mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 04:22:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Strani: 1 ... 171 172 173 174 175 [176] 177 178 179 180 181 ... 474   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI  (Prebrano 975343 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2625 : četrtek, 24.09.2009 : 10:12:55 »

Flipi Kiss
Slabih dnevov nima smo Flip!
Jaz se s psom ob tkšnih dneh samo igram. Je manj stresno zame in za psa. Na takšen dan je boljše, da nič ne delaš. Raje se usedi dol in cartaj svojega norca, boš naredila več, kot pa če raztreseno tekata po poligonu. Wink
Čim manj takšnih dni vama želimo! Kiss
Lipicančeva druščina

Ja, mogoče bom pa res tako naredila naslednjič. Ali pa se oddaljila in bova delala po svoje. Stvar je v tem, da ko je takšen, rata malo grob in začne tudi grist. Se zavedam, da sva šele začela, ampak pri njem točno vem, kdaj je vesel in se malo afna in kdaj je živčen in slabe volje, ker takrat je nemogoč, jaz sem pa malo v precepu, kaj potem narediti. Bo verjetno res najbolj, da setakrat umakneva, da se umiri.
Pozdrav lipicancovim  Kiss

A ga boš po riti Tongue Tongue Grin?

Bikovko pod nos, na riti ne bi bilo učinka  Tongue Grin
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #2626 : četrtek, 24.09.2009 : 10:41:01 »

Hm... če lahko pripomnim... po mojem popln umik in odhod domov ni čisto ta prava rešitev. Bo hitro povezal, da samo malo zabluzi, pa hop, gremo domov na razvajanje. Po mojem je boljše vseeno nekaj delat, ampak izbrat pač lažje vaje (in fuul hvalit, ker je naredil prav) in se mogoče malo odmaknit od gužve - če je to možno, seveda; na razmere na agility treningih se ne spoznam.

Kot učni pripomoček se pa pri nas najboljše obnese na male kockice narezan sir. Žep "podložim" z odrezanim vogalom od kake bolj močne plastične vrečke, naložim not za pest sirovih kockic (dodatna količina čaka v torbi) in se mi to zelo v redu obnese.

Če sir ni v redu, so pa lahko tudi koščki hrenovke ali posebne. Malo je packarija, ampak nič hudega. Važen je končni učinek.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2627 : četrtek, 24.09.2009 : 10:58:54 »

moonbeam, a slučajno prideš na razstavo psov v Celje ?  Smiley

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,32392.0.html
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2628 : četrtek, 24.09.2009 : 11:35:02 »

Priboljške imata ta prave, to ni problem. Drugače se pa strinjam z enoNiko in povdarjam, da ne odhajaš predčasno. Če že, ga kvečjemu privežeš in brez njega nadaljuješ. Resno. Prve ure agilitija so itak bolj za vodnika, da ve kaj doma vadit Tongue Učiš se že, ko druge opazuješ. Tako da se ne sekirat, saj si vidla da je tudi Maj imel nagajiv dan, ampak kaj, češ Roll Eyes gonečke vplivajo tudi na kastrate v neki meri Wink Bo v petek boljš, prideva z Neliko se vam pridružit Grin
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2629 : četrtek, 24.09.2009 : 12:06:47 »

Ja, verjetno ga res ni pametno dol vodit. Gonečke pa takšne, ki te naderejo. Tista shitzujka al kaj je tisto čupasto mu je stopila na živc, ker ga je parkrat nadrla. Potem se pa še stiskamo vsi skupaj tam in se mu je čisto zmešalo. Jaz ne vem no. Če vidiš, da imaš takšnega psa se pač malo oddaljiš.

Priboljški v takšnih stresnih situacijah ne pomagajo. Imava sir, hrenovke, ostale priboljške. Ni pa tko zelo mahjen na priboljške, da bi ga v vsaki situaciji stran zvlekla s tem. Bom ga res drugič dala na prostor, da se malo pomiri.

Pa še nekaj. Jaz mislim, da bi morali dobiti točna navodila, kaj dela kdo, kje in kolikokrat. Ker če nas je več potem eni čakamo. Recimo dva delata levo in desno, pa ok, naj ponovi en trikrat, potem pa naj se umakne, ne pa da ti za ritjo stoji in živcira psa. Nimamo vsi tako vegetativne pse, ki se premikajo kot megla in jih nič ne gane. Kaj pa vem, nočem nikogar kritizirat, bi pa jaz to malo drugače naredila, vsaj kar se organizacije tiče, ponovitev, pa malo širši krog, ko se vračaš da ponovno greš čez ovire, da tistega, ki je za tabo ne motiš. Res je, da je to agility za pse, ampak lastniki tudi potrebujejo malo usmerjanja, sploh takšni, ki se sami ne znajdejo. Kaj pa vem, mogoče pa res filozofiram in je res moj pes tako nor, da tja ne spada.

V petek naju ni, ker delam. Prideva v torek  Smiley 
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2630 : četrtek, 24.09.2009 : 12:08:03 »

moonbeam, a slučajno prideš na razstavo psov v Celje ?  Smiley

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,32392.0.html

Nisem še čisto ziher. Če mi bo zneslo in ne bomo kam šli, pridem pogledat Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2631 : četrtek, 24.09.2009 : 12:12:23 »

Kake imaš Roll Eyes prbijaš take kot za portorož Tongue Roll Eyes
Seveda spada na agi, če ne on, potem res ne vem kdo Wink

Bom tak zraven hodila zdaj, bom spremljala dogajanje, Nelika ga bo pa čuvala Tongue
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2632 : četrtek, 24.09.2009 : 12:16:33 »

Kake imaš Roll Eyes prbijaš take kot za portorož Tongue Roll Eyes
Seveda spada na agi, če ne on, potem res ne vem kdo Wink

Bom tak zraven hodila zdaj, bom spremljala dogajanje, Nelika ga bo pa čuvala Tongue

Hja, imava posebne zahteve, ker je Flip pač spešl  Tongue
Samo, da mu ne bo preveč za ritjo stala, da bova lahko delala  Roll Eyes Ker potem je tako  Cheesy

Bi ga mogla videt, kako je zjal, ko je Maja zagledal na drugi strani travnika  Shocked  Kolega, kolega, kolega...  Grin
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2633 : četrtek, 24.09.2009 : 12:20:28 »

Bi ga mogla videt, kako je zjal, ko je Maja zagledal na drugi strani travnika Shocked Kolega, kolega, kolega... Grin

Saj si vidla, da Maj tudi Grin Je izkoristil prvo priliko, da ga je šel pozdravit, potem pa napačnemu psu uleti pred nos, ko se je že mal mračilo Roll Eyes bumber Grin

Se bosta že navadila Wink
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2634 : četrtek, 24.09.2009 : 12:28:02 »

Ja sem videla zgrešen pozdrav. Flip je spet tako faco naredil  Shocked - kam pa gre kolega Maj  Undecided     Grin

Ga pa moram pohvaliti, da dela zelo lepo in brez povodca, ko ni gužve, oziroma ob psu, ki ga ne ogroža. Res dela super. Most sva delala meter in pol stran od terierčka in se ni pustil motiti. Je pogledoval proti njemu, ampak ni zgasnil tja. Se bova poskusila organizirati tako, da bova čim manj v gužvi   Smiley 

Uživajte še za nas v petek in se vidimo v torek  Wink Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2635 : četrtek, 24.09.2009 : 13:10:43 »

Flipi je moj kavboj in vedno bo na varnem, v mojem objemu, pa kakršen koli bo.

Žaba črna zmešana... Kiss


...we found each other somehow...

http://www.youtube.com/watch?v=va4LKM0q6EA&feature=related

Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2636 : četrtek, 24.09.2009 : 19:59:32 »

Citat
Recimo dva delata levo in desno, pa ok, naj ponovi en trikrat, potem pa naj se umakne, ne pa da ti za ritjo stoji in živcira psa.

Bodi vesela, da je samo to. Bagico mi je enkrat sredi treninga, ko je ravno zacela ful dobro delat, z gugalnice zbila ena borderka. Pac ni mogla pocakat, da pride na vrsto. Ves kako dolgo niti slucajno ni hotela stopit na gugalnico? Po moje ene pol leta... Tko, ene parkrat smo imeli podobne incidente (seveda ne samo na agilityju)...pa naj se se kdo cudi zakaj ne mara psov. Angry

Seveda pa tudi to ni prav, da kdo stoji za tabo. Lepo prosi, ce se lahko umakne, ker ne mores delati.

In Flipi je glih tko spesl kot je bila Bagi.  :-*Ceprav se ona ni pustila motit in je delala kot profi. Nisem pa marala, da mi kdo pride blizu in pusti, da se njegov zaganja v mojo. Tudi jaz sem bagi vedno privezovala stran od ovir, da ni motila ostalih. Pa srecno!
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2637 : četrtek, 24.09.2009 : 22:32:53 »

Si lahko mislim, kako je bila Bagi šokirana, ko so jo izrinili  Grin

Sej pes se ti lahko kdaj zažene, če stojiš pri miru in pač nič ne moreš, zato se pa malo oddaljiš. Flip tudi ni skoz pri miru in je kot črv na kobilici, se pa trudiva držati distanco, ko nekdo dela, da mu ne gledava pod tace. Se mi zdi, da naju Taja od Dasike še najmanj ogroža  Roll Eyes  Se ju bomo držali  Tongue   
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #2638 : četrtek, 24.09.2009 : 22:50:22 »

Jeeeeej! Čist ponosna na svojga lipicanca Cheesy Kr drži se naju, sma pridne in tihe ko miške.... Roll Eyes
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2639 : četrtek, 24.09.2009 : 22:59:46 »

Jeeeeej! Čist ponosna na svojga lipicanca Cheesy Kr drži se naju, sma pridne in tihe ko miške.... Roll Eyes

He he. Sej ne vem al sta se že videla najina dva  Tongue. No tko mim sta že šla. Pa pridni sta res  Kiss

Sem se pa zadnjič prav nasmejala. Imamo dva, ki sta že naprej od nas, borderka in en bel čupko. Smešno je pa to, ker imata taki hecni imeni in ko ju kličeta, se sliši to tko: borderka je Mimi, potem pa to zveni Mimimimimimimi  in pa bel je Jupi, potem se pa dere Jupi, Jupi, Jupi, Jupi  Grin
Logiran
Strani: 1 ... 171 172 173 174 175 [176] 177 178 179 180 181 ... 474   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines