mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 12:13:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: vožnja z avtom  (Prebrano 72589 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #15 : petek, 07.05.2004 : 19:11:32 »

moj se vozi v prtljažniku, občasno pa tudi spredaj. na zadnjih sedežih ni preveč spreten, saj ga zelo premetava Tongue, ker bi se on pač šetal, tako da mu je v prtlažniku čist lepo. pa še ven lahko gleda in zalaja na kaj sumljivega.
Logiran
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #16 : torek, 11.05.2004 : 04:20:45 »

Naš pesek prav uživa v vožnji in nikoli ni problemov . Pravi uživač . Zdaj ko imamo mrežo , ga vozimo v prtljažniku a mu na začetku to ni bilo všeč , ker ni ttttttaakkkkkooooo mehko kot na zadnjem sedežu . Mjavkal je kakšnih pet voženj , zdaj pa je tiho in opazuje okolico .
Se je že zgodilo , da sem pozabil na njega , da je zadaj in sem malo ostro vozil , dokler nisem slišal "drsanje" . Vozil se je sem pa tja z ušesi nazaj kot da on dirka  Grin Vprašanje pa je kako dolgo bi takšno vožnjo trpel .
Med vožnjo je tako tiho , da me je skoraj kap ko je zabevskal na ves glas , ob pogledu na sprehajalca z psom  Grin .
Se pa zahvaljujem vzrediteljici , da ga je kot mladiča vozila skoraj po celem svetu . Če je imela ona velike probleme pa ne vem .

Lp I
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #17 : torek, 11.05.2004 : 20:36:10 »

Moji ''kokoški'' sta navdušeni nad vožnjo- še preveč!!
Če imam s sabo eno in ne grem daleč, se vozita spredaj (ne vem kako bi bili s tem zadovoljni policaji, zaenkrat nisem še imela te ''priložnosti'' Roll Eyes ), drugače pa na zadnjih sedežih ali pa v prtljažnem prostoru.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #18 : petek, 14.05.2004 : 13:15:49 »

Jaz pa res ne vem, zakaj moj pes vedno tako laja v avtu...
Pa ga prosim, ga božam, sedi pri meni, pa ni nič bolje... Huh
Logiran
Mala miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


« Odgovor #19 : petek, 14.05.2004 : 15:13:38 »

Mi se tudi zelo radi vozimo v avtu Grin Cheesy Grin
Logiran
Tanya
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #20 : petek, 28.05.2004 : 12:53:34 »

Moja kužka se tudi zelo rada pelje Cheesy Cheesy! Ko je bila še majhna (zdaj ima skoraj 4 leta), smo se med vožnjo na vsake tričetrt ure ustavili, da ji ne bi bilo kaj slabo- ampak je bilo vedno vse v redu!  :-*Zaradi tablet pa tako- svetujem ti, da jih ne daš kužiju kar tako- najprej preveri, ali jih zares potrebuje!!!lp, tanya Cool
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #21 : petek, 28.05.2004 : 21:13:40 »

Zdaj smo še avto zamenjali..., ker rastemo!
Težava je le, ko se enega navadi- ne želi v drugega...
Pa naj še kdo reče, da pes ne pozna barv- še celo znamke avtomobilov!!!
Sedaj imamo tudi mnogo bolj čista stekla- z notranje strani...
Lepo je, ko se vozimo.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #22 : sobota, 05.06.2004 : 09:16:23 »

Jaz mislim, da pes spozna "svoj" avto po vonju in glasu! Najina NO je, ko smo še živele s starši v bloku, natanko vedela, kdaj se je pripeljal kdo od naših domov-pa smo živeli v 3. nadstropju bloka. Grin Cool. Najprej je stekla k oknu in vohala po zraku in nato še hitro k vratom... Sicer se pa zdaj obe psički izredno radi vozita! Starejša leži na zadnjem sedežu in spi ali kuka skozi okno. Kraljici pač pripada boljši sedež!!  Wink Grin ;)Z maljšo pa je en mičken problem... Dama stoji v prtljažniku in nalaja vsakega mimoidočega pesjanarja, ki sprehaja svojega psa. Undecided To pa ni ravno prijetno, posebej, če voziš. Ko ti 60-kilska mrcina kar naenkrat noro zalaja, skoraj zaviješ s poti. Grin sram Pa sva s fantom poskusila že veliko reči...Od nagrade, če je bila tiho, do kreganja, če se "dere"... Pa nič. Ne vem, ali pazi "svoj teritorij" ali kaj?!  Huh Ima kdo kakšno idejo, kako jo tega početja odvadit??  Huh LP
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #23 : sobota, 05.06.2004 : 12:55:16 »

Tudi Zara se neskončno rada vozi z avtom.  Grin Ko vidi, da gremo brez nje v avto (lahko ga gremo samo odklenit in prezračit, da nam kasneje ko se bomo peljali ne bo vroče) že zganja paniko, kot bi hotela reči: pozabili ste me Tongue, še sem tu Angry, vrnite se pome Undecided
 Grin Grin Grin Grin
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #24 : sobota, 05.06.2004 : 13:24:18 »

Tudi Zara se neskončno rada vozi z avtom.  Grin Ko vidi, da gremo brez nje v avto (lahko ga gremo samo odklenit in prezračit, da nam kasneje ko se bomo peljali ne bo vroče) že zganja paniko, kot bi hotela reči: pozabili ste me Tongue, še sem tu Angry, vrnite se pome Undecided
 Grin Grin Grin Grin

 Grin Grin Grin looool Grin Grin Grin Bingo pa to dela,ko grem kaj ven iskat.  Grin Roll Eyes Tongue


Lp
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #25 : ponedeljek, 07.06.2004 : 13:27:10 »

Shiva je tudi nora na vožnjo z avtomobilom. Vozi se na zadnjih sedežih in na krajše razdalje (beri do pol ure vožnje) se od razburjenja sploh ne usede. Ves čas spremlja kam gremo, kam bomo zavili, preračunava v smislu: aha, če smo zavili sem, gremo na sprehod... Če zavijemo drugam.... Shocked Shocked ojoj, kam gremo pa sedaj? Grin Včasih se ji pošteno nasmejeva v avtu.

Seveda tudi mi ne moremo mimo tega da laja kot nora če koga vidi na cesti s psom. Na začetku sem se še bala da nam bo šipo ven vrgla, s takim sunkom se vrže na lajanje. Grin Grin Sedaj se je že navadila da je tam ena "nevidna pregrada". Grin

Slabosti od časov operacij nismo več zasledili, predvidevam, da je takrat bruhala bolj zaradi strahu, ker je vedela da gremo zopet v ambulanto. Pa še vožnja je trajala v vsako smer skoraj tri ure. Minimalno 1x smo se ustavili zaradi nje, če pa štejem še kolikokrat zaradi mene.... Grin Grin Grin.... je bilo postankov več kot dovolj. Grin

In ja, tudi naša ciganka bi šla v vsak avto. Če kdo pride, pa vem da je "čistun, ki ne mara psov", že od daleč vpijem naj zapre vrata od avtomobila ko izstopi. Grin

Lp in veliko užitkov pri vožnji vsem, Shi & moja malenkost.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
graphicrt
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 38


« Odgovor #26 : nedelja, 20.06.2004 : 20:10:21 »

Tudi mi se izredno radi vozimo z avtom, sploh če ima le ta klimo  Grin
Kar na žalost sicer ni pogosto, ampak našega Smartya to niti ne moti, ravno sedaj smo se vrnili iz Strunjana kamor gremo kadar imamo kakšen vikend časa.   Cool
Lansko leto smo naprimer šli na morje vse do Korčule (13ur vožnje) vendar zanj to ni bilo problematično, imeli smo klimo, odrinili smo že okoli treh zjutraj in naredili par postankov. S punco sva pričakovala da bo "mali" pesjan po kaki uri vožnje zaspal in večino poti prespal, vendar sva se uštela. Nad vožnjo je bil tako navdušen, da je celo pot sedel zadaj v prtljažniku (karavan) in veselo gledal nazaj skozi okno, 13ur!  Shocked Shocked
Tako da z punco nikoli ne pomisliva da bi ga pustila doma samo zato ker bo pot malo daljša.
Če se vaš pes rad vozi z avtom, ga vzemite s sabo, izredno vam bo hvaležen.

LP, Črt
Logiran
Delta
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #27 : četrtek, 19.08.2004 : 08:25:41 »

Našo 4 mesečno psičko privajamo na vožnjo v avtu, kratke relacije (5-10 minut), na koncu vožnje vedno sledi pohvala in sprehod. V avtu je dokaj mirna, se pa močno slini (bruhala še ni). Avtu se sama noče niti približati, vedno jo moramo v avto dvigniti. Zaenkrat jo še držimo v naročju na zadnjem sedežu, ker pa gre za večjo pasmo, to kmalu ne bo več možno in jo bo treba prevažati v prtljažnem delu (ki je zavarovan z mrežo). Svetujte mi prosim, kakšen trik naj uporabimo pri učenju, da se vožnje ne bo več bala in da bo (po možnosti) sama vstopila v avto. Radi bi jo namreč jemali s seboj na izlete, obenem pa želimo, da to zanjo ne bi bilo preveč stresno. Za nasvete že vnaprej najlepša hvala!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #28 : četrtek, 19.08.2004 : 09:19:59 »

Kdaj sledi pohvala in sprehod? Ko pridete po 10' domov ali se npr. 5' nekam peljete, sledi sprehod in nato spet domov?

Lahko bi nekajkrat dobila hrano v prtljažnem prostoru, da dojame, da ni avto bavbav, kaj misliš? (ne med vožnjo Wink, pa vrata prtljažnika naj bodo odprta.)
In na sedežu jaz psičke ne bi držala v naročju!
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #29 : četrtek, 19.08.2004 : 09:38:59 »

Delta, probaj nastaviti priboljšek v avto (pri Gali je delovalo...še preveč, skoraj ni hotela iz avta).   Vedno pazila, da ni imela "preveč prostora", oz. da je ni premetavalo po prtlažniku.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines