mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 07:38:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški in Ameriški koker španjel  (Prebrano 248324 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Roxi
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #45 : sobota, 22.11.2003 : 12:15:29 »

No  bom malo oživela temo. Grin Zato, ker bi rada malo podebatirala o španjelih, ker mi je ta pasma ZELO VŠEČ.   Zanima me , če ima kdo od forumcev doma koker španjela?  

Logiran
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #46 : sobota, 22.11.2003 : 12:54:20 »

No, jaz se pa oglašam po kar dolgem času... vmes sem dobila koker španjelko za male denarje kar iz slovenije. Punca je zdrava in pridna...in najlepša seveda  Roll Eyes  

Klub koker španjelov... ni slaba ideja!

Maja
Logiran
Roxi
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #47 : ponedeljek, 24.11.2003 : 16:11:07 »

Seveda ni slaba Wink Ker poznam kar nekaj ljudi, ki imajo španjele in so tudi rekli, da v Sloveniji manjka kakšen klub za španjele.... Undecided
Logiran
ARO
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #48 : četrtek, 27.11.2003 : 12:40:28 »

tudi jaz sem ponosna lastnica angleškega koker španjela. Pravzaprav sva ponosna drug na drugega. Moj Aro živi z nami v stanovanju. Dopoldan je 8 ur sam, ima prijatelja mačkona. V prvih letih je kar uspešno izvedel nekaj sprememb pri opremi stanovanja (šele tretji vzorec preproge v veži mu je bil všeč - prvi dve je spremenil v nerazpoznavno gmoto), izdolbene luknje v stenah, umetniško izrezbarjeni ročaji na omarah, popravljene obrobe na odejah .... Sedaj ko je starejši se je malo zresnil.
Po značaju pa je kar lepo trmast, tako, da se včasih tudi spreva, dokler kdo ne popusti. Drugače pa - jaz trdim, da se z njm čisto lepo pogovarjam. On razume mene, jaz njega.
O negi pa: da je res lep je potrebno veliko časa in truda, pa tudi pogosta uporaba sesalca.
Zdravstvenih težav nima, razen hude alerije na bolhe, ki pa se jim kar uspešno izogibava.
Aro ima rodovnik. Opravila sva oceno zunanjosti in vzrejni pregled. Nikoli nisem imela namena razstavljati, za rodovnik sem se odločila le zato, ker mi ta vsaj nekoliko zagotavlja da pes nima večjih dednih napak. Objavila sem tudi ženitno ponudbo, tu pa me je zmogilo nekaj. Javili so se mi lastniki mešančkov, ki bi parili kar tako, nihče mi ni vedel povedati kaj bo z mladički. Lastniki "čistokrvnih" koker  španjelov brez rodovnika, ki jim je bilo škoda denarja za rodvnike za mladiče in še nekaj podobnih. Zato sva misel na ljubezen opustila.
Če boste ustanavljali klub koker španjelov me prosim povabite zraven. Nikoli ni dovolj informacij in izkušenj.

Lp

Aro

 
Logiran
Roxi
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #49 : sobota, 29.11.2003 : 12:07:27 »

Hehhehe španjeli so res trmasti pri nas sva kar obadva TRMAsta. Nam je tudi že kavč uničil(ko je bil majhen) in morali smo zamenati "PODN". hihi Samo še vsseno so španjelčki CARJI Grin
Logiran
snowy_girl
gost
« Odgovor #50 : nedelja, 07.12.2003 : 20:40:46 »

hja, na področju uničevanja so pa kar vse živali ''obup'' Grin ampak največji srečneži ste pa tisti ki imate ''kokrčka'' Grin Grin
Logiran
ARO
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #51 : ponedeljek, 08.12.2003 : 12:40:11 »

In zraven kokra še enega mačkona in ko jima dopoldan prepustiš svoje bivališče v čuvanje - super.
Čuvajski tandem ti uredi tvoje pogoje bivanja po svoje.
Prideš domov, poveš, da si gospodar samo in edino le ti. Pes in maček pa na hrbet in v smeh.
Pa nekaj daj za jest in če ti kaj ne paše ......
Ampak kokra in vse njegove sorodnike imam še vedno najraje.

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #52 : nedelja, 21.12.2003 : 20:59:44 »

http://www.imagestation.com/picture/sraid93/peeb5846a4e503425eeb4c13f5dcb7df6/fa3d896f.jpg

črni kokerček Saš  Smiley

http://www.imagestation.com/mypictures/inbox/view.html?id=4198336879&url=http%3A%2F%2Fwww.imagestation.com%2Fpicture%2Fsraid93%2Fpeeb5846a4e503425eeb4c13f5dcb7df6%2Ffa3d896f.jpg&caption=sa%9A

P.S. skopirati je potrebno cel naslov in ne le klik na zeleno sram

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #53 : četrtek, 01.01.2004 : 17:19:48 »

No da se še jaz malo vklucim v debato o kokrčkih. Mene pa zanimajo ameriski in sicer, ce je kak vzreditelj v Sloveniji, oz. katerega iz tujine predlagate (za crno-belega)? Pa kje se gibajo okvirne cene, kako bi pasma shajala z drugimi (doma imam ze dve psici), predvsem pa malo vec o negi te prekrasne dlake (da bi ostala prekrasna) Cheesy
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #54 : četrtek, 01.01.2004 : 19:17:37 »

Če smem jaz na tole odgovorit:

To, kar bom odgovoril na prvo vprašanje, pravzaprav ne velja samo za ameriške kokre, temveč za večino pasem: seveda je pomembno tudi to kdo je vzreditelj, še bolj pomembno pa je katere linije je skombiniral oz. kaj mu je pri vzreji pomembno v prvi vrsti: ali stalno zmagovati na razstavah, ali zdravje in karakter, ali nek kompromis med enim in drugim. Ameriški koker ni sicer nič bolj problematična pasma glede zdravja od kakšne druge malo bolj popularne, kljub temu pa je potrebno paziti iz kakšne kombinacije ga vzameš, še posebej, ker dejansko obstaja oz. je obstajalo kar nekaj res top primerkov psov, ki pa so v linijah pustili poleg dobrih tudi slabe stvari. Tako kot tudi drugje se tudi pri tej pasmi pojavljajo bolezni oči, ščitnica, epilepsija, lahko pa tudi levkemija ali problemi s srcem. In nekaterih takih linij se je dobro čimbolj izogibati ali pa vsaj gledati na to, da se v rodovniku (tja do 5. ali 6. generacije) pojavljajo čimmanjkrat. Katere linije so bolj in katere manj problematične, o tem zdaj raje ne bi čeprav bi bilo prav, da se to enkrat začne tudi javno objavljat, tako kot je recimo to naredila Švedska, ki ima že odprt zdravstveni register psov (v nekaterih državah pa je na voljo vsaj članom kluba). Je pa pohvalno to, da vedno več vzrediteljev v EU daje prednost tudi zdravju. Cene mladičev pa se v EU gibljejo nekje od 800 do 1.200 EUR. Pri nas nekoliko manj.

Kar se tiče tega, ali bi ameriški koker šel skupaj z drugimi pasmami, ni nobenega problema. To ni odvisno od pasme ampak od vzgoje in karakterja. Še posebej večbarvni so (oz. vsaj morajo biti) precej temperamentni, veseli in precej aktivni.

Dlaka, če želiš, da ostane lepa in kolikor toliko gosta, mora pa jasno biti primerno negovana, še posebej za razstavnega psa. Seveda pa se dlaki daje včasih kar preveč poudarka in konec koncev je tudi v standardu zapisano, da bi se morala prekomerna odlakanost tudi penalizirati, ampak tega skoraj nobeden ne upošteva, kot tudi to ne, kakšna je struktura dlake, ki mora biti ravna in svilnata. Lahko je sicer rahlo valovita, ne sme pa biti skodrana, ali na izgled oz. otip kot bombaž ali volna.

Glede nege je tako, da če želiš, da ostane bogata in lepa, je potrebno psa redno kopati enkrat tedensko in ne pustiti, da se preganja po vsakem terenu (kakšen prah, grmovje, visoka in ostra trava niso ravno priporočljivi). Med enim in drugim kopanjem pa dlako pustiti čimbolj pri miru. Nobenega česanja na suho ali ko je dlaka umazana oz. prašna. Kopanje pa naj bo v rednih tedenskih razmakih (morda lahko redkeje, če pes ne živi v stanovanju). To je še posebej pomembno v tistem času, ko dlaka postane že dovolj dolga, ni pa še v celoti zamenjana, se pravi tam nekje od 1 do 3 let. Kasneje pa ne bo nič narobe, če je kopanje tudi nekoliko redkejše. Seveda pa je pomembno tudi to, da se naučiš kopati pravilno, da uporabljaš balzam in/ali olje in da psa potem tudi temeljito osušiš s fenom in ob tem dlako razčešeš. Med enim in drugim kopanjem pa lahko dlako po potrebi izpiraš, iz nje previdno odstranjuješ eventuelno travo ali druge tujke in razrešuješ vozle. Seveda pa je potrebno vsaj enkrat na dva meseca psa tudi obriti, strimati oz. ostriči (oblikovati tace oz. celotno spodnjo linijo).

Toliko morda na kratko. Mogoče se sliši grozno, ampak tako grozno pa spet ni. Wink
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #55 : četrtek, 01.01.2004 : 22:37:01 »

VZ:

Uf ja slisi se kar veliko Cheesy

Glede vzreditelja sem vprasala ravno zato...vem da obstajajo razlicne linije in vse kar je bilo omenjeno v tvojem odgovoru in ker s pasmo (tako na sceni) nisem seznanjena me zanima kam naj se pravzaprav obrnem za tak nasvet (konkreten) ? Pes mi je namrec blazno vsec in nameravan si ga omisliti, vendar bi si rada vzela cas in ga kupila premisljeno..mi mogoce ves povedati kako konkretno osebo ki bi se jo dalo kontaktirati.

P.S. Mi mogoce lahko posljes se kaksno slikico tvojih? Grin
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #56 : petek, 02.01.2004 : 22:17:53 »

Takole na hitro ti zelo težko svetujem. Bi moral malo pogledat naokoli. Kaj pa pravzaprav iščeš samca ali samico? Predlagam ti, da tudi sama malo pobrskaš po spletnih straneh in če ti je kaj všeč, mi javi, potem bom pa jaz pošinfal  Grin Grin. Pri nas smo tudi načrtovali leglo zdajle po dolgem času, žal pa se je izšlo tako, da iz vsega skupaj ni bilo nič.

Slikce si pa lahko shraniš z naše strani, če želiš.
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #57 : sobota, 03.01.2004 : 00:54:58 »

VZ:
Mhm..prebrskala malo vaso stran..saj so vsi lustkani Suzy pa mi je se posebno Grin (saj sem omenila da so mi crno beli posebno vsec)

Zanimam se za samicko, ampak se ne mudi..drugo leto spomladi bo imela mladice moja psica in po tistem bom zacela resno iskat..trenutno pa bi rada izvedela pac cimvec.

Pa bo to nacrtovano leglo kasneje?

Ok zmenjeno..ko kaj najdem se obrnem k vam po nasvet  Grin

Aja, na kaksni razstavi bi se dalo videti te vase lepotce?
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #58 : sobota, 03.01.2004 : 21:10:08 »

Suzy je že stara dama (9 let), zgleda pa še vedno kot otrok.

Na naših razstavah najbrž, da naših psov ne bo več kaj dosti. SLO šampionate imajo že vsi in ponavadi v tisti državi, kjer dosežemo pogoje, odnehamo. Morda se bo dalo videti kvečjemu še Tampica ali Tipsy na kakšnem CACIB-u ali tako malo za trening. Prvemu tudi iščemo nov dom. oz. upam, da smo ga že našli.

Glede legel pa tudi še nismo vrgli puške v koruzo.  Smiley Smiley
Logiran
missyka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20



« Odgovor #59 : četrtek, 12.02.2004 : 20:15:19 »

Nekje sem zasledila, da se nekateri koker spanjeli skotijo ze brez repa ( ker pride do spremembe genskega zapisa ), pa me zanima, kako to potem zgleda. Doma imam koker spanjelcka z rodovnikom in z zelo kratkim repom ( priblizno za polovico obicajne dolzine kupiranega repa ). Kaksni so lahko razlogi za to?

Lp
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines