mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 17:35:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 280 281 282 283 284 [285] 286 287 288 289 290 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 328936 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #4260 : nedelja, 19.10.2008 : 21:53:58 »

Uf 3 ure. No ja treba si je vzet čas. Grin
Vrjamem, da je prof. fen dober. Zato se pa imenuje prof.! Cheesy Wink
Super je, ko tako lepe fotke popestrijo čvek! Smiley
Podpis!! Cheesy

Aja pa jaz bi tudi rada videla slikico od Pikijeve t-nove bejbe! Cool
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #4261 : ponedeljek, 20.10.2008 : 00:23:16 »

Najprej, za vse tiste, ki boste v luft skočili in me obtožili .... PS: Marko, lepa obarvanost je pri shih tzuju, kjer so dovoljene vse barve in vse barvne kombinacije, zelo nepomembna. Pa tudi jaz bi imela zlatega enobarvnega psa s črno masko, ampak bi želela, da ima še kakšne druge odlike. Wink

Še vedno vstrajam pri tem kar sem napisal "Kuža mi je bil preprosto všeč" in zaradi mene me lahko linčate ker imam pač rad neke barvne kombinacije. Pozor zaradi mene bi bil lahko tudi mešanec in bi povedal enako - ne morem si pomagat -če mi je všeč povem. Glede ostalega pa nimam toliko pojma, da bi se šel debato z vami. Res pa je da morda Laslang in Agnesana sodita v sodniške vrste kjer bosta verjetno lahko naredili veliko dobrega ... Poleg tega pa vaju bodo vseseli tudi na vzrejnih pregledih, saj kot jaz opažam jim vedno manjka ljudi - verjetno še posebej tistih z znanjem.

Pa brez zamere

MARKO
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4262 : ponedeljek, 20.10.2008 : 08:56:44 »

Marko ne prištevam se v sodniške vrste niti v vzrejno komisijo. Sem pa mnenja, da mora vsak, ki se resno ukvarja z neko pasmo, zelo dobro poznati standard in se naučiti prepoznati karakteristike in pomankljivosti psov tudi v živo (ali s fotografij). To znanje ni samo za sodnike.

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4263 : ponedeljek, 20.10.2008 : 09:02:08 »

Vse, ki jih zanima standard in razlike med ameriškim in klasičnim tipom, poglejte si slikovni shih tzu standard, ki ga najdete med linki na Agnesanini strani. Zelo nazorno pokaže najpomembnejše stvari.

lp
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #4264 : ponedeljek, 20.10.2008 : 12:44:47 »

Sem pa mnenja, da mora vsak, ki se resno ukvarja z neko pasmo, zelo dobro poznati standard in se naučiti prepoznati karakteristike in pomankljivosti psov tudi v živo (ali s fotografij). To znanje ni samo za sodnike.
Ko bi vsaj vi vzreditelji, pa sodniki, pa vzrejni referenti tako razmišljali, bi bil svet, no kinološki svet veliko lepši.

lpk
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #4265 : ponedeljek, 20.10.2008 : 12:56:38 »

Slikovni prikaz razlik je super, se prav vidi razlika...Moja Lina je zmešanka pa je veseeno najlepša  Tongue
Me pa prav zanima če bi dobila vzrejnega.....me je prav imelo nekaj časa, da bi šla probat, sam tako da vidim če bi ga dobila. Glede na to, da sem jaz laično že v nejni rani mladosti presodila da ni OK za vzrejo, bi bilo zelo zanimivo vedeti kako bi se odločili strokovnjaki.
Logiran
.neža.
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #4266 : ponedeljek, 20.10.2008 : 15:04:54 »

Tudi jaz sem si ogledala tale standart in po pravici povedano si nisem predstavljala, da se pod dlako skriva taka razlika Shocked

Citat
Moja Lina je zmešanka pa je veseeno najlepša
Ja, moja Isa je nekaj podobnega kot Lina, pa je zame eden izmed (dveh Wink) najlepših kužkov. Cool

Ko sem vidla Sočka in Pikca pa smo....waw Kiss So mi zlatkoti vedno bolj všeč Roll Eyes

P.s.: Lepo je vdeti, da je tale debata oživela Cheesy
Logiran
.neža.
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #4267 : ponedeljek, 20.10.2008 : 15:06:28 »

Pa še ena slikca, ki se jo splača videt.
http://www.mojpes.net/galerija/displayimage.php?album=950&pos=0
Sami lepotci. Cheesy
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #4268 : ponedeljek, 20.10.2008 : 15:09:23 »

Marko ne prištevam se v sodniške vrste niti v vzrejno komisijo....

... ni pa dobro za vašo pasmo, če takšni ljudje niste tam kjer lahko še več naredite Smiley - zdej grem pa na Agnesanino stran
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4269 : ponedeljek, 20.10.2008 : 15:14:13 »

V bistvu je večina shih tzujev v Sloveniji nekje vmes med obema tipoma. To ni toliko pomembno. Prav vsi psi si zaslužijo čim višji "življenjski standard" in čim boljše skrbnike. Pomembno je, da imamo/imajo vzrediteljvi razčiščene pojme, to bi bilo pa še zlasti dobrodošlo med tistimi, ki imajo velik vpliv na smernice vzreje (sodniki itd.) Dlaka ogromno skrije, še več pa spretno ustvarjena frizura.

Ja, ta vikend je bila na mojpes.netovem pasjem rajanju kar gužva shih tzujev. Zraven je bilo še kar nekaj višavčkov, tako da so tamali prevladovali. Bilo je super! Wink
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #4270 : ponedeljek, 20.10.2008 : 15:14:42 »

Ko bi vsaj vi vzreditelji, pa sodniki, pa vzrejni referenti tako razmišljali, bi bil svet, no kinološki svet veliko lepši.

lpk

Pod tole pa se tudi jaz podpišem. Nažalost je pri nas tako, da je praktično vsak lahko vzreditelj, potem pa pač eni se bolj potrudimo (potrudijo), drugi pa manj ali pa celo nič. Najhujši pa so tisti, ki imajo eno rodovniško psico, z enim rodovniškim leglom in mislijo da so požrli vso pamet tega sveta.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4271 : ponedeljek, 20.10.2008 : 15:15:04 »

Eh, Marko, dan ima samo 24 ur in ga ne morem nikakor raztegnit, da bi jih imel več. Wink
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #4272 : ponedeljek, 20.10.2008 : 15:21:22 »

super ste, lušni vsi po vrsti....jaz imam pa eno prošnjo, pa ne vem, na koga naj jo naslovim.
Nekega dne sem se nekaj oglasila v to temo in zdaj dobivam obvestila v "Pokaži nove odgovore na tvoja sporočila". Naš shih-tzu Triško je pred skoraj 3 meseci odšel na mavrico in me zato tale tema vedno znova "rukne"... Prosim, prosim, dejte me dol s seznama. Vsem shih-tzujem na tem forumu in kjerkoli pač že so pa pošiljam iskrene  Kiss
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #4273 : ponedeljek, 20.10.2008 : 15:50:56 »

Ko bi vsaj vi vzreditelji, pa sodniki, pa vzrejni referenti tako razmišljali, bi bil svet, no kinološki svet veliko lepši.

lpk

Podpis!!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4274 : ponedeljek, 20.10.2008 : 15:52:06 »

oaza88, sožalje ob izgubi tvojega kosmatinčka. Verjamem, da te strese vsakič, ko bereš to temo. Sicer pa vidim, da ti dneve lepša horjulska lepotička. Triško je nedvomno vesel, da je tako. Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 280 281 282 283 284 [285] 286 287 288 289 290 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines