mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 22:30:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 174   Dol
Natisni
Avtor Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili  (Prebrano 369630 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« : sreda, 08.10.2008 : 20:26:13 »

No, pa smo danes, ko je minilo točno dva meseca odkar je Missy pri nas, odprli novo temo na pravem, za to namenjenem mestu Smiley.
Missy je bila včasih Kisska, njeno dosedanjo zgodbo pa si lahko ogledate tukaj:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,24164.0.html
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1 : sreda, 08.10.2008 : 20:41:27 »

Po dveh mesecih bivanja pri nas se je Missy že popolnoma udomačila, temu primerno je tudi prav mičkeno nagajiva, overall pa fuuuul pridna pupa.

Moram pripopat še malo slikic, da updejtam staro temo:

Kako mehko mi je tule Roll Eyes


Takole zjutraj čakamo na odhod v vrtec Kiss


Tudi takole se da prav spodobno zjutraj počakati na odhod v šolo Kiss


Ja, pa špilat moram živga dojenčka Roll Eyes


In takole moja tamala šefica poskrbi, da mi je toplo Kiss

Pa še razlaga naslova teme - ker nisem nobene pasme in ljudje včasih to težko razumejo, so me krstili za Horjulsko jazbečarko.
In ne boste verjeli, koliko folka moji šefli nasede Cheesy Tongue Roll Eyes Grin
Saj potem vsem lepo razloži kako in kaj, ampak vsakič se potem mal nasmejimo na ta račun Cheesy Cheesy Cheesy

In vsi me majo fuuul radi, mali mulčki in mulke pa še sploh . Bol so slinasti, bol bi me čohal... pa za ušesa, tace, kožo in ostale primerne zadeve vlekl, sam jim pol ne pustijo in me morjo lepo čohat... Kiss
Jst jim pa luuuupčke talam - najraj z jezičkom direkt u usta, nos ali ušesa Shocked Roll Eyes

Pa lahko nočko vsem....
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #2 : sreda, 08.10.2008 : 20:54:51 »

Kolk je luštna Kiss Pa gode se ji tud prav fajn Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3 : sreda, 08.10.2008 : 21:53:55 »

Joj, kako si fletna! Smiley

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 09.10.2008 : 05:35:12 »

Missy, res si carica!   Super se maš - tvoji pa še bolj, odkar imajo tebe, kenede   Cheesy
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #5 : četrtek, 09.10.2008 : 06:34:00 »

kako pa eni uživajo Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #6 : četrtek, 09.10.2008 : 07:11:56 »

Ja, res se imamo fajn odkar imamo Missy Kiss
Saj vem, da vam ni potrebno posebej razlagat, ker imate vsi živali, pravzaprav kar po več njih, ampak ena taka žvala res polepša družinsko in nasploh življenje.
Odkar je Missy pri nas, smo večkrat skupaj zunaj, gremo v naravo, v gozd, na polje...
Predvsem starejši se je že začel upirat skupnim sprehodom, pa ga Missy lažje motivira, da gremo vseeno skupaj... Saj ne da mu sicer popustimo (no včasih že Roll Eyes), ampak je sedaj manj pregovarjanja Smiley
Tamala pa ne bi preveč hodila peš, bi se raje šlepala s kakšnim vozičkom (kar ji sicer ne uspeva prav najbolje, ker je že prevelika Shocked), pa jo tudi zvlečemo ven, ker ˝moramo˝ na sprehod z Missy...
Da o mojem najdražjem sploh ne govorim... Ker dela vsak dan po cca 11 ur, se mu prej ni dalo niti pod razno na sprehod zvečer, ko je prišel domov, sedaj pa jo redno vozi ven zjutraj in zvečer - fuuul dobro....
No, kar se mene tiče, imam pa samo več dela, logistike in sesanja in to je to Cheesy Grin Wink Tongue
Sej se hecam, tudi meni super paše, da gremo skupaj ven in se zabavamo Kiss
Tako da lahko samo toplo priporočam vsem, ki še oklevajo glede psa - odločit se, prilagodit malo lajf, pa super se pol imet.... Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #7 : petek, 10.10.2008 : 07:50:09 »

Bravo! Tole je pa super napisano!  Cheesy
Jap, kako nam lahko naši štirinožniki polepšajo in na bolje spremenijo življenje-da bi jih čimveč takole sprejelo novo življenje!  Smiley


Pa srečno vsem!

polonak
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #8 : petek, 10.10.2008 : 12:24:20 »

Naša Missy se je pa začela malo rediti  Roll Eyes
Trenutno ne bi mogla reči, da je debela, sploh ne in tudi količinsko ne poje fuul ogromno hrane, priboljške pa dobiva pravzaprav samo, kadar se gremo šolo doma in na sprehodu (ponavadi suhe ribice in brikete ali pa kakšen košček sirčka). In te ˝tadomače˝ šole tudi ni prav veliko (pssst, nas bo tršica slišala Smiley), da bi se redila od teh priboljškov.
Ampak, vseeno se je prav lušno poredila.... Kiss
Trenutno ji dajemo še hrano Royal Canin Mini Junior - predvidevamo, da je stara okoli 7 ali 8 mesecev.
Verjetno bi bilo pametno prešaltati kar na adult, ker je hrana za tamalčke že preveč kalorična?
Missy je bila tudi že sterilizirana in ni ravno zelo hiperaktivna bejba....
Pa še nekaj - glede na to, da je na sprehodih ne spuščamo s povodca in se na ta način ne more sama od sebe zares znoret - ali imate kakšen predlog, kako psa nekoliko bolj utrudit pa čeprav je na fleksiju. Zanimanje za palčke je bolj tako tako, na štrik/igračo za vlečenje ne pali preveč, edina stvar ki jo res zanima je žoga. Vendar ne želim preveč pretiravat, da se mi ne naveliča.
Naši sprehodi so pač ˝obteženi˝ za malimi otroci, ki prav zares daleč in full hitro ne morejo.
Smo torej nekoliko bolj počasni sprehajalci, razen zvečer, ko jo pelje mož ven. Takrat gresta dalj in tudi hitreje.... Undecided
O ograjenem prostoru za letanje pa žal ne bi mogli ravno govoriti v naši okolici Undecided. Vrt je pa vrt in to za resnejše norenje žal ni dovolj.... Bomo ga sedaj do konca ogradili, da bo lahko popolnoma spuščena na vrtu (do nedavno je lahko bila, sedaj bi se pa potepala po svoje Angry), upam, da se bo potem lahko bolj znorela.
Evo to nas malo muči...
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #9 : petek, 10.10.2008 : 13:06:06 »

Tudi na flexiju se da fajn in veliko "delat" predvsem kadar vas je več skupaj. Btw. je bolj pomebno psa miselno zaposliti kot pa fizično. Fizično me moj recimo prekaša za 300%, po 20km! Shocked bi on šel še en krog Roll Eyes  z miselnimi igrami mi ga pa vseeno rata zmatrati Wink

Torej kakšni trikci (pleši = zasuk okoli lastne osi, hop= skok v višino,...), razne naloge (skrivanje predmetov/priboljškov in iskanje le-teh),  izkoristite naravne/oz. dane "ovire" (klopi, drevesa, stožce... = preskoki, mostovi, slalomi...) ali pa preizkusite takšne in drugače igrače (frizbi je super). Možnosti je ogromno, najbolje je opazovati psa in ugotoviti kaj rad dela, potem se lahko nadgradi na to.

Nekateri se igrače hitro naveličajo, nekateri se pa recimo žogice nikoli ne  Wink Najbolj pomembno je, da ste vi zanimivi Smiley
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #10 : petek, 10.10.2008 : 13:09:36 »

Skogkatt, hvala bomo pa še malo delali na tejle naši zanimivosti Roll Eyes Smiley
Res bi se dalo še veliko naredit.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #11 : ponedeljek, 13.10.2008 : 07:56:15 »

Skrajšali smo krempeljce (imela je že tako dolge, da so nonstop ropotali po tleh, ko je hodila Shocked) in preverili vpis na čipu. Očitno je to uredila že Smetka, ker so bili na čipu že moji podatki Smiley.
Malo smo skakali gor in dol čez ovire, kot je to svetovala skogkatt, ko smo včeraj bili v gozdu in se je res poznalo - Missy je bila bolj utrujena kot bi bila sicer Kiss. Skače pa res rada Smiley.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #12 : ponedeljek, 13.10.2008 : 09:49:51 »

Pri manjših psih se lahko že pri tej starosti zamenja brikete za adult varianto, saj se glavnina njihovega razvoja zaključi pri približno pol leta. Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #13 : ponedeljek, 13.10.2008 : 10:44:26 »

Kalsang hvala, smo že nabavili adult in jih Missy pridno papa. Sploh ni zbirčna, lubica mala Kiss.
Prav nič se ne buni, poje vse kar ji daš...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #14 : ponedeljek, 13.10.2008 : 10:51:18 »

Pridna Smiley
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 174   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines