.

je pa prav namenjen odstranjvanju takšnih madežev.
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2 : sobota, 16.08.2008 : 21:22:08 »

Super whitening gel misliš verjetno ne. Bom poskusla, upam da bo.
Hvala!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #3 : sobota, 16.08.2008 : 22:16:19 »

Itak da bo, samo mi je Suzana rekla, da moras kr nekaj casa to vstrajat, ne gre to tak hitro dol. Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4 : sobota, 16.08.2008 : 22:36:42 »

Ne gre tako hitro, gre pa. Sem sprobala na shihtzujskih belih brkih. K sreči sem imela dovolj časa do naslednje razstave in moram reči, da je šlo vsaj do te mere, da ni bilo več moteče in da se je dalo potem s pudrom na razstavi do konca uredit. Paziti moraš samo, da dlako redno neguješ z balzamom, ker ti jo lahko gel načne. Nam je sicer ni, ampak nisem šparala z balzamom. Wink
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #5 : sobota, 16.08.2008 : 22:56:27 »


Predvidevam, da ta gel ni namenjen beljenju solznih madežev, ker je dosti močan.

Kakšno priporočilo, kaj uporabiti v tem primeru? Videla sem nekaj preparatov v pasjih trgovinah, vendar dvomim v kvaliteto, čeprav slutim, da madežev od solzic le ni tako enostavno pobelit, ker je stalno nekoliko vlažno tisto področje, navkljub naši izdatni skrbi. Želela bi le toliko, da so madeži manj vidni.
Vnaprej hvala. Smiley
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #6 : nedelja, 17.08.2008 : 17:04:42 »

Kaj pa crystal oil od Jean Peaua? Za solzice mislim.

Glede balzama pa jst zadnje mesece ful šparam, ji ga nisem dajala gor že več kot pol leta, ker ima po balzamu ful preveč mehko dlako za cotona, pa ne da ji ga natrosim ne vem kolko gor, pa tudi izpirala sem dosti dobro... Je mogoče poromunela tudi zaradi tega? Da se ji je dlaka načela, ker nism balzama koristila in se je zdej umazanija noter ujela, ker dejansko so res bolj konice oziroma nekje od polovice dolžine dlake je rahlo vaniljasta, v notranjosti pa (normalno) bela?  sram
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #7 : nedelja, 17.08.2008 : 17:24:27 »

Mi uporabljamo Johnson's baby powder z aloe vero in vitaminom E za predel pod ucki, da izsusi kozo in dlako. Tudi #1 System gel  je bil ucinkovit.
Dlako moras nahranit z balzamom in kanckom olja po vsakem samponiranju. Tudi pri nasi pasmi ni zazeljena mehka dlaka, zato ga dam manj v mesanico in temeljito sperem. Obstajajo pa tudi balzami za razlicne tipe dlake.
Bela dlaka se rada obarva rumenkasto poleti, ko so kuzki vec na soncu. Mozno pa je tudi, da je vrhnja plast dlake poskodovana.
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #8 : nedelja, 17.08.2008 : 17:34:27 »

Ja sej, to me sedaj skrbi, da je dlaka poškodovana, ker nism dajala regeneratorja gor... Tudi ko sem uporabljala balzam, sem ga redčila po navodilih proizvajalca ampak dejansko uporabila samo polovično dozo balzama, se pravi namesto 1:10 sem dala 0,5:10 in Emmy sploh ni čakala tistih 5 minut z balzamom gor, ker bi mi prej utekla iz kopalnice  Angry ampaj mogoče minutko, dve..pa je vseeno dlaka, sicer fajn dišeča in mehka, za sodnike pa premehka...

Kakšno olje pa uporabljaš po kopanju Agnesana? Jst sm dobila vzorček silk..in nekaj, sej ne vem od katerega proizvajalca sploh, ki naj bi tudi za četrtino skrajšal čas sušenja dlake..Pa se spet bojim stestirat, da ne bova spet izviseli na razstavi, zaradi dlake.. Joj, kolk je prišparanega kratkoldakim pasmam kužkov Tongue
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #9 : nedelja, 17.08.2008 : 17:54:06 »

Silk olje lahko dobis od vecih proizvajalcev... Tega dodam par kapljic v balzam. Dostikrat uporabljam tudi Super kremo in balzam v enem od BG, samo, da to stopljeno v vroci vodi dodam v sampon in ne v balzam. Za boljse delovanje mesanice balzama z silk oljem zavijem kuzka v vroco brisaco, po nanosu te mesanice, kar v kadi ali tusu in tako pocakamo objeti 10 do 15 minut Smiley. Potem temeljito sperem in posusim. Dlaka je na otip precej bolj "groba" Smiley.
Svetujem ti, da vse poiskuse delas vmes med razstavami, vsakokrat pa si dobro zapisi recepturo, kolilko cesa si zamesala skupaj... Ce bo rezultat odlicen, bo ta recept vreden zlata Smiley!
Logiran
Strelca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 87


« Odgovor #10 : torek, 16.02.2010 : 14:43:12 »

Imam mešanko med maltežanom in belim višavskim terierjem, stara je 4 mesece in ima dlako po hrbtu nekako svetlo rjave, rumenkaste barve.. tako kot ušeska.

Zaradi česa bi lahko to bilo? Kaj naredit v tem primeru? Obstajajo kakšni posebni šamponi? Karkoli?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #11 : torek, 16.02.2010 : 14:49:26 »

Strelca, mogoče je pa samo mešana še s čim, pa je od tam malo barve dobila. Lahko, da eden od staršev ni bil prav maltežan ali višavec ampak je imel med predniki še kaj, pa se na njiju dveh ni poznalo, pozna pa se njuni potomki.
Logiran
Strelca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 87


« Odgovor #12 : torek, 16.02.2010 : 15:26:05 »

za to je bolj malo verjetnosti, glede na to da sta bila oba starša rodovniška..
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #13 : torek, 16.02.2010 : 19:43:00 »

Kakšno zagotovilo pa imaš za to?
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #14 : torek, 16.02.2010 : 19:47:59 »

Moja  "višavka" Taja je bila po hrbtu rumena zaradi hrane RC ( za mladičke ). Smo menjali hrano in jo postrigli, pa je bila spet bela. Tako da mogoče je hrana.
lp
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Porumenela dlaka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines