mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 18:50:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Daljše in boljše življenje za pse
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Daljše in boljše življenje za pse  (Prebrano 64708 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #210 : petek, 21.01.2011 : 14:58:35 »

Jaz sem v svojem prejšnjem postu zapisala eno butasto stvar in sicer
 

ampak potem, ko pogledam zadaj, koliko hrane se psu daje in ugotovim, da je tudi za več kot polovica manj od manj kvalitetnih hran, vreča pa ni še enkrat dražja ...

Tule bi moralo pisati: ko pogledam zadaj ugotovim, da je kvalitetne hrane potrebno dati za polovico manj kot tiste iz supermerkatorja, ni pa tista iz supermerkatorja niti za celo polovico cenejša


Mi je ušlo in se opravičujem
Logiran
blanci
novinec
*
Sporočil: 37


WWW
« Odgovor #211 : petek, 21.01.2011 : 15:07:07 »

Blanci, mislim, da je to odvisno od posameznega psa pa potem tudi od tega s katero pripravljeno ali industrijsko hrano se ga hrani.
Pa pravzaprav niti ni toliko v ceni ampak v kvaliteti hrane. Po pedigreju imajo recimo psi velikokrat čvrst kakec, celo reklama obstaja, ki igra na to vižo, pa to še ne pomeni, da je kvaliteten ... čvrst kakec je lahko tudi zaradi "dodatkov" v hrani, ki pa niso nujno najboljši.

Mi dajemo/smo dajali Super Premium, Hills in almonatura..mislim, da je ta hrana ok

Nočem s tem reči, da ste kaj naredili narobe. Če vašem psu bolj odgovarjajo kvalitatni briketi kot sveže ali kuhano meso je čisto prav, da to je Smiley ... glede cene pa ... ali ste prepričani, da so kvalitetne znamke res dražje? Ker jaz sem se šla malo preračunavanje, in je sicer vreča sama res dražja, ampak potem, ko pogledam zadaj, koliko hrane se psu daje in ugotovim, da je tudi za več kot polovica manj od manj kvalitetnih hran, vreča pa ni še enkrat dražja ...
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #212 : petek, 21.01.2011 : 15:12:38 »

Hehe, nisem komentirala izbire hrane, ampak navedbo, da gre za dražje hrane Smiley ... kot sem rekla, vedno je potrebno pogledati tudi kakšna je dnevna priporočena količina za našega psa. Velikokrat se potem ugotovi, da hrana sploh ni bila dražja, ker se je toliko manj porabi in si mogoče celo v plusu Wink. Pomembna je predvsem kvaliteta.

Samo tole je ubistvu tematika ene druge teme, ne pa tega ali je za pse boljša surova hrana - meso, ali pa že pripravljeni briketi in konzerve Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #213 : petek, 21.01.2011 : 15:26:00 »

Ta tema ni namenjena debatam o ustreznosti te ali one industrijsko pripravljene hrane ali o tem, s katero vrsto industrijsko pripravljenih hran hranite svoje pse.
Za to imamo člani na voljo celotno rubriko Vrste hran za pse, dodatki, ugodni nakupi ....
Logiran

blanci
novinec
*
Sporočil: 37


WWW
« Odgovor #214 : petek, 21.01.2011 : 15:29:54 »

Ok Jana, hvala za opozoritev.
Logiran
blanci
novinec
*
Sporočil: 37


WWW
« Odgovor #215 : petek, 21.01.2011 : 15:31:40 »

aja no..jaz nimam dostopa do te teme.

Mi naše hranimo z super premium...pred leti smo imeli tibetanskega terierja in smo ga hranili samo z kuhano hrano in je živel samo 15 let Cry
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #216 : sreda, 18.01.2012 : 09:07:58 »

Raw Meat and Bone Diets for Dogs: It’s Enough to Make You BARF Tale zapis se mi zdi kar lusten, ceprav se ne strinjam s cisto vsem. Vsec mi je, ker je eden redkih, ki navaja vire.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #217 : sreda, 23.01.2013 : 23:04:26 »

Tole je se cist frisno: The genomic signature of dog domestication reveals adaptation to a starch-rich diet, Diet Shaped Dog Domestication, People and Dogs: A Genetic Love Story in Dog evolved 'on the waste dump'.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #218 : nedelja, 17.02.2013 : 19:05:01 »

Kdo ve kje bi lahko kupila zmlete kosti?
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #219 : ponedeljek, 30.12.2013 : 13:53:57 »

Zivjo mogoce kdo ve za pasjo hrano(brikete), ki so hladno stiskani in ne vsebujejo zit? Ze ves net sm okol obrnla in ne najdem te dve kombinaciji skupi:/
Hvala ze v naprej Smiley
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #220 : ponedeljek, 30.12.2013 : 22:42:55 »

banAnchy, ne vem, ne bi rada delala kakšno reklamo, zs-jev pa nimaš.
Se mi oglasiš na silbamia@gmail.com?
Logiran
Strelcamarelca
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #221 : četrtek, 02.01.2014 : 14:02:47 »

Želela bi dodati svojo izkušnjo glede prehrane. Moja psička je stara eno leto. Vedno je bila čisto suhcena, neješča, imala je kar nekaj drisk. hranila sem jo z briketi premium kakovosti, ki so bili povsod opisani kot eni izmed najboljših in tudi ocenjeni s 6-timi zvezdicami. No, pred kakšnimi tremi tedni pa je nekaj zbolela. Ker briketov ni mogla niti gristi zaradi vnetega grla sem ji dajala piščanca z rižem in korenjem. Psica je že v 1 tednu pridobila pol kg, v dveh tednih pa 1 kg. Končno se je lepo razvila in ojačala. Čeprav je bila zraven zelo prehlajena. Seadaj jo hranim samo še z kuhano in surovo hrano. Ker je majhna, se lahko malo igram, ker mi to ne predstavlja nekega hudega stroška. Me pa nekaj zanima. Koliko surove ali kuhane hrane mora pojesti pes glede na težo? Sicer ji dam več, kot sem ji dajala briketov, ker po moji logiki so briketi suhi, v kuhani hrani pa je veliko vode, ki pač ni hranjljiva.
Z jedeilnikom pa ne kompliciram. Piščanec, govedina, riba, riz, polenta, korenje, rdeča pesa, paprika, kitajsko zelje, med in limona (zaradi prehlada)  Wink 
Logiran
ruby-sky
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #222 : petek, 03.01.2014 : 06:59:38 »

Kolikor vem, 2-4% telesne teže psa
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #223 : petek, 03.01.2014 : 07:16:15 »

Moji psici kuham odkar jo imam. Psica je pridobila na teži takoj, ko smo jo "odstavili" z briketov. prav tako smo zelo hitro v večini uredili (tudi s pomočjo bioresonance in homeopatije) alergije. Tudi njeno počutje in izgled dlake je odličen.
V primerjavi z briketi (katerimikoli...), je njen kakec zdaj manjši in ne smrdi. Po vsakih briketih je bil kakec vedno vsaj enkrat večji in smrdeč. Brikete še vedno občasno dobi, večinoma pa ji kuham oz. pripravim obroke delno vnaprej (zmrznem), dodajam samo sveže skuhano zelenjavo ali/in žitarice. Doziram ji po občutku. Tudi več sem ji že dala, pa sem videla, da ni pojedla. Požeruhom daš pač toliko, kolikor mora dobiti. Mislim pa, da je vseeno pri kuhani hrani potrebno dodajat kakšne vitaminske in druge dodatke, ki jih dobiš v trgovini za pse.  Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #224 : petek, 03.01.2014 : 08:02:56 »

Ja, saj to je tisto. Pri domači hrani psu ne moreš zagotoviti vnosa vseh potrebnih vitaminov in mineralov, meni moja vetka, na katero se zanesem.
Sicer pa sama ne kompliciram preveč s hrano in ne polagam prevelike teže nanjo. Ja, definitivno kvalitetni briketi, ampak da bi sedaj delala mikro analize ene in druge vrste in prisegala samo na določene - nima  smisla, če se pes po določenih dobro počuti. Sančo je bil celo življenje na briketih in konzervah (alergija z driskami), pri 14 je popolnom zdrav in zelo, zelo vitalen.
Dolgo in kvalitetno življenje je v veliko večji meri pogojeno z genetiko in zdravim načinom življenja psa - veliko gibanja, izogibanje preveliki telesni teži.
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Daljše in boljše življenje za pse
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines