mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 10:38:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški in Ameriški koker španjel  (Prebrano 248334 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ninci
gost
« Odgovor #75 : četrtek, 18.03.2004 : 21:57:12 »

Chris  Smiley
Najbrž je mislila Sprati ušesa  Smiley

Ninen ti jo lepo odpelji k veterinarju, da jo pregleda. Tako bo bolj zadovolja psička in ti.

LP nina
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #76 : četrtek, 18.03.2004 : 22:28:33 »

Ja hehe Ninci pa res, SPRATI  Cheesy Hmmm mislim da sprati ne bo šlo. Moj je dobil v dveh inekcijah (špricah, brez igle)  neko belo gosto tekočino - mazilo in smo mu morali vsake toliko časa kapniti v oba ušesa, ker je imel tudi vneta in je tudi pri višji starosti bil naglušen. Pa je bilo potem bolje. Naglušen je ostal, vendar praskal se ni več. Odpeljite vašo psičko k veterinarju.

NO, KDO JE S ŠPANJELOM OPRAVLJAL DELOVNI IZPIT???
Logiran
ninen
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #77 : četrtek, 18.03.2004 : 23:10:52 »

Obema hvala za odgovore, Sena bo seveda sla k veterinarju, ker se mora se cepiti, upam, da bodo tam znali pomagati..

ja, pa sprzti je bilo misljeno sprati:))))
tipkarski skratek...

pozdravcek vsem od mene in sene
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #78 : petek, 19.03.2004 : 06:58:34 »

Malo dvigujem razpoloženje Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #79 : petek, 19.03.2004 : 09:29:10 »

Ninen vse cestitke za posvojitev kuzice! Kiss  
Za tezave, ki jih omenjas pa bo res najboljsi naslov kar veterinar! lp
Logiran

nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #80 : petek, 19.03.2004 : 16:44:06 »

Oj,

Chris, prebrala sem, da se zanimaš za nakup dvobarvnega koker španjela pa ne vem točno kateri so dvobarvni  Roll Eyes  sram

V bližini ima en gospod dva koker španjela in en od njiju je črn z rjavimi ožigi. Je to tudi dvobarven?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #81 : petek, 19.03.2004 : 17:27:37 »

Chris, prebrala sem, da se zanimaš za nakup dvobarvnega koker španjela pa ne vem točno kateri so dvobarvni  Roll Eyes  sram

Poglej Chrisov post zgoraj. Tisti z ozigi je pa druga stvar  Wink, kolikor je meni znano. Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Chris
gost
« Odgovor #82 : petek, 19.03.2004 : 17:57:34 »

Nadja, barv je ogromno, torej na kratko:

SOLID barve: enobarvni (črn, moder, rjav, čokoladni, od rahlo kremaste do temno rdečkaste, rumeni itd.), kamor spadajo tudi takšni z ožigi (črn z rjavimi ožigi).

PARTI barve: dve in več SOLID barv, ena od teh mora biti bela, črna in bela, rdeča in bela (rdeča lahko variira od rahlo kremaste do temno rdečkaste), rjava in bela, oranžna in bela in marmornate (roan), ki lahko vklučujejo ožige. Ožigi morajo biti na točno določenih mestih (obrvi, gobček, notranja stran ušes, po prsih, spodnji del tačk).

Mavrico barv  Smiley si lahko ogledate tukaj => http://www.stirling-ecs.org/general/rainbow.html
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #83 : petek, 19.03.2004 : 19:19:50 »

Ahaaa hvala  Cheesy sploh si nisem predstavljala da so lahko v tako različnih barvah
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #84 : petek, 19.03.2004 : 20:01:00 »

Ja, saj vem, saj tega si mnogi ne predstavljajo. Večina v Sloveniji jih pozna rjave in črne, ker je teh največ ostalih pa zelo zelo malo. Nobene pestrosti in kvalitete koker španijelov nimamo, samo ena barvna linija, res prav dolgočasno!
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #85 : sobota, 20.03.2004 : 03:29:06 »

Je tukaj kdo, ki ohranja kvaliteto te pasme in je s svojim kokrom opravil delovni izpit?

Zanima me, kako to poteka – od začetka, ko se odločiš za šolanje, do treningov, do samega izpita. Koga skontaktiraš? Lovce?

Sam sem videl prvi stik 2 mesečnega mladička s fazanom. Vzrediteljica mu je dala konec odstrižene fazanje perutničke in pustila, da je nosil okoli. Kako ste vi psa navajali na perjad in kje ste jo dobili? Kaj pa strelomirnost in sledenje? Je bilo težko opraviti izpit?


Aha, no saj sem vedel, da mi nekaj enostavno ni in ni šlo v račun! Tole zaradi fazana....vzrediteljica mi je rekla da je to za izpit, za IPO. Vendar, kot sem sedaj ugotovil, to pri njih pomeni Ispit Priređenih Osnova (prvi izpit, ki ga mora kuža pri njih opraviti, da lahko sodeluje naprej na delovnih izpitih in tekmah) kar pa je pri nas enako Pregledu Naravnih Zasnov, in ta PNZ sem imel jaz v mislih! IPO pa pri nas pomeni nekaj čisto drugega, torej delovni izpit, in nima s tem prav nobene zveze! Totalna zmešnjava! Le kako to, da me ni nihče opozoril! Wink

Ker imam s bodočim psom namen opravit ta pregled, ohraniti naravno zasnovo za lovsko delo in seveda dobiti vzrejno dovoljenje in me o tem tudi marsikaj zanima bom tole o PNZ odprl kot nov topic - klikni spodaj
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=20;action=display;threadid=1349&start=0
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #86 : sobota, 20.03.2004 : 16:40:41 »

Jaz sem poznala do zdaj črne, rjave in črne z rjavimi ožigi in pa črno bele.
Ta črn z ožigi, ki živi v bližini je čisti cuker, star je kako leto in pol in se takoj ko te zagleda vrže na hrbet, da ga čohaš  Cheesy

So tebi všeč kateri določeni dvobarvni ali nasploh dvobarvni?
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #87 : sobota, 20.03.2004 : 19:00:00 »

Ja, če je pes lep, je pač lep (lepe dlake in postave, zasnove), če pa ima zraven še dober karakter (kar mi je zelo pomembno) pa še toliko bolje, ne glede na barvo kakršne je. Drugače imam raje bolj umirjen karakter - ja tudi taki obstajajo Grin (vendar ne hladen!), ker kokri so že tako ali tako po naravi živahni in veseli psi in se mi zdi, da se nekako zgliha.

Drugače pa so mi najbolj všeč črno-beli (black&white), oranžno-beli (orange&ehite) in marmornato modri (blue roan), sledijo pa marmornato oranžni (orange roan) in marmornato modri z ožigi (blue roan & tan).

Aja pa Solidi in tudi roani so ponavadi bolj živahni pa bolj odlakani in tudi bolj temperamentni, črnobeli in podobno (trobarvni) pa bolj umirjeni.
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #88 : nedelja, 21.03.2004 : 19:02:46 »

V bližini ima en gospod dva koker španjela in en od njiju je črn z rjavimi ožigi. Je to tudi dvobarven?

Pravilno razvrščannje psov z ožigi velikokrat dela probleme tudi organizatorjem razstav vkolikor se odločijo ločevati razrede tudi po barvah. Nisem videl samo enakrat, da so recimo črnega z ožigi dali med večbarvne.

Ožigi se dedujejo popolnoma neodvisno in so prisotni v čisto vseh barvnih variacijah, tudi pri enobarvnih nečrnih ali rdeče belih. Problem je samo, da se pri tej varianti običajno ne vidijo. Vsi psi z ožigi pa dejansko spadajo v tisto barvno skupino katera je njihova osnovna barvna varianta.

Je pa standard glede ožigov precej zahteven in jih je lahko kaj hitro preveč ali pa se pojavljajo na nepravih mestih oz. se posamezni ožigi stikajo tem kjer se ne bi smeli. Lahko se tudi precej spremenijo v času razvoja in tudi kasneje. Zato je dobro precej paziti in videti prednike mladiča, da ni potem kakšnih neprijetnih presenečenj.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #89 : torek, 23.03.2004 : 21:46:46 »

Ojla Chris! Cakam in cakam, pa nic ne napises o svoji novi pridobitvi. Kaksne barve je, od kje prihaja... pa kaksno slikco prilepi, da se nam bodo malo sline cedile! Cheesy lp
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines