mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:23:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Luža veselja?!?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Luža veselja?!?  (Prebrano 7351 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tiba
novinec
*
Sporočil: 1


« : torek, 29.05.2007 : 09:56:12 »

Pozdravljeni!

Imam 4-5 mesecev staro psičko. Psička je najdenček - po njej pa se pretaka kar nekaj krvi Parson Russel Terrierja. Psička je drugače čista in svoje potrebe opravlja na sprehodih. Težava je v tem, da vedno, ko me vidi po določenem času naredi lužico. (Zjutraj, ko pridem iz službe, ....). Kako in na kakšen način bi psičko odvadil tega početja?

Hvala za odgovor!
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1 : torek, 29.05.2007 : 15:08:44 »

Takoj ko prideš domov pohitita ven in tam nadaljujta s pozdravljanjem. In bo lužica na travi namesto na tepihu Wink.
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #2 : sreda, 30.05.2007 : 14:17:49 »

Uf, kako odvaditi ... Moja psička ima že leto in pol, pa še vedno, kadar ji kakšen obiskovalec nameni pretirano pozornost, včasih spusti kakšno lužico ... Vendar se je sedaj umirilo za 95%. Res je tudi, da imamo hišo in se je pozdravljanje v veliki meri dogajalo na dvorišču, kjer so morali obiski paziti samo na to, da ni tazadnje ob tej priliki obrnila proti njihovim nogam  Tongue. V notranjosti pa sem ZABIČALA vsem po vrsti,  naj se nekaj časa ne zmenijo zanjo. Popolna ignoranca je bil edino kolikor toliko učinkovit recept.  Ko so pa bili pri nas že kakšne četrt ure, pa so jo lahko pričeli božati, vendar brez kakšnih iiii... ipd. cviljenja , temveč povsem mirno, skulirano, da ni čisto zbezljala in sem na tak način dosegla zadovoljive rezultate.

Tako, to je glede obiskovalcev - pri domačih praviloma tega ni počela, tako da ti tukaj ne bi znala kaj pomagati - mogoče po podobnem receptu ... Huh  Je ne pretirano pozdravljati, morda zamotiti s kakšnim priboljškom ...  Undecided

V vsakem primeru pa se bo to z odraščanjem umirilo in postopoma izginilo.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #3 : sreda, 30.05.2007 : 20:07:10 »

Nas je scal cisto vsakic, ko nas je videl, pa ceprav je minilo sele 5 min od zadnjega snidenja  Grin  Zdaj pri 10mesecih mu se vedno kaka kapljica uide ko pridem iz sole, ce me pa cel dan ne vidi pa ni sans da pridem v hiso suha - sprica ko brizgalna brizga Smiley

Se je pa ful umirilo. Od kolegice psica se pa pri 7 letih konstantno lula, ko pride kdo domov.

Aja, moj na obiske nikol ni lulal
Logiran
pika82
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #4 : petek, 14.09.2007 : 14:47:40 »

Živjo!
Doma imamo 7-mesečno samico, mešančko med samojedom in zlatim prinašalcem. Je zelo ljubka, ubogljiva in z njo res ni problemov.
Moti pa nas, ker kadar pridejo kakšni obiski od silnega veselja kar polula po tleh vse povprek. Pa tudi če gre lulat pet minut prej, bodo potem kar lužice za njo.
Kako jo tega odvaditi, bo to prenehalo samo od sebe?
Ker res ni prijetno, da jo moramo vedno zapreti že ko se na dvorišču ustavi avto, saj je drugače po vseh stopnicah in povsod vse polulano.
Imate kakšen nasvet?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #5 : ponedeljek, 17.09.2007 : 08:18:03 »

Tudi mi smo z zadnjima mladičema imeli te težave, načeloma mine samo od sebe, vendar je potrebno pazit da ne delaš raznih napaka, ki to vedenje potrjujejo. Pomaga recimo, če jo ti in morebitni obiski ob prihodu ignorirate in jo pobožate šele kasneje ko se prvo razburjenje pomiri.
Logiran
lyraa
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #6 : sreda, 23.01.2008 : 13:22:03 »

heeei
doma imam 4mesce starega zlatega prinašalca in 5let staro višavko!

em...zdaj pa k mojem "problemu"
vedno ko pride kdo na obisk se prinašalec(rooney) polula in skače po ljudeh!sicer te niti tolko ne moti!
kai pa v mestu kak ga odvadim?
torej kak ga lahko odvadim lulanja od veselja? Cheesy
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #7 : sreda, 23.01.2008 : 13:30:45 »

Ker je tema ze prestavljena, dodajam se link:

Kako odvaditi skakanje po ljudeh

Lp, Ursa
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #8 : sobota, 01.11.2008 : 22:13:20 »

hola, dragi moji pasjeljubci - zdaj se mi pa zdi, da je čas, da vas vprašam za nasvet in mnenje.
Moja 6 mesečna kuža se še vedno malo polula od navdušenja nad ljudmi.  Undecided Ob domačih tega ne počne več, še vedno pa ob vsakem, ki ga vidi redkeje kot 1x dnevno. Danes je že drugič pomočila enga fest fanta, ki je pri nas na obisku Wink  in mi je ornk nerodno in to se pa res mora nehat. Pa me zanima - a to neha samo od sebe a se da odvadit a kaj naj nardim? Saj če spusti 0,5 deci na cesti, ko se kakšna mama prav prijazno obregne vanjo, mi je še čist sprejemljivo, ampak tegale fest fanta smo pa povabli noter, da igra karte s puncami  Wink in.... madonca, da ga nismo zdaj odgnali?
Še to - sploh ni važno, a je bla kuža na sprehodu pred petimi urami ali pred eno uro - ko sreča nekoga, nad katerim je navdušena (in takih ni malo, ne morš verjet), nardi lužico pa čavo. Sad
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #9 : sobota, 01.11.2008 : 22:30:10 »

Oaza, mi smo Missy dobili staro cca 5 mesecev in je tudi nekajkrat naredila lužo veselja - po 1 mesecu je zadeva prenehala. Če Pika vedno dela na istem mestu (tepih...), potem to odmakni. Sicer pa vsakokrat ko kdo pride na obisk človeka sprejmi pred vrati, torej zunaj (ne vem ali je hiša ali blok), pa naj se pač polula zunaj od veselja. Meni so tukaj vsi pisali da bo sčasoma prešlo in lahko rečem, da je res prešlo (trkam na les)....
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #10 : sobota, 01.11.2008 : 22:33:46 »

Mi smo se kar nekaj časa pri našem samcu borili s tem, pomagalo pa je eno in edino /ignore in to zelo striktno, sploh ga nismo upoštevali ko smo prišli domov ali ko je on imel val navdušenja in pol je sčasoma nehal.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #11 : sobota, 01.11.2008 : 22:46:52 »

khm....de mal na hec obrnem...očitno je moja Pika nad temle dečkotom lih en tolk navdušana kot jaz! Tongue (ne ne, jst se nisem nč polulala... Tongue)
Bomo poskusli kle navedene finte in poročam, kako nam bo šlo!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #12 : torek, 11.11.2008 : 09:17:39 »

Tudi naša Pika je to delala. Najprej tudi pred nama s fantom, potem samo še pred fantom, nato pa je prenehala še pred vsemi drugimi. Kar počepnila je dol, in je samo teklo in teklo...sploh pred moškim glasom. To je trajalo prb. 2 meseca. Je pa res nerodno, ko pes to dela, ampak se še vsak odvadi. Z malo potrpljenja  Wink Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Luža veselja?!?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines