mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 23:31:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 474   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI  (Prebrano 971216 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #270 : sreda, 26.11.2008 : 09:40:41 »

He he  Smiley
Glasnega Roxija  Roll Eyes, ki se je tolk drl meneeeeeeeeeeeee, ko smo prišli iskat Flipa  Cheesy.


Nemogoče, Roxy je tih kot miška.  Smiley Sploh ne vemo, če zna lajat  Tongue Zihr se je kateri od sosedov drl  Roll Eyes

Je pa tudi Roxy prve dni zelo malo jedel. Ampak smo takoj uvedli sistem, da ima hrano pri sebi 15 minut potem mu jo pa umaknemo, če ne poje. In jo dobi čez par ur. In se je navadil. Zdej že lepo papa, ni pa kaj posebno ješč  Undecided Bomo pa v igrače investiral namesto v priboljške  Grin
Aja, Roxy obožuje bikovke in svinjska ušesa, k tooolk dobr hrustajo  Wink Bi mogoče Flipu to pomagalo, da se mu zbudi apetit?

Good luck
Flip, Fliiiip  Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #271 : sreda, 26.11.2008 : 19:08:05 »

Aja, Roxy obožuje bikovke in svinjska ušesa, k tooolk dobr hrustajo  Wink Bi mogoče Flipu to pomagalo, da se mu zbudi apetit?

O sej Flip ima apetit, ampak za tisto kar njemu paše. In zdaj smo ostali brez dodatkov. Bogi revež je videl, da mu ni pomoči, ker kadarkoli mu uturim posodo za jest, so notri ti fajni briketi  Tongue. Včeraj smo jih pojedli 200, danes pa že 300.  Cheesy Jaz ne čakam 10 minut. Če noče jest 1 minuto vzamem. Kakci so spet super duper fajni za pobirat  Cheesy
Danes spet nismo nič pogrizli. Njegova nova postojanka je sedej kuhna in očitno mu je zelo všeč. Ko nas ni doma je noter zaprt. Sem razmišljala, da  bi šli na kletko, pa mi ni najbolj. Če ne bi šlo drugače bi si pač nabavili. Kuhna pa je očitno fajna za preživet. Zgrist itak nima nič, razen stolov in mize   Lips Sealed.
Smo pa danes spet Divo srečali in divjaliiiiiiiiiiiiiiiiii  Cheesy. Zdaj pa spimo  Tongue.
Moram ga pa pohvalit, da haltija sploh več ne uporabljamo. Pravzaprav smo ga samo prvi dan. Se ga da obvladat, dokler ne zagleda psa, ampak delamo tudi na tem. Pa pri poleg smo tudi pridni  Kiss.
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #272 : četrtek, 27.11.2008 : 01:06:07 »

Opa, bravo Moonbeam!!! In bravo Flip!!! Priden si! Briketi so fajn, veš - še lepe zobke boš imel!
Čestitke! Jaz še nisem toliko katakterja  sram ampak smo z vsakim dnem bližje temu, da postanem... khm... PASJA  Cheesy Pa ne mama, da ne bo pomote  Wink (to sem namreč že  Smiley)

Sem razmišljala, da  bi šli na kletko, pa mi ni najbolj. Če ne bi šlo drugače bi si pač nabavili. Kuhna pa je očitno fajna za preživet. Zgrist itak nima nič, razen stolov in mize   Lips Sealed.

Če kdo, sem bila jaz sigurno prva v vrsti, ki je bila milijon % proti kletki!!! RES!!! Vprašaj kogarkoli. Z veliko muko sem se vdala v usodo in sem danes presrečna, da jo imamo. In hvaležna vsem, ki so mi podali prave argumente, da smo se zanjo odločili:
Ker ima kuža svoj brlog, ki mu po njegovi pasji naravi pripada in mu je domač. V naravi imajo volkovi svoje brloge in ne spijo vsepovprek po gozdu.
Ker je to njegovo pribežališče in kotiček za počivanje.
Ker mu onemogočiš, da bi medtem, ko mu je dolgčas, svoje minute izkoriščal za vse možne traparije.
Ker itak spi večino dneva in je prav, da ima za to početje svoj prostor in svoj mir.
In še bi lahko naštevala po vseh prebranih knjigah ter pogovorih s pasjimi strokovnjaki  Grin

p.s.: moj prvi pes je imel na razpolago 800 m2 vrta po katerem je lahko prosto tekal. In kaj je počel cel dan, ko je bil sam? Spal v svoji uti!!! No, poštar ga je recimo predramil in ga je spremljal ob ograji v eno smer in čez nekaj minut v drugo. Potem pa švrc nazaj v svoj "brlogec"  Wink


Naša žverca - Roxy - je box takoj vzljubila. V njem leži še takrat, ko mu res ni treba  Smiley Ko mu dam, recimo svinjsko uho sredi predsobe, se vsede, ga previdno vzame in TAKOJ odnese v SVOJO! kočo, kjer ga potem v miru pomlaska. Pa ne, da bi ga to učili ali ga v to silili. Ne, čisto po svoji volji. Zraven pa neznosno uživa  Cheesy Mi pa tudi, seveda  Grin
Ko nas ima dovolj, se pa isti moment itak "pospravi" v svoj domek ter se na vse kriplje trudi, da se naredi čisto majhnega in nezainteresiranega za cel svet  Grin



Ti toplo priporočam eno luštkano kletko, je fajn  Grin

Flip,  Kiss  Kiss  Kiss Fantastičen kuža si! In krasno družinico imaš!
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #273 : četrtek, 27.11.2008 : 19:16:15 »

Ah ja, v takšni kletki bi pa še jaz bila zaprta  Roll Eyes.
Malo preveč prostora bi zavzelo tole čudo. Imam že vse kote zasedene  Tongue. Ko nas ni je v kuhni, ko smo pa doma, je pa na kavču  Cool. Flip se ne pritožuje, jaz pa tudi ne, ker je danes že tretji dan, da ni nič zgrizel  Cheesy. Mislim, da mu je všeč, ko lahko čuva hladilnik, ko nas ni doma.  Smiley

Sem si pa danes šla pogledat prvi brlog od Miše. Njena zgodba gre nekako takole...

Slika 1: Kje se je vse začelo? V tej luknji na sliki. Sem v to deblo se je zatekla muca, kjer je verjetno skotila svoje male. Bili so 4. Miša je bila verjetno prva, glede na to da je bila največja.
Slika 2: S fantom sva se en večer peljala iz kina. Bila je tema. Ampak, ob tem drevesu je trgovina in luči, zato sem uspela videti, da nekaj skače po travi. Boštjan ustaaaaaaaaaaav  Grin. Pa sva šla nazaj. Pihale, kihale, se jezile in zbežale direkt v luknjo. Štiri male glavice so kukale ven zelo previdno. Stare okrog 2 mesecev. Pa smo šli v akcijo. Jaz na lov, Helena si je pa pripravila prostor. Cel teden sem hodila gledat kako so. In končno ujela prvo pošat. Mišo. Ostali trije so bili veliko bolj plašni. Miša si je pa upala celo ven stopit in se povabit na tuno. Se vidi, da je tudi po karakterju taka bolj pustolovska in drzna.
Kdo je rekel, da se muc ne da naročiti in to pri Lidlu  Smiley. Tale moja je direkt od tam  Wink
Slika 3: Takole je zgledalo zatočišče, preden so bili vsi polovljeni in mama sterilizirana.
Slika 4: Imeli so pa glavni vhod in stranskega.

Ko sem šla drugič pogledat so bili spet zunaj. Kakšen adrenalin, ko letiš za muco in to po temi in edino kar se ti plete po glavi je to, da ti ne sme uiti noter. Pa še 2 vhoda so imeli  Grin. Drugič sem ujela 2. To so grizli, pihali, se borili. Ko sem šla pa po zadnjega je bil poleg še Boštjan. Ga ujemem, dam v škatlo in ko sva se že odpravljala proti avtu, prileti en možakar čez cesto. Kaj delateeee, vse mačke nam boste odnesli. Jaz pa  Shocked Shocked Shocked. Vse sem videl, je rekel. Z daljnogledom. Nisem mogla verjet. Tako je priletel, da sem mislila, da me bo užgal  Huh. In to še ni vse. Prileti še en. In to z Rottweilerjem  Shocked. Pa kaj je zdaj to, si mislim. A bojo vsi iz bloka prileteli. Ura je šla proti 23. Tko kot da bi kaj ukradla iz drevesa. Prisežem, da večjega Rotija še nisem videla  Grin. Ampak smo preživeli. Pojasnila, da to ni prostor za muce in da gredo na varno. Pa so se le pomirili, komaj. Ampak z daljnogledom...  Grin.



*  (45.75 KB, 300x300 - pogledano 354 krat.)

*  (49.73 KB, 300x300 - pogledano 406 krat.)

*  (49.49 KB, 300x300 - pogledano 370 krat.)

* glavni vhod.jpg (44.37 KB, 300x300 - pogledano 383 krat.)
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #274 : četrtek, 27.11.2008 : 19:41:45 »

Še nekaj slikc, ko je bila manjša  Kiss


* ajamo.jpg (36.34 KB, 300x300 - pogledano 359 krat.)

*  (31.12 KB, 300x300 - pogledano 377 krat.)

*  (27.18 KB, 300x300 - pogledano 354 krat.)

* objem.jpg (34.77 KB, 300x300 - pogledano 393 krat.)
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #275 : četrtek, 27.11.2008 : 19:42:38 »

Roki  Kiss in Miša  Kiss


*  (42.77 KB, 300x300 - pogledano 364 krat.)
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #276 : četrtek, 27.11.2008 : 20:09:22 »

ajoj...spet mušnisi Cheesy... kooooolk sta lušna, res no, to prou ne morš. Kiss Kiss Kiss
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #277 : četrtek, 27.11.2008 : 22:16:28 »

Joojj Miša.. ti si pa ena taka maza!!! Kiss Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #278 : četrtek, 27.11.2008 : 22:36:25 »

Ja Miša je mušnis, moj mušnica Flip pa stresa z glavo. Gremo jutri uho pogledat.  Undecided   Sicer ni nič rdeče, nič ne teče ven, se pa verjetno nekaj nabira notri. Najbolje, da se kr k vetu preselim. Neskončna zgodba, ki se ne konča  Huh. Pa saj me ne skrbi, je samo uho. Pa Flip je mlad. Trpežno kosmato dete. Bomo kapljice dobil pa bo. Ampak potem do novega leta nič več k vetu. Vsaj 1 mesec pavze. Še z Rokijem sem bila ta mesec tam in to dvakrat sram. Pa vsak mesec od marca naprej. To leto je grozno, kar se vetov tiče. Pa saj mi ni težko it. A kaj, ko to vedno pomeni, da je kaj narobe. Kaj ko bi za spremembo obiskali Topolšico samo turistično. Me sploh ne bi motilo. Zdajle bi pa jaz nekoga ali nekaj zbutala  sram, a lahko?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #279 : četrtek, 27.11.2008 : 22:40:01 »

No pa dej, kr privošči si - kakšnega pliškota ali kaj podobnega. Gotovo ti bosta Flip in Miša pomagala in se boste na koncu smejali Wink.
Flipu pa  Kiss in želim mu, da bo ušesek hitro OK Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #280 : četrtek, 27.11.2008 : 22:42:54 »

Ušesek se bo že pozdravil.. ne skrbi. Wink

Jaz predlagam, da se spraviš na "poušter" .. fajn mehek za "pretepat" pa še za spanje boš imela že razrahljanega! Grin Wink Kiss Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #281 : četrtek, 27.11.2008 : 22:46:34 »

A še kdo drug komaj čaka da se to leto konča?  Angry
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #282 : četrtek, 27.11.2008 : 22:48:23 »

Saj bo vse ok z Flipom.

Kaja pošilja en poljubček Flipu in Miši.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #283 : četrtek, 27.11.2008 : 22:48:57 »

moonbeam saj bo. Imate pa letos res smolo z obiski veterinarjev Undecided
Kdaj pa boste jutri v Velenju?

A še kdo drug komaj čaka da se to leto konča?  Angry
Jaz!
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #284 : četrtek, 27.11.2008 : 22:50:51 »

A še kdo drug komaj èaka da se to leto konèa? Angry

ej, moonbeam - mi imamo tudi dost! kar naprej je nekaj, če ni nič, pa vsaj kdo bruha, ker preveč nori okrog ali se mi pa polula v posteljo... Angry
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 474   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines