mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:42:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Ali je sadje škodljivo za psa?!
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali je sadje škodljivo za psa?!  (Prebrano 31586 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #60 : torek, 09.09.2008 : 11:26:21 »

Naše poberejo in oberejo v domačem sadovnjaku vse kar dosežejo. Grozdje tudi. Jabolka v naravnost neverjetni količini, kadar je taka letina, lani so mi v eni uri povsem obrale lepo obloženo breskev (je moralo biti vsaj dve kili po pasjem komadu).
Peške jabolk in grozdja lahko da so strupene, a ni problema, ker gredo ven iz psa enako cele kot so šle v psa. Peške od češenj in sliv bi znale biti hudo nevarne, če bi se zataknile v črevesu - naše nimajo nobenih težav, vem pa za pitbula, ki so ga morali zaradi ene same češpljeve koščice operirati. Peške breskev in marelic pa naše psice ne požrejo ampak jih počasi trejo in pojedo samo jedrca. Ki so sicer res strupena, vendar je trenje koščic tako zamudno opravilo, da jih nikakor ne morejo pojesti v prevelikih količinah.
Tudi skorajda vso zelenjavo (razen surove čebule ali česna) požrejo, če se le dokopljejo do nje. Najraje imajo bučke,  paprike, paradižnik in korenje.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #61 : torek, 09.09.2008 : 11:28:25 »

Velikokrat se mesa grapefruit seed extract in grape seed extract oz. eni taprvo pac skrajsajo in dobijo drugo, ki pa je popolnoma druga zadeva, zato je potrebno biti previden pri raznih dodatkih, oljih ipd.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Ali je sadje škodljivo za psa?!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines