mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 13.06.2024 : 19:38:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH  (Prebrano 54482 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #210 : četrtek, 24.02.2011 : 18:27:55 »

Cats, kaj pa tvoje mnenje o tej krogli za pranje, ki naj bi bila za 1000 pranj ? (mojo taščo ful zanima  Tongue Roll Eyes) A je to sploh za kaj ?  Undecided

...ali pa seveda mnenje kogar koli  Smiley Tašča že uporablja namesto mehčalca alkoholni kis.

Oreški me pa tudi zanimajo, sem že veliko prebrala, pa vseeno : npr. 7 oreškov imaš za 100 pranj  sram sram sram (najbrž imaš celo vrečko za 100 pranj, bolj logično)
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #211 : četrtek, 24.02.2011 : 18:50:56 »

Cats, kaj pa tvoje mnenje o tej krogli za pranje, ki naj bi bila za 1000 pranj ? (mojo taščo ful zanima  Tongue Roll Eyes) A je to sploh za kaj ?  Undecided

Ti povem čez par dni, ker sem jo pravkar prinesla s pošte Wink
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #212 : četrtek, 24.02.2011 : 18:56:11 »

Ampak mene še vedno bega splakovanje, ker če so oreščki nonstop v bobnu, kako za vraga se izpere "detergent" (če se že čisti z oreščki, se ne more istočasno z njimi tudi izplakovati s čisto vodo, ne ?? ).
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #213 : četrtek, 24.02.2011 : 18:57:43 »

...ali pa seveda mnenje kogar koli  Smiley Tašča že uporablja namesto mehčalca alkoholni kis.

Oreški me pa tudi zanimajo, sem že veliko prebrala, pa vseeno : npr. 7 oreškov imaš za 100 pranj  sram sram sram (najbrž imaš celo vrečko za 100 pranj, bolj logično)

Ja, tako je, kis gre namesto mehčalca in ne namesto praška.

Z oreščki jaz takole delam: če pogledaš link, ki sem ga dala, je 15 nekje priporočena količina. Upoštevajmo tudi, da je voda v Lj zelo trda in, da rabimo več čistilnih sredstev kot nekje, kjer je bolj mehka. Po vsakem pranju oreščke stresem iz vrečke v eno plastično posodo, ki je v ta namen v kopalnici, da se posušijo. Pred naslednjim pranjem jih pregledam in tiste, ki na notranji strani niso več sijajni, ampak postanejo tenki in prepereli, zamenjam. Količino oreščkov tudi malo (na uč) variram glede na količino cunj in na umazanijo. Zadovoljna sem zelo.

Krogle sem kupila zato, ker sem slišala, da krasno pobirajo dlake z oblačil, in pri meni je to cel križ, ker imam malo starejši stroj (pralno/sušilni) in mi je sušilec bolj za okras. Bomo videli!

moksa, količina milnice je odvisna od temperature. V mrzli vodi se milnica ne dela, cunje so (vsaj pri meni) lepo izprane, zelo redko se pojavi kak milnični flek in to le takrat, ko natrpam preveč v eno turo.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #214 : četrtek, 24.02.2011 : 19:02:26 »

Cats, najlepša hvala  Smiley moramo probat te oreške  Wink

Ti povem čez par dni, ker sem jo pravkar prinesla s pošte Wink

Ti si kar vzemi čas. Bom pa zelo vesela poročila iz prakse  Smiley Cool
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #215 : četrtek, 24.02.2011 : 19:04:14 »

moksa, količina milnice je odvisna od temperature. V mrzli vodi se milnica ne dela, cunje so (vsaj pri meni) lepo izprane, zelo redko se pojavi kak milnični flek in to le takrat, ko natrpam preveč v eno turo.
Mhm, grem kupit ponovno in bom sprobala tvojo dozo, iz mehurčkov me bo pa že kdo rešil, prej ali slej  Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #216 : četrtek, 24.02.2011 : 20:07:08 »

daš željeno količino notri (jaz in SD 7 polovičk, Cats pa 15 celih orehov Tongue Tongue),

Oh, ne 15 celih Grin , dam približno 15 kosov - v škatlah, ki jih jaz kupujem, so že polovičke lupin. Ne preštevam jih, vse po občutku.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #217 : četrtek, 24.02.2011 : 21:19:45 »

Jst, ko kupiš oreške, dobiš priloženo majhno vrečkico - ene jo uporabljajo, ene pa ne (jaz jo, se mi nikoli še ni razvezala, ene imam pa še prastare in so z zadrgo!), daš željeno količino notri (jaz in SD 7 polovičk, Cats pa 15 celih orehov Tongue Tongue), skupaj s perilom v stroj. Za boljši učinek lahko daš v boben tudi pralno kroglo, ali pa alkoholni kis. Jaz tega dvojega še ne uporabljam. V predalček za mehčalec daš par kapljic eteričnega olja. In zalaufaš stroj ter nestrpno čakaš, da je prva žehta oprana, da vidiš to čudo božje oprano.
Kar pogumno1

Sliši se dobro, hvala! Edino to z eteričnim oljem mi ni jasno. Glede na to, da je to dišava plus olje, a niso potem obleke mastne?
(Mehčalca sicer jaz tako ali tako ne uporabljam. Wink )
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #218 : četrtek, 24.02.2011 : 21:20:33 »

Evo, jaz sem pa danes po mailu dobila recept za "domač" pralni prašek. Zaenkrat ne vem za nikogar, ki bi ga preizkusil, jaz ga bom najbrž enkrat ob priliki "zvarila", ker bi po sestavinah sodeč moral delovati. Bom kar skopirala, če bo hotela še katera poizkusiti.

"Torej, gre za tekoče pralno sredstvo za perilo, njegova priprava vzame 5 min in cca. 30 centov na liter. Gre pa takole::
1 Marseillsko milo ali drugo naravno rastlinsko milo na zelo male koščke naribaš na ribežnu. Posebej si pripraviš 3 L vroče vode (segreješ na štedilniku), v njo pa potem začneš počasi umešavati milo, da se raztopi. Dodaš 1 veliko žlico sode bikarbone (50 centov za pol kg) in pomešaš. Vode (oz. zdaj že pralnega sredstva) ni potrebno zavreti - samo, da se milo stopi. Potem še toplo, preden se začne strjevati, vliješ v posodo, v kateri naj ostane še nekaj prostora (idealno je vsaj še za 1 liter), posoda pa naj bo nujno plastična, saj se zaradi še nepojasnjenega razloga (verjetno kakšna reakcija) tole sredstvo strdi v kamen, če ga daš v steklo ali kakšno drugo posodo. Posodo daš na hladno, da se začne tekočina ohlajati, vsake toliko pa jo malo premešaš (zato pride prav večja posoda), da se ne strdi preveč. Če se to slučajno zgodi, se čisto lepo utekočini, če premešaš s kuhalnico. Ko se ohladi, dodaj 20-30 kapljic poljubnega eteričnega olja. Če želite še malo mehkejše perilo, dodajte še kakšno žlico kisa. Perilo se odlično opere (saj veste, kako se hvalijo, da imajo nekatera pralna sredstva koščke mila v prašku), diši pa po starih časih, v glavnem prijetno. Pa še prijazen do narave si in prihraniš: v 6 mes ena družina preračunano med 120 in 150 EUR"
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #219 : četrtek, 24.02.2011 : 21:21:25 »

Seveda, daj si duška, če ne gre drugje, pa tukaj Wink

Brez skrbi, da povsod, brez izjeme, skrbim za to pravico. Wink Pa ne le zase.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #220 : četrtek, 24.02.2011 : 22:14:40 »

...ali pa seveda mnenje kogar koli  Smiley Tašča že uporablja namesto mehčalca alkoholni kis.

Oreški me pa tudi zanimajo, sem že veliko prebrala, pa vseeno : npr. 7 oreškov imaš za 100 pranj  sram sram sram (najbrž imaš celo vrečko za 100 pranj, bolj logično)
Celo vrečko imaš za 100 pranj.
Kroglo pa za 1000 pranj, ampak stane malo več...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #221 : četrtek, 24.02.2011 : 22:16:35 »

Sliši se dobro, hvala! Edino to z eteričnim oljem mi ni jasno. Glede na to, da je to dišava plus olje, a niso potem obleke mastne?
(Mehčalca sicer jaz tako ali tako ne uporabljam. Wink )
Moje niso bile mastne. Dala pa sem kapljico eteričnega olja na vrečko od oreščkov.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #222 : četrtek, 24.02.2011 : 22:17:56 »

Sliši se dobro, hvala! Edino to z eteričnim oljem mi ni jasno. Glede na to, da je to dišava plus olje, a niso potem obleke mastne?

Saj daš 2-3 kapi, ne več. Vsaj jaz nisem opazila, da bi kaj bilo mastno, res je, da to redko počnem, ker me moti vonj na oblačilih. Jaz jih kapnem v predal, kjer bi drugače prišel prašek. Potem to voda spere v boben.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #223 : četrtek, 24.02.2011 : 22:30:58 »

Saj daš 2-3 kapi, ne več. Vsaj jaz nisem opazila, da bi kaj bilo mastno, res je, da to redko počnem, ker me moti vonj na oblačilih. Jaz jih kapnem v predal, kjer bi drugače prišel prašek. Potem to voda spere v boben.

Hvala obema. Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #224 : četrtek, 24.02.2011 : 23:35:05 »

...ali pa seveda mnenje kogar koli  Smiley Tašča že uporablja namesto mehčalca alkoholni kis.

Bistvo krogle/alkoholnega kisa je v tem, da mehca vodo. Trda voda zahteva vec pralnih sredstev.

Torej, nic ni narobe, ce das kis v predal za prasek (lahko pa tudi v boben), ker se bo tam pomesal z vodo in jo se dodatno zmehcal in posledicno izboljsal njene pralne sposobnosti. Tko po kmecko povedano.

In tudi nic ni narobe, ce das kis v predal za mehcalec, s tem da se v tem primeru ne izpere, ker po "mehcalcu" sledi samo se centrifuga/ozemanje.

Sem sprobala ze vse mozne variacije in kombinacije. Kis v bobnu, kis v predalu za prasek, kis v predalu za mehcalec. Pa krogla, pa brez krogle, pa etericno olje v predalu za mehcalec, pa par kapljic etericnega olja na moker stumf v susilcu. Oreski so pa vedno v vrecki v bobnu (matr, Cats, si ti pridna Shocked, moji ostanejo kar v vrecki v stroju do naslednje uporabe, tud pogledam jih ne, kaj sele prebiram in susim Smiley).

Ce je kis v predalu od mehcalca, malo bolj "zadisi" po njem, ko odpres stroj (aja, jaz mam tistega, ki se polni z vrha, pa so predalcki na vratih, tako da pri tistem, ki se polni od strani, verjetno sploh ni cutiti razlike).

Da bi bilo kakrsnokoli vprasnje okrog mastnosti zaradi par kapljic etericnega olja nic bat sploh.

Ce so cunje bolj umazane, dam kis v predal za prasek Smiley. Ce so manj, ga zadnje case vcasih niti ne dam. Ker je itak se kugla, ki mehca vodo (ravno sem narocila novo, ker smo 1000 pranj pa res ze presegli ...; pa odkrila sem, da obstaja zelo podobna zadeva tudi za pomivalni stroj - porocam!).

Perilo je mehko s kisom ali brez, ker ga oreski res ful mehkega naredijo. Definitivno je ful razlika in ko sva jih zacela uporabljat, sva dokoncno zacela opuscat likanje Tongue (se najde se kaka izjema, ker je zahteven material ali ker je susilec prepoln, sicer pa res FUL pripomorejo). Dajati mehcalec in nato susiti v susilcu je pa itak ena taka kontradiktorna varianta ... mehcalec ohranja vlago v tkanini, zato je kao mehkejsa. Ti pa das susit, da bo suha, po moznosti cimprej ...

Cats, kar se tice dlak: verjetno si mislila tiste kugle, prideta po dve (modri), kot "jezka" (podobni sta pasjim igracam Smiley), ki sta za susenje perila, ker pralna kugla (zelena, polna malih kroglic, bolj nepravilne oblike, precej vecja) ti dlak ne bo pobrala. Undecided Tisti dve za susenje pa naj bi tudi rahljali perilo in olajsali likanje oz. pripomogli k temu, da likat sploh ne bi bilo treba. No, jaz ju imam, stali sta cela 2 EUR, ce se prav spomnim Smiley. Premetavata se pac po susilcu in mogoce je res vse skupaj se mal bolj "zlikano" Tongue.
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines