mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:50:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Prehrana shih-tzujev
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prehrana shih-tzujev  (Prebrano 6635 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #15 : ponedeljek, 25.08.2008 : 20:54:19 »

Pokica, če malo skrenem s teme pogovora... kako luštna nova slikca v tvojem avatarju! Smiley
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #16 : ponedeljek, 25.08.2008 : 21:05:16 »


Hvala, Kalsang, zelo si prijazna! Kiss Smiley
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #17 : torek, 26.08.2008 : 09:09:47 »

Orijen je trenutno na našem tržišču šele kakšen mesec. Tudi sama se zanimam zanj, sploh sedaj, ko se bo spremenila formula Canidee in sem malo skeptična, vendar me pri tej hrani zelo moti velik beljakovinski delež, kar pri mojih hitro sproži srbečico (čeprav pravijo, da to ni pravilo, ker gre za resnično kvalitetne brikete). Mah, ne vem...v krizi sem. Sem pa od veliko uporabnikov slišala, da so psi na veliko spuščali vetrove. Mogoče je to samo prehoden problem. Kako je bilo pri tebi, agnesana? brez problemov tudi prehod na to hrano? koliko si hranila? Jaz sicer mojadva nimam namena redit, zato me zanima. Pa še Nature Variety so ukinli  Cry

Meni recimo Arden Grange ni primerna hrana za alergike, ker vsebuje koruzo, kar je pogost alergen. Idealno je samo meso in rjavi riž + zelenjava in to ena vrsta mesa, brez stranskih mesnih produktov in brez konzervansov!!!!!!!!



Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #18 : torek, 26.08.2008 : 09:12:06 »

Zame je tudi v redu hrana Biomill (to mi je bila alternativa)...ampak briketi so ogromni!!! Zato ne vem akj bom sedaj, pa tudi ješča ni tako kot Canidea (vsaj moja pesjana pravita tako)
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #19 : torek, 26.08.2008 : 11:22:31 »

Felina, a NaureDiet ti odgovarja? To trenutno jemo pri nas, plus AG brikete. Sicer na srečo moji psici nimata problemov za alergijami in koruzo v redu prebavljata. NatureDiet ima pa približno takšno sestavo, kot ti praviš, da je idealna. Je brez konzervansov, določeni okusi so tudi samo ena vrsta mesa, drugi dve, nikjer govedine, koruze, pšenice, temveč rjavi riž, mlete kosti, zelenjava, alge, rožmarin.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #20 : torek, 26.08.2008 : 11:29:55 »

Jaz sem naročila Eagle Pack, pa bomo videli kako bo. Sem sicer zelo zadovoljna z Regalom, ampak bi jo želela hraniti z eno kakovostnejšo znamko, že zaradi svojega boljšega občutka in da vem, da ne bodo kake posledice na dolgi rok zaradi nepremerne, nekakovostne hrane. Naročila sem okus jagnjetine, dobimo pa tudi vzorčke ostalih Holistic okusov.  Smiley  Upam, da ji bodo odgovarjali tudi sicer.

NatureDiet tudi nam odgovarja, bi rekla, da so poleg vsega tudi zelo okusni obroki. Smiley


Tija recimo same brikete (brez raznih primesi) v posodici ne povoha. Če ji pa dam v igračko, kjer ji ven padajo, eden za drugim, potem pa vse poje, mimogrede. Ko je igre konec, mi prinese kroglo, da jo ponovno nafilam. Smiley  To sem kupila po priporočilu Kalsang. Pri nas se to zelo obrestuje, ker mi je pomembno, da ima obroke redno. Hja, očitno ima rada, da si obrok "pribori". Grin  
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #21 : torek, 26.08.2008 : 11:32:27 »

Se mi zdi, da takšne igračke spodbudijo pasji lovski nagon, pes ima občutek, da si hrano "ulovi" in jo potem z večjim veseljem poje. Wink
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #22 : torek, 26.08.2008 : 11:42:52 »


Jaaa! In rezultat je lovec z okroglim trebuščkom! Grin
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #23 : torek, 26.08.2008 : 11:59:41 »

No tudi jaz sem ji kupila takšno igračko (drugače jo je imela že kot mladič, takšno iz trde plastike ki je ene čudne zvoke spuščala, pa se jo je kar malo bala, sedaj sem pa kupila iz mehkejše brez zvokov) in jo napolnila z njenimi briketi, ki jih drugače normalno poje. No sedaj so pa ležali po celi dnevni  Sad Lina me ja pa gledala kaj zdej hočem od nje da je te navadne brikete al kaj  Shocked No je pa dejstvo da nje žogice ne privlačijo, obožuje pa pišaste igrače (trenutno ima najraje en plišasti frizbi, ki sem ga kupila na razstavi) ampak takih pa nimajo za napolniti z dobrotami  Sad Sem pa poskusila tudi z eno 'žvako' ki naj tudi nebi povzročala alergij, ampak to malo poliže, 2 minute grize pa se naveliča....Meni se zdi da moja Lina nima obstanka pa vztrajnosti, u bistvu kot da je z ničemer ne morem zamotiti (sploh če sama noče)....razen v prinašanju, to bi lahko počela cel dan.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #24 : torek, 26.08.2008 : 12:37:36 »

Kalsang....NatureDiet dobivata tudi, vendar ga (za enega je problem) ne bi ravno imela ves čas na mehki hrani, zato pa panično iščem nadomestne brikete, ima že itak čist fuč zobe zaradi prevelike količine kisline v želodcu in zelo pogostega bruhanja žolča v mladosti, ravno zaradi neodkritih alergij, ko je še bil pri drugih lastnikih. Je pa to moja priljubljana konzerva  Cheesy

Ravno si dopisujem z uvoznikom biomilla...s temi dietnimi briketi je resnično hudič. Očitno bom vseeno probala Orijen, sicer okus ribe, ker drugo ne znese, pa bomo videli. Samo rib ne marata preveč. Resnično upam, da se bo za nas nova formula Canidee obnesla, ker sem obupana!

Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #25 : torek, 26.08.2008 : 12:43:54 »


Kako pa je s tem Orijenom? Sem slišala, da je to kvalitetna hrana, ampak, dokaj "močna" hrana. V beljakovinskem smislu, zdej, upam, da ne pišem traparij.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #26 : torek, 26.08.2008 : 12:56:52 »

Ja, NatureDiet je res fajn. Upam, da boš uspela najti nekaj, kar bo obema ustrezala. Ko vas berem, vidim, da sem lahko zelo vesela, ker nimamo problemov z alergijami. Moji dve sta (zaenkrat) kot tank in jima nič ne pride do živega.  Grin

Pokica, o Orijenu ti bo Agnesana več napisala, ker ga je sprobala. Mislim, da zaradi beljakovinske sestave ni imela težav.

Je pa verjetno res bolj pomembna kombinacija oziroma dodatki v hrani. Na primer, tudi NatureDiet vsebuje 60 procentov mesnih beljakovin. Pri nas ga psici redno (vsak dan) jesta drugi mesec, pa ni nobenih težav. Kakec bp, dlaka super, praskata se ne, veselje nad jedilnikom je nepopisno večje kot prej, energije še preveč (če ni vsak dan zvečer dolgega sprehoda po naših hribih, prav nesrečno vzdihujeta pred vrati in me hodita očitajoče gledat).  Roll Eyes

Opažam tudi, da Tara počasi izgublja odvečno težo, česar sem še zlasti vesela. Smo se tehtali in ima zdaj osem kil in pol (raje ne povem, koliko jih je bilo prej  Lips Sealed ). Očitno ji več beljakovin in manj ogljikovih hidratov dobro dene. Še pol kile, pa bo na svoji optimalni teži (za tiste, ki je ne poznate - Tara je ornk baba).  Cool

Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #27 : torek, 26.08.2008 : 13:15:29 »

Ja, jaz sem tudi slišala za hranjenje z več beljakovinami kot ogljikovimi hidrati, da dobijo predvsem na mišični masi in jim ne gre na špeh. Ampak se mi zdi, da so nas že toliko sprali s tem, da beljakovine škodijo psu, da enostavno ne upam probat...ampak mislim, da se približujem temu trenutku, samo malo še, saj navsezadnje je pes mesojed.
Ja en moj kuža je alergičen na piščanca, govedino, svinjino, mlečne stvari. Zdaj pa najdi nekaj, kjer ni tega mesa. Pa še če si tako izbirčen kot jaz, ki se določene hrane niti dotaknit nočem, ali pa je skoraj v vsaki hrani piščančja moka ali maščoba (tudi mi smo bili na AG in je začel kozlat, pogledam...ja itak, piščančja moka ) Angry

Kalsang...ti takoooooooo zavidam in seveda želim čimveč zdravja še naprej.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #28 : torek, 26.08.2008 : 13:18:09 »

Felina, psu beljakovine zanesljivo ne skodijo. Hrano z manj beljakovinami se daje pri dolocenih obolenjih, zdrav pes pa z njimi ne sme imeti tezav.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #29 : torek, 26.08.2008 : 13:25:08 »

Nanook, tudi sama si to dopovedujem....in enkrat mi bo ratalo!!!!! Cheesy Saj pravim, malce so nas sprali, da lahko čimveč mašil spravijo v pasjo hrano in čim ceneje skozi pridejo.  Tongue Se že dogovarjam za tetserčke Orijena. Bom poročala, kako se obnese, če bosta sploh hotela jesti, glede na to, da v poštev pridejo samo ribji.  Cry
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Prehrana shih-tzujev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines