mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 17:54:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 316708 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #15 : torek, 03.01.2006 : 10:06:52 »

Prvo pravilo, če imaš dolgodlakega tibetanca - nimaš kaj računat na moža/fanta, temveč trmasto rineš z glavo skozi zid in sama češeš in pedenaš...  Roll Eyes

Dolgoletne izkušnje nšega klana po vsem svetu...  Wink

Sicer pa bi fantje našli kakšno pomankljivost tudi pri hudo kratkodlakih in nesklompliciranih pasmah... vedno kaj prou pride, da jim ni treba spred televizorja ustat... Angry

Čeprav moram mojga pohvalit... odkar so mladički, si tudi on bolj prizadeva  Cheesy
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #16 : torek, 03.01.2006 : 10:16:00 »

Hja nekak je on prvo izrazil željo po lhasiču - pa sem rekla da vredu - sam česanje je njegovo Smiley
Drugače pa upam da bo tudi on bolj pridn ko bodo mladički Smiley
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #17 : torek, 03.01.2006 : 10:56:48 »

Ja tudi pri nas je česanje moje opravilo, čeprav pri drugih stvareh enakopravno pomaga ... Prav zaradi zahtevne nege mi ostajamo samo pri dveh Shih Tzujih ... Ja, če bi pa imela kakšnega kitajskega evnuha, bi se pa število takoj povečalo!!

Sicer pa je pa pri moji znanki fant tisti, ki redno češe, kopa in neguje njunega St in njej sploh ne pusti, da bi imela kaj zraven - ker ga baje ne zrihta tako dobro, kot on. Roll Eyes
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #18 : torek, 03.01.2006 : 11:43:47 »

Sicer pa je pa pri moji znanki fant tisti, ki redno češe, kopa in neguje njunega St in njej sploh ne pusti, da bi imela kaj zraven - ker ga baje ne zrihta tako dobro, kot on. Roll Eyes
Hmmmm, po mojih izkušnjah takih fantov oz. moških pa ne delajo več... Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #19 : torek, 03.01.2006 : 11:52:49 »

Če bi jih, bi jst prec naročla dva komada... Za vsak slučaj, če se ne pokvari... Ponavadi nimajo garancije... Sad
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #20 : torek, 03.01.2006 : 12:49:06 »

Pozdravljeni!
Berem to vašo temo o česanju naših šicujev.
Ja, saj je res veliko dela. Jaz sem jih imela v lanskem letu kar štiri za rihtat. Ampak, če se prepričaš, da je to kot pospravljanje in druge hišne obveznosti, ki pač morejo biti narejene, nekako gre.
Res pa je, da ti vzame vsak dan vsaj eno uro prostega časa.
Na morju pa je bilo res veliko več dela, vsak dan so mi iz sprehoda prinesli kar nekaj travnika in to tistega posušenega.
Vseeno pa jih je tako lepo imeti zmeraj pri sebi, da tudi to garanje na koncu pretehta njihova ljubezen.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #21 : torek, 03.01.2006 : 13:29:19 »

Jaz bi tudi takšnega moškega, ker moj tudi še ni imel krtače v rokah  Cry Enkrat samkrat sem bila službeno odsotna 5 dni (na srečo je imela takrat še zelo kratko dlako) in takrat ji je baje delal čopke, ampak ko sta prišla pome na Brnik ni bilo videti da bi bila kdaj počesana, od čopka pa je bil samo Č  Shocked, pa tako je smrdela kot bi se valjala v gnoju (mogoče se celo je?))))  sram Jaz pa sem našim partnerjem cel let razlagala kako cartkano psičko imam in da me bo čakala in vsi polni pričakovanja pridemo na Brnik, tam nas pa pričaka mala zmršana smrdljivka  Smiley

LPK
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #22 : torek, 03.01.2006 : 17:31:28 »

enkrat sem šla med počitnicami samo jaz z enim klubom na smučanje ostali pa so bili doma.še dobro da je mama prevzela skrb za njeno česanje ker če ne bi bla vrjetno cela zvozlana.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #23 : torek, 03.01.2006 : 19:01:48 »

Ja, Gremlin, včasih grem raje česat, kot posodo pomivat  Wink

Se strinjam, da si zaslužijo veliko pozornosti in nege, saj so naše veselje...

Trenutno bolj dedce opravljamo, kot se pritožujemo nad česanjem.  Roll Eyes

Ni kaj, kot druga gospodinjska opravila in skrb za otroke moramo tudi to postoriti same, je pa nega naših srčkov veliko prijetnejša kot vse ostalo delo.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #24 : torek, 03.01.2006 : 21:54:29 »

Ko sem bila jaz pred kratkim deset dni v tujini, ju je moj mož redno in temeljito česal in rihtal; sem bila kar presenečena, ko sem prišla domov. No zdaj pa je na to spet malo pozabil... Lips Sealed Ampak se ne smem preveč pritoževat; ju lepo vozi ven in je zelo priden doma; vsak dan posesa, pomije posodo,  ...  in nasploh pomaga Wink

Sicer pa jaz za nego obeh punc porabim zagotovo več kot 1h na dan; v ta čas pa je vključeno tudi pranje tačk po vsakem sprehodu (je treba bit lep, če hočeš na posteljo Wink), pa delanje čopkov, pranje zobkov, vsi vemo, da je tudi ritke treba občasno  umivat Lips Sealed, pa seveda česanje. Se mi pa zdi, da se pozna, ker živimo v bloku in je okoli nas ogromno asvalta - sta po vsakem sprehodu umazani; ko smo v Bohinju, tačke le obrišem in je ok.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #25 : sreda, 04.01.2006 : 07:48:36 »

Tudi jaz dosti rajši češem in rihtam naše psičke, kot pospravljam stanovanje.
Imaš pa popolnoma prav Tia. Tisti, ki morate voziti kužke na sprehode po umazanih in seveda sedaj tudi soljenih cestah imate dosti več dela kot mi, ki živimo v hišah. Našim samo odpremo vrata in se že podijo po travi.
Če bi živeli mi v bloku, bi nam bila dva psa maksimum, kar bi še zmogli.
Sedaj pa so nam problem samo dopusti, ker več kot štiri pse in seveda otroka, ki pa po velikosti to ni več komaj stlačimo v avto.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #26 : sreda, 04.01.2006 : 18:33:44 »

Ja gremlin; jaz tudi veliko raje češem psički, kot pospravljam. No, še raje se pa crkljam in sprehajam z njima. Wink
To je res luksuz, da imaš svojo travo pred hišo, da ni take svinjarije, kot v mestu. Tile dnevi, ko je ta umazana plundra, so prav grozni; moji punci sta že po parih korakih umazani, pa tudi nobenega veselja nimata hodit po staljenem snegu ... Saj enkrat na dan pobegnemo v Tivoli, kjer je res lepo in čisto; ostala dva sprehoda sta pa bolj žalostna. Sad Pa še vsako posebej je treba v takem ven peljat; tako da imamo kar pet odhodv ven. Ah, bo že.

Kako so pa vaši kužki kaj prenašali petarde za Novo leto? Pri nas je pokalo, kot na fronti! Angry Angry

Lp
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #27 : sreda, 04.01.2006 : 19:00:16 »

tu je tudi precej pokalo,ampak naša se ne boji petard  Smiley tako da ni bilo hudega.malo se je sicer skiskala k meni na kauču ma to je itak vsak večer.če pa je zunaj ko poči pa malo steče naprej,potem se pa ustavi in me počaka.zdaj so petarde hvala bogu mimo,samo tu pa tam še kakšna poči.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #28 : četrtek, 05.01.2006 : 08:31:41 »

Ja, se mi vi blokovci v tem letnem času prav smilite!
Naše psice se petard ne bojijo, samo grozno tečne so, ko fejst poka in bi hodile ven vsakih pet minut lajat. Za novo leto je bilo kar solidno. Za božič pa sem mislila znoret, ker sem bila cel večer vratar pri vratih, da so se lahko zunaj repenčile in lajale na petarde. Še sreča, da še niso mladički takrat dobro slišali, ker bi jih kap.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #29 : četrtek, 05.01.2006 : 08:36:55 »

Danes so naši malčki dopolnili tri tedne. Včeraj je prvi začel hoditi.
Vsi smo sedeli na tleh in vriskali od veselja, ko je naredil par korakov.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines