mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:22:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: tujki v ušesih
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: tujki v ušesih  (Prebrano 11958 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sreda
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 627


« Odgovor #15 : ponedeljek, 01.09.2008 : 19:59:03 »

Pozdravljeni. Mene pa zanima, če kdo ve, kaj bi lahko bilo. Namreč moja psica otepa z glavo, bolijo jo ušesa. Bili sva že 6× pri veterinarju. Vzeli so ji 3× bris za mikrobiološke preiskave, vendar te nič ne pokažejo. Na začetku je imela levo uho tako vneto, da je biu sluhovod zelo zožan, desni je biu malo boljši. Dobila je kapljice in antibiotike. Stanje se je malo izboljšalo, ampak noče se pozdravit. Nato sva dobili še druge kaplijice 2×, pa je stanje še vedno enako. Veterinar pravi da bi lahko bila plesen. V sredo greva ponovno na pregled, vendar mi je že po telefonu rekel, da ne ve ravno kaj bi bilo. Imate kej idej? Bi zelo rada že to pozdravila, da jo neha bolet. Hvala za odgovore že v naprej.
Lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #16 : ponedeljek, 01.09.2008 : 20:03:45 »

Lahko je klas od trave, ki se je zapičil v sluhovod. To je težko opazit, je zelo zoprno, saj leze vse globlje v uho, odstrani se pa lahko samo operativno. To je samo ena od možnosti.

Mogoče bi bilo dobro zamenjati veterinarja.
Logiran
Sreda
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 627


« Odgovor #17 : ponedeljek, 01.09.2008 : 20:45:08 »

Že pri 1. pregledu so rekli, da naj ne bi bila trava. Nevem, če bi menjala veterinarja, ker nasplošno sem zelo zadovoljna. Že od nekdaj hodimo v Lesce. Veterinar jo že pozna, jo zdravi zaradi epilepsije. Ampak tole z ušesi je res že problem ratal. Upam, da bodo v sredo kaj bol spodbudne informacije. Kako pa še lahko ugotovijo, če je v ušesu trava, preden operirajo? Ali se to opazi šele potem, ko je že na mizi? Hvala in lp.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #18 : ponedeljek, 01.09.2008 : 21:02:58 »

Otoskopija, vem, da jo delajo na VF.
m.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #19 : torek, 02.09.2008 : 11:14:13 »

Zakaj bi bila pa za odstranitev tujka potrebna operacija? Moji psici je veterinar uspel "izribariti" dlako prilepljeno na bobnič celo brez pomirila.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: tujki v ušesih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines