mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 21:09:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Medvedi v naselju
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Medvedi v naselju  (Prebrano 35236 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« : petek, 24.06.2005 : 22:52:28 »

Situacija na temo medvedi Shocked je na našem koncu  postala nenormalna: nekaj dni nazaj sem na sprehodu s psico po asvaltni cesti hotela zaviti na makedamsko gozdno pot in narediti običajen krog, ko sem naletela na dva mlajša medveda, ki sta na srečo tekla v nasprotno smer. Psica je bila slučajno na povodcu  (avtomobili). Jasno, da sem se prestrašila....in da si zdaj ne upam več tja....Sklenem torej, da sedaj raje hodimo na drug konec, a že v dveh dneh slišim paničnega prebivalca vikenda (sveže naseljen Ljubljančan), kako mu je medved rovaril po vrtu in prevrnil kontejner z bio odpadki. Spet čez nekaj dni medvedja družina 250 m stran od naše hiše pustoši kompostni kup (kjer je ponavadi polno ostankov od kosila -od pečenih pišk do renstanega krompirja...) Skratka- situacija je postala prav moteča, ko pa slišiš, da gre zjutraj trtješolec peš po gozdni poti v šolo in nabaše točno na medveda, si pa ne moreš kaj, da nebi pop........ . In če bomo naslednji teden našli kako razkosano truplo, ki bi pred tem  še v živi obliki naletelo na medvedko z mladiči?! zakaj se ta naša zblojena zakonodaja malce ne spremeni , in zakaj vendar ne dovolijo odstrela medveda? In zakaj ne kaznjujejo veleumnih ljudi, ki odmetavajo hrano na kompostne kupe tik ob hišah, ki so 10 m oddaljene od gozda? Saj je logično, da zver hrano že na daleč zavoha. Sem velika ljubiteljica živali, zato bi raje videla, da  to strahotno veliko populacijo ulovijo (naboji za omamljanje) in da jih država Slovenija prijazno podari npr v Pirineje ali v Italijo, kjer so medvedi bolj redka vrsta. Nenormalno se mi zdi, da se prebivalci Velikih Lašč, Kočevja, Ribnice, Postonjskih vasi, vasi  ob dolini Krke in Cerknega, ne upajo več prosto sprehajati v naravi , saj lahko v vsaklem trenutku srečaš medveda. In na živce mi gre, da je vsak moj pasji sprehod po naravi obremenjen s tem, da sem čimbolj glasna, da brezveze kličem psa in da moram paziti, da se bom počasi, brez hitrih gibov vrnila po poti, če medveda srečam iz oči v oči...
Morda bi naša vrla lovska zveza polovila več tovrstne divjadi, saj se nenazadnje na rdeče meso šnopc še kako prileže.. Angry
Ampak le zakaj bi komplicirali in streljali medvede, če lahko streljamo pse, ki se prosto gibajo v naravi in kvazi preganjajo divjad... Angry
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1 : petek, 24.06.2005 : 23:10:58 »

Kolikor sem slišala so medvede že probali preseliti pa so prihlačali nazaj...

Je pa moja babica iz Bele krajine in je sama rekla, da jih toliko še ni bilo...

Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #2 : sobota, 25.06.2005 : 05:57:12 »

Mogoče  res malo  zoprna  situacija,  ja  , da srečaš  kosmatinca  na   kompostu. Smiley   

Pa  saj  se  medved ponavadi  odmakne, ....... no  ja razen  če  gre za  medvedko  z mladiči....... ( Samo  so  pa  fletni. Wink)




p.s.  Primavera,  praviš , da si ljudje ne upajo iz  hiš.......? Smiley  Mogoče  ne bi  bi bila  slaba ideja  enega  medveda  v našo  vas pripeljat,  ker  nekateri  prebivalci  so  čisto preveč  zunaj(  in  opravljajo  druge)  .......... Cheesy Cheesy Cheesy  kater  mir  bi  bil na cesti. Cool


Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 25.06.2005 : 08:08:56 »

Niso medvedje tisti, ki jih je prevec... Hja nic, selitev v center. Wink Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #4 : sobota, 25.06.2005 : 10:17:50 »

Niso medvedje tisti, ki jih je prevec... Hja nic, selitev v center. Wink Grin Grin Grin

Selitev vcenter? Hm, potem mi preostane le še Golovec pa Grad , Rožnik in Barje. Tam pa srečaš polno manijakov, okolica ni varna, jaz pa dostikrat ob enajstih zvečer kolovratim s psom okoli...
Zelo težko bi se odpovedala mojim gozdovom, saj vsak dan vsaj dve uri sprehajam psa po gozdu, če je poletje ali pa če je zima in meter snega...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 25.06.2005 : 10:21:25 »

Hja potem pa nic, vzeti medvede kot del narave in se nauciti ziveti z njimi v sozitju (or die trying al kako ze recejo Wink).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #6 : sobota, 25.06.2005 : 10:55:54 »

Iz bioloskega stalisca... Wink

Se mi zdi logicno, da je ljudi strah medveda v naselju, mislim mene bi bilo tudi, hvala bogu so nasi obalni "gozdovi" bear-free Wink (razen obcasno...)

Je pa res, da odgovor na to ni "kill them all". Treba je malo razmislit, kaj bi se dalo naredit, da medvedi ne bi prihajali v naselje, ne pa vlec vsak na svojo stran - "postrelit medvede" - "ne vi se odselite". Mislim, to ne pelje nikamor... Treba se je naucit zivet v sozitju.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #7 : sobota, 25.06.2005 : 11:47:34 »

Saj  Primavera  ni  mislila  "kill  them  all".   Jaz  jo  čisto  razumem.....  nikomur  ne  bi bilo  prijetno,  da  zjutraj  pride  ven  na teraso  z  lončkom , kave  v  roki  in na  vrtu  medveda  sreča. Shocked

Primavera:  Praviš,  da hodiš,  šele  zvečer  v gozd,  ob  enajstih? (  se  pa  ja    medvedje že  najejo  do  takrat Grin)  A  pri  vas  še niso  borovnice  zrele?  Grin Pri  nas  je  že  vse  polno,  borovničarjev .  Imajo  prav  tekmo,  za  borovnicami....  od  7:00  do  19:00.   Pa   sendviče imajo tudi  s seboj. Wink(  krasna  vaba Wink)
Samo medvedov  nimamo.  Imamo  pa  pravi  naval  izgubljenih   psov. Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8 : sobota, 25.06.2005 : 11:56:19 »

Hm, torej...
Motijo vas kmetje, ker polivajo gnoj, gnojnico in smrdi-->moti vas smrad.
Motijo vas lovci, ki grozijo, da bodo ustrelili psa, ce se bo ta prosto sprehajal naokrog po gozdu.
Motijo vas medvedje, ker...bezijo stran? Medvedke, ker imajo mladice in so jih pripravljene tudi braniti (kaksna nesramnost).
Takole bi jaz rekla-resitev. Gres na sprehod v gozd, kjer ne smrdi po gnojnici in imas psa na striku, da ga lovec ne bi sicnil. Ce srecas medveda, psa spustis in upas, da bo medved preganjal njega, ne tebe. Smiley

Sicer pa se na zadevo lahko gleda tudi takole:
-zivim "na vasi", kjer me namesto vsakodnevnega hrupa avtomobilov in vonja izpusnih plinov pricakata rezgetanje konj in vonj po gnoju-pa ne vsak dan.
-ko grem na sprehod ali sedim na balkonu, me obcasno z obiskom pocasti kak medo, morda celo medvedka z mladicki; privilegij
-lovci-varuhi narave-cuvajo srne idr. divjad pred nevzgojenimi cucki s pomocji majhnih (ali pa tudi ne) zadevc, ki se jim rece metki.

Citat
Saj  Primavera  ni  mislila  "kill  them  all".   Jaz  jo  čisto  razumem.....  nikomur  ne  bi bilo  prijetno,  da  zjutraj  pride  ven  na teraso  z  lončkom , kave  v  roki  in na  vrtu  medveda  sreča.

Se najmanj bi bilo prijetno medvedu-mislim...pogled na zaspanega cloveka v pizamo s kofetom v roki, pa po moznosti se s kakim jutranjim zadahom in cikom v drugi roki... Saj reveza kap! Wink Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #9 : sobota, 25.06.2005 : 12:23:24 »


Dejstvo je, da so se medvedi zadnji čas zelo razmnožili (ali pa so res pribežali iz Bosne zaradi vojne v naše gozdove, kjer je mir pa še daleč ni ) in da je vse več kmetijskih površin preraslih z gozdom, saj jih nihče ne obdeluje. Nisem za to, da bi se jih kar avtomatično pobilo, ampak zato, da se jih nekako preseli v notranjost Kočevskih gozdov in na področja Javornikov recimo- tam, kjer so vedno bili. V bistvu je kriv človek, saj lovci nastavljajo hrano čim bliže prežam , te pa niti niso tako oddaljene od naselja, zadnjič recimo sem blizu roba gozda našla svežo celo konjsko nogo! vse to privablja zveri.

če bi bila lahko sigurna, da se bo medved ob srečanju normalno obnašal, mi je vseeno, če jih srečujem vsak dan. Znančeva 11 letna hči je šla kak mesec nazaj teč mimo gozda in na robu jase je skoraj trčila na medveda, ki se je takoj postavil na zadnje tace. K sreči je pri tem ostalo, ampak kdo ve, kaj bi se lahko zgodilo.
kako se pa medved počuti, če me zjutraj na terasi vidi  s kofetom v roki, mi je pa vseeno. Okoli naše hiše ni nastavljena hrana, zato ga upam vonj ne bo privabljal.

Na večerni sprehod hodim, ko je že tema in zvečer vsi vemo, da so medvedi najbolj frekventni (do 40 km v eni noči lahko prehodijo)

O kmetih in gnojnici nebi govorila, ampak pri nas polivajo vsebino izpraznjenih greznic, potem pa po travniku ležijo damski vložki in tamponi, vse skupaj pa je pomešano s kemikalijami (Wc-net, odplake itd...). ne gre za normalno gnojnico iz hleva- tista mi sploh ne smrdi.

Glede privezovanja psov v gozdu pa takole: nikoli noben od mojih dobermanov ne bo v gozdu privezan, saj se ne oddaljijo za več kot 10 m od mene. Psa peljem na sprehod zato, da se zlaufa do konca, kar pa se nebi mogel, če bi bil na vrvici. Z lovci pri nas sicer nimam težav, saj me poznajo, pse pa tudi, na živce mi gre le slovenski lovec na splošno, ker gre ponavadi za neuravnovešeno pojavo, najraje okajeno z rdečim nosom, ki mu je puška podaljšek za njegov prekratek spolni organ in s tem načet ego... Grin Wink
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #10 : sobota, 25.06.2005 : 13:00:06 »

Samo tukaj pa je en velik problem.Primavera,ti si imela eno idejo (ki ni slaba Wink ),da bi medote preselili v notranjost Kočevskih gozdov in na področja Javornikov.Kasneje pa si omenila,da na dan prehodijo tudi 40 km.To pa ni tako malo Smiley.Verjemi mi,da bi se slejkoprej vrnili nazaj.Kjer je hrana tam so oni-logično.
Čeprav zloooooooo neprijetna zadeva,saj meni kap zadane,da srečam medveda.

Glede pobijanja pa:Kaj niso bili ravno tam na Kočevskem pred Huh let problemi zaradi risov??In so jih vaščani postrelili,potem pa so imeli težave z zajci.Pa so potem rise naselili nazaj.

Kaj hočmo tako je in tako bo dokler se ljudje ne zresnimo in ne zavemo,da na svetu nismo sami Wink.Besede mnogih-sožitje

Lepe poletne dni BREZ MEDVEDOV
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11 : sobota, 25.06.2005 : 17:41:43 »

Hja, koliko medvedov pa je pri nas? Ker kakor je meni znano, stevilka tudi slucajno ni znana (oz. gre za "tamo-negde-oko" oceno).
O zlaufanju psa in vrvici smo ze razglabljali hehe, mene tudi slucajno ne boste prepricali, da je prost pes v gozdu edina opcija zlaufanja. Pa imam namen imeti nekoc pasmo, ki potrebuje ogromno gibanja, ima bojda izreden lovski nagon in zaenkrat se vsi, ki sem jih brala, absolutno prepovedujejo kakrsnokoli tekanje naokrog brez vrvice. Pa ze imam resitev kako zlaufati pesjana.
Obstaja tudi 10m strik hehehehehe, pa ce se pes ne oddalji vec kot 10m... Ja odlicno-za strik. Wink
Sicer pa ne vem, zakaj se hudujete nad medvedi... Oni so bili prej tam. Saj vi rinete k njim v gozd, saj folk postavlja vikend prakticno sredi gozda, saj mi gradimo avtoceste in jim unciujemo zivljenjski prostor. Medved pa zal ne more najeti odvetnika.

Torej-ce zivis v obmocju medveda, se je temu pac potrebno prilagoditi. Ne misliti, da se lahko obnasate enako kot sredi centra Lj., kjer je moznost, da srecate medveda, nedvomno manjsa. Ja, otroci, ki hodijo skozi gozd v solo. A ne poznajo avtobusov? To bi bila resitev-avtobus pobere otroke in jih odpelje v solo. Pa jogging ob robu gozda. Halo?! Dvonozni zrezek, ki laufa... Kdo se ne bi pognal za njim? Sobno kolo, recimo, ali pa un trak. Ce je ze treba laufat.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #12 : sobota, 25.06.2005 : 18:31:57 »

Mislim da niso lovci krivi za to da letos ni primernega odstrela medvedov...ce si malo sledila medijem in drustvom "za zascito zivali" je letos prava gonja proti lovcem in ideji vzpostavljanja ravnovesja v divjini  Undecided (ki je potreben saj smo ga mi spremenili)...ampak o tem smo na forumu ze govorili.
Glede odpadkov in kompostov pa se bomo tudi v Sloveniji morali nauciti da to privablja divje zivali...v tujini je to ze itak poznan problem in zivali zahajajo tudi v velemesta.Mogoce je resitev kanto dat v kaksno zgradbo cez noc in tudi komposte imet pokrite....Mislim da si divje zivali ne zelijo blizine cloveka,je pa na drugi strani "lahka" hrana ki je izredno mamljiv faktor.Sem pa jezna ko je vsaketoliko na kaksnem tedniku prispevek o tem kako so ljudje hranili "bogega" medvedjega mladica ki so ga nasli ob cesti!  Angry Pol se pa cudimo da se divje zivali blizajo naseljem Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #13 : sobota, 25.06.2005 : 18:45:28 »

Ma ne vem no, saj ni potrebno biti ravno Einstein, da pogruntas, da ce das zivali pred gobec hrano, da je verjetnost, da jo poje, kar precejsna. Mislim...ves cas se folk dela norca iz Americanov in njihove inteligence...a pred svojim pragom morajo pa se fejst spucati.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #14 : sobota, 25.06.2005 : 18:53:30 »

Ja, otroci, ki hodijo skozi gozd v solo. A ne poznajo avtobusov? To bi bila resitev-avtobus pobere otroke in jih odpelje v solo.

Nanook jaz tud "gazim" peš v šolo Sad-čez gozd.Saj je cesta ampak ta izjava je bila pa kruta.Ti sploh ne veš koliko moraj nekateri otroci prehodit,da pridejo peš v šolo,Ker:
*ni 3km,da bi vozil kombi
*živiš tam nekje bogu za hrbtom in so poti take da dol padeš
*je v naselju premalo otrok
...
Hvala bogu ni po vsej Slo medvedov.Smo se pa ljudje iz vasi navadili,da je bolj fajn it u gozd tečt pa kolesart kot pa v sobi kolo gont Wink

Glede odpadkov in smeti...bi bil že zadnji čas da se kaj ukrene.Pa niso edini razlog medvedi ali katere druge živali,jih je še mnoge (pre)več.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Medvedi v naselju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines