mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 23:20:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH  (Prebrano 53853 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #15 : sreda, 19.04.2006 : 08:25:21 »

V današnjem svetu je vse mogoče, ampak upam, da res testirajo na kak drug način. Pa sej če zmoremo klonirati pa ne vem kaj vse, potem se sigurno da narediti kaj neživega, na čemer se da testirati.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #16 : sreda, 19.04.2006 : 09:09:20 »

Evangelina mislim da ne preveč! To je najcenejša metoda, da se testira na živalih! In vsem podjetjem je skupno to -ZASLUŽEK!
Sama sem velika ljubiteljica živali, ki pregleda vsako etiketo, ko kaj kupujem. samo, da ni testirano na živalih!
Podjetje, ki reč, da ne testira na živalih ima to zapisano v kodeksu firme in se morejo tega držat. v drugačnem primeru se kaznuje.
Upajmo res (tisti, ki uporabljamo izdelke, ki  niso testiranih na živali), da nas podjetje res ne vlečejo za nos. Nikoli se ne ve!
Logiran
cartika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #17 : torek, 25.07.2006 : 12:33:47 »

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje. Ali je na samem izdelku kje označeno, da ni testirano na živalih? Npr. tako kot je rok trajanja? Obstaja kak simbol, znamenje, slikica, ki zagotavlja, da izdelek ni testiran?

To me zanima, ker sem danes bila v drogeriji in sem se malo zapletla v pogovor s prodajalko, ki se ji niti ni prav svitalo o čem jo sprašujem, ne da bi mi dala kak konkreten odgovor.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #18 : torek, 25.07.2006 : 13:25:35 »

Za izdelke, ki niso testiranih na živalih je simbol bel zajček! Jih pa redkokje vidiš!
Logiran
cartika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #19 : torek, 25.07.2006 : 14:24:19 »

Hvala za odgovor. Bom drugič še bolj natančno pregledala in upam, da ga kje najdem...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #20 : torek, 25.07.2006 : 14:35:19 »

Jah jaz bi se striktno držala tega, da kupujem izdelke, ki niso testirane na živalih, če bi bilo to dejasnko tako, kot smo si mi zamislili. Da pač ne testirajo in to je to. Vendar večina teh podjetij, ki sebe reklamira kot podjetje, ki ne testira na živalih, podatke od testiranj kupi od podjetij ki testirajo in to uporabi za svoje izdelke. Oni so nato okej, ker ne testirajo, ostali pa grdi.  Jaz bi bila presrečna, če bi našla podjetja ki ne podpirajo ne enega ne drugega. Take liste pa na žalost (še) ni. Ravno zato sem do bele/črne liste dvomljiva...

lp,
Diana
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #21 : nedelja, 03.12.2006 : 14:26:49 »

Jaz pa sem zdaj v trgovino prav iskala izdelek z belim zajčkom pa ga nisem našla. Undecided
še en izmed veliko groznih in žalostnih posnetkov o testiranju na živali Cry

http://getactive.peta.org/campaign/Test_Your_Compassion?int=gasattest123a
_________________
Logiran
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #22 : nedelja, 03.12.2006 : 19:40:51 »

  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry 
Grozno....v bistvu se sploh nisem zavedala kako kruti so ti poskusi. Imajo pa prav, da živali niso ljudje in res ne vem zakaj morajo potem na njih preiskušati svoje izdelke. Kako grozno da živiš v majhni kletki, kjer te vsak dan mučijo, in vse to samo zato ker živali ne znajo govoriti in zato ne morejo povedati da jih boli..... Cry
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #23 : nedelja, 03.12.2006 : 20:01:50 »

Ja njim se gre le za denar za živali pa jim ni mar.
Res tudi jaz nisem  mislila,da tako močno trpijo ampak ko enkrat vidiš,kaj vse jim delajo,mažejo,vbrizgavajo... Cry
Logiran
Smoka
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #24 : petek, 15.12.2006 : 01:02:15 »

Se popolnoma strinjam z vami.. Da mora neko tako inteligentno bitje, med katerga se prsteva homo sapiens zganjat take grozote... Sm proti vsakemu mucenju zivali, jih tud ne jem, ker se mi zdi to nesmiselno (kaj ce bi NAS zivali pitale, da bi bli cim debelejsi za zakol in potem za u skrinjo) in bol k ne uporablam kozmetiko, ki ni testirana na teh revckih, collistar, niveo, revlon... Ne mislm financno podpirat bebcke, k sluzjo kes z mucenjem bitij, ki so u mrscem bolse od njih... Tako, to je moje mnenje in ga ne mislm nikomur vsiljevat.. Vsak je zase dost pametn, da ve, kaj hoce. Sej veste: Bog vse vidi, Bog vse ve...za vsako ritko raste palcka...
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #25 : petek, 16.02.2007 : 23:17:06 »

o belih zajckih ne duha ne sluha:(

Je pa nekaj res - kot je rekla Mel, se bojim, da morda nekatera podjetja na beli listi "posredno" testirajo  na zivalih...S tem mislim, da ta podjetja ne izvajajo testov, pac pa so njihovi koncni proizvodi narejeni iz sestavin, katere so testirane na zivalih (seveda v drugih podjetjih, kjer se pac te sestavine oz. delni produkti izdelujejo). To mi je prislo na misel ko sem prebrala napis na izdelku enega izmed proizvajalcev z bele liste. Na izdelku pise: "koncni izdelki niso testirani na zivalih". Pozornost mi je pritegnila tista beseda "koncni", ki nakazuje na tocno tako dogajanje, kot sem ga opisala zgoraj.

Ampak - ce gledamo na problem z druge plati: vsi vemo, koliko razlicnih sestavin je potrebnih za proizvodnjo enega samega izdelka (npr. tekocega mila) in gotovo bi bilo utopicno pricakovati, da niti ena sama sestavina, ki je v dolocenem izdelku, ni bila predhodno testirana na zivalih.

Tako da po mojem se moramo zadovoljiti kar s tistim napisom "koncni izdelki niso testirani na zivalih". Ker kot razumem, so na crni listi tista podjetja, ki svoje koncne izdelke testirajo na nasih prijateljih.
Zanima me vase mnenje o vsem tem.

Aja, pa res je tudi, da ce prides v trgovino (v Sloveniji! in ne nekaterih ostalih evrop. drzavah) in vprasas osebje, kateri izdelki niso testirani na zivalih, izpades kot da si padel z drugega planeta....Na zalost...
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #26 : ponedeljek, 19.02.2007 : 21:11:25 »

Za vse, ki bi jih morda zanimalo:

Odkrila sem, da proizvodi angleskega proizvajalca "The Body Shop" niso testirani na zivalih. Prav tako testov za omenjenega proizvalalca ne dela kaksen zunanji izvalalec.
In - kar je se najpomembnejse - The Body Shop je edini proizvajalec, za katerega  vem, da svojih produktov ne izdeluje iz sestavin, ki bi bile testirane na zivalih!!! Juhu:)
Vec si lahko preberete v sledecih odsekih z njihove spletne strani:

"We believe that testing cosmetics on animals is unethical, unnecessary and should be banned. So we do not test our cosmetic products or ingredients on animals, nor do we commission others to do so. We never have and we never will. In fact, we are among the few companies who comply with the stringent requirements of the internationally recognised Humane Cosmetics Standard."


"What we believe

The Body Shop is Against Animal Testing for cosmetic purposes. We believe no animals should be harmed for the purposes of producing our products. There is an abundance of ingredients that enable us to continue producing the highest quality, innovative, effective and safe products for you, without the need for harming animals.

What we do

The Body Shop has never tested or commissioned testing of our ingredients or products on animals. We also operate a fixed cut-off date placing restrictions on our suppliers' use of animal tests by refusing to buy any ingredient that has been tested on animals for cosmetic purposes after the 31st December 1990.


But our philosophy goes wider than Against Animal Testing. Our passion for animal welfare means that we only use animal derived ingredients that are suitable for vegetarians, in other words, where the harvesting of materials does not cause harm to any animal."

(c) The Body Shop
http://www.thebodyshopinternational.com/


V Sloveniji trgovin The Body Shop ocitno se ni, najdete pa jih v blizini (npr. Trst in Udine)

LP
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #27 : ponedeljek, 19.02.2007 : 21:38:28 »

Super, te informacije sem pa zelo vesela! Smiley
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #28 : ponedeljek, 19.02.2007 : 21:49:16 »

Ja, tudi mene je prav razveselilo, ko sem se bolj podrobno pozanimala o The Body Shop. Saj verjetno obstajajo se kaksna taksna podjetja, a mi zanje ne vemo...
Tako da - ce kdo ve se za kaksno tako blagovno znamko, bi bila vesela vsakrsne informacije.
Saj bi lahko visela na netu in preverjala vsako znamko, a to bi trajalo neskoooncnooo dolgo...
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #29 : četrtek, 03.05.2007 : 09:40:14 »

En seznamcek podjetij, ki ne testirajo na zivalih, sem nasla, pa bo najbolje, da ga kar sem kopiram.

* Afrodita kozmetika
* Amway
* Annyer
* Apotheker Scheller (Dr Scheller, Manhattan)
* Aromatica
* Artdeco
* Atea
* Athena's (Frutti del sole)
* Avon
* Basis
* Biovitalis (Bioherbal, Herba Mare)
* Bodywise (Natracare)
* Bourjois
* Bübchen
* Carita
* Chanel
* Christian Dior
* Clarins
* Collistar
* Corsair Toiletries
* Cosmo Cosmetics Inc. (Ferity)
* Decleor
* Dietpharm
* DM - Drogerie Markt (izdelki njihove blagovne znamke: Alana, Alverde, Babylove, Balea, Das Gesunde Plus, Denk Mit, Dontodent, Ebelin, Jessa, Profissimo, Réell'e, S-he stylezone, Saugstark+sicher, Sundance)
* Donna Karan
* Dr. Hauschka Skin Care
* Dr. Theiss
* Erdal-Rex (Frosch, Rorax)
* ESI s.p.a.
* Estée Lauder (Clinique, Origins)
* Fairness (Gelcap, Genera)
* Forever Living
* Freeman Cosmetics Corp.
* Frenchtop Natural Care Products (Hennaplus)
* Ginger kozmetika (M'Claire)
* Golden
* Guam/Lacote
* Interchem (Oxalis)
* Ismeg (Brambles and Moor, Brutia, Frais Monde)
* Jericho
* JOICO International
* Juice Beauty
* Kappus
* L'angelica
* Labud
* Lander
* L'erbolario
* Lek Kozmetika (Amai, Green Line)
* L' Occitane
* Lush
* Mann & Schroder (Fruttini)
* Marks & Spencer
* Milla (Issa, Lee, Naily, Rea)
* Montagne Jeunesse (1 Night Stand, Chantelle, Davinci, Model Secrets)
* Natur Erbe
* Neutro Roberts
* Neva (Plidenta, Rosal, Soleval)
* Nimfea
* Oleal
* Olival
* Oriflame
* Paglieri (Aqualina, Cleo, Felce Azzurra, Labrosan, Selectiva S.p.A.)
* Performance Health Inc. (Biofreeze)
* Phyris
* Primavera Life
* Pupa
* Pyrus kozmetika
* Revlon (Almay, Jean Naté)
* Sapio (Ulola)
* Saponia (Arf, Brinell, Di Sunprotection, Faks Helizim, Frutella, Kaina, Lahor, Likvi, Nila, Ornel, Rubel, Tipso, Vim, Zirodent)
* Selectiva S.P.A. (Aqualina)
* Sinclair & Valentine
* Swiss Formula (St. Ives)
* Tigi haircare (Bad Head)
* United Colors of Benetton
* Upper Canada
* Urtekram
* Virgin Village
* Weleda (kozmetika)
* Yves Rocher

Vecine sicer ne poznam (se bom se bolj poglobila v to), ampak me pa veseli, da je vmes DM-jev Denk mit (cistila, pralni praski itd.), ker ze dva dneva iscem to. Zdaj grem pa lahko v shopping in adijo ariel ipd.!
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines