mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 10:28:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Odpadanje dlake na tačkah
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odpadanje dlake na tačkah  (Prebrano 5563 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Daisy06
novinec
*
Sporočil: 2


« : četrtek, 23.10.2008 : 15:51:58 »

Pozdravljeni!

Imam psičko pasme srnji pinč, staro 3 leta. Nekaj časa nazaj je "prebolela" demodex (ne vem kako se temu bolj po domače reče). Na nekaj mestih ji je dlaka začela izpadat in imela je ene tri otočke brez dlak. To se je zgodilo ravno v času prve gonitve. Veterinarka je rekla, da ji je padel imunski sistem in so se posledično preveč razmnožili demodexi. Uglavnem...to smo dali čez, pozdravili.
Zdaj se ji je nekaj podobnega zopet pojavilo. Na tačkah ostaja brez dlake, liže se in grize. To skušamo preprečit kolikor se le da. Bili smo pri veterinarki in le-ta ni odkrila nobenega demodexa ampak nekaj več kvasovk baje. Najprej smo jo namakali v neki rozasti tekočini a ni nič pomagalo, kvečjemu se je stanje poslabšalo. Po ponovenem obisku veterinarja ji je predpisala dietno hrano ter rekla, da bi bilo dobro kupiti ZINCMETHIONIN ali ZINC SULFAT. Se morda komu sanja kje bi lahko to dobila? Baje to v Sloveniji ne obstaja. Kaj naj naredim? Stanje se ji precej slabša in me že zelo skrbi  Sad
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #1 : četrtek, 23.10.2008 : 16:58:13 »

Morda ima mesta brez dlake zato, ker si zaradi ločitvene ali kakšne druge stiske( stres) nonstop liže tačke. Tako je bilo pri našem in nobena tekočina ter nobeno mazilo ni pomagalo. Dokler nam vet. ni dal sprej DERMAVET, s katerim nekajkrat dnevno našpricamo gola mesta na tački. Sprej deluje tudi protivnetno in je sestavljen iz želišč. Našemu Donu je edino ta sprej pomagal, da je dlaka ponovno zrastla. Vprašajte veterinarko za mnenje glede tega spreja in če ga nima ga lahko naroči.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #2 : petek, 24.10.2008 : 09:44:32 »

LISA, sem te že v temi o lizanju tačk neuspešno spraševala, še tukaj poksusim. Kje hudiča dobiš ta sprej? Smiley Jaz sem preklicala že n- število veterinarjev, pa nobeden sploh ve ne, da to obstaja  Roll Eyes So šli celo v register zdravil iskat, pa kao sploh ni zaveden tam ... skratka, jaz bi res rabila ta sprej (no, moj pes bi ga  Tongue) pa ne vem, kako naj pridem do njega in zakaj taka zmeda po klinikah?
Logiran
titi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4



« Odgovor #3 : petek, 24.10.2008 : 13:28:21 »

Morda bo tale link kaj pomagal ...

http://www.pharmamaac.com/Dermavet-Spray.206.0.html
Logiran
konzerva
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #4 : petek, 24.10.2008 : 13:34:14 »

Mene tudi zanima, če je kdo že imel takšen problem kot se ga da videti na sliki. Imam pasmo lesija, star je 5 mesecev in se zelo rad potika po vodi. Tako je hodil tudi po reki SOČI in sedaj sumimo , da je bila premrzla za njegove tačke. Pri zdravniku je dobil antibiotik in pa mazilo KUTERID. ima pa to na vseh štirih tačkah na členkih, kjer ni več dlake , je rdeče, pa na otip neboleče.

Če je kdo imel podobne težave vas vljudno naprošam za odgovor in namig za zdravljenje






lp Marcel
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #5 : petek, 24.10.2008 : 19:49:03 »

Mel pokliči veterinarsko ambulanto Kamnik in zahtevaj dr.Tomaža. Če nima na zalogi sprej naroči. Pet let je imel naš Don probleme z lizanjem tačk in posredno odpadanje dlake in vnetna mesta. Edino sprej Dermavet je zadevo pozdravil.
Konzerva ne razločim dobro ali je zadeva pri tvojem enaka kot je bila našem , če mazilo ne pomaga vprašaj veterinarja za zgoraj omenjen sprej.
Logiran
Daisy06
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #6 : petek, 24.10.2008 : 21:14:08 »

ZINCMETHIONIN ali ZINC SULFAT nihče ne pozna oz. ne ve kje bi se ga dalo dobit?  Sad
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #7 : petek, 24.10.2008 : 22:42:22 »

LISA hvala  Kiss
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Odpadanje dlake na tačkah
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines