mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 14:04:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Strani: 1 ... 307 308 309 310 311 [312] 313 314 315 316 317 ... 474   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI  (Prebrano 975028 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4665 : sobota, 13.11.2010 : 21:42:06 »

Še sveče mi niso pržgali  Shocked Huh
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #4666 : sobota, 13.11.2010 : 21:43:48 »

Dej, dej Flipi, to je vendarle najlepša torta tega dne Grin
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4667 : sobota, 13.11.2010 : 21:45:00 »

Jaz tega ne morem gledat, meni je kr slabo  Cry
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4668 : sobota, 13.11.2010 : 21:46:13 »

ja  Cry  tko kot da bi kdo umrl. še sveča je cela pogrebniška  Cry
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #4669 : sobota, 13.11.2010 : 21:52:18 »

Jaz tega ne morem gledat, meni je kr slabo  Cry

No, no  Angry Pri vas je še tehtnica crknla od vse suhote Tongue Jaz pravim, da je to še vedno najlepša torta tega dne Smiley
Sej, tolk o hvaležnosti Angry
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #4670 : sobota, 13.11.2010 : 21:54:26 »

Flip, ne jest tega, suho cvetje uničuje energijo Undecided
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4671 : sobota, 13.11.2010 : 22:00:31 »

No, no  Angry Pri vas je še tehtnica crknla od vse suhote Tongue Jaz pravim, da je to še vedno najlepša torta tega dne Smiley
Sej, tolk o hvaležnosti Angry

 Shocked  pfff, hvaležen bit takim ki suhe lešnike za rojstni dan talajo  Lips Sealed

Jaz tega ne morem gledat, meni je kr slabo  Cry

Flip, ne jest tega, suho cvetje uničuje energijo Undecided

Vsaj nekdo, ki me rezume.  Roll Eyes
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4672 : sobota, 13.11.2010 : 23:24:32 »

Se še sigurno spomnete knjižice z naslovom, Kdo je napravil Vidku srajčico  Smiley, kaj pa mogočnega Martina Krpana z Vrha  Smiley  Kdo drug kot Fran Levstik je tisti, ki je kriv, da smo to brali v osnovni šoli.

Obstaja pa še eno delo, ki ni samo napisano delo, ampak ga lahko doživite v živo. Popotovanje iz Litije do Čateža je bila pot, po kateri smo se danes napotili in doživeli en del Levstika in njegovega življenja. Pot se je sprva zdela nič drugega kot sprehod od vasi do vasi, od ene blatne luže do druge. Pa ni čisto tako. Hitro smo se vživeli v njegovo pot in odkrivali Levstikov čas, preproste ljudi, ki so nekoč tu živeli, njihove skromne domove, vedno nasmejane domačine in hiše polne domačih in skromnih dobrot, ki so se ponujale ob poti. Pot dolga 20 km, 5 ur je minila še prehitro. Včasih je čas tekel veliko počasneje kot danes in vrniti se v ta čas je bilo pravo doživetje  Smiley  Čeprav utrujeni, smo veseli, da smo lahko potovali z Levstikom iz Litije do Čateža. In kdo ve, mogoče nas bo vodila naslednja pot do Muljave v spomin Jurčiču Smiley   
 

Pot se je začela še po temi, ko smo iskali svoj avtobus  Roll Eyes  In seveda, Flipi je šel zraven, ker brez njega si ne predstavljamo izletov  Kiss


Končno se namestimo v bus in uživamo v vožnji  Cool




Gužva? Mah, kaj je že to gužva za pridnega ptičarja?  Roll Eyes Tongue 


Sledili smo oznakam in vse bolj uživali v levstikovem času  Smiley


Naša četica koraka  Wink


Medtem, ko so se dvonožci na poti krepčali s khm kapljico tega in onega... Roll Eyes


...so za nas ptičarje pripravili kurjo pojedino. Ampak, nekdo je pozabil odpreti vrata, si morte mislit  Huh  Vse te kure bojo šle zdaj v nič  Undecided


Pot nas je vodila iz enega griča na drugega, od ene kmetije do druge, blatno, gužvasto, ampak luštno  Smiley


Zapuščene hiške...




Moj pogovor z bikom  Tongue
BIK: gledam te, črn pes  Evil
FLIP: OMG, kakšen stvor, aaaaaaaaaaaaa, beeeeeeeejžmo, aaaaaaaaaaaaaaaaa  Shocked
BIK: se boš ti drl za mano, zdaj te ujemem  Angry
(in bik za Flipom, sicer v slow motion, ampak je bil odločen, da se Flipa sploh ne boji  Roll Eyes)


Hja, jesti je bilo tudi treba, pa dvonožci so bili spet prvi na vrsti  Lips Sealed


Mislim, da tale slika pove dovolj. Eno samo stradanje in še to na moj brzdej  Lips Sealed


Eni so fejst goljufali in se kotalili po hribu...


In končno, se tudi mene nekdo usmili s čajem Roll Eyes


In potem sem ga srečal... Mojega dvojnika iz hribov  Cheesy  Jaz sem tudi bil tkole svoboden, preden so me pohopsali in zaprli v stanovanje  Roll Eyes


A da labodov ni bilo? Hja, jaz ptičar, sem jih našel  Cheesy


Pot je doživel vsak po svoje, a vseeno, na koncu je bila šefica čist preveč crkjena in je kr dol padla  Roll Eyes


Še dobro, da sem bil jaz tam, da sem jo držal pokonci  Tongue


Tale je bil pa moj, če slučajno koga zanima, kakšen prevoz so mi zrihtali  Wink


Pot domov  Smiley


Še dobro, da so mi privoščili vsaj en orng izlet, ker tole na koncu dneva je pa  Lips Sealed

VSE NAJBOLJŠE žaba moja, črna  Kiss
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #4673 : sobota, 13.11.2010 : 23:37:21 »

Vse najboljše, Flipko!
Da bi še dolgo razveseljeval nas s svojimi prigodami in šefico s svojo pridnostjo Kiss.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4674 : sobota, 13.11.2010 : 23:40:55 »

Flipko dragi,

da bi te v prihajajočih dnevih in letih znali cenit bolj, kot to zdaj kažejo, pa da ti končno zrihtajo en par labodov za lastno rabo, ti želi debela banda s kavča! Kiss Kiss Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #4675 : nedelja, 14.11.2010 : 00:45:31 »

Flipi,
Levstikovo izvorno sporočila tega potopisa, ki ga je treba prebrati in prehoditi, je bilo praktično pokušanje mladega vina v vsaki vinski kleti, ki se nahaja na 20-km poti, tako da se v Čatežu zvrneš v jarek, če ti tja sploh uspe priti, seveda. Čim krajša je tvoja pot in prej kot ti noge začnejo nevarno klecati in opletati,  tem bolj avtentično si podoživel izkustvo velikega uma in mogočnega  stebra značilno slovenske kulture. Ne pa, da te nalivajo s čajem Shocked, ti mahajo s piškotki in ti na brzdej servirajo uvelo cvetje.
Drugo leto pa le čutarico upleni kakšnemu bernardincu, zna kaniti še kakšna žlahtnejša kapljica vanjo. Kiss Kiss
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4676 : nedelja, 14.11.2010 : 01:05:38 »

Sicer malo z zamudo, ampak tudi jaz ti želim VSE NAJLEPŠE IN NAJBOLJŠE ZA TVOJ ROJSTNI DAN, Flipi! Kiss Kiss
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4677 : nedelja, 14.11.2010 : 01:27:10 »

Flip vse najboljše in še veliko tako lepih izletov ter okusnih tort ti želimo vsi Samotovi!  Kiss
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #4678 : nedelja, 14.11.2010 : 01:40:19 »

Flip, vse najboljše tudi z naše strani! Kiss Kiss Kiss
Šefico in Šefa bi pa jaz po zmatrani ri*i, da ti niso mogli vsaj taprave lešnike v skledo nasut...ccc.... Angry
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4679 : nedelja, 14.11.2010 : 09:26:54 »

Sanco1a, sefa sta bila odlocena, da najdeta drugacen smisel tega popotovanja, tko da nisem imel kaj, tudi, ko so mi ponujali sendvice in klobase, so jih odlocno zavrnili  Tongue  Kapljice so se pa kar ponujale, od kmetije do kmetije, mi smo pa gledali bolj pecene, sladke dobrote  Cool  V jarek smo se na koncu zvrnili zaradi utrujenosti in pollitrske Zale Life  Cheesy Grin
Logiran
Strani: 1 ... 307 308 309 310 311 [312] 313 314 315 316 317 ... 474   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines