mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 03:32:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili
Strani: 1 ... 158 159 160 161 162 [163] 164 165 166 167 168 ... 174   Dol
Natisni
Avtor Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili  (Prebrano 373393 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2430 : torek, 28.10.2014 : 12:24:40 »

Čudno, da ni ampula vse ubila. Huh Pri nas po navadi vse pobere v roku 2 ur.
Kera ampula???
Jaz sem dala ampule zvečer gor (ko še nisem zares vedela, da so bolhe), naslednji dan popoldan pa sem pse pregledala in so bolhe še prav veselo lezle tam med dlako.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2431 : torek, 28.10.2014 : 12:31:18 »

Mene tudi, mene tudi, bljaaaaaaakkkkkkkkk, ker gravž bruham bruham bruham.
Včeraj sem Micki zalila še z Biokilom, do konca tedna pa sledi čistilna akcija, samo moram natempirat tako, da bo smiselno. Na mojo veliko srečo moram namreč spucat dve stanovanji jezen.
Našega in od mojih staršev (ista hiša sicer), kjer sta Micki vedno, ko nas ni doma. Blagor meni in proizvajalcem Biokilla, razkužil, šamponov in pralnih praškov. trmoglavka
Hm, tole sem jaz napisala, čeprav kaže, kot da sem citirala bamfel  Wink
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #2432 : torek, 28.10.2014 : 13:14:21 »

Kocka, frontline combo je ena taka učinkovita...zdej že pokojna mačka, je prvič dobila bolhe, ko je prišla Lexi na obisk Evil.Smo ji dali ampulo, v 10 minutah so že dol popadale (mačka je ležala v škatli, pa se je lepo videlo trupelca).
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2433 : torek, 28.10.2014 : 13:32:00 »

Vidiš, pri nas pa niso kar pocrkale  Sad  - zmeraj, kadar se je pojavila ta golazen, smo imeli hude borbe in čistilne akcije.

Od letos jim namesto ampul dajem NexGuard tablete in (trkam na les) - ne bolhe ne klopa tud na daleč nismo srečali!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2434 : torek, 28.10.2014 : 13:53:23 »

Se bojim, da nisem dovolj kmalu zaznala golazni in da bo treba kar obsežno čistilno udarit  sram
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #2435 : torek, 28.10.2014 : 14:09:26 »

Dokler ste vsi zdravi, se ni za jezat.  Wink Kiss
Bo pa neplanirana generalka. Nabavi si zalogo Biokila, preperi vsa njuna ležišča na max.
Kupi insekticidni šampon in ju vrzi v banjo. Bodi pa pozorna, ker odpravi samo odrasle.
Zato ampula. Običajno traja dan do dva, preden začne delovati.
Vrečko od sesalca (če jo uporabljaš) obvezno vrzi stran.
Pa še en ju-hu-hu je  Lips Sealed Roll Eyes, po 10-ih dneh ponovi postopek...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2436 : torek, 28.10.2014 : 16:41:03 »

Mhm, itak da je juhuhu  Roll Eyes
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #2437 : torek, 28.10.2014 : 17:50:01 »

Če bi bila prava katastrofa, bi bolhe že plezale tudi po vas in jih ne bi bilo treba iskati na pesjanarkah  Wink

Priporočam pranje tal (vseh vrst) z (v)arekino (preverjeno ne puščata madežev), potem pa našpricaj vse (predvsem kakšne špranje) še z biokilom, preperi vse pralne zadeve.  Po mojih izkušnjah pa je proti tej nadlogi, za Micki najboljši Stronghold  Afro. Jaz jih zdaj ne bi kopala z insekticidnim šamponom, ker potem tudi ampula slabše prime.

Če smo mi preživeli pol leta ob 6. mikrosporičnih morskih prašičkih in noben od pesjanarjev ni ničesar pokasiral, boste pa tudi vi ob tej bolhci ali dveh, treh ....  Grin Tongue
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #2438 : torek, 28.10.2014 : 17:51:41 »

Kera ampula???
Jaz sem dala ampule zvečer gor (ko še nisem zares vedela, da so bolhe), naslednji dan popoldan pa sem pse pregledala in so bolhe še prav veselo lezle tam med dlako.

Meni jih je Advantix ubil v 2 urah.
Za stanovanje je učinkovit Desektin, ampak mislim, da moraš za kakšen dan ven iz bajte. Pri nas je bilo to neuspešno, ker imamo preveč robe in nas reši samo še bencin z vžigalico (oz. gremo kmalu ven iz stanovanja Tongue ).
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2439 : torek, 28.10.2014 : 18:52:19 »

A veš kako smo posumili, da so bolhe? Ker je ena žival (na kavču sicer) po mojmu skakala. Pa smo šli na lov  Lips Sealed
je pa res, da zdej gledam kt zmešana, pa nisem nikjer nič videla (na površinah ipd., ljudeh ipd. Danes spucano in nabiokilano eno stanovanje, v katerega zdaj psi nimajo vstopa in prostor v katerem spita (z vso pripadajočo opremo), jutri sledi še preostali del bajte.
Zdej ju grem pa obe pregledat, da vidi, ali je že kej pocrkalo, al najdem še kej...
Držte pesti, fige, tace, kremplje  Kiss Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #2440 : torek, 28.10.2014 : 19:53:52 »

A veš kako smo posumili, da so bolhe? Ker je ena žival (na kavču sicer) po mojmu skakala. Pa smo šli na lov  Lips Sealed
je pa res, da zdej gledam kt zmešana, pa nisem nikjer nič videla (na površinah ipd., ljudeh ipd. Danes spucano in nabiokilano eno stanovanje, v katerega zdaj psi nimajo vstopa in prostor v katerem spita (z vso pripadajočo opremo), jutri sledi še preostali del bajte.
Zdej ju grem pa obe pregledat, da vidi, ali je že kej pocrkalo, al najdem še kej...
Držte pesti, fige, tace, kremplje  Kiss Kiss

No, potem pa še ni hude panike  Smiley
Me v bistvu prej čudi, da ste to prvič doživeli  Tongue. Nam jih dokaj redno donira naš stalni pridruženi pasji član sprehodov  Angry, on pa jih menda dobi od svoje mačje sostanovalke, ki je zunanje-notranja.
In kaj storim? Pač kupujem ampule še zanj  jezen. Ampak sem lastnikom zadnjič tudi napela svoje, po moje so se jim že prav zaredile, tako, da so tudi oni potem celo pucali in špricali z Biokilom. Pa trije mali otroci so v bajti, ampak, oni ne vidijo nič  trmoglavka

Desektina pa ne delajo več, je pa res zelo močan strup in sama si skoraj ne bi upala špricati z njim, razen, če se bi imela možnost umaknit, skupaj z živalmi.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #2441 : torek, 28.10.2014 : 19:58:37 »

Desektina pa ne delajo več, je pa res zelo močan strup in sama si skoraj ne bi upala špricati z njim, razen, če se bi imela možnost umaknit, skupaj z živalmi.

A res? Bi mogla potem tega starega upokojit.
Nam je čistilka pomila z njim, kadar smo šli vsi na morje. Tongue
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #2442 : torek, 28.10.2014 : 20:09:28 »

Nam je čistilka pomila z njim, kadar smo šli vsi na morje. Tongue

No, tako pa že  Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2443 : torek, 28.10.2014 : 22:31:45 »

Imam tudi jaz enega takega ˝pridruženega člana˝ na sumu. Ena soseda (higiena na nobenem področju ji ni glih prioriteta) prišla k nam na dvorišče skupaj s psom in razlagala, da ima pes bolhe in da se to večkrat pri njem dogaja. Bemusunce, sem jo takrat po kratkem postopku poslala domov, ampak ona večkrat pride k našim na kavo, pes pa jo počaka na našem dvorišču. Bomo tole zaključili, ker jo imam na sumu, da tole od njih dobivamo.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2444 : sreda, 29.10.2014 : 01:04:12 »

Držim pesti, da se jih kmalu znebite. Kiss

Sicer pa ... ni nujno, da je "kriv" kak pes ali maček iz soseščine. Je pa seveda zelo možno in verjetno. Dovolj je že jež, ne vem, če ste kdaj videle, koliko bolh imajo ponavadi ježi. Brrrrrr! In bolšje ličinke v kakem kotu na vrtu, v zavetju.

Mislim, da sem enkrat že opisala nekje eno fajn zabavno (zdaj zame Tongue Evil ) epizodo mojega dragega, ko je bil še nadobudni mulc brez pameti, hehe.
Fant si je zamislil, da bi bilo fajn ježa, ki ga je opazoval, kako šeta vsak večer po vrtu, malo od bližje spoznat in opazovat. In ga je dal v neko škatlo, ki jo je pokril bolj provizorično in vse skupaj pritihotapil v svojo sobo. In šel spat.
Sredi noči ga je zbudila pekoča bolečina v palcu na nogi in ves zmešan je skočil pokonci in prižgal luč. In potem ga je skoraj fršlok, ko je ugotovil, da je jež iz tiste škatle po rjuhi, ki je videla do tal, očitno nekako splezal na posteljo, mulca ugriznil v palec - največje presenečenje pa je po njegovih besedah bilo "vse črno" bolh, ki so bezljale po beli rjuhi in se pred svetlobo skrile ... khm ... naravnost v njegove gate! Evil Evil
Baje je jež letel skoz okno, škatla za njim, on pa je panično tekel pod tuš spirat vso to nadlogo s sebe. In se špricat s Pipsom po telesu.
Naslednje jutro je mater ob novici o nočnih dogodkih itak baje skoraj kap in je obsedeno prala rjuhe in sesala, vso sobo so rešpricali s Pipsom (takrat še teh Biokilov in podobnega itak ni bilo), in na srečo bolh ni bilo več.

Enega dežurnega ježa imamo na vrtu tudi sedaj, LoUc ga je že večkrat videl, večkrat zagnal histerični alarm, zdaj ga pa pusti na miru - jaz pa upam, da Advantix dobro dela. Ker vse okolice in vseh potencialnih prenašalcev (psov, mačkov), kjer se gibljemo s psom, itak ne moreš preverit, zato le upaš, da bo redna uporaba ampule zadosti dobra obramba.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 158 159 160 161 162 [163] 164 165 166 167 168 ... 174   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines