mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 17:59:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...
Strani: 1 ... 272 273 274 275 276 [277]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...  (Prebrano 418816 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4140 : sobota, 25.04.2015 : 13:48:26 »

Drzim pesti, da se ne bo razvil rak in bo treba starega psa dajati pod noz.  Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4141 : sobota, 25.04.2015 : 14:22:19 »

Jaz sem komaj čakala, da gre ven, ker nisem imela dobrega občutka. Baje so lahko grozno boleči še preden kaj opazimo. Ampak vsak po svoje. Smiley  objem
 


Aja, niste še operirali? Sem prenahitro preletela. Zase lahko povem, da bi tudi imela ves čas slab občutek, kot pravi Žužka, če bi vedela, da je možnost, da se kaj usodnega razvije.

Jah, vsak ima sicer svoje mnenje. Ampak vseeno pa mi je čudno, če veterinar bolj zagovarja operacijo+ narkozo in vse kar spada zraven pri starem psu, ko pa verjetno vsak mlajši, telesno krepak in zdrav pes to bistveno lažje prenese v mladi dobi Undecided

No, naj bo vse optimalno in naj bo Bučko zdrav kot dren objem
Logiran

Unikatne tablice in portretki
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4142 : nedelja, 26.04.2015 : 08:08:29 »

Al je star 9 mesecev...zakaj takoj zdaj? Zakaj čisto mladega psa matrat z operacijo? Ko bo malo starejši  Wink nisem rekla, da ga ne bomo opreirali, samo NE TAKOJ ZDAJ! Sicer pa...kaj in komu se jaz zagovarjam... Roll Eyes kaj koga briga, a ni tako?  Wink Saj imate svoje pse, jaz imam pa tudi svojega. Imate svoje mnenje, jaz svojega, in imate svoje pse za štimat, svojega bom že sama, še vedno do sedaj sem.  Smiley In tudi nisem nobenega spraševala za mnenje. A ni tako... Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4143 : nedelja, 26.04.2015 : 13:42:58 »

Uf ...  Lips Sealed

Tudi dobronamerni nasveti torej niso dobrodošli, če ne piše tako, kot misli tisti, ki sprašuje?  Undecided
Ja, sprašuje. Forum je javen in če na glas razmišljamo o tem, kaj se dogaja z našim psom/mačkom/papigo ali hrčkom, potem na javnem  forumu lahko tudi vsakdo zapiše, kaj se njemu ali njej zdi prav in kako bi v takem primeru ravnal sam. Nasveta ni treba upoštevati, prav tako pa ni treba tistega, ki je hotel dobro, cinično zatolči.

In potem se ljudje čudijo, zakaj se v njihovih temah nihče več ne oglaša?!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #4144 : nedelja, 26.04.2015 : 16:26:55 »

 Lips Sealed
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #4145 : nedelja, 26.04.2015 : 18:00:29 »

Branka, kaj točno pa veterinar pravi? Me zanima..

Mislim, razen, če se rak še posebej potencirano razvija v obdobju do spolne dozorelosti in malo več, ga jaz ne bi kastrirala še vsaj pol leta. Bi vsekakor počakala. Zdej, zaradi teh 6 mesecev ima LAHKO večje možnosti za raka (kar pa močno dvomim), definitivno ima pa zaradi takojšnje kastracije druge minuse. Pa sej je napisala, da posluša več veterinarjev..
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4146 : nedelja, 26.04.2015 : 18:39:31 »

Na VF v Ljubljani strokovnjaki pravijo (sem imela moznost v zivo bit zraven in poslusat), da je moznost, da se razvije rak pri v trebusni votlini zaostalem modu vecja za 13%, ker je modo na toplem. Ce je v trebusni votlini zaostalo samo eno modo, se lahko odstrani le v trebusni votlini zaostalo modo ali pa se opravi kastracijo (se odstrani obe modi). Ce se odlocis za moznost, da ohranis modo, ki je zunaj, bodo vsi hormoni delovali kot je treba in to NI kastracija. Dobi pa pasemski pes zaznamek v rodovnik, da ni za razplod.

Dajo ti na razpolago dve moznosti:

- odstranis v trebusni votlini zaostalo modo po pol leta starosti, ker ce se do takrat ni spustilo, se ne bo (v primeru, da se odlocis za odstranitev v trebusni votlini zaostalega moda, svetujejo, da to naredis dokler je pes se mlad in so vsi organi se bp ter je moznost za zaplete pri in po operaciji ter pri narkozi minimalna)
- ne odstranis v trebusni votlini zaostalega moda in tvegas razvoj raka ter hodis na UZ enkrat letno (psa vsakic pobrijejo in ga potem moti rastoca dlaka in v primeru potrebe se dajo pomirjevala). Ko/ce se rak razvije odstranis v trebusni votlini modo ter upas, da je pasji organizem se dovolj bp za resno trebusno operacijo, ki ni ravno kratka, upas, da bo brez tezav prestal narkozo in da se rak ni kam razsiril.
Ce je modo spusceno nizje, vendar ne povsem spusceno, potem je operacija manj zahtevna, ampak jo mlad pes vseeno lazje prenese kot starejsi pes.

Jaz osebno in tudi oseba zaradi katere vse to vem se je, bi se odlocila za prvo varijanto. In s psom je bilo vse ok. Ampak vsak po svoje, meni bi bilo tveganje za razvoj in po moznosti se razsiritev raka preveliko in bi dala psa operirati, ko bi bil star cca. leto in pol.

Ampak Branka je napisala, da ga bo raje letno vozila na UZ (in tvegala raka), kar je pac njena odlocitev, pa naj bo meni in se marsikomu to se tako nerazumljivo. Jaz samo, kot sem ze napisala, drzim pesti, da ne bi bilo treba starega psa dajati pod noz in tvegati narkoze in resne operacije pri starem psu, ter drzim pesti, da bo rak, ce se bo razvil, odkrit pravocasno in se v letu med dvema UZ ne bo razsiril.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #4147 : nedelja, 26.04.2015 : 19:39:53 »

Hvala za obrazložitev No Jinx Smiley Sem mislila, da je treba obe hkrati odstranit (zaradi kake povezave ali kej..).

Ne, modo itak nima večno kej delat "notri". Sej so zunaj z razlogom, zaradi nižje temperature. (vsaj to sem vedela že od prej Tongue )
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #4148 : nedelja, 26.04.2015 : 19:48:34 »

Po tehtnem razmisleku sem se odločila, da bom raje tiho..... Tongue
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4149 : torek, 28.04.2015 : 07:07:54 »

Hvala za vse  Smiley zgubili ste še eno licitatorko in posledično članico foruma, lepo se imejte  Kiss
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4150 : torek, 28.04.2015 : 08:02:44 »

Ja pa dobr no, gledam radar, a veste kaksen dez gre proti nam.
Bucko je star priblizno toliko kot nas mulc in tako mladega psa tudi sama ne bi dala se kastrirat. Kasneje bi pa vsekakor dala ostranit tist nespuscen pirh. Ce prav razumem je to tudi to kar namerava branka? No, vsaj jaz sem tako razumela.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4151 : torek, 28.04.2015 : 10:06:24 »

Hvala za vse  Smiley zgubili ste še eno licitatorko in posledično članico foruma, lepo se imejte  Kiss

In kaj točno pa ima to zveze z licitacijami?!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4152 : torek, 28.04.2015 : 10:38:07 »

Nanook, jaz iz teh dveh postov:
Mah, saj ni nič kaj takega, le spremljati bova morala, in vsaj enkrat na leto na UZ.  Smiley

Tudi po predlogu veterinarja, oz. gospoda ki je delal UZ smo se odločili, da z operacijo počakamo, ga ne matramo z njo sedaj, ko je še tako mlad. Predlagal je redne preglede z UZ, vsaj enkrat na leto  Wink, ni nujno, da tumor rata, sploh ni nujno, je pa seveda več verjetnosti da enkrat po njegovem petem letu bo. Ali pa nikoli  Wink
sklepam, da ga Branka misli peljati na UZ vsaj enkrat letno in ga enkrat po petem letu, ce sploh, operirati. Pri petih leti pa pes ni vec najmlajsi.
Ampak, kot sem napisala, naj je meni, ali oa komu drugemu, to se tako nerazumljivo, Branka se je tako odlocila. Menda pa vsak lahko pove, da bi on s svojim psom v podobnem primeru ravnal drugace ali pa enako kot nekdo drug, saj smo vendar odrasle osebe in forum je javen.

Hvala za vse  Smiley zgubili ste še eno licitatorko in posledično članico foruma, lepo se imejte  Kiss
Ne razumem, kaksno vezo ima mnenje posameznika z licitacijami in clanstvom na forumu, ampak tudi to je seveda tvoja odlocitev in tudi tokrat ni pomembno, ce je meni in komu drugemu razumljiva ali ne.  Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4153 : sreda, 29.04.2015 : 10:15:40 »

NoJinx, prekletstvo spletne komunikacije. Smiley Sama recimo iz teh dveh postov ne razberem, da branka psu ne bo dala odstraniti tazaostalega pirha, ampak zgornje razumem da bo pac z operacijo pocakala. Ce dodam se tretje sporocilo, pa sploh. Kako je v resnici, ne vem; pac ni direktno nedvoumno napisala kaj namerava oz. cesa ne namerava storiti. Da psa noce dati pod noz pri 9 mesecih, je meni cisto razumljivo in ga tudi sama ne bi, ce bi ne bilo res nujno. Kasneje pa bi tudi sama dala odstraniti, vsekakor pred petim letom.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 272 273 274 275 276 [277]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines