mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 09:07:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: ŠČITNICA
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: ŠČITNICA  (Prebrano 30625 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #60 : četrtek, 03.03.2016 : 13:08:06 »

Prehiter enter.
http://www.hemopet.org/hemolife-diagnostics/veterinary-thyroid-testing.html
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #61 : četrtek, 03.03.2016 : 14:21:47 »

T3 nismo analizirali, ne vem točno zakaj ne. Najprej smo naredili samo analizo T4 (ker je bil sum na zmanjšano delovanje ščitnice zelo majhen oziroma sem na to sumila samo jaz), ker je bil ta pod mejo pa potem po priporočilu še prosti T4 in TSH. Naslednji teden greva ponovno na posvet, bom vprašala še za T3. Sicer pa je osnovni hemogram tudi ok, nekaj vrednosti je bolj proti spodnji meji (WBC Lymp, RDW, PLT, MPV), nekaj bolj proti zgornji (WBC Mono, HGB ampak nič
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #62 : četrtek, 03.03.2016 : 14:25:49 »

Eh, po pomoti pritisnila enter.

Torej: Sicer pa je osnovni hemogram tudi ok, nekaj vrednosti je bolj proti spodnji meji (WBC Lymp, RDW, PLT, MPV), nekaj bolj proti zgornji (WBC Mono, HGB, MCH, MCHC) ampak to ni nič posebnega, menda. Bom verjetno počakala še 2 meseca pa bomo potem ponovno testirali ščitnico, da se lahko primerja vrednosti. Hvala.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #63 : četrtek, 03.03.2016 : 14:49:42 »

Za komplet ščitnico in pošiljanje v Nemčijo te pride 150€. Ja, vem. Zelo neradi popustijo in testirajo kaj več od TSH in T4. Dejstvo pa je, da ko so vrednosti že res nizke, je tudi okvara že precej velika. :/

Hmmm moja je po okužbi s klopno imela slabo "belo" krvno sliko. Nasprotno od tvoje.



Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #64 : četrtek, 03.03.2016 : 21:23:39 »

Klopne smo testirali cca 2 leti nazaj, zaradi drugih simptomov (šepanja), kjer tudi ni bilo nekega zaključka. Oziroma zaključek je bil, da so mogoče krive natrgane vezi ali oslabljene mišice, slednje tudi spada med simptome hipotiroze, kot berem.

Osebno sem zelo šibka pri povezovanju raznih bolezenskih simptomov med seboj, oziroma medicini/veterini na splošno, ampak tukaj mi vseeno nekako klapa vse skupaj, vsaj kolikor sem prebrala in opazila pri psici. Zato sem se tudi odločila za test ščitnice, če drugega ne, bom vsaj vedela, da to ni to. Aja, naredili smo tudi biokemijo, kjer so vse vrednosti v zlati sredini, torej v normali. Drugih možnosti pa, razen alergije (ki sem jo sama nekako izključila, ker nismo menjali hrane, niti priboljškov, preden so se pojavile težave s kožo - če bo potrebno bomo pa to izključili tudi z dieto oz. s testi) in alopecije, kar v resnici pomeni prekomerno izpadanje dlake oz. ne rast le-te brez nekega znanega vzroka  Roll Eyes, niti nismo omenjali. Tako da bom vesela Lanabela, če boš napisala kakšni so še možni vzroki za opisane simptome.  Smiley
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #65 : petek, 04.03.2016 : 07:18:56 »

Alergija izbruhne oz se začnejo težave, ko se nekega alergena v telesu nabere. Enolična prehrana k temu vsekakor pripomore. Zata jaz načeloma rada kolobarim. Nekaj obrokov piščanec, govedina, riba, občasno jagnje, na vsake svete čase tudi divjačina in včasih proso, drugič riž, ajdova kaša.

Je pa ful hecno. Če ji brikete menjam-je kažin s prebavo. Zato se načeloma res držim ene znamke in okusa-dokler ni kakih težav, potem pa menjam. Če pa v kuhanem ali surovem obroku dobiva 3 dni piščanca, zatem pa govedino. Pa sploh ni težav. Ravno razmišljam o dodatni skrinji, da lahko naredim večjo zalogo in kak eur prišparam pri mesu.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #66 : petek, 04.03.2016 : 10:23:56 »

Za alergijo je dovolj že zelo zelo majhna količina alergena. To kolobarjenje, ki ga omenjaš, pa je pri alergikih ena najslabših stvari kar jih lahko narediš.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #67 : petek, 04.03.2016 : 11:42:02 »

Lahko je alergija, lahko je padec imunskega sistema zaradi xy vzrokov, lahko je težava tudi hormonski neravnotežje, ki ni posledica slabega delovanja ščitnice, lahko je navsezadnje tudi kaj dednaga....Lahko da se bo s časom samo od sebe umirilo (zelo pogosto se), lahko pa se bodo pokazali novi simptomi in bo diagnoza lažja. Jaz bi na tvojem mestu zapisovala čisto vse, kar bi se mi zdelo nenavdno, tudi stvari, ki s slabo dlako nimajo nobene zveze (vedenjske spremembe recimo). Poskusila bi ji okrepiti imunski sistem (jaz sem našom dajala ekolostrum, sicer za druge probleme, se je lepo popravilo, vendar ne vem, ali je pomagal ekolotrum ali ne)
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #68 : petek, 04.03.2016 : 12:35:21 »

Hvala za vse odgovore. Pozabila sem omeniti še, da sem ji 4 mesece vsak dan dajala dve dermanorm kapsuli za podporo koži in dlaki, pa ni bilo nobenega učinka. Bom poskusila še z dodatki za krepitev imunskega sistema. Počakala bom na ponoven test za ščitnico, potem bomo pa videli kako naprej.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #69 : petek, 04.03.2016 : 13:38:11 »

Potem je pri pasjih alergih drugače kot pri ljudeh? Nam je bilo rečeno čim bolj raznoliko, pestro, bohnedaj enolično jesti, ker je večja možnost, za nastanek novih alergij.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #70 : petek, 04.03.2016 : 14:22:32 »

Mojmu dalmatincu je ekolostrum super pomagal pri alergiji Wink
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #71 : petek, 04.03.2016 : 18:34:13 »

Citat
Zelo neradi popustijo in testirajo kaj več od TSH in T4.

Neradi popustijo zato, ker TSH in T4 lahko naredijo s hitrimi testi, za celo sliko morajo pa poslati drugam. Žal tudi ni veliko laboratorijev, ki bi bili sposobni stestirat vse parametre. Jst poznam v resnici samo Laboklin, ki je ne samo v nemčiji, ampak tudi avstriji.

Če boste ponavljali test (ker TSH in T4 sama po sebi ne povesta kaj dosti), res priporočam, da pregledate stran thyroid and dogs, povezava do katere je bila že objavljena nekaj postov nazaj. Na strani najdete tudi obrazce, ki vam pomagajo do pravih rezultatov (primer: določeni antibiotii lahko znižajo vrednosti in sicer se vpliv pozna do nekaj tednov po prenehanju jemanja zdravila) in vas pripravijo tudi na pogovor z veterinarjem - torej, kaj mora vaš veterinar vedeti.

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #72 : sobota, 05.03.2016 : 10:05:39 »

Potem je pri pasjih alergih drugače kot pri ljudeh? Nam je bilo rečeno čim bolj raznoliko, pestro, bohnedaj enolično jesti, ker je večja možnost, za nastanek novih alergij.

Problem nastane, ko moraš psa dati na dieto - en vir beljakovin in OH, ki jih še nikoli ni jedel. Če si mu do tedaj dal za jesti že praktično vse, kar se pri nas dobi, potem imaš velike težave z iskanjem novih stvari.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #73 : ponedeljek, 16.05.2016 : 14:07:56 »

Ali je kdo dodajal sintetičen hormon, če so bili razultati tik nad spodnjo mejo? Ob predpostavki da pes kaže 3 znake premajhnega ščitničnega delovanja?
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #74 : torek, 17.05.2016 : 08:31:08 »

Po razgovoru z veterinarjem, brskanjem po spletu....Se za kakršno koli zdravljenje, dodajanja hormonov še ne odločimo. Gledano celostno še ni potrebe.  Testiranje ponovimo čez 3-6 mesecev. Če bi se še kak simptom pojavil etc.

Do takrat pa kvalitetna hrana, ampak kot sem sedaj ugotovila, je treba mojega psa hranit, kot da ima 20.5 kg , da ohranja 32kg.  Roll Eyes Jaz pa sem jo po smernicah furove prefutrala in ji dozirala za 30kg psa. Ergo-se je  razbohotila.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: ŠČITNICA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines