mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 00:24:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Ali je sadje škodljivo za psa?!
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali je sadje škodljivo za psa?!  (Prebrano 31626 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« : ponedeljek, 13.09.2004 : 22:31:49 »

V rubriki Vegetarijanska prehrana sem zasledila, da ste pisali o tem kako škodljivo je grozdje. Pogledala sem si tudi navedene linke in moram priznati, da so kar zastrašujoči. Zanima pa me, če kdo ve, ali je enako škodljiva tudi grozdna moka; dodajajo jo namreč številnim briketom; med drugim tudi briketom Belcando, ki jih tudi občasno dajem svoji psički? V njihovem prospektu sem prebrala, da naj bi bila grozda jedra še posebej polna s tako imenovanim procidinom, katerega antioksidanti učinek je za 20 krat večji od vitamina C ...
Torej; ali je grozdje (oziroma grozda moka) škodljivo?
Že v naprej hvala za odgovore!
Lp
Tia

[spremenjen naslov; Jana]
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1 : ponedeljek, 13.09.2004 : 23:26:39 »

Če se ne motim, naj bi bile škodljive grozdne pečke, oz. snov, ki je v njih?
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #2 : četrtek, 16.09.2004 : 19:13:33 »

Ne; pravzaprav naj bi bilo škodljivo celo grozdje; ne samo peške. Baje ni važno ali je špricano, ali ne;  pa če ima peške ali ne, pa tudi vseeno je katera vrsta grozdja je ...
Prav zato me zanima kaj je z grozdno moko, ki se dodaja briketom ...
Lp
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #3 : torek, 28.09.2004 : 07:31:21 »

Če se ne motim, naj bi bile škodljive grozdne pečke, oz. snov, ki je v njih?
Shocked grozdje škodi?!?  Angry Zakaj pa? Jaz sem mu do sedaj dala že kar nekaj grozdja, me tako gleda, ko jem, da sem mu ga dala za poskusit, pa ga ima zelo rad. Ni ga pojedel veliko, tam nekje 20-30 jagod. A mu to lahko škodi in zakaj? Hvala in lep pozdrav  Tongue
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #4 : torek, 28.09.2004 : 07:37:02 »

Slišala sem samo za grozdne peške...in če se grozdna moka dodaja nekim kvalitetnim briketom, mislim, da te ne bi smelo biti strah, saj so briketi tudi testirani...mislim da te glede Belcanda ne bi smelo biti strah...
Branka; tudi moja prejšna psica je izredno rada imela grozdje: obirala pa ga je kar sama...tako da ne vem kolikšno količino ga je pojedla, vendar kasneje z njo ni bilo nič narobe...
Lp
Nina
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #5 : torek, 28.09.2004 : 07:53:19 »


Branka; tudi moja prejšna psica je izredno rada imela grozdje: obirala pa ga je kar sama...tako da ne vem kolikšno količino ga je pojedla, vendar kasneje z njo ni bilo nič narobe...
Lp
Nina

O, v redu potem  Smiley hvala za pojasnilo, sem se kar oddahnila.  Smiley Grin
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #6 : torek, 28.09.2004 : 17:15:04 »

O grozdju in njegovih škodljivih učinkih smo se že razpisali na: http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=8;action=display;threadid=434;start=30
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #7 : torek, 28.09.2004 : 18:49:42 »

Ja, to sem si prebrala. Zanima pa me, kaj mislite o briketih katerim dodajajo grozdno moko?
Lp
Logiran
SaraG
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #8 : sobota, 04.12.2004 : 18:36:08 »

Živjo! Zanima me, če sadje psu škodi. moj višavček je čisto nor na sadje, že ko vidi da ga imam v roki ponori. najraje ima banane in jabolka ampak mu tega ne upam dajat preveč, ker ne vem kako sadje vpliva na njegovo prebavo. kakšne so pa vaše izkušnje?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #9 : sobota, 04.12.2004 : 19:21:25 »

Tudi naš divjak ima ful rad jabolka( olupljena in na krhlje narezana),   in od časa do časa kakšnega tudi nafehta,  banane  tako ali tako( po njih  še prav  glasno  poha smrdljivčke)......
Koliko mu škodujejo pa ne vem....... sicer je pa naš  en čuden tič, poleg banan in jabolk , pa breskvic  obožuje tudi kislo zelje,  totalno je nor na zelje.
Koliko je pa to zdravo , pa ne vem.
počakajva na kakšen komentar od koga  ki to bolj ve.
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #10 : sobota, 04.12.2004 : 19:29:27 »

Tudi na dogy je nor na sadje(pravi vegetarjanc Grin)!!! Najraje ima banane,suhe slive,breskve,jabolka.....!!!!
Jaz mislim da s tem nič ne škodujem psu,samo sadje in zelenjavo je treba dajati v zmernih količina!!!
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #11 : sobota, 04.12.2004 : 19:30:26 »

popravljam moje napake:tudi naš dogy!!! Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 04.12.2004 : 19:48:58 »

Banane so dobre za prebavila. Jabolka so ok, samo pesk ne dajat, ker baje vsebujejo cianid (nepreverjene info.). Grozdja in rozin ne dajat, povzrocata odpoved ledvic in jeter.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #13 : sobota, 04.12.2004 : 20:41:54 »

Toro je nor na sadje! Jé pa skoraj vse. Rozine, hruške, jabolka, nektarine, breskve... Nič ne kaže, da bi mu kaj škodilo, tako da... Wink
Zelenjavo pa jé vsak dan, zraven riža - korenček. Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 05.12.2004 : 02:30:55 »

http://www.snopes.com/critters/crusader/raisins.asp

http://www.aspca.org/site/PageServer?pagename=grapes

http://www.peteducation.com/article.cfm?cls=2&cat=1939&articleid=2409

http://www.peteducation.com/article.cfm?cls=0&cat=1275&articleid=1540

http://www.peteducation.com/article.cfm?cls=2&cat=1939&articleid=1030
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Ali je sadje škodljivo za psa?!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines