mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 11:18:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  puzzle ...  |  Foto natečaji  |  foto "pes v gibanju"  |  Tema: foto natečaj "pes v gibanju" - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: foto natečaj "pes v gibanju" - čvek  (Prebrano 30908 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nuhl
rad pišem
****
Sporočil: 318


« Odgovor #15 : sobota, 18.10.2008 : 00:28:00 »

Hmmm. Glede pravil za obdelavo me pa le zanima nekaj. Dovoljene operacije so praktično obvezni program pri obdelavi slik iz aparatov, ki lahko ujamejo psa v gibanju (DSLR). Mislim pa, da bi se lahko dovolilo tudi obrezovanje / izrezi (crop) fotografij, saj drugače tisti s počasnejšimi kompaktnimi aparati praktično nimajo šanse narediti fotografije "letečega" psa s solidno kompozicijo. Poleg tega pa je danes za objavo na netu skoraj nujno slike malo poostriti, da na ekranih dobro izpadejo. MHO

Sem pa tudi drugače mnenja, da so take omejitve zelo tiki-tiki. Negativov za dokazovanje ni. Nekdo, ki dobro obvlada PhotoShop pa predela fotko tako, da živ bog ne more reči kaj je bilo in kaj ni bilo. Se še profi fotografi med seboj precejkrat skregajo ali je kaj obdelano ali ni. Nekdo je 100%, da vidi sledi predelav, avtor pa prisega, da ni niti pipnil zadeve s kakšnim programom. V končni fazi šteje gotov izdelek, kako se pa do tega pride pa...  Ni fer do tistih, ki teh "prijemov" ne obvladajo, ampak prav tako ni fer primerjati slike posnete z žepnimi aparati za 100-300 Evrov, s tistimi, ki so posnete s par tisoč Evri opreme.

Skratka tehnična pravila bi bila lahko v današnjih digitalnih časih malo ohlapnejša. Če ne na tem natečaju, pa mogoče naslednjič.

P.S.: Fotka, ki jo omenja Marko, pa je bila bogato obdelana. Od brisanja povodca, do brisanja gledalcev v ozadju. Torej vsebinsko.  Cool

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.299


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #16 : sobota, 18.10.2008 : 07:58:57 »

Seveda je dovoljen tudi izrez, da le ostane dovolj velika slika Wink. Je ze iz ostalih foto natecajev razvidno, da so nekatere fotke obrezane Smiley.
Tudi ostrenje ni problem in ce kdo zostri fotko, je se nismo zavrnili. Tezko pa bo nekdo zmazek izostril brez dodatnega popravljanja tako, da bo dobil krasno fotko. Lahko pa profi zmazek popravi tako, da ga laiki prepoznamo kot luskano fotko, ki zasluzi nagrado. Razlika je najbrz ocitna? Vendar se tukaj ne gremo tekmovanje profijev. Najbrz je tudi to jasno?

Vsekakor natecaj ni namenjen profesionalcem, zato bodo pravila ostala enaka. Ce ima kdo od profesionalcev na takem ljubiteljskem natecaju namen obiti pravila, jih pac bo in prav nobenega namena se nimam s kom kregati, ali je res popravljal fotografijo ali ne. To prepuscam organizatorjem drugih (strokovnih) natecajev. Ta natecaj bo ostal ljubiteljem, ki imajo "trotlziherje" in ki ne obvladajo programa za obdelavo fotk. Tudi zato se je skozi cas oblikovalo dolocilo, da lahko ena oseba pobere samo eno nagrado, ne glede na to, da bi morda vseh njenih 5 fotk bilo v samem vrhu.

Sicer pa, videla sem obe "Markovi sliki" Tongue Wink
Logiran

balu07
otrok do 14 let
***
Sporočil: 172


« Odgovor #17 : sobota, 18.10.2008 : 09:58:52 »

Joj, jaz sem pa spregledala, da piše da lahko sodelujejo člani z paketi midi,maksi, mega.  sram
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #18 : sobota, 18.10.2008 : 10:13:08 »

Se strinjam Huh Meni psi, če niso čisto pri miru, ponavadi pobegnejo s posnetka Tongue

jaz imam polno fotk, na katerih je samo trava.......lol

Me pa je opugimil Janin stavek..Za tiste, ki imamo trotelziherje....Moj pa še povrh "kiha"...  ://   Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #19 : sobota, 18.10.2008 : 11:13:27 »

Jaz imam za vsak natečaj nekaj dobrih fotk, pa so prestare Sad
Gremo pa v akcijo, mogoče kaj lepega rata.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #20 : sobota, 18.10.2008 : 11:34:34 »

Sej na teh natecajih se vidi, da ocenjevalci ne ocenjujejo ravno ostrine slike, ampak predvsem vsebino, ki jo prikazuje. Tako da lahko sliko spremijas kolikor zelis, vsebine ne mores spremeniti. Sem samo hotela povedat, da bo zadeva kar tezka. Predvsem bo tezko ujeti pravi trenutek.

Mi je pa zelo vsec, da se bo treba malo potruditi, da ne bo ravno vsaka slika dobra. Bo pa lepo gledati slike, ki bodo tako vsebinsko dobre, kot tudi kvalitetne, ostre.

Lp, Ursa
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #21 : ponedeljek, 20.10.2008 : 14:55:41 »

Ooo imamo že prvo fotko!! Cheesy
Uf jaz bom sigurno spet vse na zadnji dan.. Roll Eyes Tongue
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #22 : ponedeljek, 20.10.2008 : 20:07:11 »

Joj, jaz sem pa spregledala, da piše da lahko sodelujejo člani z paketi midi,maksi, mega.  sram
Sej lahko tekmuješ izven konkurence.  Wink
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #23 : ponedeljek, 20.10.2008 : 20:08:08 »

še najbolje pa, da se včlaniš Grin
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #24 : ponedeljek, 20.10.2008 : 20:45:04 »

Jaz sem danes eno..za začetek..poslala... Wink Tongue
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #25 : torek, 21.10.2008 : 18:25:43 »

Sej lahko tekmuješ izven konkurence. Wink

uuuu, jaz sem pa že mislila, da ne morem sodelovati. super! samo še fotoaparat v roke in veliko dobrih "poz" rabim pa pošljem kakšno. lp
Logiran
balu07
otrok do 14 let
***
Sporočil: 172


« Odgovor #26 : sreda, 22.10.2008 : 08:49:31 »

aja  sram
Hvala Oxer  Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #27 : četrtek, 23.10.2008 : 08:17:42 »

A sta lahko na sliki dva psa naenkrat ?  Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.299


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #28 : četrtek, 23.10.2008 : 08:22:58 »

Stevilo psov na fotki ni omejeno, mora pa vsaj eden miiiiigat Grin Smiley
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #29 : četrtek, 23.10.2008 : 08:23:38 »

Hehe, seveda  Grin super  Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  puzzle ...  |  Foto natečaji  |  foto "pes v gibanju"  |  Tema: foto natečaj "pes v gibanju" - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines