mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 01:19:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: entlebucher
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: entlebucher  (Prebrano 27079 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ales
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 11


« Odgovor #15 : ponedeljek, 15.07.2002 : 07:35:50 »

entlebucher je res krasen pes, primeren za vse, se posebej pa za druzine z otroki, saj je to izredno igriv pes. rad je zelo aktiven, lahko pa zivi v hisi ali pa tudi zunaj. sicer pa je cena tega psa v avstriji, nemciji verjetno priblizno 800 - 1000 euro (prej nekje od 1800DEM, 13000 ATS dalje), v svici pa 1300 frankov. sicer pa so v sloveniji ze vsaj trije entlebucherji, od tega ena psicka CALMA, ki je ze bila tudi razstavljana v Kranju 2001 in Vrtojbi 2002.

lep pozdrav,

dante
Logiran
ales
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 11


« Odgovor #16 : torek, 10.12.2002 : 09:26:56 »

zdravo, tinca !

je ze kar nekaj casa mimo odkar ste se zaljubili. zanima me, ce ste ze uspeli entlebucherja pripeljati v vas dom ?

lp, ales.
Logiran
Tinca
gost
« Odgovor #17 : torek, 10.12.2002 : 16:31:39 »

oj Smiley na zalost entlebucherja nismo nasli, pozanimala sem se ampak bi ga mogli kupit v drugi drzavi-tega pa seveda moji starsi niso odobravali. zato smo se odlocili za drugega psa, zdej mamo ze 4 mesce doma Luca, beagla  Grin
ko pa bom na svojem in bom lahko sama odlocala o tem sigurno poiscem kaksnega entlebucherja  Wink
lep pozdravcek vsem,

Tina
Logiran
Janči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #18 : ponedeljek, 12.04.2004 : 14:17:22 »

Lep pozdrav! Smiley

Zanimam me, ce obstaja kaksen pes s podobnimi lastnostmi kot je Enlebucher, ki ga nazalost se ni v Slo. oz. ni prijavljenega vzrejitelja pri nas.
Zanima me, katera pasma bi najboljse odgovarjala temu opisu. Hotela bi srednje veliko pasmo tam cca 40-60cm, saj se mi zdi, da ga lazje vzames s seboj, kot pa kaksno dogo npr Smiley Zelo simpaticni pa so mi psi s kratko dlako in da niso prevec energicni (npr. terijerji), saj bi bil v stanovanju in to je lahko velik problem za nekatere pse. Po moznosti, bi ga hotela vpisat že v malo šolo in nato naprej, da bi čimveč odnesel. Neprimerni pa se mi zdijo: terijerji, jazbečarji, ptičarji, goniči. Ze kar nekaj casa iscem primernega psa in ko ga koncno najdem, je cena zelo zelo visoka. Za Entlebucherja je cena 1000Eur Sad. Zanimala sem se ze povsod, Svici, Avstiji, Nemciji tudi na Poljskem in povsod je cena enaka, seveda pa ima pedigre in vse ostalo.
Upam, da bom cimprej nasla taksnega psa z vaso pomocjo Smiley  

Hvala Smiley
Logiran
kejbica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #19 : petek, 07.05.2004 : 23:02:29 »

Najbolj podoben je najbrž Apenzeller Sennenhund. Pa tudi za tega ne vem, če je kakšen rejec v Slo.  Undecided  Se bojim, da jih ni prav veliko...
Drugače pa Avstrija ni tako daleč, pa še zdaj smo vsi v Evropi.
LP
Kejbica
Logiran
kejbica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #20 : četrtek, 13.05.2004 : 10:01:59 »

Hoj,
Apenzellerko ima g.*** Morda se bo kaj oglasil in povedal, kaj dogaja.  Smiley
Jaz pa sem malo iskala entlebucherja in ugotovila, da so v Avstriji trenutno vsi oddani, tudi v Nemčiji je veliko povpraševanje. V Švici (kjer naj bi jih bilo največ) so tudi vsi spomladanski oddani, posebej za psičke je tudi zelo dolga čakalna vrsta...
Izvedela sem še, da so leta 2000 in 2001 prodali psa in psico v Slovenijo. Jih kdo pozna???
Toliko o entlebucherjih.

Pozdrav,
Kejbica
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #21 : torek, 19.10.2004 : 06:59:30 »

Mene pa zgolj iz firbca zanima,
a so apenzellerji in entlebucherji primerni za agility?  Huh
Zdi se mi, da sta to precej živahni pasmi...
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #22 : sreda, 27.10.2004 : 12:48:41 »

Tudi mene zanima ali so entlebucherji primerni za agility, so mi namreč zelo vseč.
Na eni izmed spletnih strani (objavljeni tudi na tem forumu) je pri FAQ razloženo, da so zelo temperamentni in zato primerni tudi za agility... Vendar glede na konstitucijo (samo moje laično opazovanje) najbrž niso najhitrejši...
Logiran
Kobra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #23 : sreda, 27.10.2004 : 12:54:29 »

No, pa sem našla stran, kjer z entlebucherji delajo tudi agility  Wink

http://www.madar.ws/agility.htm
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #24 : sreda, 27.10.2004 : 14:51:41 »

S kje pa je tale agilitaš?   Huh  Grin Firbec...
Logiran
Madness
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #25 : nedelja, 05.12.2004 : 20:28:58 »

Citat
Mene pa zgolj iz firbca zanima,
a so apenzellerji in entlebucherji primerni za agility?  
Zdi se mi, da sta to precej živahni pasmi...

Citat
Tudi mene zanima ali so entlebucherji primerni za agility, so mi namreč zelo vseč.
Na eni izmed spletnih strani (objavljeni tudi na tem forumu) je pri FAQ razloženo, da so zelo temperamentni in zato primerni tudi za agility... Vendar glede na konstitucijo (samo moje laično opazovanje) najbrž niso najhitrejši...

Tako Entlebuherji, kot Apencelerji so zelo primerni za agility, saj so to v osnovi ovčarski psi, na švicarskih kmetijah so namreč te pse uporabljali za zganjanje živine. Kot najbrž obadva vesta pa so ravno ovčarske pasme najbolj primerne za agility.

Kar se pa konstitucije tiče, ti pa lahko povem da so entlebuherji po velikosti približno enaki mejni ovčarjem le da so bolj nabiti.
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #26 : sobota, 26.03.2005 : 16:38:42 »

Tudi meni so entlebucherji (če sem prav napisala) zelo všeč, ker me privlači predvsem trobarvna obarvanost, tako kot pri berncih. Res pa je da so bernci veliko bolj razširjeni. Entlbucherskega plašarskega psa še nikoli nisem srečala, a če so si vsi "švicarji" vsaj malo podobni, je to super pes! Všeč mi je izgled kot značaj in želim bodočim, ter zdajšnim lastnikom veliko sreče!

Ema in Lenny

p.s. Pa veliko mladičev, da se pasma malo razširi!
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #27 : petek, 28.10.2005 : 18:31:37 »

Wow, vidim, da je tukaj kar nekaj ljubiteljev te pasme! V mojem življenju, bi bil edini pes, ki bi ga imela poleg Tibetanskega španjela ravno Entlebuški planšarski pes... Smiley To odločitev sem sprejela po kar eno letnemu razmisleku, tako, da sem preštudirala ogromno psov in moja zadnja, najožja favorita sta bila novofundlanec in entlebucher...citiram opis iz knjige "Vse o psih" (avtor Gino Pugnetti)

Citat
ENTLEBUŠKI PLANŠARSKI PES
Entlebucher Sennenhund

Domovina: Švica
Poreklo: Verjetno je potomec rimskih buldogov, ime pa je dobil po dolini Entlebuch v kantonu Luzern, kjer je bil najbolj razširjen.
Splošni videz: Srednje velik pes s plečno višino do 50 cm in težo od 25 do 30 kg. Ima močne čeljusti, majhne, zelo živahne rjave oči, spuščene uhlje v obliki črke V in prirojen štrcljast rep, dolg največ 10-15 cm. Dlaka je kratka, gosta, priležena, trda in sijoča. Barva: črna z rumenimi do rdeče-rjavimi in belimi lisami, ki morajo biti simetrične.
Značaj: Neutrudljiv, zanesljiv, čuječ, zelo strog z živino in izredno prijazen do otrok.
Uporabnost: Primeren je za razna opravila v raznih okoljih. Zlasti v hribovitih področjih ga cenijo kot dobrega čuvaja, ki odločno brani hlev in hišo. Spada v skupino planšarskih psov, ki jim pravijo tudi "mlekarji", saj ga uporabljajo za prevoz mleka in sira s hribov v dolino. Kot hišni pes je zelo krotek, živahen, zabaven in ljubezniv. Posebno rad se igra z otroki, ki jih, če je treba, tudi brani.

*****

pa lp, Tosy Wink


 
Logiran
janez
otrok do 14 let
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #28 : sreda, 16.11.2005 : 13:08:02 »

A mogoče kdo ve, če bo kašn entlebucher tut v Vrtojbi?
Logiran
janez
otrok do 14 let
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #29 : nedelja, 20.11.2005 : 17:44:57 »

Na žalost v Vrtojbi ni bilo nobenega entlebucherja :'(In tudi ne nobenega apencelskega planšarskega psa :oAmpak je bilo pa zato veliko Velikih švicarskih planšarskih psov in seveda berncev.Upam pa da bo 14. in 15. januarja v ljubljani kakšen entlebucher da ga vidim v živo Grin
Ja ta čudovita pasma se mora malo namnožit Smiley
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: entlebucher
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines