mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 01:55:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Strani: 1 ... 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 ... 474   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI  (Prebrano 972764 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2265 : ponedeljek, 03.08.2009 : 21:54:41 »

Si mi naredila prave skomine s fotkami in sem že razmišljala, kako bi se prihodnje leto morda odpravili tja.

Ampak!!!

Potem sem prebrala tole:

Mene tam ne bodo videli. Nikoli. Tongue

He he. Ni tako hudo. Samo ta pot je res zaraščena s pajki. Tam na koncu tako ni plaže za kopat. Mi smo šli samo iz firbca. Recimo, če greš do Drage ali pa Dobrih vod, pajkov nad tabo ni. So bolj ob strani. Tu pa tam kakšen. Je pa bilo zanimivo, ker imajo pa nižje v grmovjih svoje hiške, ki so v obliki tunelčka iz pajkove mreže. Zgoraj lovijo, spodaj pa imajo dom.

Večina poti je takšnih:  http://s407.photobucket.com/albums/pp154/moonbeam1983/?action=view&current=28072009.flv

Tudi mi smo pili Jano na dopustu. Hehe - bilo kuda, Jana svuda Tongue

Ta je dobra Cheesy. Kamorkoli si pogledal Jana  Tongue

Pa še pajkova hiška. Teja bi ziher uživala tle  Tongue


* dom.jpg (41.39 KB, 300x300 - pogledano 239 krat.)
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2266 : ponedeljek, 03.08.2009 : 21:55:54 »

http://s407.photobucket.com/albums/pp154/moonbeam1983/?action=view&current=28072009.flv

Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #2267 : ponedeljek, 03.08.2009 : 22:03:07 »

WAW Shocked! Takale malo robinzonske počitnice bi bile pa nalašč za nas Cheesy. Pajkov se ne bojimo (preveč) Tongue.

Lani in predlani smo dopustovali za podaljšan vikend v Dugi uvali v enem naselju brez elektrike in (pitne) vode. Smo bili bolj ob svečah Cool, voda za umivat se, je bila iz vodnjaka, pa tudi potka do plaže je bila zelo podobna tejle na posnetku. Je bil totalen odklop, ampak super za sprostitev Smiley. Žal letos ta varianta ni več na voljo, mi pa Silba konkretne skomine dela Smiley.
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #2268 : torek, 04.08.2009 : 08:18:02 »

Uživači.  Cheesy
Lepo vas je spet brat. Sem že tuhtala zakaj ni nobenega komentarja od Moon.  Tongue
Ps: upam, da ne boste pozabili povedat datum in uro divjanja. Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2269 : torek, 04.08.2009 : 13:20:53 »

Dobrodošli nazaj, super poročilce!!!  Smiley Cheesy Hehe, tudi midva sva pila Jano na morju, samo Jana okrog naju je bila  Grin Sem bila ves čas v stiku s forumom  Tongue Mi je pa ful zanimiv ta otok, brez avtomobilov in motorjev, ja zakon res!  Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2270 : torek, 04.08.2009 : 13:40:59 »

Še nekaj: kaj pa če se ti kaj zgodi, so reševalna vozila na otoku ? (najbrž so...)
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #2271 : torek, 04.08.2009 : 13:47:02 »

Po mojem niso, sej imajo traktorčke.  Smiley
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #2272 : torek, 04.08.2009 : 13:56:40 »

Oooo, punce moje, tukajle je res malo divje, ampak zdajle, ko je sezona je kar precej civilizirano. Torej, še enkrat : avtov ni, koles ni (čeprav se tu in tam najde kakšen z jahte, ki spregleda znak), kempa ni. Je pa pekarna ( z meni najboljšim kruhom na svetu), dve trgovini, dva štanta s sadjem, pošta in ambulanta ( ki poseduje električni papamobil, da te lahko po betonu peljejo). Ladja gre tudi čez zimo vsak dan in je karta subvencionirana (država pomaga zadržati živelj na otoku), stane borih 16 kun. Obvezno vsaj parkrat na teden pelje tudi trajekt iz Zadra, s katerim vozijo gradbeni materijal, hrano za trgovine, i.t.d.) Če se komu zgodi kaj hujšega, ga lahko prepelje gliser od policije (ja, tudi to imamo, je pa za tri otoke, še za Premudo in Olib) na Mali Lošinj ali v Zadar v bolnico. Velikokrat je pristal tudi helikopter, kadar je bilo kaj res pod nujno.
Voda je iz guštern, cistern, odvisno kako dober filter in kako redno jih čistijo je tudi pitkost te vode. Malo je hecen okus, ker je popolnoma mehka. Super za prat in lase in kožo imaš po dveh tednih super.
Aha...tudi če ste z avtom do Zadra, imajo popolnoma novo garažo, pokrito in čuvano, pa tudi nekaj privatnikov je, ki ti avto odpeljejo in čuvajo pri sebi na dvorišču, dokler vas ni. Cene pri teh se gibljejo okrog 5€, garaža pa je bila letos samo 150 kun za cel mesec.
Moonbeam, teli pajki pa res niso nič strašnega, nooo. Wink
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #2273 : torek, 04.08.2009 : 14:08:16 »

Potem je pa na tem otočku podobno kot na Susku glede tega, da ni prevoznih sredstev gor, razen kakšen traktor Smiley

Moonbeam nam se je na poti na Pag enako zgodilo z avtom kot vam: avto je crknil v Kočevju, nad 2000 obrati je crknil in si moral kontakt nazaj vklopit in zelo počasi peljati nazaj, nikakor ne nad 2000 obrati (diesla smo imeli). Potem smo šli nazaj v Ljubljano, prtljago tokrat dali v 2 avta in se odpeljali nazaj proti Pagu. Sproti smo šli na pumpo, oba avta natankat in ugotovili, da ima od kolegice avto čisto prazno desno sprednjo gumo! Smo zamenjali s tisto ta rezervno in šli do najbližjega vulkanizerja popravit. Je hotel še okol prnest kolegica naj kar novo kupi, pa je moj fant rekel, da je guma v redu in naj kar to dajo nazaj (je ventilček puščal). Je začel vulkanizer nekaj paetovat, da bo fant odgovoren če se kaj zgodi in je fant rekel, da seveda. In smo se končno odpeljali. Iz Ljubljane smo prvič štartali ob 6 zjutraj in prišli ob 6 zvečer-12 ur do Paga!!! Z gumo je še zdaj vse o.k. Wink Vmes nas je bilo pa še strah, če bo fantov avto sploh prišel na trajekt, ker je tako spuščen pa še pragove ima skoraj do tal, ampak na srečo glede tega ni bilo nobenega problema Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2274 : torek, 04.08.2009 : 14:50:26 »



Kako se je vse začelo. Bližal se je večer in čas odhoda za Pulo. Pa smo startali. Pridemo do slovenske meje, vse ok. Ura je ravno odbila 20, ko smo se približali hrvaški meji. Stojimo v koloni, peti po vrsti pred mejo in kar naenkrat ugasne avto. Juhej, pet metrov pred hrvaško mejo, v koloni, nam crkne avto. Noče vžgat. Dol prideta dva carinika in ustavita promet, da lahko spravimo avto ob stran. Kličeš asistenco Triglav, nič, poskusimo pri AMZS, spet nič. Uro in pol sva klicarila, ko so se končno oglasili na AMZS in to ob 22. Ob 23. pride po avto.



Mi smo čakali na strica iz Pule, ki se je spravil po nas, da bi vseeno izkoristili dopust na morju, kljub temu, da je zatajil Twingo. Pokvarila se je pumpa za bencin in v soboto zvečer si nimaš kaj pomagati, kot da čakaš na ponedeljek.


Čisto značilno za Twinga, sva ga tudi midva s fantom imela, pa žarnice rade crkujejo.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2275 : torek, 04.08.2009 : 15:55:14 »

Ps: upam, da ne boste pozabili povedat datum in uro divjanja. Smiley

Vse potrebne informacije bodo posredovane  Wink. Na Lipicanca nikakor ne moremo pozabit. Bo delal red na laufarišču  Cheesy

Moonbeam, teli pajki pa res niso nič strašnega, nooo. Wink

Dokler so v svojih mrežah je ok. Moram pa poudariti to, da so pajki zelo civilizirani. Mreže so si spletli tako visoko, da jih ne moreš zahaklati, če hodiš po poti. Ostajajo na mrežah in se ne spuščajo dol  Tongue. To zdaj jaz tudi vem. Ko sem to prvič doživljala me je skoraj kap. Sem se celo pot pregovarjala z Boštjanom, da ne grem več naprej  Grin. Ampak res je samo ta pot do Pernastice malo bolj naseljena s pajki. Na ostalih poteh jih ni toliko. Se splača iti pogledat tale otoček  Wink. Pa SILBA MIA je tam kot doma, tako da boste imeli odličnega vodiča in boste še bolj spoznali Silbo. Nam je samo žal, da smo morali tako hitro it  Undecided.

Ja Twingo nama je res zagodel. Vem pa zakaj  Roll Eyes. Z Boštjanom sva se cel teden pred dopustom pogovarjala o novem avtu, celo na informativni razgovor sva šla za par modelov. Jaz mislim, da je bil užaljen in je rekel pri meji, do sem vaju pripeljem, naprej pa ne več  Tongue. Drugače nama pa kr dobro služi, glede na to koliko kilometrov narediva. Včasih pač malo zboli in ga je potrebno popraviti , potem je pa spet ok. Smo ga pa pogrešali in ga je bilo prav fino videti  Roll Eyes.

Muri je danes spal celo do 6  Cheesy. Ne vem pa, kaj je z Mišo, ker se hoče skoz stiskat in kr k meni leta in neki gruli. Mislim, da je zelo vesela, da smo doma in da je bila ta ločitev precej težka za njo, pikico mojo malo  Kiss.

Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2276 : četrtek, 06.08.2009 : 13:01:34 »

S Flipijem sva na bolniški, no bolj jaz kot on. Nič hribov za vsaj 3 tedne  Undecided. Ker moon ne sme preveč hoditi, zaradi poškodovanega stopala in je Flipa potrebno tudi na sprehod peljati, smo se znašli takole...

http://s407.photobucket.com/albums/pp154/moonbeam1983/?action=view&current=06082009001.flv

http://s407.photobucket.com/albums/pp154/moonbeam1983/?action=view&current=06082009002.flv

Še dobro, da potrebuješ samo eno nogo za pritiskanje pedala, ker ti drugo nogo avtomatsko gravitacija dol povleče  Tongue Grin. Flipi je priden ob kolesu, s haltijem seveda, ker je desna rama tudi fuč (en mal je tudi Flipi kriv, tele črno  Roll Eyes). Zgleda, da se je moralo to zgoditi, da se končno spravim in končam faks  Tongue Roll Eyes Cool. Mačke so pa itak presrečne, sploh Muri, ker dobi enkrat več crkljanja kot ponavadi  Smiley. Moje razvajeno črno pišče  Kiss  
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #2277 : četrtek, 06.08.2009 : 13:44:47 »

Upam, da boš čimprej o.k.. V soboto pa kakšno rečermo.  Wink

A sem prav vidla, da je Flip priden tudi že brez povodca?HuhCheesy
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2278 : četrtek, 06.08.2009 : 14:16:12 »

Upam, da boš čimprej o.k.. V soboto pa kakšno rečermo. Wink

A sem prav vidla, da je Flip priden tudi že brez povodca?Huh? Cheesy

Ja, Flipi je priden tudi brez povodca  Smiley. Spustim ga samo v določenem okolju, ne povsod. Pa nobenega človeka ne sme bit okrog, ker on bi vse pohodil  Grin

Se že veselimo sobote, da mi ga malo zlaufajo  Wink
Logiran
brigitak
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #2279 : četrtek, 06.08.2009 : 14:30:05 »

Super ste, vaše dogodivščine vedno rada berem!
Logiran
Strani: 1 ... 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 ... 474   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines