mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 23:37:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Pen
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pen  (Prebrano 113121 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #390 : sreda, 01.09.2010 : 17:26:30 »


Za koliko časa sta pa bila na polno zaposlena s telimi mini posladki? Roll Eyes Wink

Ne pisat v pretekliku.... se še dogaja:), no, na pol:). Pen pravkar pavzira in si greje ta zadnjo ob meni, Najk pa še mašina tole mini darilce:). Zna bit, da bomo ibral u noč:)))))
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #391 : sreda, 01.09.2010 : 17:30:38 »

Hehe, tole me pa spominja na en video enga majhnega, suhega psa, ki nosi v gobcu kost in zaradi premaknjenega težišča hodi po sprednjih dveh Grin Ampak žal ne uspem najt videa...

Naša Glu je tud zadnjič dobila takole veliiiiiiiko zobno ščetko - sem ji dajala v etapah, ker se je s tako ihto lotevala, da je bla zadihana kot bi ravno na Storžič prišla Cheesy Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #392 : sreda, 01.09.2010 : 19:03:47 »

Ej, MaksiMaša, ampak se mi ni zdel, da so tolk velike Grin pevka
Imam mere za kosti se vedno na Bali nastimane Smiley

Ma, saj ni nobene skrivnosti okol tega, kako izgledam Cool, visoka sem pa ravno tolk, da je prav Roll Eyes
Vsekakor hvala na vas konec za prijeten vecer, obujanje starih spominov Wink in hrtasko crkljanje Smiley
Logiran

MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #393 : sreda, 01.09.2010 : 19:15:11 »

Hehe, a veš, Jana, da sem takoj pomislila, da maš augenmas še na Bali naštiman, pa te nisem hotela dražit:)

Ja, je bilo lušno...

Tako, mi smo se sedaj pospravili noter, kostki na hladno za jutri, psa pod deko, ker sta premražena in vse kaže, da ne bomo grickljali v noč:))
Cel popoldan garanja, pa sta kostki še vedno veliki za pol živali:)))

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #394 : četrtek, 02.09.2010 : 08:12:30 »

Uuuuu, tole je pa bila pojedina Cheesy
Kako kul veselje
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #395 : ponedeljek, 04.10.2010 : 16:06:32 »

Drznila si bom Penu ukrasti malo njegovega prostora, a menim, da ne bi imel nič proti:), ker je danes...


 

Danes je pravi dan, da naredimo malo inventuro svojih dejanj, v odnosu do živali. Smo pomagali, smo jim storili krivico, smo se razvili in končno doumeli, da ljudje nismo sami na tem zelenem planetu, da imajo živali svoj prostor po soncem in pravice, ki jih ne smemo kratiti. Smo doumeli, da smo oboji tekači na dolge proge in lahko le v sožitju upamo, da bodo starost dočakali tudi vnuki naših vnukov in jim ne bomo kratili te možnosti s krvavim poseganjem v živalske vrste, le zaradi svojega egocentrizma in človeške nečimrnosti, da bi na sprijen način zapolnila praznino v nas samih, ki je nastala zaradi tempa življenja, preveč vsiljenih vrednot in prav nasilne tekmovalnosti v ustrezanju drug drugemu.

 

Živali nas le nemo opazujejo. In nosijo tuje breme na svojih plečih. In če bi lahko spregovorile, bi bil morda dovolj  le en dan, da bi razumeli vse, se v trenutku naučili, kar smo se trudili spregledati celo večnosti. Mnogi med nami bi prvič spoznali pristno, nenarejeno ljubezen, ki ni materialna in česa takega niti ne pozna in mnogi med nami bi si poveznili vrečko čez glavo, uprli pogled v tla.

 

Človek?!

 

Kaj je krivo mačje dete, ki lovi sapo pred pobesnelo gručo brcajočih jo,vročeglavih, najstnikov, med tem, ko ji pljuča prebadajo drobcena rebrca, ki nikoli ne bodo utegnila zrasti na pravo velikost? Kaj kriv kosmati kuža, ki nemo, otopelega pogleda, v katerem iskrica življenja ugaša in v grozovitih bolečinah in agoniji, ki je marsikdo od nas nikdar ne bo izkusil, stiska telo v krču, med tem, ko ga človek, privezanega za avtomobil, vleče za sabo? Kaj je kriva mačja mama, ki je znova skotila pet in več malih, kosmatih kepic, da bodo naši mali otroci lahko za dan ali dva, doživeli »čudež življenja«, med tem, ko bo sirota, ko se otroška evforija poleže, ob svoje male, ki bodo svoj bridki konec dočakali bodisi pod avtomobilskimi gumami, zavozlani v vrečki v vaškem potoku ali pa preprosto poteptani in navrženi v prvi smetnjak? Kaj ribe, ki jim onesnažujemo reke in potoke, jezera? Kaj ptice, ki jim posegamo v naravni habitat in si gradimo velike in lepe, varne hiše? Kaj divjad, ki je prepogosto tarča lovčevega pomanjkanja samozavesti in svoj gnev in nedoraslost življenju, sprošča s pogosto nenatančnim strelom in izobešanju trupel po zidovih v namen okrasa? Kaaaaaaaaj?

 

A zgodijo se tudi takšne zgodbe:

 

Stegnila je roko, misleč, da bo zbežala. A je mala, pisana, močno umazana mačica, zbrala dovolj poguma, da je tam, čisto v krču, obstala. Več ni zmogla. Le počepnila je, pripravljena, da se zgodi, kar se pač mora. Dvignila je malo mačico, malo kosmato punčico, ki človeške grobosti najbrž še ni spoznala. Jo je pa v teh mladih mesecih, življenje že do dobra preizkusilo in le ona ve, kako hudo je bilo. V dlani se je umirila, malo ogrela in tisti dan je za sabo pustila vse slabo. Zdaj živi dobro; ni lačna in se ne boji, je zdrava in ljubljena, je pa ena izmed redkih, ki ji je uspelo odrasti in preživeti. Malih, kosmatih umazank je še in še. In še se rojevajo nove in znova bodo upale, da jih v mokrem dnevu pobere topla roka in znova bodo umirale, pozabljene od vseh, zavlečene stran od pogledov, ki so jim prizadejali močne bolečine.
 

Moker nos, iskren pogled, migajoč rep, veselje, ko te zagleda, buc v glavo, odvisnost, nežnost, toplina, navdih, odgovornost, potrpežljivost, nasmeh na ustih opazujočega, stisk k tebi, ko ti je hladno, jokanje s tabo, ko ti je hudo…

Kaj je lepše? Je sploh lahko? In kaj bolj iskreno? Kaj bolj toplo?  

 

Muce, psi, ribe, želve, rakci, dihurji, ptice, ovčke, krave in prašiči, medvedje, zajci, koze, opice, pajki, paličnjaki, lame, veveričke in vseh sort plazilci… in vse ostale živali, danes praznujejo! Jaz praznujem z njimi!
 

 

Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #396 : ponedeljek, 04.10.2010 : 17:00:44 »

Zelo lepo napisano! Smiley Kiss
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #397 : ponedeljek, 04.10.2010 : 17:15:52 »

Krasno Kiss

Bi se kar pridružila, še posebej vsi bližnji so me v zadnjem času prijetno presenetili, da ne gledajo stran in niso tiho.
Logiran

mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #398 : ponedeljek, 04.10.2010 : 17:55:39 »

MaksiMaša, hvala za te besede!  Kiss Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #399 : ponedeljek, 04.10.2010 : 19:40:44 »

Malo po malo, ena glasno povedana zgodba za drugo, ena spisana prijava zapostavljanja živali za drugo, en rešenček za drugim.... korak za korakom, pa bo!:)
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #400 : petek, 08.10.2010 : 17:14:28 »

Notranja dekoraterja! Huh, še dobro, da Smetka ni vedela, da je tak talent iz rok spustila. Tud španjolko ni kar tako:)

Tole pa znata:



Takole pa potem jaz znam (in morem):



in ko jima dopovedujem, da niti ni potrebno renoviranje, me sploh ne ne jemljeta resno..... ah, ti umetniki:)



Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #401 : petek, 08.10.2010 : 17:18:48 »

 

(Se lahkega srca smejim, ker pri nas že zelo dolgo nismo imeli tovrstnih dekoraterskih prizorov  Tongue )
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #402 : petek, 08.10.2010 : 17:32:12 »

Namesto, da se jeziš in mulo kuhaš, raje prijavi fanta na Biennale Wink mogoče bi jima kar cel paviljon dali za porihtat  Evil
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #403 : petek, 08.10.2010 : 18:55:59 »

hm.... prav brzdam se, da ne objavim vseh njunih "umetnij", ki sta jih ustvarila v zadnjih dveh tednih. Res ne vem, kaj je to zdaj, po tolikem času, ko je tudi Najk na frej, torej ni več v bivalki, medtem, ko sva midva v službi. Se kak dan prav bebasto počutim, ko pospravljam za njima, ona me pa iz kavča gladata in sam pasji boh ve, kaj si mislita. Jaz pa imam zase en tak mal pip pip  pip prevod:)))

Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #404 : sobota, 09.10.2010 : 08:27:16 »

Pen in Najk, moji dve se vama lahko pridružita - sta ravno tako inovativni kot vidva. Pri nas sta v dobrih 3 tednih šle dve posteljice.....
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Pen
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines